Skocz do zawartości

Zakaz handlu w niedzielę


Czy jesteś.za zakazem handlu  

82 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zakazem.

    • Tak
      24
    • Nie
      58


Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo niedziela powinna być wolna albowiem to głupio tak robić w niedzielę.

A tak z prywatnego mojego punktu widzenia to cholera mnie bierze jak nie mogę kupić szpachlówki, która jest mi właśnie niezbędnie potrzebna a akurat mam trochę czasu żeby porobić.

 

Nie no kurde, ja rozumiem galerie handlowe, makdonaldy i insze ścierwo, ale żeby budowlany zamykać to porażka.

Tak po prostu nie można :(

 

edit. Właśnie zadzwoniły do drzwi jakieś dwie popaprane dzidy. Chciały mnie zaprosić na uroczystość upamiętniającą kolejną rocznicę śmierci, czy rocznicę kolejnej śmierci Jezusa Chrystusa. Nie dosłyszałem.

       No i mi się tak pomyślało, że lepiej ten czas by spędziły robiąc na kasie w Castoramie.

       

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że ten zakaz jest trochę zbędny, ale może osobom pracującym w handlu to pomoże? Zobaczymy jak to będzie...

 

10 minut temu, wroński napisał:

Właśnie zadzwoniły do drzwi jakieś dwie popaprane dzidy. Chciały mnie zaprosić na uroczystość upamiętniającą kolejną rocznicę śmierci, czy rocznicę kolejnej śmierci Jezusa Chrystusa. Nie dosłyszałem

Świadkowie? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wroński napisał:

A tak z prywatnego mojego punktu widzenia to cholera mnie bierze jak nie mogę kupić szpachlówki, która jest mi właśnie niezbędnie potrzebna a akurat mam trochę czasu żeby porobić.

No właśnie mam to samo kolego :D

Pojechałem do Liroya i dupa blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie musiałem się przebić trzy dzielnice dalej do dyżurnej apteki. Nikt nie szturmuje oszoła, nie przewraca i nie podpala samochodów, nikt nie gwałci kóz na trawnikach, policja nie wystawiła uzbrojonej spec dywizji. Ogólnie nie jest źle.

A w aptece? Trzy okienka czynne, a w krótkiej kolejce wszyscy tacy jak ja - chorzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy donosik https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsza-niedziela-bez-handlu-pierwszy-donos-i-mandat-dla-wlasciciela-sklepu-w/d5lb0mf

Co myślicie o tym?

Trochę dziwne, że ludzie w komentarzach najeżdżają na "donosiciela" a nie wspominają nic o właścicielu.

Zamiast samemu stanąć za kasą wysłał swojego pracownika.

Kolejny wyzyskiwacz który na umowę zlecenie albo staż z UP każe robić nieodpłatne nadgodziny i pracować w święta.

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakoś udało się przeżyć. Trochę jak Tom Hanks w " Cast away " ale udało się. Woda z kranu leci - jest co pić, bez jedzenia można wytrwać podobno trzy tygodnie, ewentualnie można próbować czegoś z menu Beara Gryllsa.

Markety pozamykane ale siłownia otwarta - trening zrobiony. Jako, że nie pracuję w handlu to pracowałem w nocy z soboty na niedzielę, także pół niedzieli udało mi się przespać.

Moja część miasta wygląda jak wymarła, auto jedno na godzinę jak za komuny, parkingi pod marketami puste - kojarzy mi się z jakimś postapokaliptycznym filmem. 

Nie zdziwiłbym się jakby te taki kule z krzaków się przetaczały jak na preriach.

Ale cisza i spokój - rany boskie ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9.03.2018 at 8:43 PM, Szafir said:

Dla mnie zakaz handlu w niedziele to czysta głupota. Co z ludźmi, którzy chcieliby sobie dorobić (np. studenci)?

Argument, że coś jest na zachodzie nie oznacza że musi być to u nas. Zachód robi wiele głupot, my też mamy to powielać?

Dorobią w pubach,restauracjach,teatrach itp bo i tak około 90% studentów tam pracuje Do tego nie będziemy wspierać korporacji zachodnich ktore nie płacą podatków lub płacą je małe. Dla nie mogących wytrzymać bez zakupów będą czynne małe osiedlowe sklepiki które odżyją . No i co najważniejsze korporacje zagraniczne nie będą z nas robiły niewolników za grosze bo jak inaczej można nazwać osoby które robią na kasie za 1500-1800 i ina do pracy w niedziele jak w zwykły dzien.Juz nie mowie o pozytywach dla rodzin które w tym systemie co jest potrafią się cały tydzień mijać

Edytowane przez bolek2006
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bolek2006 napisał:

(...)korporacje zagraniczne nie będą z nas robiły niewolników za grosze(...)

