Skocz do zawartości

Czy należy bić mężczyzn? - zastanawiają się "Panie"


Rekomendowane odpowiedzi

Panie z lewej strony (nie tylko politycznej) martwiąc się o swój los zastanawiają się nad naszym losem. I oto pomysły na ich i naszą pomyślność.

Wklejam cytaty bo mi odebrało mowę po tym co przeczytałem – to co mnie przeraża podkreśliłem:

 

Każda z nas zna powiedzenie: męskie NIE znaczy TAK! Dlaczego więc liberalne, zachodnie elity chcą odebrać Polsce jej tradycyjny, rodzinny zwyczaj bicia mężczyzn?

 

Mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta jest szyją – każdy z nas zna to staropolskie powiedzenie. Jest oczywiste, że szyja może kręcić i kiwać głową, ale może też rytmicznie uderzać nią o ścianę. … Z drugiej strony w naszym kraju wprowadzono nowinkę, czyli europejską konwencję o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Prawo to narzucone nam przez brukselskie elity zawiera dosyć bulwersującą tezę o tym, że tradycja nie może usprawiedliwiać przemocy w rodzinie. Zwłaszcza tej wobec mężczyzn.

 

Agnieszka Graff: Bicie to nie jest przemoc. Przede wszystkim chciałam wyjaśnić podstawowe nieporozumienie. Bicie to nie jest przemoc. Bicie to jest przykry obowiązek każdej żony ....

 

Po pierwsze: „ Jak się męża nie bije, to mu wątroba gnije.” Po drugie: „Częste męża bicie wydłuży mu życie”. I po trzecie „Bicie męża zło w nim przezwycięża”. I na tej trzeciej tezie chciałabym się skupić. Otóż mężczyźni potrzebują przypomnienia im wartości moralnych ... To jest informacja dla młodych Polek.

 

Elżbieta Korolczuk: Mężczyzn trzeba monitorować, nie bić. Mężczyzn trzeba chronić, bo niestety dzisiejszy świat jest dla nich środowiskiem niesprzyjającym. Mężczyzn trzeba naprawdę monitorować, chronić za pomocą bardzo jasnych zasad, które kobiety powinny ustalać zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej. Zacznijmy od odcięcia Netflixa ... Poza tym prowadzenie samochodu, odcięcie od konta.

 

Paulina Młynarska: Przenieśmy bicie mężczyzn do alkowy. Jeżeli mężczyzna odczuwa potrzebę przyjmowania klapsów, bycia dyscyplinowanym, przenieśmy to do sypialni. Zamiast strzelnic, dajmy mężczyznom kluby BDSM. Proponuję też wprowadzić BDSM do szkół jako regularny przedmiot. Musimy postawić na edukację. (Co wprowadzić do jasnej ch..... się pytam? :blink:).

 

Mój komentarz – świat zwariował, przynajmniej w głowach niektórych, całkowite odwrócenie ról, nie pamiętam aby kiedyś był tzw. rodzinny zwyczaj bicia mężczyzny, jaki przykład idzie dla młodych dziewcząt wkraczających w dorosłość? 

I jeszcze jedno – przepisy prawne które w zamierzeniu twórców miały chronić kobiety (anty przemoc) przeszkadzają niektórym z nich bo chronią też mężczyzn :blink: – przynajmniej teoretycznie.

 

źródło: http://krytykapolityczna.pl/multimedia/czy-nalezy-bic-mezczyzn/

 

Edytowane przez Normalny
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, ale brakuje Wam wyczucia satyry/ironii i odrobiny poczucia humoru. Przecież to co zapodał @Normalny, to nic innego jak satyra z męskich przekonań i zachowań. Kobiety weszły w skórę mężczyzn i sobie satyrę kręcą. 

Robienie z tego feminizmu @MoszeKortuxy jest błędne. 

@Tomko ma rację. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten program na youtube. No i nie wiem, czy to była satyra. To było tak nieudolnie zrobione, że ręce opadały. Przede wszystkim przeogromna niewiedza w tematach, które tam te panie poruszały. Co potwierdza, że kobiety maja wąziutką wiedzę, tylko w dziedzinie, w której pracują. Kabarety robią satyrę na stereotypowe myślenie, czy zakute łby - ale robią to śmiesznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.