Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Żona Elona Muska opisuje swój związek

https://www.marieclaire.com/sex-love/a5380/millionaire-starter-wife/

 

Cz.1: zaloty
Był typem naukowym, w domu z liczbami, handlem i logiką. Nie byłem jedyną kobietą, za która biegał, ale nawet po przeniesieniu się do Wharton wciąż wysyłał róże. Kiedy wrócił do Queen's, by odwiedzić przyjaciół, zgodziłam się zjeść z nim kolację.

Pewnej nocy, podczas obiadu, zapytał mnie, ile chce dzieci. "Jeden lub dwa", odrzekłem natychmiast, "ale gdybym mogła sobie pozwolić na niańki, chciałbym mieć cztery."

 

Dwa lata później - dwa miesiące przed naszym ślubem w styczniu 2000 r. - Elon powiedział mi, że mamy spotkanie z prawnikiem, który pomógł nam w "porozumieniu finansowym", które zarząd nowej firmy chciał nam dac do podpisania.

...

Z ramieniem przerzuconym przez klatkę moja piersiową czułam, że jest moim prywatnym Aleksandrem Wielkim.

 

Cz.2: ślub i małżeństwo

Mimo to pojawiły się znaki ostrzegawcze. Gdy tańczyliśmy na naszym przyjęciu weselnym, Elon powiedział mi: "Jestem alfą w tym związku". Wzruszyłem ramionami, ale z biegiem czasu dowiedziałam się, że był serio. Dorastał w zdominowanej przez mężczyzn kulturze Południowej Afryki, a chęć rywalizacji i dominacji, która sprawiła, że odniósł tak wielki sukces w biznesie, magicznie się nie wyłącza, kiedy wróci do domu.

 "Jestem twoją żoną" - powtarzałem mu wielokrotnie - "nie twoim pracownikiem".

"Gdybyś była moim pracownikiem" - powiedział  - "zwolniłbym cię".

 

To był wymarzony styl życia, uprzywilejowany i surrealistyczny. Ale wicher z blaskiem(?) nie mógł ukryć rosnącej pustki w rdzeniu. Elon miał obsesję na punkcie swojej pracy: kiedy był w domu, jego umysł był gdzie indziej. Pragnąłem głębokich i szczerych rozmów, intymności i empatii.

 

Ledwo się rozpoznawałam. Zmieniłem się w żonę "trofeum". Nie byłam wystarczająco zorientowana na szczegóły, by utrzymać idealny dom lub być idealną gospodynią. Nie mogłem już dłużej ukrywać nudy, kiedy mężczyźni rozmawiali, a kobiety uśmiechały się i słuchały.

 

Chciałem równości. Chciałem partnerstwa.

 

Elon zgodził się iść do poradni małżeńskiej. Miesiąc i trzy sesje później dał mi ultimatum: albo dzisiaj naprawimy to małżeństwo, albo jutro się rozwodzimy. Następnego ranka złożył pozew o rozwód. Czułem się zdrętwiała, ale dziwnie ulżyło.

 

 

Cz.3 rozwód

 

Osiem lat po podpisaniu postupu (rozdzielność majątkowa) zacząłam rozumieć, co zrobiłem. Skutecznie odmówiłem wszelkich praw jako osoba zamężna, w tym wszelkie roszczenia do mienia wspólnotowego, z wyjątkiem naszego domu, który miał być mi nadany, gdy mieliśmy dziecko. Ale mój adwokat przedstawia teorię prawną, która mogłaby unieważnić postnup.

 

W trakcie postępowania rozwodowego jego nowa narzeczona i ja odkryliśmy, że lubimy się nawzajem.

Jest ona, według wszystkich, uroczą, inteligentną i bardzo młodą osobą, i lepiej pasuje do stylu życia i osobowości mojego byłego męża niż ja kiedykolwiek.

