Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie taka refleksja, może wkładam kij w mrowisko, ale co mi tam - pogadajmy.

Na forum rządzi teza, że atrakcyjne kobiety to właściwie tylko 20-latki, że mężczyzna z wiekiem zyskuje na atrakcyjności, a kobieta traci, że jak się ma czterdziestoletnią (czy o zgrozo jeszcze starszą) małżonkę to w naturalny sposób mężczyznę kręci już nie stała partnerka i jej rówieśnice, ale dziewczęta które mogłyby być jej córkami. Mówiąc krótko, stara torba idzie do lamusa i staje się niewidzialna.

 

Niech Wam będzie, o gustach się nie dyskutuje ;) 

Powiedzcie jednak, gdzie mają podziać się te STARE KOBIETY, niegdyś piękne, ale teraz przez wielu odrzucone, bo zmarszczka, bo mniej jędrna skóra, i tak dalej.
Jak mają funkcjonować ze świadomością, że ich mężczyźni stawiają maszt chętniej na widok innej, znaczy młodszej? Przecież okolice czterdziestki (celuję w ten wiek jako moment okołomenopauzalny) to dla wielu kobiet raptem półmetek życia. Ja nie pytam tutaj, dlaczego nie oglądacie się za osiemdziesiątkami ;) Chciałabym poznać Wasze spojrzenie z proponowanej przeze mnie perspektywy na kobiety ciągle młode, ale już nie dwudziesto- i nie wczesnotrzydziestoletnie.

W pytaniu jest trochę prywaty, jako że sama niedawno przekroczyłam magiczną trzydziestkę ;)
Wiem, że wielu mądrym kobietom wcale to nie chodzi po głowie, żyją swoim życiem i są spełnione. Ale sądzę też, że w mediach wysyconych kultem młodego ciała niekoniecznie łatwo odnaleźć się tym, które już ten etap mają za sobą.

Zapraszam do dyskusji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., nie wiem gdzie, ale jakiś zarys mam. :rolleyes:Czy dobry, nie wiem, ale chyba bardziej realny.

Taki sobie plan dawno ułożyłam. Mi już, ale niestety pozostało cieszyć się, pracować do emeryturki.

I na ile mi pozwolą środki zwiedzać świat. :)

Potem do domku staruszków, bo nie chcę być czyjąś kulą u nogi, a tam też powinno być wesoło w tej ostatniej podróży.:)

 Moją decyzję podjęłam już dawno: rozpisałam majątek, mają mnie skremować, bez żadnych tam ceremonii, tylko moje dzieci, bo nikogo innego nie zmuszam by był obecny.

 Adaggi mają mi tylko zapodać. A prochy jak się uda do oceanu wrzucić.:unsure: Wszystko myślę, że dopięłam w tej kwestii, jak nie to poprawki mogę nanieść.  

 

Uważam tak, że nie ma domu na tyle bezpiecznego, nie ma kraju na tyle miłego, nie ma związku na tyle stałego.
Porażka i tak jest bolesna, a do tego strasznie się nudzisz. 

:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutko: dbaj o siebie i całe swoje ciało, a nie jak to robią babki, potrafią zmienić fryzurę, a opona ciagle rośnie... Wiecznie zmęczone i niezadowolone... jeżeli ma dziecko to przy nim jak za karę... brak refleksji sama nad sobą. Faceci zreszta to samo... 

 

 

Piszesz o spełnionych kobietach, tak może na zewnątrz, a ryk w poduszkę co wieczór, skrywany alkoholizm z winkiem... i nie są to stereotypy!!!! 

 

Kobieta pełna dobrego samopoczucia, (a to przekłada się na resztę) nawet w wieku 50 lat bedze i atrakcyjna. Ale to jest rzadkość, a kształtują nas doświadczenia... 

 

 

Ehhh całe forum o tym jest...

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest.

Ja mam bite 4 dychy, a nie interesują mnie dziewczynki w wieku oscylującym wokół 20, ba, nawet 30 to za mało. Kobiety w tym wieku to duże dzieciaki. Może i ciało gładkie, ale takie bez wyrazu.
Mnie jarają kobiety tak około 35-44 ale szczupłe, o fajnej budowie. Niestety taką znaleźć w tym wieku jest trudno.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AR2DI2 napisał:

Mnie jarają kobiety tak około 35-44 ale szczupłe, o fajnej budowie. Niestety taką znaleźć w tym wieku jest trudno.

