Jump to content

Las do koczowania/obozowisko koło miasta


Recommended Posts

Siema,
Może macie jakieś ciekawe miejsce, żeby rozbić obozowisko na weekend w lesie? Musi to być z pewnością jakiś większy las, żeby zapuścić się w jego głąb i nikt się tam najlepiej nie kręcił.
Chujową sytuacją by było jeśli ktoś w nocy podczas naszego snu zajumał nam buty albo jakąś część ekwipunku lub cokolwiek - więc miejsce musi być chyba na tyle oddalone od cywilizacji, żeby nikomu postronnemu nie chciało się tam zapuszczać.
I nie chodzi mi tu o typowe lasy jak Bory Tucholskie, czy lasy mazurskie bo tam nie jest to problemem, ale bardziej o lasy i puszcze położone blisko większych miast - gdzie będzie można przekoczować np. weekend (rozpalić ogień, zbudować schronienie).
Przykładowo koło Warszawy jest Kampinos, ale są też mniejsze obszary leśne, lasy sękocińskie, Mazowiecki Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy.
Może ktoś zna jakieś fakje miejsca albo sobie już coś takiego organizował?

Link to post
Share on other sites

W Bieszczadach się nikt nie doczepi - raczej :D, koło Warszawy jest trochę - Wesoła ;) 

Co do tematu biwakowania w lesie temat rzeka od sprzętu po sposoby rozwiązania. Od budowy własnego schronienia - od zera ( inaczej zimą inaczej latem ), najprościej brać ze sobą namiot, karminate. Można kupić sobie  tarpa / plandekę i nie taszczyć ze sobą namiotu - karimatę zastąpić zebraną ściółką i folią NRC albo od podstaw - budowa szałasu, czy nawet ziemianki ( wykopana jama w ziemi, ściany umocnione palikami, dach żerdzie i gałęzie całość przykryta darnią )

Sprzęt to na pewno siekierka/toporek, maczeta lub duży nuż - polecam kukri , latarka czołowa, rękawicę robocze, piłka składana do drewna. 

W lesie może być problem z ogniem - może zakończyć się zabawa mandatem. Z ogniem jednak zawsze cieplej i bezpieczniej - najbezpieczniej wykopać dziurę w ziemi - w niej rozpalić ogień , albo zrobić dakotę - będzie leżanka podgrzewana - albo tradycyjne ognisko wygrodzone kamieniami.

Dobry śpiwór, karimata, dobre buty, bielizna na zmianę, polar, kurtka, linka paracord .... 

Edited by wojkr
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • Marek Kotoński changed the title to Las do koczowania/obozowisko koło miasta
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.