Edytowano przez Funky.steel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się czepiam, ale dlaczego wypowiedzi jego żony są w rodzaju męskim?;p

 • Like 3
 • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż Elon żyje przegiętym matrixem w drugą stronę. Pracoholizm, dominacja i rywalizacja. W taki sposób również nie da się zbudować dobrego związku. Zrobił ją w chu.. z intercyzą tak, że pokapowała się co podpisała dopiero w trakcie rozowdu :P 

 • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
11 hours ago, Fedde said:

Wiem, że się czepiam, ale dlaczego wypowiedzi jego żony są w rodzaju męskim?;p

Nie zawsze :D użyłem translatora żeby to sprawnie ogarnąć, tłumaczenie z innego języka jest czasochłonne. Generalnie poprawiłem osobę, ale musiałem sporo przeoczyć, przepraszam.

Edytowano przez Funky.steel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam jakoś nie przeszkadza, jedynie dziwnie się czyta trochę. Przez moment myślałem, czy to aby nie jakieś "postępowe" małżeństwo tj. mężczyzna+trans czy coś w tym stylu ;>

 

 • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Ksanti said:

No cóż Elon żyje przegiętym matrixem w drugą stronę. Pracoholizm, dominacja i rywalizacja. 

To co jest dla Ciebie nie-matrixem? Ciepły domek na odludziu z dala od wszelkich problemów, w ciszy kontemplacji i wszelkiego ucisku od jakichkolwiek znajomych? 

Ja myślę, że to właśnie on ukazuje to, co każdy człowiek powinien robić - być produktywnym, pracować wiele PRODUKTYWNIE nad rzeczami, które się zwrócą w przyszłości - elektryczne samochody, kolonizacja Marsa, Solarcity - to twórcy takich innowacyjności tworzą jutro. Tacy ludzie stworzyli to, dzięki czemu możesz żyć dużo dużo lepiej niż twoi pradziadkowie. Ludzkość najbardziej potrzebuje takich ludzi i ich życia są najbardziej wartościowe. To, jak bardzo człowiek jest przydatny dla społeczeństwa, określają pieniądze (zarobione uczciwie), oraz status (jedno i drugie się pokrywa w sumie). Elon od najmłodszych lat pracował na ten sukces, pracuje nadal w pocie czoła i należą mu się miliardy, które posiada. 

 

Ma bodajże 5 dzieci i bardzo dobrze. Tacy ludzie jak on powinni mieć setki dzieci. Mądrych nigdy nie za mało. 

 

 

Co do tematu, to czytałem jego biografię - niesamowita książka, niesamowity gość. Opisywał swoje problemy. Był białym rycerzem, gdy nadlatywał do swojej pierwszej żony, a ta wolała się obracać wokół przysłowiowych "Chadów". Był nerdem z chorobliwą pasją do przedmiotów ścisłych. I tak, patrząc na całość, można powiedzieć, że wygrał życie. 

 • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Strusprawa1 napisał:

a myślę, że to właśnie on ukazuje to, co każdy człowiek powinien robić - być produktywnym, pracować wiele PRODUKTYWNIE nad rzeczami, które się zwrócą w przyszłości - elektryczne samochody, kolonizacja Marsa, Solarcity - to twórcy takich innowacyjności tworzą jutro. Tacy ludzie stworzyli to, dzięki czemu możesz żyć dużo dużo lepiej niż twoi pradziadkowie. Ludzkość najbardziej potrzebuje takich ludzi i ich życia są najbardziej wartościowe. To, jak bardzo człowiek jest przydatny dla społeczeństwa, określają pieniądze (zarobione uczciwie), oraz status (jedno i drugie się pokrywa w sumie). Elon od najmłodszych lat pracował na ten sukces, pracuje nadal w pocie czoła i należą mu się miliardy, które posiada. 

 

A nie sądzisz, zę to dziwne, że technologicznie idziemy wykładniczo, a mentalnie, duchowo jesteśmy na etapie szympansa (walka o status, rozwój za wszelką cenę, totalna nieświadomość). Człowiekowi do szczęścia nie są wcale potrzebne te całe technologię, myślałeś kiedyś o tym ? Coraz bardziej się w nich zatracamy z powodu nieharmonijnego rozwoju naszego umysłu logicznego i sfery emocjonalnej, ducha Coraz więcej chorób psychicznych i uzależnień już u najmłodszych dzieci.