Trzeba o siebie dbać, o swoje ciało, bo potem jest narzekanie "stara/y jestem i nikt mnie nie chce". Zazwyczaj nie tyle chodzi o wiek, co o to w jakim stanie jest Twoje ciało. Myślę, że wiele mężczyzn oglądało by się za paniami i przy 40sce, gdyby te zadbały o siebie a można przecież wyglądać dobrze, nic na przeszkodzie nie stoi oprócz nas samych. Tylko zaakceptujmy ten fakt, drogie Panie, że nic nie trwa wiecznie i niestety, nie można mieć wszystkiego a atrakcyjność młódki ma swój okres "do spożycia". To coś jak nasze 5 minut w życiu, wtedy macie największe powodzenie etc co nie znaczy, że później możecie go nie mieć. Nadal możecie mieć ale już będzie ono niższe.

 

Reasumując, jeśli będzie o siebie dbać, nie fajczyć i nie zajadać się fast foodami, będziecie uprawiać jakieś sporty, to wcale nie będziecie po 40sce niewidzialne, nie przesadzajmy :P.

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Smerf zawsze powtarza, że kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

51 minut temu, Apocalypse napisał:

Powiedzcie jednak, gdzie mają podziać się te STARE KOBIETY, niegdyś piękne, ale teraz przez wielu odrzucone, bo zmarszczka, bo mniej jędrna skóra, i tak dalej.

To proste - ich miejsce jest w tzw. datingowej próżni. 

 

Kto jeszcze znajduje się w tej próżni? Młodzi goście, którzy nie urodzili się w majętnej rodzinie/nie wygrali loterii genetycznej/nie mieli odpowiednich wzorców w dzieciństwie a propos traktowania kobiet/którym wyprano mózgi matriksem.

 

Większość chłopaków między 15-30 rokiem życia jest niewidzialna dla kobiet, tak samo, jak większość kobiet - im bliżej im do 40-tki - staje się niewidzialna dla gości, których by te kobiety chciały, czyli jakichś prestiżowych facetów - im z kolei 40-tka nie będzie pasowała do ichniejszego prestiżu i wolą przygruchać sobie tzw. trophy-girlfriend/wife.

 

Oczywiście posłużyłem się ogromną generalizacją, bo na ten temat można książki pisać - i zresztą ludzie je piszą - ale jak to mówią: każda potwora znajdzie swojego amatora, więc i nawet takiej 40-latce i 20-latkowi coś skapnie.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się z znajomą (ona 45 lat), gdy szliśmy przez centrum handlowe na kawę, nie mogłem wyjść z zadowolenia, jak młodziakom łby chciały się poukręcać oglądając się za nią. Lustrowali ja od góry do dołu. Ma troje dorosłych dzieci, ale figura nienaganna, w szpilach ma z 180 cm, włos zrobiony, delikatny makijaż, uśmiechnięta, pewna siebie (wielu nawet nie podjęłoby próby podbicia do niej).

Osobiście moja pierwsza (partnerka seksualna) była starsza ode mnie, a potem to już siła przyzwyczajenia.

Z młodszymi nawet nie chciało mi się zaczynać, bo te zaraz chciały związków, ograniczeń itp. Zostało mi to do tej pory. Nie ważne ile ma lat, tylko jak dobrze możemy się razem bawić/ porozumiewać.

P.S. Na badoo założyłem konto i zrobiłem opis w stylu, jestem tu dla seksu, chętne zapraszam. Zgłoszenia miałem w rostrzale od 19 do ... 73 lata! Nie spotkałem się z nimi, bo to był eksperyment. Ale powiem, że Pani 73 (w  związku) kusiło mnie żeby choć raz się z nią spotkać w realu, po zdjęciach nie wierzyłem, że ma 73 lata i tak wygląda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Apocalypse napisał:

Ja nie pytam tutaj, dlaczego nie oglądacie się za osiemdziesiątkami

Haha, dobre :D.

17 minut temu, zuckerfrei napisał:

Kobieta pełna dobrego samopoczucia, (a to przekłada się na resztę) nawet w wieku 50 lat bedze i atrakcyjna. Ale to jest rzadkość, a kształtują nas doświadczenia... 

Pięknie określone. Szkoda, że zużyłem już wszystkie "reakcje" na dzisiaj i nie mogę teraz zaplusować tej wypowiedzi (chyba, że komuś odbiorę :D).

 

Kobiety rzadko sobie zadają pytania, stają na moment, żeby się zastanowić, poszukać rozwiązań i coś zmienić w swoim życiu (faceci też tego nie robią ale jak wpadną w problemy to się często zmienia - widać chociażby po użytkownikach forum). Mam małe doświadczenia z kobietami od 35 wzwyż ale te, które przerobiły swoje problemy, czegoś się nauczyły i zadbały o siebie miały nieziemski urok i działały na mnie seksualnie.

