Skocz do zawartości

Gdzie kupić garnitur? Na co zwrócić uwagę?


Gandziarz

Rekomendowane odpowiedzi

@AR2DI2 To są czysto poglądowe zdjęcia których zadaniem jest ukazanie różnicy pomiędzy REGULAR FIT a SLIM FIT. Aczkolwiek sam model nie jest najlepszym wyborem. Egzemplarz około 188 - 190 wysokości ciała, pasowałby tu lepiej aby pokazać, moim skromnym zdaniem, przewagę SLIM lub nawet EXTRA SLIM FIT nad ''workowym'' REGULAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc absolutnie Cię nie mając zamiaru urazić, czy wykazać swoją wyższość, bo tez nie lubię garniturów choć chodziłem w nich z racji wykonywanego zajęcia, to jak widać, warto radzić się ludzi którzy mają w tym doświadczenie.

I powtórzę się: jak ktoś wydaje ładnych kilka, czy kilkanaście (a czasem kilkadziesiąt) stów na taki uniform, to lepiej kupić coś co oprócz jakości daje nam też i dobry wygląd. Dlatego wiem, że warto wziąć ze sobą przyjaciółkę która ma gust, jeśli samemu nie ma się wyrobionego zdania i gustu w kwestii co kupić. A autor postu jak widać pyta, bo nie wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że model ma te 190, bo to fota ze strony o garniturach. Nie proponuj mu slim fit bo nie wiesz czy nie ma 165 cm wzrostu, 120 kg wagi przy tym itd. I wyglądałby w slim fit jak baleron wciśnięty w siatkę. Właśnie dlatego jak ma watpliwości, ma wziąć kogoś kto ma gust, i się go radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

...Nie proponuj mu slim fit bo nie wiesz czy nie ma 165 cm wzrostu, 120 kg wagi przy tym itd. I wyglądałby w slim fit jak baleron wciśnięty w siatkę.

Więc ma nad czym popracować ;) jeśli tak jest.

 

@Gandziarz zostałeś wywołany do spowiedzi. Hop ! hop !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maruda napisał:

Więc ma nad czym popracować ;) jeśli tak jest.

 

@Gandziarz zostałeś wywołany do spowiedzi. Hop ! hop !

 

Jestem, eh cały dzień zabiegany, 187cm , 86kg także raczej slim fit, koszule takie kupuje i jest git.

 

Odnośnie wątku : "Ubieram się jak chce i dobrze mi z tym, nikt mi tu nie bedzie wybierał" - pełna zgoda, też ubieram się w dużej części jak mi się podoba, chodzę w koszulkach RedIsBad (czy komuś się podoba czy nie), ostatnio zrobiłem koszulkę z motywem "bajki" Rick and Morty i również wywalone mam na narzekanie płci pięknej hehe, aczkolwiek kiedy wybieram się w towarzystwo, którego pewien nie jestem do końca to przekreślony sierp i młot może krótko mówiąc "przeszkodzić w interesach" i tutaj własnie wychodzi zaleta zasugerowania się czasem słowami np. dziewczyn, nie ma w tym nic złego.

 

No i tu chodzi o garnitur, w którym pokazujesz się w towarzystwie ludzi, którzy mają pojęcie i ubierasz go właśnie po to żeby się pokazać i żeby się zachwycali że "dobrze ubrany" inaczej jaki jest sens w ogóle płacenia za to, za 2000 można mieć mnóstwo T-Shirtów, które według tego rozumowania będą wyglądały świetnie w towarzystwie innych garniturów czy sukni.

Nie mniej pojawiło się po drodze trochę porad, za które serdecznie dziękuję każdą firmę sprawdzę ;) Dzięki .

Edytowane przez Gandziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast 190cm , 130kg sylwetka coś między panem Karmowskim a Popkiem niby trochę mięśni ale ulany (ok ~24%bf :( ). Szukałem dla siebie inspiracji ale ciężko coś znaleźć. Garniak potrzebuje na imprezy rodzinne , ew na rozmowę w sprawie pracy. Jakieś propozycje ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gandziarz napisał:

inaczej jaki jest sens w ogóle płacenia za to, za 2000 można mieć mnóstwo T-Shirtów, które według tego rozumowania będą wyglądały świetnie

 Koszulka która wygląda świetnie? a jaka to koszulka pokaż mi, koszulka jest bielizną i ma wyglądać poprawnie czyli prosto i klasycznie bez nadruków dla dzieci itp. nie wiem czy wiesz ale za 2tyś możesz też kupić jedną koszulkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo Ramzes - idź do sklepu z kims kto ma dobry gust, i poprzymierzaj. Jak sie okaże, że masz sylwetkę wymagającą szycia na miarę to wtedy poszukaj krawca. Garniaki w sklepach są z reguły szyte pod sztampę, czyli na średniego konsumenta. Ja np mam problem z tym, że nie umiem kupić garnituru gotowego jako komplet spodnie i marynarka. Mam szerokie bary i jak biorę komplet do przymiarki to marynarka pasuje, a spodnie są za szerokie zawsze. Przy czym w sklepach nie chcą zamieniać części kompletów. Jednak miałem wizję wtedy takiej luźnej elegancji, więc kupiłem marynarkę osobno i w ciut innym kolorze niż spodnie. Wyszło bardzo dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Głodny Prawdy napisał:

 Koszulka która wygląda świetnie? a jaka to koszulka pokaż mi, koszulka jest bielizną i ma wyglądać poprawnie czyli prosto i klasycznie bez nadruków dla dzieci itp. nie wiem czy wiesz ale za 2tyś możesz też kupić jedną koszulkę.

Wiem posiadam trochę droższych rzeczy m.in. HugoBoss i materiał jest lepszy niż inne po 100-200zł lub mniej ale już wiem że nie warto tu akurat przepłacać. Koszulka jest bielizną, jednak w ciepłe dni jest na wierzchu i nic na niej już nie ma. Nie widzę nic złego w nadruku na koszulce jakimkolwiek. Nie pokażę ci koszulki, "która wygląda świetnie" bo nie jestem dobry w dobieraniu rzeczy sobie (a co dopiero innym), stąd ten wątek musisz mi wybaczyć...

 

Zbaczamy z tematu na rzecz już kompletnie nie istotną, a już na pewno nie w tym wątku.  Dziękuje wszystkim za porady , jutro trzeba działać :)

Edytowane przez Gandziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gandziarz napisał:

Nie pokażę ci koszulki, "która wygląda świetnie" bo nie jestem dobry w dobieraniu rzeczy sobie (a co dopiero innym), stąd ten wątek musisz mi wybaczyć...

 Przepraszam to był sarkazm rozumiem że chciałeś nakreślić fakt iż za 2tyś to można mieć tyle fajnych i dobrych itp. koszulek czy innych. Gust jest jak dupa każdy ma swoją, czyli świetna koszulka nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, AR2DI2 napisał:

Przy czym w sklepach nie chcą zamieniać części kompletów.

Pudło kolego. W CT (pełna nazwa wyżej. Nie chcę zbyt często cytować aby uniknąć oskarżeń o powiązania.), nie znają pojęcia komplet i tak masz brać. Dobrano mi wszystko osobno. Pan z obsługi doginał do sąsiedniego sklepu, z Regent Street kilka ulic dalej.  Nie ma, że nie ma. Klient ma wyjść happy. Powtórzę się. Nie było tanio, ale mam to, co JA chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Gdzie kupić garnitur? Na co zwrócić uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.