Skocz do zawartości

Gdzie kupić garnitur? Na co zwrócić uwagę?


Gandziarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Odnośnie samego sposobu dobierania garnituru już w sumie zdążyłem się dowiedzieć dużo, dodatkowo wezmę jedną czy drugą koleżankę, które w modzie siedzą w końcu wiadomo.. trzeba się podobać, a w tym kobietki nie są złe ;)

 

Kwestia natomiast gdzie garnitur kupić, Vistula ? Bytom ? inne sieciówki ? czy może znowu spróbować szycia na miarę w jakimś zakładzie zajmującym się garniturami ?  

 

Gdzie otrzymam najlepszą jakość wykonania, jestem dosyć zajęty i szczerze nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach i sprawdzanie , który jaki materiał oferuje ;(

 

Może jacyś bracia mają doświadczenie w temacie i są zadowoleni z zakupionych produktów, bardzo proszę o info :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gandziarz napisał:

dodatkowo wezmę jedną czy drugą koleżankę, które w modzie siedzą w końcu wiadomo

W życiu na ich zdaniu bym nie polegał. Serio. Kupując - albo sam wiesz czego chcesz, albo jesteś w dupie.

 

A garnitur - to już zależy - formalny? Codzienny? Do czego? Jaką masz budowę? Na mnie np. z Vistuli nic nie pasuje z wyjątkiem skarpetek na przykład. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na takie pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W życiu na ich zdaniu bym nie polegał. Serio. Kupując - albo sam wiesz czego chcesz, albo jesteś w dupie.

Nie zgodzę się, ja w kwestii ubierania mocny nie jestem, i od kiedy mam parę takich znajomych, które potencjalnie licząc że się w nich zakocham mi pomagają w ubiorze wyglądam faktycznie dużo lepiej i nie widzę w tym nic złego. Uważam że jedyne co  to umieć się też nie zgodzić, miałem sytuacje że chciano mnie zmusić do noszenia zbyt wąskich spodni, na co się po prostu nie zgodziłem bo mi nie wygodnie i ku wielkiemu smutkowi samicy dalej spodnie kupuję wygodne :D 

 

Budowa dosyć klasyczna, szerzej u góry, szczupły ale w formie. Garnitur możliwie jak najbardziej uniwersalny.   Eh czyli  pewnie będe musiał pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się nie zgodzę. Kobiety wiedzą w czym facet dobrze wygląda. Szczególnie jeśli chodzi o garniak. Jak masz znajome z dobrym gustem, to warto wziąć. Samemu się garnituru nie kupuje, tak mi powiedział właściciel firmy która szyje garniaki na miarę, kiedy szukałem dla siebie nowego.
Najważniejsze w garniturze są dwie kwestie: 1 - jakość wykonania, materiału, 2 - dobre dopasowanie, a więc przymiarki, ewentualne małe dopasowania krawieckie, które w dobrym sklepie zrobią ci czasem od ręki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur najlepszy oczywiście szyty na miarę. Sklep to Bytom czy tym podobne, tylko żadnych gównianych sieciówek i cena zaboli ale dobry garnitur kosztuję od 2tyś. W górę chyba że jesteś dzieckiem które idzie na bal gimnazjalny. Kolor polecam granatowy lub ciemno szary i oczywiście musisz mieć wszystko kupione pod garnitur od stóp do głów. Polecam ten blog    https://mrvintage.pl/2010/05/pierwszy-garnitur.html

https://mrvintage.pl/2014/09/dlaczego-granatowy-garnitur-prawie-zawsze-bedzie-lepszy.html

https://mrvintage.pl/2013/11/jeden-garnitur-na-wiele-okazji.html

 

Edytowane przez Głodny Prawdy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego idziesz w skrajności? Oczywiście, że kobiety wiedzą w czym facet dobrze wygląda, i dobrze doradzą. A jak uważasz, że gość który ma firmę renomowaną w Wawie od kilkunastu lat, zajmująca się szyciem na miarę dla ludzi których garniaki potrafią kosztować po 30 tysięcy zł( ale i za 4 też da radę u niego uszyć), że on nie wie dla kogo szyje i po co, to cóż mogę powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić Roland (teraz chyba zmienili nazwę na Black Tie by Rogowski, tak czy siak chyba znajdziesz), szyją na miarę więc masz garniak dopasowany jak trzeba a cenowo, biorąc pod uwagę jakość produktu i jakość obsługi to nie jest dużo. Najlepiej jechać na Modlińską do nich - tam wydaje mi się że jest najlepszy personel. Sam tam brałem kilkukrotnie i nigdy się nie zawiodłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AR2DI2 napisał:

Oczywiście, że kobiety wiedzą w czym facet dobrze wygląda, i dobrze doradzą

Co z tego, jeśli będziesz się w tym czuł jak pawian? Swój samochód też wybierzesz pod kobietę albo dasz jej wybrać za siebie?

