Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Żona Elona Muska opisuje swój związek

https://www.marieclaire.com/sex-love/a5380/millionaire-starter-wife/

 

Cz.1: zaloty
Był typem naukowym, w domu z liczbami, handlem i logiką. Nie byłem jedyną kobietą, za która biegał, ale nawet po przeniesieniu się do Wharton wciąż wysyłał róże. Kiedy wrócił do Queen's, by odwiedzić przyjaciół, zgodziłam się zjeść z nim kolację.

Pewnej nocy, podczas obiadu, zapytał mnie, ile chce dzieci. "Jeden lub dwa", odrzekłem natychmiast, "ale gdybym mogła sobie pozwolić na niańki, chciałbym mieć cztery."

 

Dwa lata później - dwa miesiące przed naszym ślubem w styczniu 2000 r. - Elon powiedział mi, że mamy spotkanie z prawnikiem, który pomógł nam w "porozumieniu finansowym", które zarząd nowej firmy chciał nam dac do podpisania.

...

Z ramieniem przerzuconym przez klatkę moja piersiową czułam, że jest moim prywatnym Aleksandrem Wielkim.

 

Cz.2: ślub i małżeństwo

Mimo to pojawiły się znaki ostrzegawcze. Gdy tańczyliśmy na naszym przyjęciu weselnym, Elon powiedział mi: "Jestem alfą w tym związku". Wzruszyłem ramionami, ale z biegiem czasu dowiedziałam się, że był serio. Dorastał w zdominowanej przez mężczyzn kulturze Południowej Afryki, a chęć rywalizacji i dominacji, która sprawiła, że odniósł tak wielki sukces w biznesie, magicznie się nie wyłącza, kiedy wróci do domu.

 "Jestem twoją żoną" - powtarzałem mu wielokrotnie - "nie twoim pracownikiem".

"Gdybyś była moim pracownikiem" - powiedział  - "zwolniłbym cię".

 

To był wymarzony styl życia, uprzywilejowany i surrealistyczny. Ale wicher z blaskiem(?) nie mógł ukryć rosnącej pustki w rdzeniu. Elon miał obsesję na punkcie swojej pracy: kiedy był w domu, jego umysł był gdzie indziej. Pragnąłem głębokich i szczerych rozmów, intymności i empatii.

 

Ledwo się rozpoznawałam. Zmieniłem się w żonę "trofeum". Nie byłam wystarczająco zorientowana na szczegóły, by utrzymać idealny dom lub być idealną gospodynią. Nie mogłem już dłużej ukrywać nudy, kiedy mężczyźni rozmawiali, a kobiety uśmiechały się i słuchały.

 

Chciałem równości. Chciałem partnerstwa.

 

Elon zgodził się iść do poradni małżeńskiej. Miesiąc i trzy sesje później dał mi ultimatum: albo dzisiaj naprawimy to małżeństwo, albo jutro się rozwodzimy. Następnego ranka złożył pozew o rozwód. Czułem się zdrętwiała, ale dziwnie ulżyło.

 

 

Cz.3 rozwód

 

Osiem lat po podpisaniu postupu (rozdzielność majątkowa) zacząłam rozumieć, co zrobiłem. Skutecznie odmówiłem wszelkich praw jako osoba zamężna, w tym wszelkie roszczenia do mienia wspólnotowego, z wyjątkiem naszego domu, który miał być mi nadany, gdy mieliśmy dziecko. Ale mój adwokat przedstawia teorię prawną, która mogłaby unieważnić postnup.

 

W trakcie postępowania rozwodowego jego nowa narzeczona i ja odkryliśmy, że lubimy się nawzajem.

Jest ona, według wszystkich, uroczą, inteligentną i bardzo młodą osobą, i lepiej pasuje do stylu życia i osobowości mojego byłego męża niż ja kiedykolwiek.

Edytowane przez Funky.steel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się czepiam, ale dlaczego wypowiedzi jego żony są w rodzaju męskim?;p

 • Like 3
 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No cóż Elon żyje przegiętym matrixem w drugą stronę. Pracoholizm, dominacja i rywalizacja. W taki sposób również nie da się zbudować dobrego związku. Zrobił ją w chu.. z intercyzą tak, że pokapowała się co podpisała dopiero w trakcie rozowdu :P 

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 hours ago, Fedde said:

Wiem, że się czepiam, ale dlaczego wypowiedzi jego żony są w rodzaju męskim?;p

Nie zawsze :D użyłem translatora żeby to sprawnie ogarnąć, tłumaczenie z innego języka jest czasochłonne. Generalnie poprawiłem osobę, ale musiałem sporo przeoczyć, przepraszam.