 

Co do młodych samiczek to kwestia gustu. Mnie na przykład nie podniecają dziewczyny młodsze niż dwudziestoparolatki bo są takie... mocno dziecinne i trzeba je często prowadzić za rączkę w wielu sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojkot
Dokładnie tak jak mówisz. Mam kilka znajomych kobiet w okolicach 40 roku. Nie dość, że mają klasę, której dziewuszki młodsze nie mają, to jeszcze figurę, wygląd i urodę. Jak łazilismy czasem razem po galeriach na zakupach to kolesie w okolicach 30 lat nawet będąc ze swoimi laskami mało szyj nie poskręcali.

Mam tez kumpli w moim wieku, i każdy który gada, że tylko taka 20 lat, młoda, świeża, chciałby infantylnej smarkuli do sexu. Bo o czym może gadać 40 letni facet z 20 letnią smarkulą.

Oczywiście są gusta i guścicki. Jeden lubi to, drugi tamto. Ale nie generalizujcie, a co najważniejsze nie bójcie się baby, że jako 40 letnia to już tylko trumna. Jak zadbasz o siebie odpowiednio to małolaci będą się za wami oglądać. Gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Ważniak said:

To proste - ich miejsce jest w tzw. datingowej próżni.

Dokładnie. Gdzie mają się podziać ? tam gdzie młody 20-latek z 173 cm wzrostu.  Nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z losem.

Przy okazji, może to tylko zbieg okoliczności, ale zauważyłem, żę im starsza kobieta tym większa z niej "nieruchomość". Ja przekroczyłem 40-stkę, wróciła mi ochota na "młodzieńcze wygłupy" typu przejechać się nad morze rowerem w nocy i jakoś tylko z młodymi to się udaje. Ja już nie podniecam się tymi "40-stkami na poziomie".

Edytowane przez urodzony_w_niedzielę
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apocalypse Zobacz sobie mój temat co założyłem o pięknych kobietach dojrzałych. To jest generalnie prosta piłka i działa w obie strony. Kobieta koło 40 nie nadaje się już do rodzenia dzieci (zazwyczaj), ale wcale nikt nie mówi, że nie może być atrakcyjna. Często na mieście widzę kobiety właśnie starsze i choć lubię młode ciałka to te starsze są bardzo ruchable. Są i młode pasztety. Wczoraj byłem w maku jak byłem przejazdem w dużym mieście i patrzę a tam same siksy z telefonami. Każda taka sama, podobne buty, podobne kurtki... Dramat ku...a. Co się stało przez ostatnie 10 lat? Nie wiem...  Nawet jako inkubator dla dziecka ciężko traktować bo nie wiadomo czy to w ogóle wiązać buty jeszcze umie. 

W drugą stronę to samo. Masz 40 na karku, brzuch i wyglądasz jak fleja to też się nie będą za tobą towary oglądać. 

Ufff spociłem się :D Diane Kruger...
efbee85cd5e656881730e34bdbb4fa6b--diane-

Edytowane przez Tomko
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani ze zdjęcia jest zrobiona pod fotografa. Ma na sobie 10 kg szpachli i skórę na twarzy naciągniętą jak baranie jaja. Niech pokaże szyję i dekolt od przodu o 7 rano to zobaczysz prawdziwy świat.  Kobiety w jej wieku to mentalnie już babcie.

Edytowane przez urodzony_w_niedzielę
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wszystkie tak umiały nałożyć szpachle to byłoby super...

 

Co do zmarszczek na dekolcie to fakt, ale ona 20 lat nie ma...

 

 

Wiec takie szukanie na siłe w człowieku niecakawego wyglądu = pokażcie człowieka, a znajdę na niego paragraf. Ultra słabe.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ta spina z ultra słabym ? Ja tylko mówię, że podoba mi się gładkie ciało i jędrna skóra i taka 40-stka choćby się zesrała razem ze swoim chirurgiem to przyrody nie oszuka. Podniecanie się zdjęciem, to jest ultra słabe.

Peace.

Edytowane przez urodzony_w_niedzielę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apocalypse ciekawy temat. raczej moja zbliżająca się 40 tka, mnie nie przeraża, choć dbałość o skórę wzrosła u mnie od jakiś kilku lat ostatnio, no i 5 lat temu rzuciłam papierosy., z czego się cieszę po postarzają jak nic.Ciekawe są dla mnie Twoje plany @Nefertiti ja bym tylko chciała eutanazję zamiast domu staruszków ( poważnie).
Budujące wpisy ze strony Braci męskiej .
Może jeszcze powiem, że w wieku 40 lat mniej się walczy, raczej stawiam na porozumienie, solidarność kobiecą.To czuję  tak miedzy dojrzałymi kobietami, koleżankami.  No zgoda że sexy i powabna może być dama i po 40 i po 50 tce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście podoba jedna 43 latka z Figurą jak 22 latka i o ładnej buzi. Codziennie jeźdźi rowerem to i ma fit ciało.

