Skocz do zawartości

Sprzedaż za granicę na ebay


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

"When your item sells you pay 10% of the final transaction value, including postage. We call this a final value fee. We cap final value fees so you will never pay more than £250 for a single item".

 

Nie wiem jak to rozumiec do konca. Czy to 10% zawiera tez koszty przesylki czy nie.

 

To moze zacznij z polskiego ebay i zobacz jak to pojdzie a najwyzej pozniej przezucisz na uk.

Oczywiscie popatrz jakie sa ceny podobnych rzeczy w uk zebys mniej wiecej mial podobna (towar+przesylka).

wg mnie: NIE ZACZYNAJ OD ZBYT NISKIEJ CENY I NIE KONKURUJ TYLKO CENA. To strzal w stope. Obnizyc powolutku zawsze mozna. Promuj tez inne rzeczy typu jakosc produktu itp

Wazne jest na ebay wysokiej jakosci/profesjonalne ogloszenie aby przyciagnac klienta.

Znam kogos kto handluje profesjonalnie w PL na Alegro od wielu lat I on mi to mowil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mieszkam w UK i tak jak wyżej ktoś wspomniał chciałabym zacząć sprzedaż na ebayu. Moje pytania brzmią: czy muszę założyć działalność jednoosobową? czy ściąganie do UK kosmetyków oraz suplementów diety a następnie sprzedaż jest legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruszyna Zacząłbym od przeczytania regulaminu forum.

@TheFlorator Myślę, że cena+wysyłka i od tego prowizja. No widzę jakąś babkę z Ukrainy co na podobne produkty wali takie ceny, że głowa mała i ludzie kupują. Tak zrobię, zawsze można obniżyć. Kolega ci mówił, żeby nie zaniżać dużo cen? Produkt jest rewelacja, ręcznie robiony i dobrej jakości. Ale jak to bywa ze starszymi - oni by to sprzedali za koszty robocizny bo im się nie mieści w głowie, że za rękodzieło można tyle zażądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Sam będę w UK pod koniec marca już, ale na razie chcę wystawić to teraz tutaj. Chcę ogarnąć to, żeby potem rodzice kminili jak to sobie robić bo ja będę miał swoje zajęcia i nie będę miał czasu tego ogarniać za nich. 

Chyba zrobię jak radzi @TheFlorator - otworzę na Polskim ebay i zobaczę jak będzie to szło.

@Kruszyna Wstaw avatar, przywitaj się, jest rezerwat - możesz śmiało tam otworzyć podobny temat. Również miłego dnia :) 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna

No jak będzie obrót to i podatki, a więc działalność. Tyle, że w UK działalność to banał. Tyle, że to wiesz bo tu mieszkasz. Na suplach jest dobra kasa z tego co widzę po znajomych, ale ze ściąganiem to się dobrze zorientuj co i jak żeby nei wtopić prawnie. Każdy kraj ma swoje regulacje dotyczące "materiałów szkodliwych zagrażających życiu i zdrowiu" i chociaż UK jest dalej w Unii to wiesz jak z nimi jest. No a suple to chemia, więc lepiej wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Tomko said:

Kolega ci mówił, żeby nie zaniżać dużo cen?

To ja mowilem koledze jak mialem z nim wejsc we wspolprace na sprzedaz internetowa na pewnym portal w pewnym kraju ;). Zreszta on sie z tym zgodzil bo glupi nie jest I na allegro robi to hurtowo od lat. Mielismy wejsc z cenami "rynkowymi" porownywalnymi ewentualnie delikatnie nizszymi. Ceny I tak bedziesz musial pozniej spuscic bo bedziesz mial konkurencje! Zawsze tak jest. Chyba ze jestes jedynym na ebay z danym produktem ( juz to widze :) ) po czasie I tak bedzie ktos kto bedzie konkurowal.

 

On mi mowil o "profesjonalnie" wygladajacej stronie na allegro + jakosci+dobra obsluga klienta (szybkie odpowiadanie na zapytania, telefony -ale to bylo w PL) 

 

NIE ZACZYNAJ OD KONKUROWANIA CENA. CHRON SWOJA MARZE. POWTARZAJ JAK MANTRE

 

Ceny I tak spuscisz tak jak pisalem powyzej. Kosztow zakupu/produkcji pewnie juz nie obnizysz.

 

To ci mowie ja bo to jest, ze tak brzydko powiem "typowa januszowa" mentalnosc biznesmenow co chca wejsc na zachod.

