Skocz do zawartości

Eutanazja dla osób obłożnie chorych


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem niedawno program a ludziach, którzy byli po poważnych wypadkach w pracy i lądowali na wózkach inwalidzkich itp.

Ich, życie nadal się toczyło jakoś dalej ale widać było, że przeszli i nadal są w wielkim bólu psychicznym i fizycznym. I nie były to przypadki "obłożnie chore" ale dały mi do myślenia.

Wiem, że temat nie jest łatwy więc prosiłbym o trzymanie emocji w cuglach.

 

 

 

Co sądzicie na temat eutanazji dla osób juz tak konkretnie chorych i będących w nieustającym bólu fizycznym i psychicznym?

Co gdyby najbliższa wam osoba była w takiej sytuacji i miała już dosyć wszystkiego ?

 

 

 

Poniżej podam cytat naszego forumowego doktora który myślę daje do myślenia:

"

Z problemami etycznymi takimi jak eutanazja, aborcja itd. jest taki problem, że łatwo się o nich wypowiada w negatywny sposób nie znając do końca złożoności tych problemów pod względem teoretycznym i przede wszystkim praktycznym. Można z góry założyć, że jest to szlachetny czyn, bowiem staje się w obronie życia czyli wartości bezcennej, ale takie rozumowanie towarzyszy do momentu rzeczywistej konfrontacji z przypadkiem. W końcu znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono ;)

 

Stąd zatwardziałych, bezwzględnie pewnych przeciwników wyżej wymienionych procedur medycznych polecam przejście się na oddziały neurologiczne, gdzie leżą pacjenci z tetraplegią, zaawansowanym stwardnieniem zanikowym bocznym, stwardnieniem rozsianym; oddziałach onkologicznych, reumatologicznych. Oddziałach położniczych, gdzie stwierdzają nieuleczalne wady płodu, chociażby z. Edwardsa, przy którym dziecko umiera niemal pewnie przed 1 rokiem życia, a najczęściej i tak zostaje poronione albo umiera od razu po porodzie. A to tylko kropla chorób w morzu cierpienia. Zapytać się ich czy nie chcieliby mieć możliwości zdecydowaniu o swoim losie, a brzemienne matki czy nie chciałyby mieć większej pewności w uniknięciu ostracyzmu społecznego przy wybraniu terminacji ciąży w nieuleczalnych chorobach płodu? "

 

 

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za eutanazją.

 

Co więcej, marzy mi się świat, w którym każdy człowiek zdrowy na ciele i umyśle będzie mógł po uiszczeniu stosownej opłaty (za obsługę personelu, zastrzyk, wykonanie go i kremację awatara) w humanitarny, bezbolesny sposób wylogować się z tego świata na własne życzenie.

 

W ten sposób każdy samobójca mógłby odejść z tego świata jak należy, zamiast wieszać się, kłaść na torach, strzelać sobie w łeb, faszerować się jakąś chemią itp. Zanim by zginął, mógłby podpisać zgodę na wykorzystanie jego organów do transplantacji potrzebującym, ratując swoim zgonem życie tym, którzy chcą dalej egzystować na tej planecie.

 

W przypadku osób ciężko chorych, jeśli są w stanie sami o sobie decydować, eutanazja tym bardziej powinna być dostępna. Jeśli ktoś jest warzywem, to rodzice - jeśli żyją - powinni mieć moc prawną zdecydować o losie swojego dziecka. Jeśli rodzice nie żyją, to reszta najbliższej rodziny.

 

Zostaliśmy ściągnięci na ten świat siłą, wbrew naszej woli. Jednym się podoba ta zabawa, innym nie. Powinniśmy móc ułatwić tym drugim zakończenie owej zabawy przed czasem. 

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Ważniak said:

marzy mi się świat, w którym każdy człowiek zdrowy na ciele i umyśle będzie mógł po uiszczeniu stosownej opłaty (za obsługę personelu, zastrzyk, wykonanie go i kremację awatara) w humanitarny, bezbolesny sposób wylogować się z tego świata na własne życzenie.