 

Jak chodziłem na siłownie ze dwa misiące temu, to wpadłem w oko jednej pani 50 letniej szefowej zarządzania z figurą 22 latki.

 

Chodziła w leginsach i sama do mnie zagadywała widać, że miała na mnie ochote dużo komplementów i poświecenia żeby tylko zwrócić na nią uwagę. 

 

Na twarzy widać było ząb czasu więc nie połaszczyłem się. Można z wiekiem zgrabnie wyglądać ale to nie znaczy, że młodzieniaszki jak ja okażą zainteresowanie w czynach;)

Edytowane przez LiderMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mężczyzna winny, bo "odstawia" kobietę. Źle rozumiesz przesłanie trochę moim zdaniem. 

 

Nie przeczę, że 40 może dobrze wyglądać, ale mężczyzna, który świadomie chce założyć rodzinę naturalnie takiej kobiety nie wybierze, a nie ma sensu mówić nawet o wychowaniu. Już nie da się zoptymalizować nawyków. 

 

Mężczyzna też z wiekiem traci, jeżeli o siebie nie dba. Dziadowanie w wieku 30 lat nie jest niczym nowym. To chodzi o ideę, żeby mieć większy wybór przy świadomym rozwoju.

 

No i stałe partnerki wiadomo do czego mężczyzn doprowadzają. Im starsza, tym większy arsenał manipulacji, gierek i chujowych akcji za sobą. 

 

Mnie bawi to, że ciągle jest winny mężczyzna. Chyba macie we krwi przenoszenie odpowiedzialności za własne niepowodzenia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem o Tobie ze jesteś ultra słaby. Tylko Twoja wypowiedź! To podstawa dyskusji aby nie obrażać dyskutujących! W podstawówce już było. 

 

Ja będąc w LTR z równolatka nie miałem z tym problemu... A w twoich wypowiedziach czuć niechęć bo ktoś ma 40 lat? Mam nadzeje ze wyglądasz jak młody BÓG. 

 

Live Long, and Prosper !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak to jest z mojego punktu widzenia. Otóż jak już tu bracia pisali

Godzinę temu, Bojkot napisał:

Nie ważne ile ma lat, tylko jak dobrze możemy się razem bawić/ porozumiewać.

To jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście uroda osobista musi iść z tym w parze. Wiadomo że prawie żaden facet nie poleci na pasztetowatą 20 (może tylko jakiś desperat), za to za 40 letnią rakietą to im się szyje chcą skręcić. 

Podpisuje się pod tym co pisze r2d2

50 minut temu, AR2DI2 napisał:

Dokładnie tak jak mówisz. Mam kilka znajomych kobiet w okolicach 40 roku. Nie dość, że mają klasę, której dziewuszki młodsze nie mają, to jeszcze figurę, wygląd i urodę. Jak łazilismy czasem razem po galeriach na zakupach to kolesie w okolicach 30 lat nawet będąc ze swoimi laskami mało szyj nie poskręcali.

Sam wolał bym taką kobiete.

 

A osobiście w życiu nigdy nie szukałem innej (młodszej) partnerki i nawet bym takiej nie chciał. Mój nik mówi o mnie (monogamiczny i wierny do śmierci), oczywiście jeśli kobieta odpłaca się tym samym. Też jestem po 40ce, mam dużo koleżanek w okolicach 20ki, ale związku z nimi sobie nie wyobrażam. 

Piękne młode ciało traktuję raczej jak dzieło sztuki - patrzeć, podziwiać, nie dotykać. Za to starsze panie jak dobre wino, im starsze tym lepsze (oczywiście w ramach rozsądku, jednak uroda osobista jest dla mnie równie ważna co charakter). 

U mnie życie mogło by wyglądać jak na tym obrazku. To jest wyrozumiałość. 

(sorry za jakość ale tylko plik 0,02m)

 

rps20180315_130312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Hehee nie. Jem zupę. 

Temat mnie zaintrygował bo tak sobie zacząłem rozmyślać o tych paniach 40. A oglądałem ostatnio w TV "Bękarty Wojny" i mi się Diane przypomniała. I lubię to jej mroczne spojrzenie takie. Bardzo inteligentny wyraz twarzy ma. Coś jak Michelle Pfeiffer. Pomyśleć, że ma 60 lat! Normalnie do dziś jak oglądam Batmana to dostaję mimowolnych erekcji gdy się pojawia jako kobieta-kot. Taki all-time erotic jest. I Diane też taka będzie za 10-15 lat coś czuję...

Michelle-Pfeiffer-In-Christian-Dior-Cout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.