Skocz do zawartości

Zakaz handlu w niedzielę


Czy jesteś.za zakazem handlu  

82 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zakazem.

    • Tak
      24
    • Nie
      58


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, jesteście czy nie i dlaczego.

 

Ja jestem za. Niedziela jest od odpoczynku. Mam w chuju względy religijne ale w takiej kulturze sie wychowałem i uważam, że każdy powinien mieć zagwarantowaną wolną niedzielę. 

Edytowane przez Król Jarosław I
Literówka
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Wstrzymajmy też pracę transportu publicznego, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji, wodociągów, kanalizacji, elektrowni. Należy też zlikwidować wszystkie weekendowe kursy, szkolenia i studia. Radio i telewizja powinna nadawać tylko programy z nagrania. Zamknijmy kina, teatry, parki rozrywki, muzea i w ogóle wszystko pozamykajmy, niech każdy ma w niedzielę wolne, bo przecież też mu się należy, prawda?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzykwers napisał:

transportu publicznego, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji, wodociągów, kanalizacji, elektrowni

Co ty sie w czerwonych khmerów bawisz? Może jeszcze wygońmy miasto na wieś?

 

Zapraszam do dyskusji bez skrajności.

Edytowane przez Król Jarosław I
Literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz handlu w niedziele to skrajna głupota. Sam zazwyczaj robię większe zakupy w ten dzień i widzę jak taka Biedronka potrafi być przeładowana. Zakaz spowoduje, że w sobotę będą kilometrowe kolejki na samym wejściu do sklepów. Może nawet pojawi się nowy zawód - bramkarz/ selekcjoner sklepowy. Prawda jest taka, że kto chce ten będzie odpoczywał. Ustawa jednak utrudni życie wszystkim tym co potrzebują lub nie mieli czasu w inne dni coś załatwić. A takich ludzi jest bardzo dużo, łącznie ze mną. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za - wolna niedziela od handlu...straszne aj waj ... bo zagramanczni właściciele centrów handlowych liczą straty - piniądza mniej bedzie i nic z tego mieć nie będą aj waj ... same straty, straszne gospodarka padnie.

W większości krajów UE jest zakaz handlu w niedziele i co gospodarka im padła ? Nie a może to my goje / Polaczki gorsi jesteśmy ???? Dlaczego mamy być murzynami Europy ??

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Zachodzie i było to bardzo upierdliwe, że w niedziele wszelakie sklepy pozamykane. Moim zdaniem wszystko powinno być całodobowe. Każdy ma inne potrzeby i inny tryb funkcjonowania. Spotkałem się wielokrotnie z takim argumentem jak Janusze się oburzali jak można w niedziele robić zakupy. Co brzmi niejako jak coś w rodzaju zazdrości "skoro ja tego nie robię to nikt inny nie ma prawa".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Smerf zawsze powtarza, że dzięki zakazom zarobek bandytom się nadarza.

 

Zakaz handlu w niedzielę będzie jedynie skutkował powstaniem podziemia spożywczego, a na rogu jak grzyby po deszczu pojawią się dealerzy handlujący Snickersami z 500% przebitką.

 

Pierwsze działki będą za darmo, a w następną niedzielę już trzeba będzie bulić grubą kasiorkę. :D

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to może uderzyć w wyzysk Polaków przez zagraniczne siecie handlowe - jesli tak - jestem za.

Male sklepy będą mogły być otwarte jesli pracuje w nich właściciel.

Cokolwiek wali w wyzysk ludzi w tym maszym kołchozie i bantustanie - jest wg mnie ok.

Oczywiście ww. przez kolegę firmy też zmuszają ludzi do niewolniczej pracy za pół darmo - tym też ktoś powinien się zająć.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ważniak napisał:

Zakaz handlu w niedzielę będzie jedynie skutkował powstaniem podziemia spożywczego, a na rogu jak grzyby po deszczu pojawią się dealerzy handlujący Snickersami z 500% przebitką.

 

Pierwsze działki będą za darmo, a w następną niedzielę już trzeba będzie bulić grubą kasiorkę. :D

 

:D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

(...)każdy powinien mieć zagwarantowaną wolną niedzielę. 

Każdy powinien sam umieć zadbać o swój interes, a nie oczekiwać, że zrobi to za niego rząd z pomocą ustawy.

 

45 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Zapraszam do dyskusji bez skrajności.