Rodzina farmera z Albanii jest znacznie szczęśliwsza od Elona Muska. Sam również go podziwiam, bo ma wizje, jest pro-ekologiczny i wiele innych cech, ale jego życie wygląda tak ;

 

images?q=tbn:ANd9GcRKOQH0CKR_JBTYsrZxJ54

 • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Elon zapiernicza jak te wszystkie korpo szczurki albo i gorzej. Różnica jest tylko taka, że ma od nich o więcej zasobów, ale co z tego? Ano nic, nie ma to żadnego znaczenia. Po co mu więcej pieniędzy? Aby napędzać konsumpcjonizm dalej a wszystko co materialne się kiedyś znudzi. To jest takie błędne koło, które ngdy się nie kończy. Ma w głowie jakieś pseudo cele, które wpoił mu matrix. Spokojnie, ludzie by sobie poradzili bez tych wszystkich zajebistych technologii. Współcześnie wmawia się nam, że bez tego byśmy sobie nie poradzili. W takim razie ciekawe jakim cudem nasi przodkowie sobie radzili. Sam jako dziecko wychowywałem się w czasach kiedy internet i komputery nie były jeszcze tak popularne i wspominam ten okres bardzo dobrze. Technologia jest potrzebna do tego aby zapierdalać jeszcze szybciej i jeszcze efektowniej. Wygoda to cel drugorzędny lub po prostu efekt uboczny. Technologia jest motorem napędowym tego całego bajzlu. A ludzie potem mają choroby psychiczne bo nie są w stanie podołać tym wyimaginowanym wzorcom doskonałości. Najpopularniejszym lekarstwem w kraju ultra kapitalistyczno/ ekstrawertycznym (USA) są leki przeciwlękowe. No, ciekawe dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Metody Nie pomyślałeś, że on ze swojego życia, jaki ma, czerpie szczęście? W biografii było napisane, że gdyby była możliwość na nietracenie czasu na spożywanie posiłków i niespanie, to on chętnie by z tego skorzystał. Dla niego synonimem szczęścia jest praca. Sam do tego doprowadził - z własnej woli. To, że nie pasuje do Twojej wizji świata, w którym Ci, co nie podporządkowują się kulturze są oświeceni nie znaczy, że nie jest szczęśliwy. 

 

TOTEŻ - piszę do Ciebie i do @Ksanti

Opisywałem kwestię matrixa w temacie o demografii, toteż przytoczę to teraz tutaj. Matrix to kultura - tak zauważyłem ludzie to określają, bo nie znają pojęć książkowych. Kultury dzielą się na wyższe i niższe. Bardziej zaawansowane (James Frazer w książce "Złota Gałąź" wydzielił trzy grupy - magia, religia i nauka) stawiają na naukę. Jest to forma przykotwiczenia przy tym życiu, które ma zapewnić sens i poczucie spełnienia. Jest to dobre i chwalebne. Rodzicie się w świecie gdzie nie jest zdefiniowany. Najprawdopodobniej ludzie nie są celem tego wszechświata - rozwinięte cywilizacje istnieją od max. 10 000 lat, a na osi czasu życia Ziemi jest to tak nieznaczący promyk, że można utwierdzić się w przekonaniu, że ludzie potrzebują czegoś, co nada im sens. Kultury/cywilizacje - a na to składa się język, religia, system ekonomiczny, zwyczaje, obrzędy (części religii) są czymś, co nadaje ludziom obraz świata, toteż jest to czymś, co definiuje ich de facto jako ludzi, ponieważ teraz, gdy Europa zachodnia odchodzi od wszelkich wartości ich definiujących, to tym samym ludzie zachodu wraz ze swą degeneracją staczają się do poziomu zwierząt. To jest cecha upadających kultur, ale to inna kwestia. 

