Skocz do zawartości

Prokuratura sprawdza, czy Partia Razem propaguje komunizm i czy ją zdelegalizować.


Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,23115318,prokuratura-sprawdza-czy-partia-razem-nie-propaguje-komunizmu.html

Dobry news :D Co sądzicie na ten temat?

 

Prokuratura Krajowa sprawdza, czy Partia Razem nie propaguje komunizmu. Jeśli oceni, że tak, to Zbigniew Ziobro może wystąpić o jej delegalizację. - Nie obawiam się. Sprawdzanie, czy nie odwołujemy się do ideologii totalitarnych, jest absurdalne - komentuje Marcelina Zawisza.

 

O prześwietlaniu Partii Razem napisał zastępca prokuratora generalnego Robert Hernan w piśmie do posła Roberta Warwasa z Prawa i Sprawiedliwości, który chciał wiedzieć, jakie partie są sprawdzane. Okazuje się, że dwie: Partia Razem i Komunistyczna Partia Polski. Pierwszą Prokuratura Krajowa dopiero wzięła na warsztat, a do delegalizacji drugiej znalazła powody, by ją chcieć zdelegalizować.

 

Partia Razem odwołuje się do wartości demokratycznych. Widać to po naszej strukturze, ale i działaniach. Nie mamy nic wspólnego z odwoływaniem się do systemów totalitarnych - wręcz przeciwnie: walczymy o to, aby w Polsce były przestrzegane zasady demokracji i prawa człowieka.

 

- mówi nam Marcelina Zawisza z Partii Razem.

 

I dodaje: - Nie obawiam się delegalizacji. Sprawdzanie, czy nie odwołujemy się do ideologii totalitarnych, jest absurdalne i wygląda na polityczną gierkę, która ma na celu odsunięcie uwagi od spraw, które podnosimy: niskich zarobków kobiet w Polsce, zbyt długiej pracy Polek i Polaków, a także - a może przede wszystkim - od krytyki rządu PiS.

 

Młodzieżówka Polski Razem wzięła na celownik Partię Razem

Prześwietlanie Partii Razem to pokłosie doniesienia i listu, jakie wysłały ponad miesiąc temu dwie organizacje: Stowarzyszenie Koliber i Stowarzyszenie Młoda Prawica. To drugie stowarzyszenie było młodzieżówką Polski Razem - poprzedniej partii Jarosława Gowina, który ogłosił zmianę szyldu na Porozumienie Jarosława Gowina. Nieoficjalnie politycy jego formacji nie kryli, że lewicowa Partia Razem myli się wyborcom z prawicową Polską Razem. Ale nie to było powodem doniesienia na lewicową formację.

 

Jednym z inicjatorów wniosku o zbadanie, czy Partia Razem nie propaguje komunizmu i rozważenie jej delegalizacji, był Jakub Drożdż, dziś asystent polityczny w gabinecie politycznym minister Jadwigi Emilewicz.

 

Hernand w piśmie do posła Warwasa zwrócił uwagę:

 

  • Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej.

 

W imieniu Ziobry prześwietlaniem, czy partie nie propagują systemów totalitarnych, zajmuje się bowiem wspomniane Biuro. Gdy ono zakończy analizy, to Prokurator Generalny (Ziobro) może wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w trybie art. 188 pkt 4 Konstytucji o orzeczenie niezgodności z Konstytucją RP celów i działalności danej partii politycznej.

 

Komunistyczna Partia Polski do kasacji? Prokuratura mówi, że powody są

Jak wynika z odpowiedzi prokuratora, już na finiszu jest z kolei prześwietlanie Komunistycznej Partii Polski. Trwa ono od 25 listopada 2016 r. Bardzo dyplomatycznie, ale prokurator dał do zrozumienia, że droga do delegalizacji KPP jest otwarta. - Ujawnione dotychczas okoliczności sprawy zdają się dawać asumpt ewentualności skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, jednak ostateczna decyzja w tym przedmiocie jeszcze nie zapadła - stwierdził w piśmie, odnosząc się do KPP.

 

Konstytucja wprowadziła zakaz istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie brzmiące nazwisko współzałożyciela :D...aj waj - co ja tam wiem - ale jestem za - zdelegalizować tą obcą i szkodliwą inicjatywę, jestem za.

Jednak nie ufam i nie wierzę temu portalowi - "gazeta.pl", która jest powiązana z "Wyborczą" Michnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swastyka czy gwiazda czy inny sierpmłot - jeden grzyb. Zbrodniarze. Koszulki z Hitlerem, Leninem czy Guevarrą winny być zabronione.

Marks? Ten został wykorzystany IMO przez Stalina jak Jezus przez Rzym (znając proporcję).

 

Partia Razem: lewica jest mi bliska. Tzn. tak długo bliska, jak się nie rzucają na moje pieniądze. Czyli nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michau napisał:

Partia Razem: lewica jest mi bliska. Tzn. tak długo bliska, jak się nie rzucają na moje pieniądze. Czyli nie bardzo :)

Gorzej jak ktoś się dorobi ciężką pracą, to wtedy już szybciutko poglądy się zmieniają.

 

Jeżeli propagowanie komunizmu jest karalne (a nie znam się na prawie), to wyrok jest oczywisty - Partia Razem propaguje komunizm.

Nawet oni sami podstawiają dowody:

hqdefault.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bym powiedział, że wolność słowa i póki ktoś nie propaguje przemocy itd. to ok. Ale taki śmieszko-libertarianizm już odrzuciłem. Działalność komunistów i tym podobnych trzeba delegalizować i ucinać przy samej dupie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enemy Zgadzam się, bo historia może zatoczyć koło. Dzisiaj wystarczy rzucić hasło komunistyczne: odbierzmy co się nam należy od bogatych ludzi, przejmijmy ich majątki i zrobić to samo co komuniści w Rosji.

Większość ludzi by na to poszła jakby dobrze zareklamować idee i znaleźć lepszego mówcę od Zandberga.

 

Przecież więcej jest biednych ludzi niż bogatych, więc sprawa jest prosta.

Partia Razem powinna być zdelegalizowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.