Skocz do zawartości

Adam "Nergal" Darski śpiewa piosenkę na Dzień Kobiet, wymachując... penisem z przytwierdzonym Jezusem.


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Ważniak said:

Nie da się natomiast nie zauważyć setek komentarzy SJW pod filmem, gotowych poturbować wyżej wymienionego, bo obraził ich uczucia religijne. Sami przykładni katolicy. Ich Jezus na pewno byłby z nich dumny.

Ale ty pie*******. A co mają mu brawo bić? Że ich opluwa?
To, że nic się nie dzieje to dowód na to, że można na religię nasrać, pod warunkiem że jest to religia chrześcijańska. Niechby spróbował z pozostałymi religiami Abrahamowymi ale on nie ma jaj, żeby to zrobić.

Choć ja osobiście religią się nie ekscytuję to wydźwięk tego aktu jest dla mnie jasny i oczywisty - demoralizacja, i poniżenie religii i wartości jakie ze sobą niesie. Co by nie powiedzieć o "naszej" ukochanej obowiązującej religii to jednak większość wartości jakie przekazuje jest wysoce moralna a taka pseudo sztuka to akcja propagandowa wymierzona nie tyle w krzyż co w jego wyznawców. Nic dziwnego, że się bronią. Powinni! Nauczyciel pozwolił się bronić: (Łk 22:36) kazał kupić apostołom miecze - dwa miecze na kilkunastu ludzi. Nie zaatakują nimi nikogo, bo za mało tych mieczy, ale obronić się mogą. Jezus dawał im do zrozumienia, że nie mogą nikogo atakować szerząc wiarę, ale mają prawo do obrony.

Problem w tym, że samo danie w pysk może wbrew pozorom nie zadziałać ale jest coś co chłystka by zabolało - nie uderzenie po twarzy a po kieszeni. Wtedy by na pewno zrozumiał i wyciągnął naukę. Trudniej jednak (jak już mówiłem wcześniej) byłoby go do tego zmusić bo sądy w Polsce i całej tzw. zachodniej Europie są bardzo proliberalne i antychrześcijańskie. Wciąż jednak jakby cham dostał po kieszeni to by cham zrozumiał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy @Stulejman Wspaniały @Mosze Red - Wiecie co mnie zastanawia jak widzę takie błazenady? Czemu te kozaki, kozaczki nie zaatakują religii miłości tj. islamu? Czemu nie zbezczeszczą Allaha, Koran czy Mahometka? Wg mnie nie mają jaj i są debilami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.humanreligions.info/did_king_solomon_exist.html

9 minutes ago, zuckerfrei said:

A tam Koran, a gdyby tak z gwiazda Dawida tak zrobił?

To samo co z półksiężycem. Zrobiliby mu jesień średniowiecza z szanownych czterech liter.

 

PS.  I nie z gwiazda Dawida a z gwiazdą Rotschilda (która była czerwona). Po pierwsze to nie jest żydowski symbol, żydowska jest menora a nie gwiazda Dawida, który nigdy nie istniał, więc i nie mógł mieć żadnej gwiazdy. Archeolodzy przekopali Izrael wzdłuż i wszerz i nic nie znaleźli. To jest ich święty gral - zrobiliby wszystko, żeby go odkryć a tu nic. (przepraszam za delikatny offtop)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie zaryzykuje tak z gwiazdą Dawida albo koranem :), on tak cwaniakuje ale kiedyś się przeliczy czego serdecznie mu życzę. Chętnie zrobiłbym film jak palą się płyty ... ale szkoda by mi było na nie pieniędzy. Zresztą on samym wspomnieniem o nim tutaj już wygrał, zapewnił sobie darmową reklamę bo oto tutaj tylko chodzi. Gość jest genialnym koniunkturalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Enemy napisał:

Wojujący ateizm - jedna z najbardziej fanatycznych religii. 

Ja myślę że Nergal jest wierzący, no bo skoro wierzy się w szatana i się go popiera to głupotą byłoby nie wierzyć w Boga. Skoro diabeł istnieje to Bóg tym bardziej.

Edytowane przez Themotha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pan Darski robi to tylko dlatego, żeby wywołać lawinę wściekłości. Cierpi na męski syndrom potrzeby ciągłej atencji. Powiedzmy sobie szczerze - społeczeństwu jest znany tylko z szokujących performance'ów. 