Skrajnością jest w tej dyskusji zgodzenie się z ustawą, która z góry narzuca wszystkim w tej branży w Polsce - bez względu na podejście do tematu pracy w niedzielę - zakaz pracy w ten dzień, gdyż ustawa tak stwierdza, ponieważ rząd oczywiście najlepiej wie co jest dobre dla każdego obywatela i przedsiębiorcy.
 

34 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

pomieszkałem trochę na zachodzie i zobaczyłem, że nie ma problemu.

Pomieszkuję od 4 lat na zachodzie i również tego problemu nie widzę, gdyż Wielka Brytania nie wprowadziła takiego bubla prawnego w życie z tego, co mi wiadomo. Są wprowadzone jedynie pewne ograniczenia, przez które sklepy w niedzielę są otwarte krócej, niż w dniu roboczym. Większość krajów UE OGRANICZA handel w niedzielę, a nie go ZAKAZUJE - to subtelna różnica, acz znacząca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby zakazać pracować we wszystkie dni z wyjątkiem poniedziałku. Ten pomysł jest równie głupi tylko, że na większą skalę.

 

Samemu czasami pracuje w niedziele, mimo że mój zawód tego nie wymaga, ale płacą podwójnie, więc jak jest możliwość to korzystam.

 

Dobrze, że to nic związanego z handlem bo jeszcze bo straciłbym możliwość dodatkowego i przyjemnego zarobku.

 

Swoją drogą zastanawialiście się co jest powodem tego zakazu? Bo stwierdzenie rządu, że ludzie mają spędzać niedziele z rodziną mnie nie przekonuje. Może chodzi o wzrost zarobków Orlenu, albo kościoła.

 

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny bo:

Przez to wydłużają się ludziom godziny pracy w inne dni tygodnia. Niedziela wolna, ale mamusia czy tatuś wrócą do domu o północy np. w sobotę.

Jeśli ktoś pracuje w niedziele to ma wolne dni w tygodniu. Dzięki temu może pozałatwiać wiele spraw, na przykład urzędowych. Teraz nie będzie na to czasu.

No chyba, że urzędy zaczną pracować w soboty i niedziele co jest niemożliwe bo oni w tygodniu ledwo pracują.

Zakaz handlu to żaden zakaz bo będzie otwartych cała masa innych lokali usługowych i co? Tamci ludzie są gorsi i muszą pracować? Kina, restauracje, stacje benzynowe itd.

Jest to odbieranie ludziom wolności. Dlaczego rząd ma decydować kiedy mam iść na zakupy?

 

To by miało sens gdyby były to skrócone godziny pracy a nie całkowity zakaz który jest tylko bublem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro najcwańszy naród na świecie ma jeden dzień w tygodniu w którym absolutnie nic nie robi to musi coś w tym być. Może z nudów, zamiast chodzić po galerii i poddawać się hipnozie speców od reklamy jeden z drugim w narodzie przemyśli co nieco i da to jakiś efekt ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten zakaz jest zarąbiście "dobry" dla pracowników sklepów widać na przykładzie Biedronki, która cały czas kombinuje jak dołożyć im pracy w pozostałe dni. Wprowadzają całodobowe sklepy:

https://finanse.wp.pl/biedronka-w-bialymstoku-czynna-cala-dobe-siec-zmienia-godziny-otwarc-tuz-przed-zakazem-handlu-6223065873512577a

 

Nocne zmiany:

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/zakaz-handlu-w-niedziele-nocne-zmiany-w-biedronce-,45581

 

Nawet wypuścili film propagandowy jak to pracownicy z uśmiechem przyjmują dodatkowe godziny w piątki i soboty:

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Pany, ja jestem za zakazem.

Dlaczego?

Z wielu powodów:

-Żyje tak długo że pamiętam jak w naszym pięknym kraju zwyczajnie tak było, sobota do 13,niedziela zamknięte, nikt z głodu nie umierał chyba że nikotynowego, co w obecnej sytuacji nie   grozi.

-Narzucony i wdrukowany nam konsumpcjonizm, przez kogo... zachodnie korpo, co ciekawe w ich ojczystych krajach takie zakazy często funkcjonują.

-Totalny wyzysk pracowników marketów,np patroszenie nie sprzedanych karpi w wigilię do 23 czy dłużej,itp.itd o innych :drobiazgach nie wspomnę.