Edytowane przez Funky.steel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam jakoś nie przeszkadza, jedynie dziwnie się czyta trochę. Przez moment myślałem, czy to aby nie jakieś "postępowe" małżeństwo tj. mężczyzna+trans czy coś w tym stylu ;>

 

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Ksanti said:

No cóż Elon żyje przegiętym matrixem w drugą stronę. Pracoholizm, dominacja i rywalizacja. 

To co jest dla Ciebie nie-matrixem? Ciepły domek na odludziu z dala od wszelkich problemów, w ciszy kontemplacji i wszelkiego ucisku od jakichkolwiek znajomych? 

Ja myślę, że to właśnie on ukazuje to, co każdy człowiek powinien robić - być produktywnym, pracować wiele PRODUKTYWNIE nad rzeczami, które się zwrócą w przyszłości - elektryczne samochody, kolonizacja Marsa, Solarcity - to twórcy takich innowacyjności tworzą jutro. Tacy ludzie stworzyli to, dzięki czemu możesz żyć dużo dużo lepiej niż twoi pradziadkowie. Ludzkość najbardziej potrzebuje takich ludzi i ich życia są najbardziej wartościowe. To, jak bardzo człowiek jest przydatny dla społeczeństwa, określają pieniądze (zarobione uczciwie), oraz status (jedno i drugie się pokrywa w sumie). Elon od najmłodszych lat pracował na ten sukces, pracuje nadal w pocie czoła i należą mu się miliardy, które posiada. 

 

Ma bodajże 5 dzieci i bardzo dobrze. Tacy ludzie jak on powinni mieć setki dzieci. Mądrych nigdy nie za mało. 

 

 

Co do tematu, to czytałem jego biografię - niesamowita książka, niesamowity gość. Opisywał swoje problemy. Był białym rycerzem, gdy nadlatywał do swojej pierwszej żony, a ta wolała się obracać wokół przysłowiowych "Chadów". Był nerdem z chorobliwą pasją do przedmiotów ścisłych. I tak, patrząc na całość, można powiedzieć, że wygrał życie. 

 • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Strusprawa1 napisał:

a myślę, że to właśnie on ukazuje to, co każdy człowiek powinien robić - być produktywnym, pracować wiele PRODUKTYWNIE nad rzeczami, które się zwrócą w przyszłości - elektryczne samochody, kolonizacja Marsa, Solarcity - to twórcy takich innowacyjności tworzą jutro. Tacy ludzie stworzyli to, dzięki czemu możesz żyć dużo dużo lepiej niż twoi pradziadkowie. Ludzkość najbardziej potrzebuje takich ludzi i ich życia są najbardziej wartościowe. To, jak bardzo człowiek jest przydatny dla społeczeństwa, określają pieniądze (zarobione uczciwie), oraz status (jedno i drugie się pokrywa w sumie). Elon od najmłodszych lat pracował na ten sukces, pracuje nadal w pocie czoła i należą mu się miliardy, które posiada. 

 

A nie sądzisz, zę to dziwne, że technologicznie idziemy wykładniczo, a mentalnie, duchowo jesteśmy na etapie szympansa (walka o status, rozwój za wszelką cenę, totalna nieświadomość). Człowiekowi do szczęścia nie są wcale potrzebne te całe technologię, myślałeś kiedyś o tym ? Coraz bardziej się w nich zatracamy z powodu nieharmonijnego rozwoju naszego umysłu logicznego i sfery emocjonalnej, ducha Coraz więcej chorób psychicznych i uzależnień już u najmłodszych dzieci.

Rodzina farmera z Albanii jest znacznie szczęśliwsza od Elona Muska. Sam również go podziwiam, bo ma wizje, jest pro-ekologiczny i wiele innych cech, ale jego życie wygląda tak ;

 