30 minut temu, AR2DI2 napisał:

zajmująca się szyciem na miarę dla ludzi których garniaki potrafią kosztować po 30 tysięcy zł

Dziś coś co im nie schlebia ciężko się sprzedaje. Pewnie krawiec powie wszystko co chce klient usłyszeć a swoje i tak pomyśli (np: "jesteś idiotą, który nie wie czego chce i o niczym nie ma pojęcia")

 

@Ramzes no to tylko szycie jak już wiesz, albo - dobra krawcowa od poprawek (trochę kompromis, ale potrafi dać dobre efekty) - tylko musisz zatrybić, co się da w "szmacie" poprawić a co nie, zanim ją kupisz (sam daję marynarki czy koszule np. do taliowania). @Głodny Prawdy dał linki do dobrego punktu startowego. Cenię tego blogera, bo robi dobrą robotę. Wczytaj się w niego i jemu podobnych. Przeryj jak się ubierają eleganccy Włosi czy Brytole. Z czasem złapiesz to co jest dla Ciebie komfortowe i w jakiej "skórze" czujesz się sobą a nie że w danej szmacie jesteś podobny do DiCaprio na rozdaniu Oscarów w 2006 bo laska ma taki fetysz.

Krótko - materiały, kolory, kompozycja/stylizacja no i zależy na jaką okoliczność. Na pogrzeb co innego i na kawę na mieście co innego. Trzeba zbudować własną wiedzę i osąd, bo zwykle nie bardzo miał kto ją w postaci stylu i smaku przekazywać. Zresztą ja sam w początkowej fazie eksperymentów odzieżowych, bywało że wyglądałem jak pajac. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę kobiety po to żeby wybierała, a doradziła, a akurat w kwestiach garnituru są dobre w tym. Polecam, spróbuj kiedyś. No widzisz, sam sobie zaprzeczasz, bo po to krawiec mówił, że samemu się nie kupuje, tylko warto mieć kogoś kto doradzi i oceni czy dobrze faktycznie wyglądasz w tym garniaku, żebyś nie był zdany na to co ci on wciśnie.

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AR2DI2 napisał:

No widzisz, sam sobie zaprzeczasz, bo po to krawiec mówił, że samemu się nie kupuje, tylko warto mieć kogoś kto doradzi i oceni czy dobrze faktycznie wyglądasz

Nie manipuluj, tylpo pokaż gdzie zaprzeczam. W którym miejscu? Konkrety proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Popieram @Rnext. Wielokrotnie pisano na forum, że kobitki ubierają laleczki zabawkowe w dzieciństwie i chętnie swojego faceta zamienią w Kena. Gdy pokazałem się swojej sroce na sylwestra w nowiuśkim, czarnym Charles Tyrwhitt wpatrywała się jak w ołtarz.  Zero pretensji, że kupiłem Sam. Więc apel niezdecydowani i niepewni panowie. Ubieracie się sami. Chyba, że wszyscy chcecie chodzić w ramoneskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 jestem w szoku że tego nie ogarnąłeś. Przecież to jest tak jasna implikacja że jaśniej nie można. Zresztą sam napisałeś w innym wątku (paradoks?):

Cytat

Ale na ten moment wygląda mi to, że jest to niemożliwe, bo gdyby wiedział czego chce, to by nie szukał odpowiedzi u innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Les   Kupiony na wyspach, trzyczęściowy: marynara, kamizelka i spodzień. Dobrałem buty, a krawat był ''on the house''. Nie tania firma, przyznaje, ale też garniaków nie kolekcjonuję.  Obsługiwał mnie facet, powiedziałem tylko, że nie chcę wyglodać jak ''City boy'' i latał po regałach aby skompletowac jak należy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur ma być taki, żeby Tobie było wygodnie i żeby Ci się podobało. Jak kobieta w sklepie powiedziała, że to ma być tak długie, to za krótkie, sramto i owamto i mam zmienić a mnie się nie podobało ! Bo co ? Bo ktoś ustala jakieś ramy i muszę się w nie zmieścić, żeby się nie ośmieszyć. W dupie to mam. Mam w garniaku się czuć dobrze, a nie się w nim męczyć, żeby inni się mną zachwycali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak ktoś ma całkiem wywalone na to jak go inni postrzegają, to niech chodzi w czym chce.

Ale skoro ktoś kupuje garnitur to już przez sam ten fakt sygnalizuje ze nie ma wywalone do końca, bo jednak garnitur jest strojem okolicznościowym, który zakłada sie z reguły po to "BO OKOLICZNOŚCI WYMAGAJĄ BYĆ W GARNITURZE".
I, skoro ktoś kupuje i wydaje na to kasę, to chyba lepiej, żeby kupił coś w czym wygląda dobrze, a nie byle jak.

Dlatego też, jeśli samemu się nie jest pewnym czy się dobrze dopasuje garnitur do sylwetki, okoliczności itd, warto poprosić o pomoc kogoś kto ma gust. Nie mówię tutaj o laskach "które zrobią z ciebie Kena", tylko o kobietach, o których wiem, że same dobrze się ubierają i dobrze wyglądają. Zaś przy wyborze auta, do pomocy poproszę mechanika.

A jak ktoś ma wywalone, bo sam wie najlepiej, to czasem wygląda jak na foto poniżej. A mógłby jak na tym obok. Mądry poradzi się innych, ten drugi zawsze wie wszystko sam najlepiej. To stara życiowa prawda.

https://s17.postimg.org/cmn523sdr/gar.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No nie będę się upierał na całego, bo te całe wymierzanie ma jakiś sens. Wiadomo, że ktoś z dobrze lężącym ubraniem będzie wyglądał lepiej jak ktoś nakryty kołdrą :D

Ja nawet nie chodzę w garniturach, bo nie lubię. Nawet na okolicznościach mam jeansy, adidasy albo jakieś schludne buty, koszulę polo albo ,,wyjściową'', może czasami góre marynarki - jak jest zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Gdzie kupić garnitur? Na co zwrócić uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.