Robiły, robią i będą robić, dopóki Polska w Unii jest traktowana jako źródło taniej i wydajnej siły roboczej.
 

22 minuty temu, bolek2006 napisał:

bo jak inaczej można nazwać osoby które robią na kasie za 1500-1800

"Pracownicy z realną przeciętną pensją miesięczną w Polsce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Rick said:

Robiły, robią i będą robić, dopóki Polska w Unii jest traktowana jako źródło taniej i wydajnej siły roboczej.
 

"Pracownicy z realną przeciętną pensją miesięczną w Polsce"

3 lub 4 razy mniej niż u naszych sąsiadów z zachodu gdzie obowiazuje zakaz handlu w niedziele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rick napisał:

Robiły, robią i będą robić, dopóki Polska w Unii jest traktowana jako źródło taniej i wydajnej siły roboczej.

Jeżeli pensje wzrosną to zagraniczni producenci bo naszych polskich praktycznie nie mamy przeniosą swoje montownie dalej na wschód co już się dzieje a Polska zostanie z dupą w nocniku - mowa o tych co jeszcze zostali w kraju.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po zajeciu sie kopalniami ,lotem ,pkp , stoczniami i innymi nasz przemysł tez moze przynosić zyski bez pomocy zagranicznych korporacji, wystarczy odpowiednie niezłodziejskie prowadzenie tych firm. Niestety nasze elity w duzym procencie sprzedały sie i loobuja zagraniczne interesy sprzedając co się dało i niszcząc polski przemysł. Większa cześć kasy jest wywożona z kraju bo nie płacą podatków co odczujemy przykładowo na naszych emeryturach.Dlatego powinniśmy wspierać programy ktore uwalniają nas spod praw które kreują korporacje zachodnie robiąc z nas niewolników 21 w. Robią to wszystko dla kasy wiec jak gdzieś będzie taniej i tak się zwiną :)

 

i nasze pensje nigdy się raczej nie zrownaja z zachodnimi bo robole musza za grosze zapierdalać :) jeszcze z czasem wepchna nam tu ciapaków i juz to nie bedzie polska ale jakiś uj wie co :D

Edytowane przez bolek2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwnikiem tego typu ustaw z powodów, które już zostały przedstawione wyżej. Tak wczoraj sobie ze znajomymi w knajpie na ten temat gadaliśmy, gadają o tym też inni moi znajomi, też była rozmowa u mnie w robocie na ten temat. Wszyscy o tym nawijają także w mediach i tak wczoraj przy rozmowie zwróciliśmy na to uwagę, że podczas gdy wszędzie jest pełno o niedzielach wolnych od handlu, to przejdą bokiem jakieś inne ustawy, kto wie czy nie gorsze od tej, o których niewielu z nas zauważy, a w tv czy radiu też o tym nie będzie ani słowa. Jakie to będą ustawy i pomysły okaże się dopiero za jakiś czas.

Myślę, że za jakiś czas, podobnie jak na Węgrzech, zlikwidują ten zakaz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest się przebić przez ten konsumpcyjny styl życia. Zaraz pojawia się bunt.

 Sam pracowałem w handlu i wiem co to jest orać 7 dni w tygodniu, majówki itd., także doskonale rozumiem ludzi, którzy są za zakazem. Jeden wielki kierat, każdy dzień taki sam. Nie zrozumieją tego ludzie, którzy mają piątki od 14,15,16 wolne i 2,5 dnia wolnego. Dodatkowo weźmie sobie 1 dzień wolnego i może załapać się na 4,5 dni wolnego - majówki itd. Ale każdy patrzy na swój nos - rozumiem to.

Nikt nie umrze przez jeden dzień jak zabiorę mu jedzenie, wodę.

Można przecież zrobić większe zakupy na dzień przed. 

Ludzie burzą się o wolność, prawo wyboru itd. I mówi to np. człowiek ktory bierze kredyt na mieszkanie i jest związany finansowymi łańcuchami na 20 lat. Niech żyje wolność ! 

Sami orędownicy wolności.

Edytowane przez Metody
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem techniki survivalowe w niedzielę i przetrwałem :D Ten zakaz to straszne gówno. Przyznam, że mnie nie obchodzi dzień tygodnia. Jak jest robota to robię i się nie zastanawiam, czy to sobota, piątek, niedziela, czy kurwa poniedziałek. 