images?q=tbn:ANd9GcRKOQH0CKR_JBTYsrZxJ54

 • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Elon zapiernicza jak te wszystkie korpo szczurki albo i gorzej. Różnica jest tylko taka, że ma od nich o więcej zasobów, ale co z tego? Ano nic, nie ma to żadnego znaczenia. Po co mu więcej pieniędzy? Aby napędzać konsumpcjonizm dalej a wszystko co materialne się kiedyś znudzi. To jest takie błędne koło, które ngdy się nie kończy. Ma w głowie jakieś pseudo cele, które wpoił mu matrix. Spokojnie, ludzie by sobie poradzili bez tych wszystkich zajebistych technologii. Współcześnie wmawia się nam, że bez tego byśmy sobie nie poradzili. W takim razie ciekawe jakim cudem nasi przodkowie sobie radzili. Sam jako dziecko wychowywałem się w czasach kiedy internet i komputery nie były jeszcze tak popularne i wspominam ten okres bardzo dobrze. Technologia jest potrzebna do tego aby zapierdalać jeszcze szybciej i jeszcze efektowniej. Wygoda to cel drugorzędny lub po prostu efekt uboczny. Technologia jest motorem napędowym tego całego bajzlu. A ludzie potem mają choroby psychiczne bo nie są w stanie podołać tym wyimaginowanym wzorcom doskonałości. Najpopularniejszym lekarstwem w kraju ultra kapitalistyczno/ ekstrawertycznym (USA) są leki przeciwlękowe. No, ciekawe dlaczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Metody Nie pomyślałeś, że on ze swojego życia, jaki ma, czerpie szczęście? W biografii było napisane, że gdyby była możliwość na nietracenie czasu na spożywanie posiłków i niespanie, to on chętnie by z tego skorzystał. Dla niego synonimem szczęścia jest praca. Sam do tego doprowadził - z własnej woli. To, że nie pasuje do Twojej wizji świata, w którym Ci, co nie podporządkowują się kulturze są oświeceni nie znaczy, że nie jest szczęśliwy. 

 

TOTEŻ - piszę do Ciebie i do @Ksanti

Opisywałem kwestię matrixa w temacie o demografii, toteż przytoczę to teraz tutaj. Matrix to kultura - tak zauważyłem ludzie to określają, bo nie znają pojęć książkowych. Kultury dzielą się na wyższe i niższe. Bardziej zaawansowane (James Frazer w książce "Złota Gałąź" wydzielił trzy grupy - magia, religia i nauka) stawiają na naukę. Jest to forma przykotwiczenia przy tym życiu, które ma zapewnić sens i poczucie spełnienia. Jest to dobre i chwalebne. Rodzicie się w świecie gdzie nie jest zdefiniowany. Najprawdopodobniej ludzie nie są celem tego wszechświata - rozwinięte cywilizacje istnieją od max. 10 000 lat, a na osi czasu życia Ziemi jest to tak nieznaczący promyk, że można utwierdzić się w przekonaniu, że ludzie potrzebują czegoś, co nada im sens. Kultury/cywilizacje - a na to składa się język, religia, system ekonomiczny, zwyczaje, obrzędy (części religii) są czymś, co nadaje ludziom obraz świata, toteż jest to czymś, co definiuje ich de facto jako ludzi, ponieważ teraz, gdy Europa zachodnia odchodzi od wszelkich wartości ich definiujących, to tym samym ludzie zachodu wraz ze swą degeneracją staczają się do poziomu zwierząt. To jest cecha upadających kultur, ale to inna kwestia. 

Elon Musk pochodzi z RPA. Jest pochodzenia bardziej anglikańskiego, choć wśród białych tam dominuje religia kalwińska. Etyka kalwińska brzmi - "bądź przedsiębiorczy, oszczędzaj, ciężko pracuj, a ze swym majątkiem pójdziesz do Królestwa Niebieskiego". Jest to bardzo dobra etyka - według mnie najlepsza, która utwierdza człowieka w przekonaniu, że bogacenie się i ciężka praca popłaca. Wy także opieracie się na matrixie, lecz jest to matrix katolicki. W Polsce nawet Ci, którzy do katolickich posągów się nie kłaniają, a biskupów mają za nic, to i tak są przesiąknięci po całości etyką katolicką. Mówi ona w dużym skrócie, że "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty przejdzie do królestwa bożego". Ogólnie - kult cierpienia, pochwalanie samotnej afirmacji na łonie natury (spójrzcie na świętych), obrzydzenie do ciężkiej pracy umysłowej nastawionej na rozwój, postawa wegetatywna (o tym wszystkim pisał Jan Stachniuk, o którym założyłem temat) - to wszystko cechy etyki katolickiej. 

Elon Musk odstaje od wzoru postawionego wam w dzieciństwie - jest ciężko pracującym człowiekiem sukcesu, który ma wielkie marzenia (niedawno "niespełnialne"), które spełnia, jest postawiony w pełni sytuacji i swoje jestestwo uosabia ze swoją pracą. 

 

Przytoczę dla Ciebie Ksanti dwie rzeczy - wykład Dr Mateusza Machaja oraz fragment książki "Kapitalizm - Nieznany Ideał" Ayn Rand.