Elon Musk pochodzi z RPA. Jest pochodzenia bardziej anglikańskiego, choć wśród białych tam dominuje religia kalwińska. Etyka kalwińska brzmi - "bądź przedsiębiorczy, oszczędzaj, ciężko pracuj, a ze swym majątkiem pójdziesz do Królestwa Niebieskiego". Jest to bardzo dobra etyka - według mnie najlepsza, która utwierdza człowieka w przekonaniu, że bogacenie się i ciężka praca popłaca. Wy także opieracie się na matrixie, lecz jest to matrix katolicki. W Polsce nawet Ci, którzy do katolickich posągów się nie kłaniają, a biskupów mają za nic, to i tak są przesiąknięci po całości etyką katolicką. Mówi ona w dużym skrócie, że "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty przejdzie do królestwa bożego". Ogólnie - kult cierpienia, pochwalanie samotnej afirmacji na łonie natury (spójrzcie na świętych), obrzydzenie do ciężkiej pracy umysłowej nastawionej na rozwój, postawa wegetatywna (o tym wszystkim pisał Jan Stachniuk, o którym założyłem temat) - to wszystko cechy etyki katolickiej. 

Elon Musk odstaje od wzoru postawionego wam w dzieciństwie - jest ciężko pracującym człowiekiem sukcesu, który ma wielkie marzenia (niedawno "niespełnialne"), które spełnia, jest postawiony w pełni sytuacji i swoje jestestwo uosabia ze swoją pracą. 

 

Przytoczę dla Ciebie Ksanti dwie rzeczy - wykład Dr Mateusza Machaja oraz fragment książki "Kapitalizm - Nieznany Ideał" Ayn Rand.

"Kapitalizm - Nieznany Ideał" strona 181:

Quote

.., Słowa te dotyczą czasów, gdy "większość społeczeństwa stanowili żyjący w niewolniczych warunkach chłopi, niemający prawa zmienić swego sposobu życia, ani opuścić miejsca urodzenia", gdy ludzie mieli obietnicę szczęscia dopiero poza grobem, co było jedyną pociechą w obliczu plag, klęsk głodu, co było jedyną pociechą w obliczu plag, klęsk głodu, a poza nimi: co najwyżej do połowy wypełnionego żołądka, gdy musieli się gnieździć w domach tak brudnych i pełnych robactwa, że histork posunął się aż do stwierdzenia: "Z tego punktu widzenia tylko jedno można powiedzieć na ich korzyść: spalały się w mig"! 

Oastler prezentował punkt widzenia mediewistów, zgodnie z nim w ocenie kapitalizmu socjaliści byli równie niefrasobliwi historycznie.

Na przykład, opisując warunki życiowe mas w przedprzemysłowym wieku siedemnastym i na początku osiemnastego, Fryderyk Engels twierdził: "Robotnicy pędzili dośc znośny żywot, pobożny, a materialnie o wiele lepiej się przedstawiający niż w przypadku ich potomków".

Słowa te dotyczą czasów, gdy współczynnik umieralności - szczególnie wśród dzieci - był przerażająco wysoki, gdy miasta i wioski nic nie wiedziały o wymogach higieny, a jeśli była czegoś wysoka konsumpcja - to dżinu. Na codzienną strawę robotników składały się: owsianka, mleko, ser i piwo; biały chleb, ziemniaki , kawa, herbata, cukier i mięso były nieosiągalnymi dla nich luksusami. Rzadko się kąpali i urządzali pranie, gdyż także i mydło były zbyt kosztowne, a poza tym noszone czesto z pokolenia na pokolenie ubrania nie wytrzymały prania. 

Najbardziej gruntowna przemiana, jakiej dokonała się rewolucja przemysłowa, polegała na przeniesieniu produkcji włókienniczej z domów do fabryk. Ale i w tym krytyk kapitalizmu dopatrzy się grzechu  - oto cywilizacyjne przemieszanie: "oznaczało zniszczenie domu jako komórki społecznej". 

Pani Neff z aprobatą pisze, że "w warunkach chałupnictwa rodzice i dzieci musieli pracować razem, a ojciec, głowa rodziny, trzymał pieczę nad zarobkami rodziny i decydował o ich utrzymaniu". Potem jednak pojawiają się złowróżbne tony: "Natomiast w systemie fabrycznym każdy z członków rodziny zarabiał oddzielnie, pracowali w różnych miejscach, do domu wracali tylko na jedzenie i sen, stawał się on więc już tylko schroniskiem".