Popieram w całej rozciągłości. Prawo do godnej śmierci w dowolnie wybranym momencie powinno przysługiwać każdemu. W przypadku osób nieuleczalnie chorych, których życie jest w zasadzie jedynie bolesnym umieraniem, sprawa jest w miarę oczywista. Natomiast łatwo sobie wyobrazić sytuację, że ktoś doszedł w swoim życiu do momentu, kiedy już nie widzi sensu dalej żyć i chce sobie w spokoju odejść i nie zużywać tlenu tym, którzy chcą zostać. Zamiast na siłę go 'ratować' i robić z niego wariata powinno się stworzyć infrastrukturę do obsługi takich przypadków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za umożliwieniem samobójstwa w ten sposób, na zasadzie uruchomienia odpowiedniej aparatury. W przypadku braku możliwości świadomej decyzji - dokonywałby opiekun prawny bądź osoba najbliższa pokrewieństwem, w przypadku braku takowych - osoba uprawniona przez państwo. Nie należy nikogo zmuszać do przechodzenia przez męki, nie te czasy.

 

Zakładając nieśmiertelność duszy dylemat ze zniszczeniem pojazdu dla niej jest dużo mniejszy. Zwłaszcza, gdy nie może w nim już wytrzymać, a wszelkie dostępne środki nic już nie pomagają.

 

@Ważniak

Jedni twierdzą, że zostaliśmy do tego zmuszeni, inni z kolei, że sami się tu pchaliśmy. Jaka jest prawda - może dowiemy się po śmierci :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już się kiedyś o aborcji wypowiedziałam i o eutanazji powiem tak samo: jeżeli ktoś mnie zapyta czy jest za legalną aborcją i eutanazją, odpowiem - TAK!

 Czy popieram aborcję to - NIE, jednak dzieci na śmietniku być nie powinno!!!

Kwestie medyczne powinny być zawsze bezwzględnie szanowane i w żaden sposób nie represjonowane.

Eutanazja również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za legalną eutanazją i aborcją.

Oczywiście w określonych/uzasadnionych przypadkach (w sensie medycznym, psychicznym (np. ciąża z kazirodczego stosunku).

 

Co do najbliższej osoby ...nie wiem, nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. 

Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała podejmować takich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei nawet jak jedno niewiniątko lub jakiś odsetek uda się uratować to już sukces :)

 

Pewnie masz rację, ale takie radykalne zakazy i nagonki na lekarzy raczej  bardziej wywołują patologenne sytuacje niż im zapobiegają. Nawet jak połowa z tych kobiet co w brutalny sposób zlikwidowała dzieci, przerwałaby ciążę gdy była ona plamką krwi to uważam za zwycięstwo.

Cudu nie oczekuję, że je pokochaj lub chociaż uszanują i oddadzą w oknie życia.

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za aborcją na życzenie, okres płodowy to jest taki czas gdzie natura/ organizm matki decyduje o tym czy człowiek który się w nim rozwija jest zdrowy i odpowiednio przystosowany do urodzenia się na tym świecie, samoistne poronienia występują bardzo często, skoro natura zabezpiecza się w ten sposób to dlaczego by nie dodać dodatkowego zabezpieczenia ingerencji ludzkiej, popartej np obecnie zdobytą wiedzą i badaniami. 

Eutanazja również w bardzo ciężkich przypadkach, jednak jest to o tyle cięższe, że osoby które żyją już na tym świecie jakiś czas, mają wiele powiązań czy to społeczno prawnych, czy to rodzinnych czy po prostu więzów miedzyludzkich trochę ciężko mi sobie wyobrazić sytuacje gdzie np 60 letni rodzic decyduje się na eutanazje bo już mu się znudziło co na to jego dzieci? albo odwrotnie gdy np 25 letnie dziecko chce się zabić bo np ma cięzką depresje, co na to jego rodzice? 