"Kapitalizm - Nieznany Ideał" strona 181:

Quote

.., Słowa te dotyczą czasów, gdy "większość społeczeństwa stanowili żyjący w niewolniczych warunkach chłopi, niemający prawa zmienić swego sposobu życia, ani opuścić miejsca urodzenia", gdy ludzie mieli obietnicę szczęscia dopiero poza grobem, co było jedyną pociechą w obliczu plag, klęsk głodu, co było jedyną pociechą w obliczu plag, klęsk głodu, a poza nimi: co najwyżej do połowy wypełnionego żołądka, gdy musieli się gnieździć w domach tak brudnych i pełnych robactwa, że histork posunął się aż do stwierdzenia: "Z tego punktu widzenia tylko jedno można powiedzieć na ich korzyść: spalały się w mig"! 

Oastler prezentował punkt widzenia mediewistów, zgodnie z nim w ocenie kapitalizmu socjaliści byli równie niefrasobliwi historycznie.

Na przykład, opisując warunki życiowe mas w przedprzemysłowym wieku siedemnastym i na początku osiemnastego, Fryderyk Engels twierdził: "Robotnicy pędzili dośc znośny żywot, pobożny, a materialnie o wiele lepiej się przedstawiający niż w przypadku ich potomków".

Słowa te dotyczą czasów, gdy współczynnik umieralności - szczególnie wśród dzieci - był przerażająco wysoki, gdy miasta i wioski nic nie wiedziały o wymogach higieny, a jeśli była czegoś wysoka konsumpcja - to dżinu. Na codzienną strawę robotników składały się: owsianka, mleko, ser i piwo; biały chleb, ziemniaki , kawa, herbata, cukier i mięso były nieosiągalnymi dla nich luksusami. Rzadko się kąpali i urządzali pranie, gdyż także i mydło były zbyt kosztowne, a poza tym noszone czesto z pokolenia na pokolenie ubrania nie wytrzymały prania. 

Najbardziej gruntowna przemiana, jakiej dokonała się rewolucja przemysłowa, polegała na przeniesieniu produkcji włókienniczej z domów do fabryk. Ale i w tym krytyk kapitalizmu dopatrzy się grzechu  - oto cywilizacyjne przemieszanie: "oznaczało zniszczenie domu jako komórki społecznej". 

Pani Neff z aprobatą pisze, że "w warunkach chałupnictwa rodzice i dzieci musieli pracować razem, a ojciec, głowa rodziny, trzymał pieczę nad zarobkami rodziny i decydował o ich utrzymaniu". Potem jednak pojawiają się złowróżbne tony: "Natomiast w systemie fabrycznym każdy z członków rodziny zarabiał oddzielnie, pracowali w różnych miejscach, do domu wracali tylko na jedzenie i sen, stawał się on więc już tylko schroniskiem".

 

Wnioski nasuwają się same. Wystarczy poczytać także inne dokumenty na temat życia w czasach przed-technologicznych. 

 

1 hour ago, Metody said:

A nie sądzisz, zę to dziwne, że technologicznie idziemy wykładniczo, a mentalnie, duchowo jesteśmy na etapie szympansa (walka o status, rozwój za wszelką cenę, totalna nieświadomość). Człowiekowi do szczęścia nie są wcale potrzebne te całe technologię, myślałeś kiedyś o tym ?

Jeśli dla Ciebie "duchowość" znaczy cichą komplentację z naturą, samotne istnienie - to w sumie dobrze. Każdy duchowość interpretuje inaczej, bo tak naprawdę jest to w pełni sztuczne wyrażenie... ale to dłuższy temat, na inną rozmowę. 

 

1 hour ago, Metody said:

 Coraz bardziej się w nich zatracamy z powodu nieharmonijnego rozwoju naszego umysłu logicznego i sfery emocjonalnej, ducha Coraz więcej chorób psychicznych i uzależnień już u najmłodszych dzieci.

W USA lwi procent społeczeństwa pobiera czeki na jedzenie i zasiłki ogólnie - większe skupiska miejskie są przerośnięte kulturowym marksizmem. Ciężko o to obwiniać kapitalizm. To trochę jak obwiniać Polaków o rzeź wołyńską, ponieważ "Polacy podjudzali Ukraińców przed wojną". Sens ten sam. Poza tym zwróć uwagę na przekrój rasowy, jeśli chodzi o te problemy społeczne. 

 

56 minutes ago, Ksanti said:

W takim razie ciekawe jakim cudem nasi przodkowie sobie radzili. 

Cudem - przeżyli... Przeczytaj ten artykuł. Moja babcia ze swoimi rodzicami przyszli na Lubelszczyznę ze względu na Galicyjską biedę. Zajebiście sobie radzili, prawda?

