Skocz do zawartości

Koniec "krótkiej historii czasu" Stephena Hawkinga


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie jest wieczny, co się urodziło - musi umrzeć. Mimo wszystko kilka strun zawsze w takich okolicznościach gdzieś mi tam zawibruje, wprawiając w refleksyjny nastrój, głównie nad własnym żywotem.

Jest jeszcze w tym splocie jakiś mistycyzm - 14 marca, oprócz dnia urodzin Einsteina, dnia liczby Pi, teraz jest jeszcze dniem śmierci kolejnego geniusza. Niezłomny był skurczybyk. Oby miał w tej czy innej formie okazję do poznania jeszcze większej Prawdy. R.I.P.

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Smutny 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych naukowcow naszych czasow. Czytalem jego ksiazke. Bardzo przykra wiadomosc dla swiata fizyki, astronomii i nietylko. Niech spoczywa w pokoju. Zawsze imponowala mi jego wola zycia i niezlomnosc. RIP

 

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23139421,zmarl-stephen-hawking-slynny-astrofizyk-mial-76-lat.html

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna wiadomość. Liczyłem na to, że dożyje czasów kiedy nauka pozwoli mu normalnie żyć.

Z tego co pamietam on uważał, że mamy tylko jedno życie. Mówił to w jednym z filmów dokumentalnych. 

 

Zastanawia mnie jaką decyzję podjął, pogrzeb, czy kriogenika czyli zamrożenie ciała po śmierci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera... wychowałem się na jego dorobku. Oprócz tego, że był geniuszem to schodził czasem do poziomu zwykłego śmiertelnika i dzielił się tą wiedzą w książkach, filmach dokumentalnych i na spotkaniach z ludźmi.

 

Całe życie poszukiwał, nigdy się nie poddał i miał ciekawe poczucie humoru - mimo, że stopniowo tracił władzę nad kończynami, stracił mowę a resztę życia spędził przykuty do wózka w jednej pozycji. Lekarze dawali mu około trzech lat a on przetrwał jeszcze pięćdziesiąt. Do końca był aktywny. Tak podświadomie to chyba myślałem, że on nigdy nie umrze... Ciężko sobie wyobrazić co mógłby odkryć gdyby nie spotkała go ta tragedia.

 

Gość miał trójkę dzieci i był dwa razy żonaty. Ciekawe czym by się tutaj z nami podzielił na forum.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczywaj w spokoju Panie Hawking.

Nie trzeba się smucić i rozważać "co by było gdyby". Odszedł Wielki Człowiek ale pozostawił po sobie większe dziedzictwo niż miliardy ludzi żyjących na Ziemi. Cieszmy się, że było nam dane poznać Jego odkrycia i dzięki nowoczesnej technice mieć z Nim styczność (choć najczęściej tylko wirtualnie). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze swietnych cytatow:

 

  • “Remember to look up at the stars and not down at your feet. Try to make sense of what you see and wonder about what makes the universe exist. Be curious. And however difficult life may seem, there is always something you can do and succeed at. It matters that you don’t just give up.”
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne jeszcze dorzucę.

Cytat

Success in creating Artificial Intelligence would be the biggest event in human history. Unfortunately, it might also be the last.

Cytat

This brings me to the last of the big questions: the future of the human race. If we are the only intelligent beings in the galaxy, we should make sure we survive and continue. But we are entering an increasingly dangerous period of our history. Our population and our use of the finite resources of planet Earth are growing exponentially, along with our technical ability to change the environment for good or ill. But our genetic code still carries the selfish and aggressive instincts that were of survival advantage in the past. It will be difficult enough to avoid disaster in the next hundred years, let alone the next thousand or million.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam obejrzeć parę filmów o historii Geniusza , film chwyta za serce naprawdę.

Tu macie Biografię 

 

A mnie skłoniło do refleksji jego życie . Więc postanowiłem zakupić jego książki . Zaczynam od "Krótkiej Historii Czasu" później o czarnych dziurach poczytam bo ten temat zawsze na topie.

Edytowane przez Draco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Teorię wszystkiego" obejrzałem natychmiast po premierze i z chęcią sobie przypomnę, może nawet dziś. Uważam że przy okazji genialna rola Redmayne'a. Ma gość i talent aktorski i ciekawy, charakterystyczny fenotyp. Więc również z czystym sumieniem polecam. "Krótką historię..." czytałem tak dawno, że w najbliższej luce czasowej do niej wrócę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.