Popieram @Ważniak - niektórzy za dużo uwagi przywiązują do symboli. Celem Nergala było tylko wywołanie kontrowersji i jak zwykle udało mu się. Nie widzę po nim jakiejś szczególnej nienawiści do religii katolickiej ani nie słyszałem z jego ust elokwentnej wypowiedzi negujacej dorobek kultury chrześcijańskiej. Ograniczony jest do gestów z najniższej polki przyzwoitości, bo to jest maksimum jego umiejętności.

Edytowane przez koksownik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawnie bo ma wprawę :D 

Zobaczcie - jeżeli jakiś z celebrytów wypowiadał się źle, bądź poprostu że jest przeciw np. przymusowej relokacji imigrantów, muzułman czy choćby LGBT...gromy na głowę, jaka to zła postawa, siewca nienawiści. A tak jest ok...bo to chrześcijaństwo, bo to tylko Biblia..stosuje się wobec nas podwójne standardy. Za zniszczenie Koranu - materiał zaraz by znikł z sieci i dzisiaj sprawa już była by w prokuraturze za niszczenie symboli religijnych, podburzanie do nienawiści a tak...nic.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod zdanie @Stulejman Wspaniały, że to co zrobił Nergal jest podłe i chamskie ale..

Chciałbym właściwie zapytać, jak to jest? No, bo skoro jestem katolikiem, to chyba jednak powinienem nadstawiać ten policzek? Tak czy nie?

Proste pytanie. Większość powie tak i ale... nie ma żadnego ale, przecież to nie ja Wam to wymyśliłem. Mnie to śmieszy, bo trąci trochę taką logiką pań w kwestiach równouprawnienia, czyli jak jest okej, to mężczyzna jest zły a jak trzeba wnieść szafkę na 5tę piętro to już równouprawnienie się kończy :D. @firebird Proszę ostrożniej z tym słownictwem, ja wiem, że u niektórych dyskusja na tematy religijne wzbudza białą gorączkę ale to jest forum a nie plac targowy i nie chciałbym tu widzieć jakichś uszczypliwości delikatnie mówiąc a zwłaszcza różnych bluzgów w czyjąś stronę. Przy okazji, ktoś pisał, że chrześcijaństwo jest łatwe i tanie do atakowania i ma rację, to głównie przez tą regułę nadstawiania policzka. Niestety, taki Wasz krzyż, który sami sobie wzięliście na plecy. Powtórzę się na koniec, takie coś jak zrobił Nergal nie powinno mieć miejsca, obojętnie jaka by religia miała nie paść jego "atakiem".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się to nie podoba. Jest w tym dużo arogancji i śmieszkowania. Jeżeli facet chciał rozgłosu swoim zachowaniem to mu się udało. Jeżeli chciał jakiejś kontrowersji, to mu się nie udało bo po prostu przekroczył granice i zwyczajnie nabija się z ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CalvinCandie przecież to jest oczywistość. Nie zrobił by tego z koranem, torą, czy innymi symbolami dwóch pozostałych z trójcy największych monoteistycznych religii. Nie przyczepił by gwiazdy Dawida, czy innego symbolu.

 

Ponieważ za znieważenie religii pokoju dostał by maczetą przez kark lub w najlepszym razie wylądował za kratami (w sumie więzienie mogłoby uratować mu życie), a za znieważenie starszych braci w wierze kilka lat do odsiadki murowane. Dwa lata za palenie kukły przedstawiciela mniejszości, to co by było gdyby tak potraktował jakiś symbol religijny lub święte pismo?

 

Na dodatek wcześniej już sąd go uniewinnił, jak dobrze pamiętam zniszczył Biblię więc się rozochocił.

 

Swoją drogą mocno zastanawiające jest, że w kraju gdzie dana religia dominuje i jest mocno związana z władzą nie egzekwuje się prawa wobec takich ludzi, a za "znieważenie" bardzo niszowych (na tym terenie) mniejszości religijnych wsadza się do więzienia.

 

Powinno być tak, że albo karzemy wszystkich jak leci za obrażanie dowolnej religii i jej symboli, albo znosimy bzdurną w mojej opinii obrazę uczuć religijnych w duchu wolności słowa. Tak żeby było równe.

 

Problem polega na tym, że pierwsze rozwiązanie jest drogą w stronę absurdu, pojawi się kiedyś masa małych niszowych kultów i będą mnożyć się pozwy o rzeczy, które statystyczny Polak uzna za bzdury. To co, ograniczyć przestrzeganie prawa do tych trzech największych i ewentualnie kilku większych odłamów takowych? Wtedy będzie ponownie brak równości i dyskryminacja :D Ok, jasne można to ograniczyć do zarejestrowanych religii i związków wyznaniowych.