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/04/11/setki-tysiecy-polakow-umieraly-z-glodu-ale-kosciol-i-tak-zabranial-im-jesc-miesa/

 

 

 • Dzięki 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Nie pomyślałeś, że on ze swojego życia, jaki ma, czerpie szczęście? W biografii było napisane, że gdyby była możliwość na nietracenie czasu na spożywanie posiłków i niespanie, to on chętnie by z tego skorzystał. Dla niego synonimem szczęścia jest praca. Sam do tego doprowadził - z własnej woli. To, że nie pasuje do Twojej wizji świata, w którym Ci, co nie podporządkowują się kulturze są oświeceni nie znaczy, że nie jest szczęśliwy.

 Osoba oświecona nie musi siedzieć w dżungli całe życie i medytować. Może być Elonem Muskiem także. Jednak zazwyczaj poprzedza to długi proces, rozwija się świadomość do takiego stopnia, że bycie pracoholikiem, zapatrzenie tylko w jedną sfere zycia wydaje się szaleństwem.

 

Osoba świadoma musi iść w innym kierunku niż cała kultura, społeczeństwo. To jest tak oczywistę jak odciągniecie palca od wrzątku.

 

 Pozatym jasno napisałem, zę go podziwiam, że super cechy charakteryzujące człowieka sukcesu.

Wcale go nie deprecjonuje, nie wchodzę z butami. Niestety dla wielu istnieje tylko albo TAK albo NIE, albo czarne albo białe.

Kto po coś wymyślił 8 godzinny czas pracy, a nie Elonowy 20 godzinny czas pracy ?

 

Ja podziwiałem jeszcze większego geniusza niż Elon i nadal podziwiam - Nikola Tesla. Próbowałem żyć tak jak on (etyka pracy, spanie). Po 4-5 tygodniach myślałem, ze padne i już nie wstanę. Są jednostki które pojawiają się 1/100000 osobników, reszta jest średnia. Samym mindsetem nie zrobisz z siebie Elona Muska, Nikole Tesli, możesz ewentualnie być ich marną kopią, a swoją oryginalność pogrzebać na zawsze próbie bycia kimś kim autentycznie nie jesteś, sterowany EGO itd. I tak antylopa może całe życie zmarnować na próbie bycia żyrafą, żeby mieć status najwyższego na sawannie.

 

 

 

 

Edytowane przez Metody
 • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez Strusprawa1

   Nie wymaga komentarza.  Jak to się mówi - "przypał". 
   http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/petru-przepisal-majatek-na-zone-nie-moze-sie-rozwiesc_1045334.html
  • Przez MoszeKortuxy
   https://dorzeczy.pl/swiat/59145/USA-Rozwod-w-rodzinie-Trumpow.html Rozwód w rodzinie Trumpów. Ciekawe o co poszło. Zwłaszcza, że jak to zwykle bywa to żona złożyła wniosek o rozwód.
    
   Syn Donalda Trumpa i była modelka Vanessa Kay Haydon wzięli ślub w 2005 roku. Doczekali się aż pięciorga dzieci – dwóch córek i trzech synów. Vanessa Haydon Trump wniosek o bezsporny rozwód złożyła w czwartek do sądu na Manhattanu.
    
   Para wydała oświadczenie, w którym czytamy: "Po 12 latach małżeństwa zdecydowaliśmy się pójść oddzielnymi drogami. Zawsze będziemy mieć ogromny szacunek dla siebie i naszych rodzin. Mamy razem piątkę pięknych dzieci i one pozostają naszym najważniejszym priorytetem. Prosimy o uszanowanie prywatności".
  • Przez Funky.steel
   Krótko i na temat - rozwody nie omijają nawet władców tego świata. Natomiast rozwinięcie tej historii jest zaskakujące..
    
   Ludmiła Aleksandrowna Putina, ros. Людмила Александровна Путина, po drugim mężu Oczeretnaja, ros. Очеретная (ur. 6 stycznia 1958 w Kaliningradzie) – od 28 lipca 1983 do 6 czerwca 2013[1] małżonka Władimira Putina (prezydenta Federacji Rosyjskiej w latach 2000–2008 i od 2012). Ukończyła studia na wydziale romanistyki Uniwersytetu Leningradzkiego. Wcześniej pracowała, między innymi, jako listonoszka, pielęgniarka szpitalna, stewardesa Aerofłotu.
   Według portalu Sobiesiednik Ludmiła Putina wyszła za mąż za 38-letniego Artura Oczeretnego i zmieniła nazwisko[2].
    
