Skocz do zawartości

Sklep internetowy


Themotha

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chcę założyć sklep internetowy, ale nie mam pojęcia za bardzo od czego zacząć, słyszałem że trzeba ściągnąć specjalny program który mi umożliwi założenie takiego sklepu. Ktoś coś wie, potrzebuję cennych wskazówek jak ruszyć z tym tematem.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Brat powyżej - z tego w jaki sposób piszesz wynika, że masz bardzo nikłą wiedzę w temacie i w ten sposób narażasz się na naciągaczy, dodatkowe koszty, masę straconego czasu itd. Niestety ale ten temat jest tak rozległy, że ciężko cokolwiek doradzić (nie wiem jaki sklep masz na myśli - możliwe, że prościutką stronę bez formularzy a może coś w stylu Allegro). Z obecną wiedzą musisz mieć albo zaufanego, sprawdzonego człowieka mającego doświadczenie w branży albo samemu zapoznać się ze wszystkimi zagadnieniami.

 

Możesz też iść na kompromis: założyć prostą, w miarę ładną stronę z opisami produktów i zamieścić tam odsyłacze do np. Allegro gdzie klient będzie dokonywał zakupu. Po co wymyślać koło na nowo?

 

Poniżej film, który na szybko porusza większość zagadnień:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek najlepiej zainwestuj w gotowe rozwiązanie, są platformy do tego przeznaczone jak wpiszesz "sklep internetowy cennik" to wyskoczy Ci kilka propozycji.

Allegro jest dobre na początek, bo sklep musisz zareklamować, zainwestować.

Nie rób wszystkiego od zera, w szczególności jak się na tym nie znasz.

Płacisz abonament np. 500 zł miesiąc i zespół programistów pilnuje Twojego sklepu.

 

Zacznij od czegoś małego i jak będzie popyt na Twoje produkty to rozwijaj.

Największy błąd to ludzie, którzy nie robią rozpoznania rynku i inwestują mnóstwo kasy, a potem się okazuje że nie ma zapotrzebowania na tego typu produkty.

 

I pamietaj, że na początku będą same straty, czasami nawet i rok.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe aplikacje do założenia prostego sklepu. Platforma Wordpress ma różne wtyczki np popularne wooCommerce albo prestaShop. Wymaga to jednak jakieś wiedzy z programowania, jeśli byś chciał zrobić coś po swojemu. Dużo rzeczy idzie wyklikać, są też kursy np na eduweb, które omawiają dobrze temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Themotha Ok, ale jak zrobisz super sklep to jak klienci się o nim dowiedzą? Tutaj przewagę ma allegro, bo dostarcza Ci klientów za drobną opłatą.

Musiałbyś zainwestować sporo kasy w pozycjonowanie sklepu , optymalizację, podpisanie umowy z portalami agregującymi produkty ze sklepów internetowych np. domodi.pl, ceneo.pl, nokaut.pl itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep, sklep, sklep to nie jest aż takie istotne.

 

Jakie problemy rozwiązujesz, co oferujesz ludziom,w czym im pomagasz, w czym możesz być konkurencyjny, lepszy od innych, gdzie widzisz słabe punkty i możesz to ulepszyć ? To są pytania na które musisz odpowiedzieć.

 

Czy nie panuje zbyt duży korek (konkurencja) ? czy możesz znaleźć niszę dla siebie i zaspakająć potrzeby konsumentów.

 

Potem możesz mówić : JA chce, JA chciałbym sklep ! :)

Chyba, że już znasz odpowiedzi na te pytania do przepraszam.

 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się pisać (jako specjalista w tej dziedzinie) że z taką wiedzą (domniemam po stylu zadanego pytania) stracisz tylko czas i pieniądze.

 

Ale skoro już rozpocząłem pisanie :D jeśli nie jest to niszowa branża, niszowy produkt - musisz się liczyć z tym by być lepszym niż konkurencja, bądź na tyle wyrazistym, by to klienci wybrali Ciebie.

Zakładam że masz dookoła już kilkanaście sklepów w swojej branży w internecie, z wielkimi budżetami, skonfigurowanymi narzędziami, zespołami ludzi. Im będzie zależeć by utrzymać, bądź dalej eksplorować rynek - nikt Ci tutaj nie zrobi miejsca. 

 

Jeśli nie miałeś do czynienia dotychczas ze sklepami, a oprogramowanie nazywasz programem (bądź co bądź, nie piszę Ci tego w złości - po prostu zaoszczędzisz czas) napotkasz tutaj trudności od początku, o których nie miałeś pojęcia (już na początku, oprogramowanie SaaS czy OpenSource, które rozwiązanie, ew. wybór odpowiedniego serwera, jego konfiguracja, zakup domeny, spięcie jej z serwerem) Im dalej w las - tym będzie tylko trudniej.

Niestety w swojej pracy, widzę często sklepy, które odstraszają od razu samym wyglądem i funkcjonalnością (pięć różnorodnych czcionek, niepoprawne wyświetlanie na komórkach, brak odpowiedniej ekspozycji produktów itp.) i niestety są zrobione "same dla siebie".

Jeśli chcesz się czegoś nauczyć - to jest to obecnie jedna z lepszych dziedzin. Przez dalszy ciąg wzrostów w e-commerce (rokrocznie o kilka/kilkanaście %) który mamy w Polsce, będzie tutaj brakować jeszcze długo specjalistów. Jednak taka nauka to na pewno nie kwestia kilku weekendów.

Bądź, co bądź  - Powodzenia Bracie! :) 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.