Skocz do zawartości

RODO, czyli ochrona danych 2.0


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Roporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych wchodzi w życie 25 maja tego roku,

co sądzicie na jego temat, czy to koniec wolnego internetu i koniec hejtu?

Czy marksistowska UE kładzie swoje macki na koleją sferę wolnego człowieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie uprawomocni się 25 maja. W praktyce niewiele się zmieni - od strony usługodawcy będzie to oznaczało konieczność zaangażowania człowieka do sprawowania pieczy nad procedurami dotyczącymi ochrony danych osobowych (można to dać w outsourcing) oraz raportowania naruszeń, natomiast dla konsumentów RODO to będzie narzędzie do skutecznej kontroli nad swoimi danymi.

 

Nie taki diabeł straszny jak go malują :).

 

11 godzin temu, hibi napisał:

Czy marksistowska UE kładzie swoje macki na koleją sferę wolnego człowieka?

To jest właśnie ukłon w stronę wolnego człowieka. Dzięki RODO będziesz miał taką kontrolę nad swoimi danymi, że żadna firma, która je przetwarza nie będzie mogła ich tknąć bez Twojej zgody. Prawo do zapomnienia daje Ci natomiast możliwość 100% usunięcia informacji o Tobie z serwerów / archiwów firm, którym powierzyłeś dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wręcz przeciwnie. RODO daje szereg uprawnień zwłaszcza w odniesieniu do usług informacyjnych.

Będziesz miał podstawę prawną w prawie unijnym do np. wykasowania wszystkich Twoich danych z rejestrów Facebooka lub googl'a.

Co więcej, będą prawne możliwości to wyegzekwować, bo FB może dostać karę np. do 4 % swojego rocznego obrotu.

Do tego dojedzie kilka innych fajnych rzeczy, które dla przedsiębiorcy będą zbędnym balastem, a dla klienta fajną odmianą.

W gruncie rzeczy te przepisy weszły w życie by walczyć z zakrojonym na szeroką skalę pozyskiwaniem Naszych danych przez duże amerykańskie koncerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie można anonimowo publikować komentarzy na różnych portalach informacyjnych, w tym na Youtube (dotyczących ważnych kwestii mających wpływ na pewne uświadamianie ludzi w jakim gównie żyjemy). Moim zdaniem przerzedzi się większość trolli internetowych i już nie będą mogli tak swobodnie kogoś obrażać i po nim jeździć do oporu. Ludzie zaczną pisać posty jakimś szyfrem, aby system cenzorski nie wykrywał słów ,,kluczy,, - zresztą po coś żydzi zrobili swój system tropienia antysemityzmu w Internecie, aby móc doprowadzać do odpowiedzialności prawnej osób używających antysemickich określeń, czyli defacto wszystkich promujących prawdę. Żadna zmiana, tym bardziej proponowana przez UE nie ma samych plusów a w perspektywie czasu wychodzi, że ma więcej minusów niż plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, można zauważyć, że wchodząc na takie strony jak onet, interia, wp, czy youtube wyświetlają się narazie sporadycznie komunikaty (nie wiadomo od kogo pochodzą), dotyczące przetwarzania naszych danych osobowych z jednoczesną prośba i kliknięcie ,,zgadzam się,, lub ,,odmawiam,,. Tutaj już się powinna zapalić czerwona lampka. Ja za każdym razem jak zobaczę ten komunikat to odmawiam.

36 minut temu, hibi napisał:

Na jakiej zasadzie? Skan dokumentu czy jak będziemy się teraz rejestrowali aktualizowali profile ?

Tego nie wiem, ale raczej ze stanem dokumentu to trochę przesada. Ale będzie trzeba pewnie się odkryć że swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania i zdjęcia.

Edytowane przez rejdi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wysłałem dziś w mojej firmie przypadkowo maila do pewnej firmy z ofertą, potem mi odpisał z zapytaniem czy pytałem się o zgodę na wysyłanie oferty, dalej poprosił o kontakt do administratora RODO w mojej firmie, przeprosiłem za sytuację w mailu zwrotnym.

 

Mogę ponieść za to jakieś konsekwencje?

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.