   Z Władimirem Putinem ma dwie córki: Mariję (ur. 1985) i Jekaterinę (ur. 1986).
    
   Po rozwodzie z Władimirem Putinem jego była małżonka Ludmiła znalazła ukojenie u boku młodszego o 20 lat biznesmena. 
   Warta ponad siedem milionów dolarów willa Oczeretnych znajduje się w wiosce Anglet w pobliżu Biarritz na południowym zachodzie Francji. Obiekt zakupiono zaledwie sześć miesięcy po rozwodzie Putinów. 
   Trwa też budowa nowego basenu, tym razem na dachu. Na tym mogłaby zakończyć się szczęśliwa historia kobiety, która, jak określiła biografka Putina Natalia ­Geworkian, była osobą "która kochała, ale nigdy nie była kochana".
    
  • Przez l_enny2
   Cześć bracia
    
   Podobnie jak inni koledzy, do tej pory obserwowałem, słuchałem audycji, komentowałem na yt jak się dało i przeczytałem paczkę książek Marka ( szkoda że już nie ma pakietu) teraz przymierzam się do kolejnej paczki z poradnikiem rozwodnika na czele  ale do meritum.
    
   Zakochany po uszy, niezbyt doświadczony poznałem ja moją lube, zaślepiony dupką latałem za wszystkim jak mały latlerek, załatwiane wszytko co potrzeba i nie i oczywiście na Mój koszt. Później wpadłem na genialny pomysł że się oświadczę, coś tam rodzina przebąkiwała że panna nie taka idealna jak w mojej głowie i żeby się zastanowić. Oczywiście jak już się domyślacie mądre rady miałem gdzieś, później ślub szukanie mieszkania, oczywiście wszytko na Mojej głowie i wieczne dąsy i słowa niezadowolenia, gniazdko musiało być idealne i zgodnie z wizją, na wszystko się godziłem i przytakiwałem. Do ślubu i tak z rok po seks max co 2 dzień zawsze chętnie, później już rzadziej chyba że coś chciała, albo chciała gdzieś pojechać. Znalazła pracę jako ratownik medyczny i zaczęliśmy się mijać, ja też pracuję dużo albo bardzo dużo. Raczej się nie kłóciliśmy tylko o porządki, nie jestem najbardziej poukładanym i porządnym człowiekiem szkoda mi na to czasu  ale małżonka stawia za punkt honoru czystość w mieszkaniu, reszta obiady zakupy opłaty rachunki o już Mój problem, jakoś korona z głowy mi nie spadała z tego powodu. Z raz z tego powodu na tydzień do mamusi się wyprowadziła tak przed samymi świętami żeby było rodzinnie i przytulnie i znowu ja polazłem namawiać ją na powrót co przyznaje było delikatnie mówić błędem. W między czasie dzwoniła do mnie jakaś kobieta że Moja żona i jej chłop mają romans, na początku się wkurzyłem, później sprawę zbagatelizowałem znowu bystry ja, i później mi przeszło po jej zapewnianiach że nic nie było i jak zobaczyłem potencjalnego kawalera, straszy pan tak wyglądał  z brzuszkiem, fakt lekarz ale zarabiający mniej niż ja i z mocnym problemem alkoholowym. I wpadłem na genialny kurna pomysł zróbmy sobie dziecko przecież zawsze chcieliśmy  a miałem ciśnienie  na potomka. Po pół roku udało się zona na l4 i siedzi w domu oczywiście proporcje obowiązków zostały, sprzątanie reszta nieważne. Nie wspomiałem jeszcze że żona ma 2 hobby oprócz sprzątania siłownie chodzi na nią pół życia, szczupła ładna dupka ale innych efektów nie ma, ale koledzy się kręcili, a to jakieś sms a to telefony. I poznała kolegę fantastę na siłowni który ma przewagę ( dzięki jego doradztwu finansowemu znacząco uszczupliła swoje oszczędności do 0 ;))  bo na nią chodzi a ja siedzę i pracuję, 2 razy nawet kolega był w mieszkaniu ( moim) jak mnie miało nie być, często jeżdżę.  Córa się urodziła w tamtym roku ma teraz 2 miesiące i tu następuje zwrot fabularny. Żona oświadczyła że Mnie już nie kocha ( kochałem za mocno ;), miałem za dużego albo za małego ) że trzymałem ją pod kloszem wyręczałem zę się życia chce nauczyć i wyprowadza się. Jestem naiwnym człowiekiem ale nawet ja je wspomniałem zę na urodziny  jej dostanie testy dna córy, coby jak Marek mówi nie być w gronie 30 % wychowujących nie swoje dzieci. Na razie jeszcze szuka mieszkania, ja jestem grzeczny miły i kulturalny jak zawsze, nie che być nagrany i mieć ciekawiej niż mam. Zdaje sobie sprawę że na 65% kogoś ma i ja będę ich utrzymywał przynajmniej do czasu aż sie okaże że testy są inne ale córa podobna, zapewniania zę nie idzie  do chłopa też są, że kolega to kolega. Twierdzi zę na pieniądzach jej nie zależy. 
   A ja myślę jak się przygotować na rozwód u prawników byłem ale za 150 zł powiedzą wam mniej niż 1 post tego forum o rozwodach. Znalem radce prawną  koleżankę siostry znaczącą się an sprawach rozwodowych
    