Podejrzewam że efekt Wertera murowany, mogłoby pójśc lawinowo z drugiej strony mam poczucie że to uczciwe, bo nikt się na świat nie pchał więc powinen mieć możliwość do takich decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje klasyka: " zauważyłem, że zwolennikami aborcji są ci którzy zdążyli się już urodzić".

Smerfetka
Dlaczego zabijać dzieci z ciąży kazirodczej? Kazirodztwo to tylko pojęcie kulturowo. prawne. W niektórych krajach kazirodztwo nie jest karalne, ba, w ogóle uważane za coś zdrożnego. W niektórych krajach arabskich obowiązuje prawo mówiące, że homoseksualiści powinni być zabijani. Zgadzasz się z tym?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta się usypia, kiedy za bardzo cierpią i nie ma szans na ratunek. A człowiek? Oczywiście człowiek takich szans nie ma w tym kraju. Jestem za wyborem i dostępnością wszystkich metod, które są w stanie ulżyć cierpiącemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deomi

Eutanazja-ja pisałem bardziej o ludziach, którzy są chorzy obłożnie chorzy / unieruchomieni w łóżku lub coś w tym stylu. Nie chodziło mi o depresję lub "odwidziało mi się". Od tego jest samobójstwo teoretycznie.

 

@AR2DI2 jak chcesz kogoś przywołać do tablcy to zaczynaj od @.

 

@mac  Eutanazja chyba tylko dostępna w Szwajcarii z tego co się kiedyś orientowałem więc to nie jest tylko kwestia Polski.

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eutanazja na życzenie najbliższych/opiekunów byłaby wykorzystywana w celu zgarnięcia zasobów denata. Co do aborcji to jestem przeciwny. Jeśli moja partnerka chciałaby usunąć, to bym ją w piwnicy trzymał do porodu. Potem niech se idzie w pizdu. Sam bym dał radę wychować. Jeśli byłoby chore to też, ale tylko w przypadku gdzie państwo zapewniłoby jakąś pomoc. Nie czaję zupełnie twierdzeń, że dzieciaki ograniczają kogoś i dlatego decydują się na usunięcie. Rodzicielstwo jest zajebiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komentujący tutaj, w większości ubolewający (jak wnoszę po wpisach w innych watkach) nad feminizmem i ogólną lewacką spierdoliną jaka się rozlała śmierdząco po Europie zauważyli, że aborcja i eutanazja jakoś tak dziwnym trafem przyszła w pakiecie z pozostałymi lewackimi dobrodziejstwami.

Ja mam starą zasadę. Jak chce wiedzieć co mi szkodzi, to patrzę na to co promuje lewactwo jako dobrodziejstwo i nowoczesność. I robię odwrotnie. I nigdy się nie mylę, co widze po czasie.


Otóż aborcja i eutanazja przyszły sobie w pakiecie od tych samych, którzy zalewają jednocześnie Europę muslimami, którzy promują feminizm, zboczenia itd. Zauważacie, że wszystkie te dziedziny łączy to samo - redukcja białe populacji.

Teraz jest faza oswajania ludzi z tymi zagadnieniami, oraz przekonywanie ich, że to ich prywatna sprawa, wybór, a tak w ogóle to wielkie dobro móc usunąć jakieś nieodpowiadające życie z tego świata. Problem z tym jest taki, że lewactwo i ich mocodawcy zawsze zaczynają od czegoś, ale na tym czymś się to NIGDY nie kończy. Zawsze idą dalej. Tak jak kiedyś - najpierw zsyłali na Sybir kułaków którzy mieli gospodarstwo, jak się skończyli ci co mieli gospodarki kułakami zostawali ci co mieli krowę, później worek zboża, a na końcu ci chowali chleb żeby przeżyć.

Z aborcją będzie to samo. Z eutanazją też. No bo jak wolno zabić kogoś bo cierpi, to tego co nie ma nogi w sumie też, bo po co taki człek na świecie, nie?


Sprawa jest głębsza niż się to przedstawia. I zbyt poważna żeby ją traktować na zasadzie "a mi się tak podoba".

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.