 

Powinna być wolność słowa w tym zakresie taka moja opinia. Natomiast samo zachowania takie jak Nergala każdy może uznać według własnego systemu wartości za naganne, niegodne czy zwyczajnie chamskie, a karą powinien być ostracyzm społeczny i spadek sprzedaży płyt. Proste państwo nie powinno się wpierdalać w takie rzeczy. 

 

W ogóle art. 196 kk to porażka. 

 

"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

 

To powinni być zupełnie inaczej skonstruowane. Nie powinno być o żadnych uczuciach religijnych. Powinno być np. tak:

 

a ) Kto publicznie znieważa przedmiot czci religijnej stanowiący własność innych osób, kościołów, związków wyznaniowych, wspólnot religijnych, lub związków wyznaniowych zakłóca praktyki lub obrzędy religijne w miejscach do tego przeznaczonych, podlega karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch. 

 

b ) Za miejsce przeznaczone do wykonywania obrzędów religijnych uznaje się budynki i tereny zamknięte należące do wymienionych w punkcie A , przestrzeń publiczna gdy odpowiedni organ administracji publicznej wydał zezwolenie na zgromadzenie o charakterze religijnym, przestrzeń udostępniona prze osoby fizyczne lub prawne będąca tych osób własnością lub mających prawo do zarządzania i udostępniania.

 

 

I wszystko byłoby proste i logiczne, wynikałoby z powyższych zapisów. Kupisz sobie za swoją kasę, jakiś przedmiot kultu czy świętą księgę, możesz z nimi robić co zechcesz, spalić, zniszczyć, bo to twoja własność prywatna. Chyba że dany przedmiot jest objęty ochroną wynikającą z innych przepisów np. o ochronie zabytków.

 

W przestrzeni publicznej możesz mówić na temat danej religii co chcesz, masz wolność słowa.

 

Nie można natomiast wparować do świątyni, zakłócać tam obrzędów, pokazywać gołego dupska itp. jak to lubią robić różne organizacje. To samo tyczy się zgromadzeń religijnych w przestrzeni publicznej, jeśli zostało wydana decyzja administracyjna, że takie zgromadzenie w danym miejscu można przeprowadzić. Oczywiście wszystko musiałoby być zgodnie z przepisami o zgromadzeniach i imprezach masowych. 

 

Za zgromadzenie w przestrzeni publicznej bez zezwolenia, dla organizatora wysoka grzywna, dla prowadzących tak sam, dla uczestników mandaty, oczywiście interwencja policji i zamknięcie imprezy. 

 

Nie możesz również wtargnąć na czyjąś posesję czy do domu, czy innego udostępnionego w tym celu obiektu gdzie np. zebrała się jakaś grupka w celu odprawiania obrzędów religijnych za zgodą właściciela, no ale to też wynika pośrednio z prawa własności. Taki obiekt podczas trwania obrzędów, spotkań wspólnot religijnych itp powinien cieszyć się szczególną ochroną prawną. Nawet jeśli jest to tylko dom kultury, czy klub osiedlowy, który raz w tygodniu udostępnia salę kółku różańcowemu na godzinkę, to w tym czasie sala, w której się to odbywa powinna być traktowana jako miejsce kultu.     

 

Nie możesz niszczyć przedmiotów służących do wykonywania obrzędów, ksiąg, strojów itp.  nie należących do ciebie, ale to jest akurat logiczne i rozumie się samo przez się, własność prywatna jako dobro nadrzędne, a przedmioty kultu i ich zniszczenie, znieważenie, uszkodzenie powinny być w sądzie traktowane jak przedmioty o dużej wartości sentymentalnej i człowiek, który niszczy/ uszkadza taką własność pokrywa nie tylko stratę materialną ale również płaci ekstra za ową wartość sentymentalną, analogicznie do zniszczenia przykładowo pamiątki rodzinnej.

 

Jedyna różnica to to, że doszłoby znieważenie przedmiotu nawet jeśli nie jest zniszczony czy uszkodzony. Mam na myśli dokonanie fizycznych czynności wobec takiego obiektu np. zerwanie komuś krzyżyka, podeptanie świętej księgi, która jest cudzą własnością, naplucie na obiekt kultu będący cudzą własnością. Za to też powinno się odpowiadać jeśli czyn dotyczy cudzej własności, najlepiej grzywną.