   Kazała iść do psychologa 100 zł ( prawie lodzik)  że próbuje zrozumie czemu moje małżeństwo się rozpadało ( kwit do sądu), Chciałem iść na terapię z żoną ale ona nie odczuwa takiej potrzeby 
   upłynnić pieniądze z  firmowego konta 
   robić koszty
   szlaban do rozwodu na dupy ( jakoś w miasto nigdy nie chodziłem)
   wynająć detektywa w celu weryfikacji zapewnień małżonki
   i stwarzać pozory lub próbować ratować małżeństwo 
    
   ja jeszcze przed wyprowadzką dodałem od siebie rozdzielność majątkową od dnia 
    
    
   Z sytuacją  sobie dam jakoś radę, Muszę. będzie Mnie to kosztowało więcej lub mniej pieniędzy ( robota delikatnie mówiąc nie idzie). Może się zejdziemy może nie i tak i tak będzie dobrze, jak dziecko Moje to będę mieć ładną córę.
    
   Pytanie do Barci jak wyciągnąć wnioski na przyszłość i przestać być frajerem bankomatem? Bo teoria jedno nagrania 2 a z realizacją Markowych podpowiedzi idzie ciężko.
    
   Jest trochę lepiej ale nadal jestem dupa, zaczynam od czytania od nowa kobietopedii i wyprawy po samcze runo, tym razem ze zrozumieniem i dokładnie,  che zapisać się na boks i odreagować, zrzucić sadło bo się zapuściłem , ucywilizować  robotę bo 1 osobowa działalność i zapierniczam prawie 24h/7dni w tyg. A potrzeby nie będą już tak duże  
   Pozdrawiam
    
   ps.2 ktoś kupił z was komplet 3 poradników prawnych polecacie ?
    
   L_enny
    
    
    
  • Przez MoszeKortuxy
   http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1105577,obowiazkowe-mediacje-przed-rozwodem.html
   PIS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje przy rozwodzie. Co o tym sądzicie? Piszcie  
   Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza zmusić skonfliktowanych małżonków do mediacji przed sprawą rozwodową.
    
   Wskazują na to zarówno nieoficjalne informacje DGP, jak i publiczne wypowiedzi przedstawicieli resortu. Na jednym z ostatnich posiedzeń sejmowej komisji ds. petycji Dariusz Cieślik, wiceszef departamentu spraw rodzinnych i nieletnich MS, potwierdził, że ministerialni urzędnicy pracują nad przepisami, które zobowiążą skłócone strony do nawiązania dialogu. – Chcielibyśmy, aby w toku postępowania rozwodowego albo przed jego rozpoczęciem rodzice byli zobligowani do tego, żeby ze sobą rozmawiać.
    
   Możemy tutaj uzyskać kilka korzyści, po pierwsze, poprzez przywrócenie komunikacji możemy doprowadzić ewentualnie do ograniczenia chociażby powództwa rozwodowego – powiedział Cieślik. Wypowiedź ta padła w kontekście dyskusji na temat usprawnienia egzekucji sądowych orzeczeń o kontaktach z dziećmi skonfliktowanych rodziców. W intencji resortu obligatoryjna mediacja ma przyczynić się do tego, że byli partnerzy, niezależnie od wzajemnych animozji, będą w stanie porozumieć się przynajmniej w kwestii wypełniania swoich obowiązków wobec potomstwa. Ale zmiany być może obejmą nie tylko pary posiadające dzieci.
    
   Formalność do odhaczenia
   Pomysł zmuszenia zwaśnionych małżonków do próby zawarcia ugody nie jest nowy. Już w czasie pierwszego rządu Prawa i Sprawiedliwości w 2006 r. resort sprawiedliwości ogłosił przygotowanie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którą wszystkie sprawy rodzinne miały najpierw przechodzić przez mediatora, a dopiero gdyby nie udało się polubownie rozstrzygnąć sporu, dochodziłoby do rozprawy przed sądem. Koncepcja szybko spotkała się z zarzutem ideologizacji prawa i projekt ostatecznie nie ujrzał światła dziennego (zwłaszcza że nie sprzyjały temu kolejne kryzysy rządowe).
    