-Wytresowano nas żeby przez tydzień zapierdalać na korporacje a w niedziele im to oddać,

-Brak czasu wspólnego dla wielu rodzin, bo zawsze ktoś zapierdala, na czym cierpią głównie dzieci, co odbija sie na rodzinach i w efekcie na wszystkich,bezpośrednio lub pośrednio.

-Narzekamy że pańcie po rozwodzie ograniczają nam kontakt z dziećmi, a czy praca w niedzielę nie ogranicza tego? dzieciaki też mają wolną niedzielę.

-Mógłbym jeszcze wiele takich ale po co.

 

-Policjanci,strażacy, kasjerki na dworcach, konduktorzy,kierowcy autobusów,lekarze itd. wiedzieli jaki zawód wybierają, i mogą go zmienić, też pracowałem w czterobrygadówce.

 

-Gdyby lidle i inne biedronki płaciły tak jak we własnych krajach w weekendy tj.w euro i 100% + wszelkie inne należne to może dziś pracownicy handlu sami by protestowali przeciw temu, jakoś nie słyszę, a to ich najbardziej dotyczy.

 

-Jak jakiś zaprogramowany głąb nie potrafi sobie zrobić zakupów w tygodniu gdzie sklepy pracują do 21/22 a bywa i dłużej, to w niedzielę też łazi po markecie i sam nie wie za czym.

 

Żyłem przez 8 lat w kraju gdzie w niedzielę handlu nie było, no i patrzcie przeżyłem, kurwa nie możebna rzecz.

Użyjcie tych kilku zwojów mózgowych które wam zostały, 

 

A i trolle, walnijcie sobie baranka.

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kryss napisał:

Policjanci,strażacy, kasjerki na dworcach, konduktorzy,kierowcy autobusów,lekarze itd. wiedzieli jaki zawód wybierają, i mogą go zmienić, też pracowałem w czterobrygadówce.

Taki sam argument można przerzucić w drugą stronę. Ale tylko wybrani powinni mieć wolne. Reszta zapieprzać. 

 

15 minut temu, kryss napisał:

Jak jakiś zaprogramowany głąb nie potrafi sobie zrobić zakupów w tygodniu gdzie sklepy pracują do 21/22 a bywa i dłużej, to w niedzielę też łazi po markecie i sam nie wie za czym

Lepiej, żeby inny zaprogramowany głąb poprzez zakazy ograniczał możliwość wyboru. Chcesz pracować w niedziele to pracuj, nie? Ok, Twój wybór. 

 

Rodzina i dzieci to jest zachcianka, podobna jak samochód lub inne rzeczy. Chcesz mieć wolne w danym dniu to sobie znajdź taką pracą. A nie z tego powodu, że miałeś zachciankę założyć rodzinę i spłodzić kolejne bioroboty decydować kto kiedy ma pracować. 

 

 

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym mówię co wrzucił @Enemy

Cwani pracodawcy zawsze znajdą sposób, żeby dopierdolić ludziom pracy.

Wyjdzie na to, że pracują jeszcze ciężej, dłużej a za taką samą kasę.

A w te dodatkowe zatrudnione osoby chyba nikt nie wierzy. Będą to te sam osoby co teraz tylko nadrabiające wolną niedziele.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

Zapraszam do dyskusji bez skrajności. ???????????????????????? Dyskusja to same skrajności.

Inaczej to omawianie tematu/wątku. 

Niestety ale jest w tym prawda, właściwie półprawda:transportu publicznego, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji, wodociągów, kanalizacji, elektrowni.

Zatem skoro konstytucja `równo gwarantuje gówno` to na CPN`a(stacje benzynowe wszelakie)w nich  powinny zostać zamknięte: bary,sklepiki,myjnie itd, jedynie sprzedaż paliwa no bo to energetyka kraju.

 

Pociągi powinny jeździć tylko pomiędzy szpitalem a komisariatem. Bezpieczeństwo kraju.

Wojsko jedynie niech stoi na granicy.

...... Paradoksów myślowych mnóstwo.

 

 

Zatem zakaz handlu tak dla `korpo betoniarni` gdzie pracownik z błotem mieszany jest codziennie.

 

@kryss Dobrze prawisz, ale nie mieszaj Brachu 4`o brygad `ówki  do tego bałaganu. Większość młodszych braci nawet nie wie o co ho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.