Skocz do zawartości

''Lepiej być damą niż feministką''. Pikieta antyfeministyczna na olsztyńskiej starówce


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.olsztyn.com.pl/artykul,lepiej-byc-dama-niz-feministka-pikieta-antyfeministyczna-na-olsztynskiej-starowce-zdjecia,24970.html

I takie pikiety są potrzebne dziewczyny :D Antyfeministyczne!

 

W sobotę na olsztyńskiej starówce odbyła się pikieta pod hasłem "W imieniu dam", która miała być sprzeciwem wobec "feministycznej propagandy godzącej w rodzinę, tradycję i wiarę".

 

- Młode kobiety, prawdziwe damy, wyszły na ulice, aby przekonywać mieszkańców Olsztyna, zwłaszcza kobiety, że lepiej być damą niż feministką - opisuje sobotnie wydarzenie portalowi Olsztyn.com.pl Justyna Koziatek z lokalnych struktur Młodzieży Wszechpolskiej. - Jest to pikieta antyfeministyczna. Sprzeciwiamy się XXI-wiecznemu feminizmowi oraz tym wszystkim lewicowym ideologiom, które w naszym rozumieniu niszczą kobiecość i sprzeciwiają się tradycyjnym wartościom, które wyznajemy oraz niszczą podstawową jednostkę społeczną jaką jest rodzina.

 

Czy była to swoista kontra do wydarzeń, które miały miejsce w wielu miejscowościach całej Polski 8 marca?

 

- To jest inna forma sprzeciwiania się - deklaruje Koziatek. - My nie chcemy wychodzić na ulice i krzyczeć przeciwko feministkom. My chcemy pokazać naszą prawdziwą twarz. Pokazać, że kłótnie i jakieś bezsensowne debaty na ulicach nie są nam potrzebne. Lepiej pokazać to, w co my wierzymy. Jeśli promujemy pewne wartości to właśnie w ten sposób: pieczemy same ciasta, nie boimy się spędzić kilku godzin w kuchni. Uważamy, że gotowanie i sprzątanie też może być przyjemne. Nie walczymy z mężczyznami. Uważamy, że kobieta i mężczyzna muszą się uzupełniać, bowiem to oni tworzą rodzinę - najważniejszą wartość dla nas.

 

Sobotnie pikiety pod hasłem "W imieniu dam" odbyły się w kilkunastu miastach Polski. W stolicy Warmii i Mazur akcja odbyła się po raz czwarty.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się to obiło na fb.

Spoko akcje kręcą damy, muszę trochę się zainteresować tematem jakby coś było bliżej mnie to bym się podpięła.

 

Tylko, że kobiety są takie, że mówią to co tłum. Swojego rozumu nie mają, im przytakną, a przyjdzie feministka to im też przytakną.

Rzadko się zdarza, żeby kobieta miała jakiekolwiek pojęcie o czymkolwiek innym niż jej problemy/ problemy jej znajomych/ obowiązki domowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietom cały czas się coś wmawia, a one wszystko łykają. Ich miejsce nie jest w polityce.

Najpierw im wmówiono, że bycie kobietą to wstyd, nieszczęście, ułomność. I tak się czuły- znały swoje miejsce i były szczęśliwe.

Potem zaś, że należy zniszczyć wszystkie różnice między ludźmi- równość, że będą wtedy szczesliwe.

Następnie im wmówiono, że aby coś osiągnąć trzeba drzeć ryja aby ktoś ich wysłuchał, że będą jakąś siłą polityczną. I to ma je znów uszczęśliwić.

No i teraz takie rzucają obelgami jak popadnie by coś osiągnąć, nie mając przy tym wykształcenia ani argumentów, żadnej wiedzy wzorując się tylko na tych feministkach. I to jest wśród kobiet topowe- jak nie drzesz ryja z nimi to jesteś słaba psychicznie czy inną pierdołę wymyślą. Ile kobiet spokojnie wyraża swoje zdanie w sposób elokwentny z odpowiednimi argumentami? 

Cały czas muszą coś pokazywać, udawadniać. Jakiś kompleks płci mają. Dlatego żadna manipulacja kobietami nie będzie trwać wiecznie bo im można wszystko wmówić. 

 

Fajnie, że kobiety się w końcu ogarniają. Zaczynają myśleć, ciekawe kiedy tłum stanie się tak antyfeministyczny, że będzie to aż modne.

 

Sam tytuł: "Lepiej być..." manipuluje kobietami. One chcą mieć jak najlepiej, słowo: dama, każda chce być damą. Będą tłumy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko to może potrwać nawet kilka lat. Ale myślę, że coraz więcej będzie takich ruchów. Ja z miłą chęcią poprę. :)Zwróćcie w ogóle uwagę na to jak elegancko się ubrały. wyglądają bardzo sympatycznie i wydają się być bardzo miłe - aż chce się do nich podejść i zagadać... no i te ciastka! super! Nic tak nie przyciąga tłumu jak degustacja i to jeszcze domowych wypieków! Nie to co feministki, które emanują agresją z każdej strony i tylko krzyczą. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.