Skocz do zawartości

Cafe Racer BMW K


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję na wiosnę zrobić prawko na moto i zakupić moto-padakę BMW K z 1990 zrobioną jako cafe racer. Wydatek to około 10-12 tys. Co sądzicie o takim moto ? Czy zakup tak starego moto do jazdy po mieście (dosłownie na przysłowiową kawkę) to dobry pomysł czy też są to ciężko zarobione szmaragdy wyrzucone w błoto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o bycie innym a o to że jest to dosyć tanie rozwiązanie. Nie chcę inwestować w drogi sprzęt, nie mam potrzeby jeździć na długich dystansach. Pytanie tylko czy tak leciwy motocykl nie będzie stał dłużej u mechanika niż u mnie w garażu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, w wypadku motocykli rocznik aż tak roli nie gra. Sam mam Hondę Shadow - rocznik 91. Wymieniam jedynie filtry i płyny, no i oczywiście łańcuch. Bez zająknięcia robi ze mną paruset kilometrowe wycieczki. Aczkolwiek w tym roku dorzucam zastępczynię, która będzie mi służyła w dłuższych wycieczkach. Babcia zostanie do reprezentatywnych wycieczek wokół komina.

 

edit:

 

Pewnie mowa o tym: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-k-100-rs-cafe-racer-ID6ysR7F.html wygląda bardzo fajnie! Chociaż gdybym mógł - Kupiłbym Triumpha Bonneville, ze względów czysto subiektywnych

Edytowane przez KatowickiKarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BMKach się totalnie nie znam, nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, żeby kupić. Znalazłem fajną kompilację częstych problemów z tym sprzętem:

https://miles-by-motorcycle.com/136/blog/11748/what-to-look-for-when-buying-an-old-bmw-k100rs

 

Od siebie dodam standard:

- Czy jak puścisz kierownice to jedzie prosto

- Czy lagi nie ciekną

- Skoro to kardan to sprawdzić czy nie ma zacieków w okolicy przekładni głównej - tam gdzie zdawana jest moc na koło

- Opony - czy nie wołają o natychmiastową zmianę

- Problemy ze zbiciem dwójki na neutral przy postoju. Strasznie irytująca rzecz.

 

 

Jeździłeś coś kiedyś, czy dopiero zasiądziesz na bydlaku pierwszy raz na kursie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.