Skocz do zawartości

Sprzedaż za granicę na ebay


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus!

Panowie, potrzebuję pomocy i porady w sprzedawaniu za granicę. Chcę sprzedać produkt żeby był widoczny z zagranicy na ebayu. W tym celu wystawię go na ebay_pl z opisem aukcji po Angielsku i po Polsku. Teraz ustawiam opcję wysyłki zagranicznej i portal mnie pyta o cenę. Do każdego kraju jest różna cena wysyłki. Do Portugalii mi pokazuje 160zł do UK 60zł. Ochujać można. Jak rozwiązać ten problem? Nie mogę podać jednej ceny wysyłki, bo jak ktoś kliknie kup teraz to od razu go przekieruje do przelewu na paypal i zapłaci tyle co produkt + wysyłka. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. 

Ktoś z was sprzedaje za granicę? Albo sprzedawał... Coś robię źle? Rynki, na które chcę sprzedawać to głównie Niemcy, UK, może Francja... Taka typowa Europa. Potrzebuję pomocy ASAP bo już trzeci dzień nad tym siedzę i cierpliwość mi się kończy. Ja mam konto swoje na ebay_uk, ale założyłem też konto w PL, z którego bym chciał sprzedawać bo chcę rodzicom pomóc rozkręcić interes z ich konta.

Dzięki!

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję przykład strony z uk i przedmiotu znajdującego się też w uk.

 

Jako kupujący:

Na dole (pod niebieskim okienkiem)  gdzie masz Postage, klikasz Details i sie wyświetla lista krajów i koszty wysyłki.

To wg mnie powinen albo ebay sam przekalkulować jak ktoś kupuje albo kupujący wybiera kraj.

To są tylko moje domysły bo nie przeszedłem krok po kroku. Nie ustawiałem tego nigdy hako sprzedajacy.

Kiedyś mi coś szło z Hong Kongu chyba i nie pamiętam abym cos musiał dodatkowo klikać jako kupujący.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Poland-unchecked-bulk-potluck-selection-batch-5/202246701696?hash=item2f16d7c280:g:aCAAAOSwGvlamcRj

 

Co do UK, zastanowiłbym sie nad puszczeniem tego z konta w UK. Kwestia "image", zaufania klienta (firma z UK lepiej sie kojarzy). A jeszce lepiej mieć towar na miejscu i wklejasz nalepkę "UK stock" co daje większą pewność, że ktoś długo nie będzie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Konto na uk ma kilkadziesiąt łapek w górę i gwiazdkę, więc budzi zaufanie. Byłem w UK to kupowałem głównie na ebay. Tylko jedna rzecz. Załóżmy, że ktoś kupi z UK i nagle mu wypierdzieli 60 zł za wysyłkę i czas oczekiwania 7 dni roboczych. Wiesz jacy Angole są rozpasani i rozpieszczeni jeśli chodzi o obsługę klienta...

Masz rację, ebay UK ma opcję ustalenia kosztów wysyłki dla niektórych krajów. Ale jak to zwykle u nas w Polsce bywa... No właśnie. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak konto zarejestrowane na Niemcy z napisem na aukcji, że wysyłka odbywa się z Polski na Europę płace za paczkę ok 53pln. (Ekonomiczna) I handlowałem w UK jak byłem, teraz z Polski najgorsi Francuzi są nie Anglicy. Ja mam ustawione ok 15 euro za wysyłkę. Czasem dopłacam czasem nie. Jestem z tym  pogodzony. I jakoś się kręci.... Jaka waga produktu? Jedno i to samo sprzedajesz czy rożne graty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko poczta Polska, nawet to działa, z tym ze jak paczka wyjdzie z Polski to czasem loteria i może iść nawet dwa tygodnie, rzadko ale może się trafić... Do UK idą fajnie, Francja to zmora, Włochy też OK nawet Rosja OK.

 

Z kurierem polegniesz na wysyłkach wiec poczta Polska (ja już prekursorem jedna babkę raffaelo oni kawka i teraz jestem pierwszy przy okienko), to mała rzecz czyli będziesz płacił tyle co ja. Pamiętaj zagraniczny list przewozowy jest spory, paczka, koperta musi być tak duża aby się list sie nie przełamał. Jest tez aplikacja do skanowania kodu kreskowego i śledzenia paczki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Tomko said:

 Gdzie jest ta opcja wysyłki do wielu krajów? Bo chyba ku..a jestem ślepy

Jak wystawiasz przedmiot, na dole masz "część" Delivery, klikasz Change (na niebiesko prawy górny róg mała czcionka). Wybierasz Add international delivery i bawisz się dalej

 

poza tym info:

https://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/cusr?query=2603&levelHierarchy=2a6a5

 

https://ocsnext.ebay.co.uk/ocs/sr?&query=74

 

https://sellercentre.ebay.co.uk/business/international-selling

 

niestety trzeba trochę poczytać :)

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Dzięki za wyczerpujący tutorial, ale kurwa u mnie strona z wystawianiem aukcji na ebay wygląda zupełnie inaczej! Madafaka używasz aplikacji ebayowej jakiejś?

Jak patrzę na preview to wygląda to coraz lepiej. Udało mi się coś tam ustawić i faktycznie w opcji international shipping pojawia się "Additional delivery locations - buyers contact for costs"

Jutro na full zacznę to wystawiać, bo teraz ledwo już żyję...

@TheFlorator Poczytam, dzięki!

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używam aplikacji, to zrzuty z normalnej strony jaka mi się wyświetla na kompie. Odpaliłem "sprzedaj" i przeszedłem całą procedurę dodania przedmiotu, łącznie z ustawieniem danych adresowych. Ale poczekaj, ustawię prawdziwe dane swoje to może inaczej się coś wyświetli bo lokalizacja inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja też już nie trafiam za ebayem. Teraz ustawiłem prawdziwe dane swoje do wysyłki i wyskoczyło mi inaczej z wysyłką za granicę. Nie wiem co jest, może to jakieś ustawienia pamięci transakcji z ebaya albo co.

Teraz po utworzeniu strony przedmiotu i wrzuceniu danych prawdziwych jakie miałem zawsze w ustawieniach wyskoczyło tak:
https://s17.postimg.org/cqzc1hc0f/sell2.png

z dopiskiem "cena przesyłki ustalana indywidulanie z kupującym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, AR2DI2 said:

dopiskiem "cena przesyłki ustalana indywidulanie z kupującym

@Tomko nie obedzie sie bez czytania linkow co ci wyslalem chyba bo tam widzialem sa 2 systemy opisane do wysylek. Jeden jakis ichniejszy za ktory pewnie jest abonament i drugi co chyba dal przyklad ar2di2 ze sam musisz sie dowiedziec ile kosztuje na poczcie lub u kuriera. Poswiec na to dzien na spokojnie poczytaj bo lepiej teraz to Dobrze zrobic a nie pozniej naknocisz bo na szybko i beda mieli klienci pole do popisu jak cie zjebac i zniszczyc renome na ebay.

 

Moja przegladarka to firefox. 

 

A moze przysknerzyles na jakis ebayowski login w stylu “ value” zamiast “full service” i teraz masz interface jak z dos’a ? ;)

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Hehe nie pamiętam, żeby mnie pytał o jakieś opcje. Założyłem po prostu konto jak każdy śmiertelnik :) 

Przeczytałem co podałeś. Tam jest o programach wysyłkowych. @zuckerfrei mi podsunął pomysł Poczty Polskiej i oni mają od 52-59zł za paczkę więc to upraszcza sprawę. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.