 

Trzeba by jeszcze uwzględnić w przepisach pewne typy aktywności religijnych tzw. tradycyjne w naszym kręgu kulturowym, które nie wymagały by specjalnych zezwoleń mimo masowości, mam na myśli rzeczy takie jak kondukty pogrzebowe, procesje w najważniejsze święta dominującej religii, pasterki itp ....

 

I wszystko byłoby cacy, byłaby i wolność słowa i dysponowania własnym mieniem, a jednocześnie szczególna ochrona legalnych zgromadzeń religijnych, obrzędów i przedmiotów należących do związku wyznaniowego, kościoła, zgromadzenia, lub pojedynczego wyznawcy.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Mosze Red said:

W ogóle art. 196 kk to porażka.

Kto obraża uczucia religijne

"Kto obraża uczucia..." Faktycznie, nigdy na to nie wpadłem choć już to kiedyś widziałem. To czysty socjalizm, feminizm, polityczny poprawizm, xyz-izm (jak zwał tak zwał) - oni też bez przerwy krzyczą o obrazie uczuć - w ten sposób można każdemu zamknąć dziób bo zawsze znajdzie się coś co cię obraża, w szczególności prawda, bądź spostrzegawczość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Metody napisał:

Po prostu nie zajmować się takimi idiotyzmami. 

W koncu by mu się znudziło,

Niestety ten sposób myślenia doprowadził do powstania nazizmu czy komunizmu.Na początku tez wszyscy ignorowali feminizm, później mówili "dajmy spokój, pokrzyczą i im przejdzie, później dobra ,dajmy im prawo głosu to się uspokoją a później....."Historia pokazała że ignorowanie takich zachowań to uciekanie od odpowiedzialności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Smerf donosi, że to było genialne posunięcie marketingowe z jego strony.

 

Jednominutowym video, które się wyśmienicie przyjęło na Facebooku (zanim je usunięto, miało kilkaset tysięcy wyświetleń, kilka tysięcy udostępnień i mnóstwo pozytywnych reakcji, co algorytm Facebooka czyta jako "pożądana treść" i sam je promuje) mimo tego, że jego profil followuje "jedynie" 130+ tysięcy ludzi, zafundował sobie darmową promocję zbliżającego się wydawnictwa "Messe Noire", które będzie miało swoją premierę 13. kwietnia.

 

It's strictly business i tu zawsze cel będzie uświęcał środki.

 

Zarobi sobie na rozwścieczonych katolikach na kolejne kilka lat wygodnego życia.

 

Jeśli dostanie pozew, opłaci papugę za hajs z płyt, znowu wygra - tak jak w przypadku spalonej książki - i wyjdzie jako bohater.

 

Całość niech podsumują słowa Piha:

Cytat

 

Moralność? To wymysł przegrywających.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

Edytowane przez Ważniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jest że Nergal nie musi zarabiać w Polsce, zagraniczne trasy koncertowe u boku Slayera czy Lamb of God, zapewne w pełni zaspokajają jego potrzeby materialne, a to że może spaść sprzedaż płyt to nic nie znaczy bo w dzisiejszych czasach płyty w Polsce to tylko wizytówka i pretekst do trasy koncertowej. Dlatego zakładam, że to tylko chęć wywołania chwilowej kontrowersji i trafiania do określonej grupy docelowej której tego typu przełamywanie tabu się podoba.

 

A Pozatym Nergal nie będzie palił Koranu bo wywodzi się z Thelemy Crowleyowskiej, która uderzała w kościół katolicki przedewszystkim, a nie w islam, nawet sobie wrzuca foty z Crowleyem na insta, zresztą po co miałby uderzać w islam jeśli wywodzi się z kultury chrześcijańskiej tylko żeby pokazywać jakim jest kozakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CalvinCandie napisał:

Czemu te kozaki, kozaczki nie zaatakują religii miłości tj. islamu? Czemu nie zbezczeszczą Allaha, Koran czy Mahometka?

https://www.wprost.pl/kraj/10109753/brudzinski-niech-nergal-do-tego-penisa-przyklei-gwiazde-dawida-jak-taki-kozak.html Już mu zasugerowano, aby to zrobił z Mahometem lub Gwiazdą Dawida. 

 

"Wicemarszałek Sejmu i szef MSWiA Joachim Brudziński odniósł się do prowokacji dokonanej przez muzyka Adama „Nergala” Darskiego. Zasugerował, aby zamiast figury Jezusa przykleił do penisa wizerunek Mahometa lub gwiazdę Dawida."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.