 

Wnioski nasuwają się same. Wystarczy poczytać także inne dokumenty na temat życia w czasach przed-technologicznych. 

 

1 hour ago, Metody said:

A nie sądzisz, zę to dziwne, że technologicznie idziemy wykładniczo, a mentalnie, duchowo jesteśmy na etapie szympansa (walka o status, rozwój za wszelką cenę, totalna nieświadomość). Człowiekowi do szczęścia nie są wcale potrzebne te całe technologię, myślałeś kiedyś o tym ?

Jeśli dla Ciebie "duchowość" znaczy cichą komplentację z naturą, samotne istnienie - to w sumie dobrze. Każdy duchowość interpretuje inaczej, bo tak naprawdę jest to w pełni sztuczne wyrażenie... ale to dłuższy temat, na inną rozmowę. 

 

1 hour ago, Metody said:

 Coraz bardziej się w nich zatracamy z powodu nieharmonijnego rozwoju naszego umysłu logicznego i sfery emocjonalnej, ducha Coraz więcej chorób psychicznych i uzależnień już u najmłodszych dzieci.

W USA lwi procent społeczeństwa pobiera czeki na jedzenie i zasiłki ogólnie - większe skupiska miejskie są przerośnięte kulturowym marksizmem. Ciężko o to obwiniać kapitalizm. To trochę jak obwiniać Polaków o rzeź wołyńską, ponieważ "Polacy podjudzali Ukraińców przed wojną". Sens ten sam. Poza tym zwróć uwagę na przekrój rasowy, jeśli chodzi o te problemy społeczne. 

 

56 minutes ago, Ksanti said:

W takim razie ciekawe jakim cudem nasi przodkowie sobie radzili. 

Cudem - przeżyli... Przeczytaj ten artykuł. Moja babcia ze swoimi rodzicami przyszli na Lubelszczyznę ze względu na Galicyjską biedę. Zajebiście sobie radzili, prawda?

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/04/11/setki-tysiecy-polakow-umieraly-z-glodu-ale-kosciol-i-tak-zabranial-im-jesc-miesa/

 

 

 • Dzięki 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Nie pomyślałeś, że on ze swojego życia, jaki ma, czerpie szczęście? W biografii było napisane, że gdyby była możliwość na nietracenie czasu na spożywanie posiłków i niespanie, to on chętnie by z tego skorzystał. Dla niego synonimem szczęścia jest praca. Sam do tego doprowadził - z własnej woli. To, że nie pasuje do Twojej wizji świata, w którym Ci, co nie podporządkowują się kulturze są oświeceni nie znaczy, że nie jest szczęśliwy.

 Osoba oświecona nie musi siedzieć w dżungli całe życie i medytować. Może być Elonem Muskiem także. Jednak zazwyczaj poprzedza to długi proces, rozwija się świadomość do takiego stopnia, że bycie pracoholikiem, zapatrzenie tylko w jedną sfere zycia wydaje się szaleństwem.

 

Osoba świadoma musi iść w innym kierunku niż cała kultura, społeczeństwo. To jest tak oczywistę jak odciągniecie palca od wrzątku.

 

 Pozatym jasno napisałem, zę go podziwiam, że super cechy charakteryzujące człowieka sukcesu.

Wcale go nie deprecjonuje, nie wchodzę z butami. Niestety dla wielu istnieje tylko albo TAK albo NIE, albo czarne albo białe.

Kto po coś wymyślił 8 godzinny czas pracy, a nie Elonowy 20 godzinny czas pracy ?

 

Ja podziwiałem jeszcze większego geniusza niż Elon i nadal podziwiam - Nikola Tesla. Próbowałem żyć tak jak on (etyka pracy, spanie). Po 4-5 tygodniach myślałem, ze padne i już nie wstanę. Są jednostki które pojawiają się 1/100000 osobników, reszta jest średnia. Samym mindsetem nie zrobisz z siebie Elona Muska, Nikole Tesli, możesz ewentualnie być ich marną kopią, a swoją oryginalność pogrzebać na zawsze próbie bycia kimś kim autentycznie nie jesteś, sterowany EGO itd. I tak antylopa może całe życie zmarnować na próbie bycia żyrafą, żeby mieć status najwyższego na sawannie.