 

Szczerze to jestem bezsilny, a głupota "rządzących" mnie poraża z każdym dniem coraz bardziej. Ludzie tam nawet nie rozróżniają przychodu od dochodu, więc o czym tutaj mamy mówić. Oni uprawiają podobną ekonomię do ekonomii kobiecej, która kończy się powiedzonkiem "miś, nie wiem, co się stało, nic nie kupiłam, a nie mam już pieniędzy". Bzdura bzdurą pogadania, a emigracja rośnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/03/2018 o 11:12, wroński napisał:

Nie no kurde, ja rozumiem galerie handlowe, makdonaldy i insze ścierwo, ale żeby budowlany zamykać to porażka.

Galerie i maki są akurat otwarte :P

 

Głównym pomysłem jest wykoszenie korpo i przywilej dla małych "polskich" sklepów, jak mniemam. Ale czy te małe sklepy też nie są zagraniczne? :) Małpka? Żabka? Carrefour? No są.

 

Moim zdaniem ludzie pracujący w niedzielę wcale się nie ucieszą z takiego obrotu spraw. Dlaczego? Ponieważ większość z nich pracuje w ten dzień z własnego wyboru. W ciągu tygodnia mają studia albo po prostu zarabiają zbyt mało, dlatego CHCĄ dorobić w taką niedzielę. To oni będą tu największymi poszkodowanymi.

Ja sobie mogę zakupy zrobić w sobotę, będzie mi po prostu mniej wygodnie. Ale ogólnie pomysł wydaje mi się słaby. Znowu ktoś decyduje za mnie, odgórnie.

 

Wprowadzają jakieś elementy zachodnie, nie biorąc pod uwagę, że nasza gospodarka i życie przeciętnego człowieka się różni. Pracujemy więcej, zarabiamy mniej. Teraz odchodzą dni, gdzie można podreperować budżet.

Inni pracują w tygodniu od świtu do nocy i jedyne o czym marzą, gdy skończą to zjeść, posiedzieć chwilę z rodziną, coś obejrzeć/poczytać i spać. A zakupy zrobi się w sobotę/niedzielę. Już nie.

 

Nie jesteśmy przystosowani do niektórych zmian. Znowu działanie od strony dupy.

 

Aaa, no i nie zapominajmy o wytworzeniu nowych wakatów dla kontrolerów PIP, szkoleń itp. Oni pójdą do pracy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko zakazowi. Pracuję w handlu. Mnie ten zakaz nie boli absolutnie i jest mi totalnie obojętny, martwię się tylko o tych ludzi z myślą, o których jest to robione bo ucierpią najbardziej ;)

 

Niemoralne jest zakazywanie ludziom pracy. 

 

Studenci pracujący weekendami tracą 25% zarobków, a finalnie stracą 50%, co skutecznie stłumi ich przedsiębiorczość i znowu ta aktywna i najlepsza (tak są ludzie gorsi i lepsi) młoda grupa społeczna zostanie zahamowana.

 

Pracownicy Biedronek już się cieszą że w Sobotę skończą o 00:00, wyjdą pewnie o 1:00 (po sprzątaniu), pośpią w niedziele do 14, a o 20 się położą bo trzeba na 2:00 być w poniedziałek....

 

Należy też zrozumieć że nie tędy droga i nie każdemu pomoże się na siłę, jeśli ktoś nie potrafi odezwać się do szefa o wolną niedziele, czy podwyżkę to jest to wina właśnie tego pracownika i trzeba mu zostawić tą odrobinę odpowiedzialności. Rynek działa czy się to komuś podoba czy nie, przykład na dużej sieci handlowej RTV - pracownicy fachowi zarabiali ochłapy, zaczęli się zwalniać (bardzo dobry, odważny ruch z ich strony), każdy kogo znałem znalazł fajniejszą i lepszą pracę, sieć zatrudniała skończonych kretynów bo nikt nie chce pracować za mniej niż 2000 (również bardzo dobry objaw), po roku takich zmian sieć podniosła pensje o około 30%. Działo się to teraz 2016-2018 bez pomocy żadnego rządu z nie swoimi pieniędzmi, więc pieprzenie (które nawet słyszałem w audycjach Marka) że ktoś tam zarabia 500zł na miesiąc i dla niego trzeba pomocy, jest totalnie nie na miejscu bo jak zarabia 500 to go stać na bilet żeby sobie z tego Podkarpacia czy innego słabego jak widać regionu pojechać gdzieś indziej i wszystko to można bez pomocy rządu  czyt. bez zabierania innym pieniędzy bo ktoś sobie nie radzi. Rząd nas nie urządzi, tylko wyreguluje, okradnie, i zostawi po 4-8 latach. 

 

Na koniec Solidarność swoimi kolejnymi pomysłami chyba już udowodniła że należy tą bandę zdelegalizować. (i to jest jedyna słuszna regulacja na dzień dzisiejszy).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.