Tacy byli kurwa madrzy polscy budowlancy w pewnym kraju z 2 fali przyjazdow jak konkurowali z tymi z 1 fali. Wjechali dziennymi stawkami takimi ze rynek stawek zanizyli o 20-30%. Zamiast kurwa sie zorientowac w rynku, konkurowac czyms innym, potworzyc jakies wspolne firmy z tymi co juz byli,  odrobic kurwa biznesowe zadanie domowe. Ale nie, lepiej sie samemu zarzynac, a pozniej pierdolic ze Polak z Polakiem zawsze sie beda klocic. Nie myslimy strategicznie jako narod wiec i klotnie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Bracie, zapewniam ci, że produkt jest jedyny w swoim rodzaju i takiego nikt inny nie robi :) Rękodzieło. Oczywiście są produkty inne w podobnej kategorii i ceny są z kosmosu i sprzedają się. Ale tamto konto ma ponad 500 pozytywów. Cenę dałem dużą z myślą, że za granicę to będę sprzedawał bo w PL na sztukę ludzie srają i nie doceniają. Bo na aliexpress podobne rzeczy będą za 1/5 ceny. Więc od razu chcę trafić na rynek zagraniczny. W USA fajnie zejdzie, w Niemczech, UK. Tak myślę. Wystawię na Polskim ebay i chyba na Angielskim z drugiego konta z opcją, żeby w US i Kanadzie było widoczne. Kosztować mnie to będzie 35pensów od aukcji, ale przecież nie muszę wszystkich tak oznaczać - każdy sobie wejdzie w pozostałe moje aukcje i mu się wyświetlą wszystkie. Dobrze kombinuję? Czy od razu walić na ebay.pl i ebay.com?

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na ebayu czy allegro jest opcja "pokaż od najniższej ceny", i jak tak ustawiasz to wyskakuje na pierwszym miejscu ten co ma choć o jednego pikacza mniejszą cenę. Ludzie klikają w takiego bo "jak pierwszy to najlepszy chyba".
I później ten koleś ma wyświetlane, że sprzedał już 12 tysięcy sztuk. Co generuje dalsze zakupy u niego " bo jak tyle sprzedaje to znaczy ze dobry towar za dobrą cenę".
Tak później im idzie.

Swoją drogą jak sprawdzałem ilości sztuk sprzedanych u niektórych sprzedawców to za łeb się można złapać. Przeważnie to ciapaki, i towar pewnie sprowadzany z ich kraju, co nie zmienia faktu, że mają np po 12 tysiecy szt sprzedanych koszul po 12 f za sztukę. Przyjmując że zarabia tylko 3 f to daje 35 tys. A to jest tylko jeden z produktów które mają. Robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Tomko said:

Oczywiście są produkty inne w podobnej kategorii i ceny są z kosmosu i sprzedają się. Ale tamto konto ma ponad 500 pozytywów.

Nie przejmuj sie.

Walnij cene np Kosmos minus 2 %  i obserwuj co sie bedzie dzialo. CIERPLIWOSC. Poczekasz miesiac i obnizysz jesli nie bedzie szlo i dalej obserwacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Dobra opcja dać cenę wyższą o 20zł na przykład a obniżyć o te 20zł wysyłkę? :) Zawsze lepiej wysyłka 36zł wygląda lepiej niż 56zł. 

Ehhh panowie ja to chyba chcę żeby wszystko od razu za pierwszym razem pykło i dlatego mnie szlag trafia. A tu chyba bez prób i błędów się inaczej nie da...

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomko said:

Zawsze lepiej wysyłka 36zł wygląda lepiej niż 56zł. 

Pytasz sie jak Anglik to bedzie widzial?  Powiedz mi jaka chcesz dac mniej wiecej cene za sam towar bez przesylki to ci powiem.

 

1 hour ago, Tomko said:

Ehhh panowie ja to chyba chcę żeby wszystko od razu za pierwszym razem pykło i dlatego mnie szlag trafia. A tu chyba bez prób i błędów się inaczej nie da...

Nie da sie bez prob i bledow. Cierpliwosci. Wazne aby nie popelnic duzej gafy na poczatku (np zbyt niska cena) bo pozniej co bedziesz podwyzszal jak juz toward zaczna kupowac?