 

 

 

 

Edytowano przez Metody
 • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez Normalny
   Jakże przypadki facetów po rozstaniach są do siebie podobne.
   Te same problemy, te same zagrania ex, te same manipulacje. Posłuchajcie tego gościa - daje rady dot. dzieciaków. Potrzebowałem tego posłuchać dziś (uwaga pani z komentarza - Wulgarność, nerwowość, agresja przez pana przemawia ... spokojniej bo mało wiarygodna ta opowieść się robi). A dla mnie opowieść zdecydowanie wiarygodna - doświadczam podobnej teraz. Posłuchajcie:
    
    
  • Przez Pytonga
   Ok Bracia nie wiedziałem, gdzie założyć ten temat - postanowiłem dać do Manipulacji... 
    
   Tak więc było tak:
   Za górami, za lasami, w kraju gdzie ludzie obżerają się sztucznymi kiełbasami - UK
    
   Moja znajoma dzisiaj zamieściła na fejsie post-  w którym to chwali się zakupem pierwszego samochodu - używany ale w miarę nowy, osobowy.
    
   Powiecie nic takiego prawda.
   Otóż już w komentarzach jej psiapsiółki wypytują, gdzie pracujesz?
   Niewiasta bez zastanowienia odpowiada raźno nigdzie - pracę porzuciłam już dawno temu, praca z ludźmi jest nie na moje nerwy - jestem zbyt wrażliwa. (Sam fakt pisania takich rzeczy świadczy, że mózgojad zdechł z głodu już dawno temu)
    
   No cóż powiecie zdarza się najlepszym..
   Mamuśka 2 dzieciaczków - na fejsie pełno fotek księżniczek w przebraniach - tak więc niewiasta realizuje się poprzez dzieciaczki dojąc kasę z 2 różnych tatuśków oraz państwa.
   Ma mieszkanie socjalne za które zapewne także płaci państwo..
    
   I teraz zaczyna się robić jeszcze lepiej - następne komentarze - Padają pytania kiedy zdajesz test????
   Niewiasta kupiła samochód a jeszcze nie zdała nawet prawka - oczywiście padają komentarze egzamin zdasz z palcem i rozwalisz ich wszystkich...
   No cóż jako, że znam tego pałossaka to powiem tak nie zdziwię się jeżeli zdanie prawka zajmie naście prób a może nawet padnie rekord..
    
   Na koniec bomba atomowa... ogarnięta niewiasta została wyeksmitowana z poprzedniego mieszkania, gdy były przestał płacić całej kwoty kredytu a ona kasę na opłaty zaczęła przeznaczać na różne dziwne rzeczy typu powiększenie ust, botoks - wszystko robione chałupniczo w domu - przez różnej dziwnej treści pielęgniarki wizytujące ją z magiczną strzykawą..
    
    
   Tak więc jak widać da się
  • Przez Normalny
   Natrafiłem na artykuł na stronie http://tatawymiata.pl/2018/10/12/rozwod-bardzo-szkodzi-ojcom/?fbclid=IwAR0QIsQhjjW34S19Q1na4cGPBYt0rD684vO7vGe3EDsCnrMHoIEPnJZbEJI
    