   Co prawda tym razem jest może mniejsze ryzyko, że na przeszkodzie staną zawirowania polityczne, ale eksperci, podobnie jak dekadę temu, surowo oceniają propozycję MS. – Wydaje mi się ona absurdalna. W kodeksie postępowania cywilnego są już mechanizmy, które zachęcają do podjęcia mediacji, np. jeśli nie podjęto próby mediacyjnej, to trzeba wyjaśnić dlaczego. I w praktyce sądy rodzinne rzeczywiście namawiają do niej strony.
    
   Sama też rekomenduję mediację swoim klientom, jeśli widzę szansę na porozumienie. W mojej ocenie obecne rozwiązania są wystarczające – przekonuje Magdalena Czernicka-Baszuk, adwokat specjalizująca się w prowadzeniu spraw rodzinnych. Przypomina też, że istotą próby mediacyjnej jest jej dobrowolność. – Jeśli przejście mediacji stanie się obligatoryjne, to z samego założenia część ludzi nie będzie przystępować do niej w dobrej wierze, żeby się pojednać, a tylko po to, aby uzyskać potrzebny papierek – dodaje ekspertka.
    
   Widoki na utrzymanie małżeństwa
   Mediacja jako alternatywna metoda rozstrzygania sporów zastąpiła w sprawach małżeńskich obligatoryjne postępowanie pojednawcze, które w zgodnej ocenie praktyków było uciążliwą formalnością niepotrzebnie rozwlekającą postępowanie rozwodowe. Zgodnie ze znowelizowanym w 2005 r. art. 436 k.p.c. (Dz.U. z 2005 r. nr 172, poz. 1438) sąd może dziś skierować strony do próby zawarcia ugody, „jeżeli istnieją widoki na utrzymanie małżeństwa”.
    
   Odbywa się ona na podstawie uzgodnionej przez strony umowy o mediację bądź postanowienia sądu. Co więcej, na każdym etapie postępowania o rozwód lub separację sąd może też skierować do mediacji skonfliktowanych małżonków – bez ich zgodnego wniosku – po to, aby polubownie załatwili kwestie dotyczące zaspokojenia potrzeb rodziny, alimentów, sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi oraz spraw majątkowych podlegających rozstrzygnięciu w wyroku. Jeśli skłóconym partnerom udaje się zawrzeć ugodę, to sąd w wyroku rozwodowym „przepisuje” jej treść.
    
   Często zdarza się, że ludzie składają pozwy w ferworze konfliktu, a do tego trafiają na pełnomocników, którzy zaogniają spór, choć sprawa mogłaby zostać zakończona na jednym, dwóch posiedzeniach. Mediacja może pomóc zweryfikować, czy postępowanie dowodowe powinno trwać, i ewentualnie wykluczyć sytuacje narażające Skarb Państwa na duże koszty, np. gdy strony wycofują się po przesłuchaniu 10 świadków i kilku czy nawet kilkunastu rozprawach.
    
   Nie wyobrażam sobie jednak, aby próba polubownego rozwiązania sporu była obligatoryjna w sprawach rodzinnych, zwłaszcza gdy w grę wchodzi np. przemoc w rodzinie – mówi adw. Monika Wiśniewska, specjalistka od prawa rodzinnego. – Bywają sytuacje, że sąd namawia na mediację żonę, która była ofiarą przemocy domowej, a następnie powódka cofa pozew o rozwód, bo mediator przekonał ją, że dzieci będą cierpieć na skutek rozstania rodziców. A wtedy ta kobieta przez kolejne lata trwa w chorej sytuacji – tłumaczy mec. Wiśniewska.
    
   Pozytywny trend
    
   Eksperci podkreślają też, że w Polsce jest coraz więcej profesjonalnych ośrodków mediacyjnych i po statystykach w sprawach rodzinnych widać, że strony coraz częściej dają się do nich przekonać. Ich zdaniem przymuszanie małżonków do korzystania z ich usług może spowodować odwrócenie tego pozytywnego trendu.
    
   – Jeśli podjęcie próby mediacyjnej stanie się obowiązkowe, to część stron będzie traktować to instrumentalnie. A ze statystyk wyjdzie, że mediacje są nieskuteczne – zaznacza mec. Czernicka-Baszuk. 
    
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×