Bledy to teoretycznie dobra rzecz jesli zamienisz je na wnioski i obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam zgłupiałem i nie wiem gdzie to dać. Mnie to wszystko jedno, mogę zainwestować i dać dwa razy po te 30 centów i 30 pensów za wystawienie tych aukcji, żeby tylko zwiększyć widoczność. Myślałem o ebay.com bo liczę na to, że na ebay.co.uk będą widoczne te co wystawiłem w PL. Oczywiście wystawiając w PL dałem wysyłkę do Europy i na cały świat, więc w teorii powinno być wszędzie widoczne. Nie ukrywam, że do Anglii byłoby mi łatwiej i szybciej sprzedać. Czas do USA to 5-7 tygodni Pocztą Polską. To jest jakiś śmiech na sali. 

Z drugiej strony ebay.com to nie tylko USA ale zasięg ma gigantyczny. Chyba wystawię i tu i tam. Kwestia tylko czy z łysego konta moich rodziców czy z mojego z gwiazdką i czy coś dopisywać, ze to aukcja grzecznościowa czy nie pier... lić się z tym. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mały update. Chu..a się dzieje na tych aukcjach, ledwo tam może kilka wejść było max więc planuję zmienić trochę strategię. 

Pomysły mam dwa. Mianowicie:

1. Obniżyć cenę do "Polskich" warunków, zagryźć trochę zęby na dupie, ale sprzedać produkty. Dodatkowo wystawić po tej samej cenie te rzeczy na alledrogo, olx. Ewentualne plusy? Towar łatwiej się sprzeda a konto ebay może zyska trochę pozytywnych opinii i jakoś powoli się rozkręci. 
2. Zdjąć z Polskiego ebaya całkiem te aukcje i wystawić na SWOIM Angielskim koncie (gdzie mam pozytywne opinie) po starej "zagranicznej" cenie. Na alledrogo wystawić po "Polskiej" cenie. Ewentualne plusy? Lepsza widzialność dla wyspiarzy co zarabiają w funtach. Minusy? Trochę smród jak ktoś zobaczy tu i tu po różnej cenie. Albo Polak na wyspie kupi i zobaczy na alledrogo za nieco ponad połowę ceny. 

Rzeczy są wystawione już na olx po "Polskiej" cenie, więc nie mam za wiele manewrów. Zawsze mogę zmienić olx'ową cenę, ale skłaniam się ku opcji, żeby zacząć od mniejszych cen a w miarę gdy opinii pozytywnych będzie przybywać to wtedy podnosić. Na razie jestem no-name z tymi produktami w necie a nie mam czasu się w promocję, fanpejdże i instagramy babrać teraz, bo za dwa tygodnie lecę na wyspy.

@zuckerfrei@TheFlorator@AR2DI2 Co myślicie? Która opcja byłaby teraz lepsza?

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tomko.

wysyłka do USA to 2-3 tygodnie, a bardzo często tylko 10 dni. Mówię o GlobalExpress, który w dodatku wychodzi najtaniej.

 

Wystawianie towaru bezpośrednio na ebay.co.uk,.de itd. zwiększa sprzedaż, ale niestety prowizja sięga w sumie 16% licząc PayPal i przewalutowania.

 

Jeszcze lepiej dodać lokalizację towaru taką jak ebay, czyli UK dla UK. Jednak wiąże się to z posiadaniem nr vat w kraju, z którego wysyłasz towar. Ebay Wziął się za to kilkanaście dni temu z powodu preski ze strony parlamentu europejskiego. Wcześniej mogłeś wystawiać towar i podawać lokalizację UK bez żadnych konsekwencji.

 

Jeśli planujesz wysyłać z PL, to pisz na priv, miałbym dla Ciebie trochę darnowych wysyłek do UK i DE.

 

Edytowane przez _MM_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update dla zainteresowanych co tu wejdą kiedyś.

 

Sprzedaż z PL na ebay mija się z celem dla amatora. Wystawiłem wszystko na swoim koncie w UK z dodatkową opcją widoczności na ebay.com i gówno. Przez cały miesiąc około-wielkanocny miałem może max 10 wyświetleń czyli mniej niż jak wystawiałem z ebay.pl z angielskim opisem. Próbowałem darmowej wysyłki, różnych tytułów i słów kluczowych i gówno. Strata czasu.

 

Do rękodzieła - etsy.com. Bardzo dobrze zrobione, opcje promocji, kuponów, design sklepu. Wejść w miesiącu miałem ok. 1500, sprzedało się kilka przedmiotów, dużo polubień, możliwość połączenia z pinterestem np. Dobra platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.