   Pewien psycholog wymienia 6 punktów jak rozwód działa na mężczyzn (ojców):
   Rozwiedzeni tatusiowie często porzucają opiekę nad swoim zdrowiem. Mężczyźni z rodziną są zdrowsi niż ich samotni i rozwiedzeni koledzy. Dlaczego? Bo bardziej prawdopodobne jest, że ich skóra zostanie zbadana pod kątem czerniaka, bo ich żony pokażą im palcem, zapiszą i zaprowadzą do lekarza. Śmiertelność rozwiezionych  mężczyzn jest większa o 70 %  od mężczyzn, którzy są obecnie w małżeństwie/długim partnerstwie. Żeby nie było tak kolorowo, to owszem małżeństwo nie jest doskonałe, ma też wpływ na wysokie ciśnienie krwi, układ odpornościowy, zapalenia stawów i próchnicę. Ale w podsumowaniu ogólnym po prostu opłaca się mieć żonę. Rozwiedzeni mężczyźni angażują się w bardziej ryzykowny seks, unikają lekarzy, a co za tym idzie umierają z powodu chorób, którym można było zapobiec. Odwiedzają lekarza rzadziej i nie zawracają sobie głowy przyjmowaniem przepisanych leków. 30%mężczyzn żyjących samotnie nie widziało lekarza w ciągu ostatniego roku, a 42 % nie ma wybranego nawet internisty. Jedzą gorzej, są mniej ostrożni podczas seksu o czym było wyżej, ale i mniej ostrożni podczas prowadzenia swoich samochodów. Jest więcej wypadków. Co najgorsze, rozwiedzeni panowie popełniają częściej samobójstwa. Stanowią aż 63% wszystkich samobójstw w USA wśród mężczyzn – badania z Centers for Disease Control and Prevention.  
   I wszystko by się zgadzało jeśli mamy wbite w głowę wzorce wg których obraca się większość społeczeństwa - ciągle ta sama śpiewka.
   Natomiast ja pozwolę się nie zgodzić z powyższymi punktami:
    
   Ad 1. Po rozwodzie dopiero postanowiłem wziąć się za siebie i zrobić kompleksowe badania lekarskie w pewnej sferze. Naprawdę kilkunastu-miesięczne badania. To właśnie w małżeństwie się zapuściłem nie mając czasu dla siebie.
   Ad 2. Nie wiem co napisać i skąd te procenty a szczególnie jak skomentować tekst Ale w podsumowaniu ogólnym po prostu opłaca się mieć żonę. Jeśli ktoś sens życia upatruje w małżeństwie to może i się wykańcza szybciej skoro je straci. Sęk w tym by sensu życia w nim nie upatrywać. 
   Ad 3. Ryzykowny seks? Nie za bardzo - uważam. No i jest go więcej niż w małżeństwie i to lepszej jakości. Lekarze? Jak w punkcie 1 - korzystam. O ząbki też dbam.
   Ad 4. Jem tak samo, prowadzę samochód tak samo. Potrzebuje siebie i potrzebuje mnie moje dziecko - uważam na siebie.
   Ad 5. Ani myślę o zrobieniu sobie krzywdy - po co? Coś się kończy, coś zaczyna. Inny etap.
    
   Ciągle powtarzają nam kłamstwa - internet, tv, rodzina. Mówią nam jak żyć, co jest dobre co złe, co jest męskie a co nie - chaos informacyjny dla "baranów" jak mówi Marek w audycjach.
   Sztuką jest to wywalić z głowy i odnaleźć swoją własną drogę - dobrą dla siebie, czy to w związku innym czy też nie. Jest to trudne ale nie niemożliwe.
   Nic nie musisz - możesz.
    
   A dla ojców jeszcze jeden cytat - Ojcowie, którzy przeżywacie rozwód, otaczajcie się przyjaciółmi i rodziną, i jak najczęściej widujcie swoje dzieciaki. Psychologowie mówią, że to najbardziej pomaga. Prawda.
    
  • Przez Rycerz Maly
   Witam serdecznie szanownych braci. 
   słuchając audycji Pana Marka pomyślałem czy np. Pan Marek nie myślał nigdy o bajkach dla dzieci.
   Krótkie historyjki, lub rymowanki. By już od najmłodszych lat zaszczepiać w młodych samcach informacje że na kobiety trzeba uważać.
   Myślałem myślałem i nagle wymyśliłem bajkę którą nagrałem i publikuję tylko tu na forum.
   Bajka spontan, freestyle nagrana dla przykładu czy np. takie rzeczy mają sens czy raczej nie opowiadać tego swojemu dziecku.
   proszę o opinie i wyrażenie swojego zdania
   https://soundcloud.com/edonebytom/rys-i-marysia/s-dW2W8
  • Przez Mordimer
   W sumie zasługuje na swój temat. Charakterystyczny klimat prowadzenia podcastów u Rogana, warto posłuchać.
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.