Skocz do zawartości

Komunikatory - inwigilacja


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to wkurzamy się że nas w różny sposób inwigilują, ale z drugiej strony ułatwia nam to trochę życie. A ten co nie ma nic na sumieniu, to się nie przejmuję, przynajmniej nie ma powodu się przejmować. 

 

Pamiętajcie jak marszczycie freda to z pamięci, albo chociaż zaklejajcie kamere w smartfonie, bo możecie się stać celebrytami :P

 

@SzejkNaftowy no faktycznie, niezłe programy muszą mieć albo samouczące się neuronowe komputery. Nie wiem co bardziej mnie zatrważa, ale chyba wizja z terminatora. Komputery mogą przejąć władze. 

Edytowane przez Łabędź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerkę mam na stałe zaklejoną :D.

 

Wg mnie komputery raczej nie przejmą władzy ale np. mogą pomóc w zniewoleniu ludzi. Były już przypadki, że wyszukiwarki potrafiły określić sytuacje życiowe w jakich znajdują się ich użytkownicy. Na przykład oglądałem taki film dokumentalny i tam było pokazane takie zdarzenie: kobieta zauważyła, że wyświetlają się jej na stronach reklamy pieluszek, wózków dla dzieci itd. Po pewnym czasie okazało się, że dopiero co zaszła w ciążę. Dała o tym znać w społeczności i okazało się, że nie jest jedyna. To wskazuje, że mają profile różnych zachowań i po wyszukiwaniach i stronach na które się wchodzi mogą określić nasz stan, nasze potrzeby (tutaj jak widać po to by lepiej dobrać reklamy. Ale nie wiadomo do czego to jeszcze można wykorzystać).

 

Polecam dodatki do przeglądarek, które ograniczają zbieranie danych o nas. Ja korzystam z:

- AdBlock Plus (głównie blokuje złośliwe reklamy)

- Ghostery (blokuje moduły stron internetowych odpowiedzialne za zbieranie danych o nas)

 

Rada dla ludzi nie w temacie: w razie gdyby jakaś strona była niekompletna po zainstalowaniu dodatków (np. niektóre przyciski na stronach czy galerie nie działały) wyłączcie na tej stronie te dodatki.

Edytowane przez SzejkNaftowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym wypadku wygodnie i anonimowo (względnie) to rzadkość. Dlaczego?

 

@SzejkNaftowy

Były jakiś czas temu afery z właśnie AdBlockiem i jakimś podobnym dodatkiem - okazało się,że sprzedawali dane (które niby utajnili) od tyłu, jakimś koncernom. Ludzie wzięli się za to i ktoś po czasie odkrył,że inne dodatki również sprzedają wrażliwe dane ,,po kątach". Nawet bodaj na niebezpiecznik.pl o tym pisali. 

Zmiana nazwy i loga to zupełnie inny dodatek - a osoby stojące za nim te same. 
Coś jeszcze z CyberGhostem podobna afera była. Nie wiem na czym stanęło, nie śledziłem już później.

 

Od siebie dodam (z rozszerzeń):

- Disconnect

- HTTPS Everywhere

- Privacy Badger

- WebRTC Leak Prevent

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.