Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
wojkr

Tomasz Komenda - 18 lat poza światem.

Recommended Posts

Przykre i szokujące. Mam nadzieję, że Pan Tomasz stanie na nogi i dzięki oby sutemu zadośćuczynieniu poczuje smak życia. Za to wszystkim co przeczynili się do jego gehenny życzę bólu i cierpienia.

17 minut temu, Obojętny napisał:

Mają Mu pracę znaleźć? Kilka milionów zadośćuczynienia powinien dostać i przeprosiny ze strony tych co go skazali.

Tylko przeprosiny? Ja uważam, że sędzia, prokurator oraz kilkanaście osób wraz z policjantami, które świadomie były w tym umoczone, aby chronić synka bogatego tatusia, powinni beknąć za to długoletnim więzieniem.

Zgadzam się, ale widzisz realną szansę na to, że wszystkich skarzą na wieloletnie więzienie? :) Byłoby to sprawiedliwe, ale znając kraj gdzie istnieją równi i równiejsi wobec prawa to będzie ciężko.

Czy to są jakieś jaja? Temat niezbyt do robienia jaj. Myślę, że szum medialny zrobi swoje i do paradoksu nie dojdzie. 

Tomasz Komenda będzie walczył w sądzie o zadośćuczynienie i odszkodowanie za niesłuszne osadzenie w więzieniu na 18 lat. Czy na jego wysokość będzie miał wpływ ten sam sędzia, który posłał niewinnego za kraty? - czytamy w poniedziałkowym "Fakcie".

Według gazety sprawą odszkodowania dla Komendy zajmie się Wydział II Karny Sądu Okręgowego we Wrocławiu. "Przewodniczy mu sędzia Mariusz Wiązek. To on niesłusznie skazał Tomasza Komendę w 2003 r. na 15 lat więzienia. Jeśli nie wyłączy się z postępowania, będzie mógł orzekać także w tej sprawie" - podaje dziennik.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fakt-skazal-komende-teraz-zdecyduje-o-odszkodowaniu,nId,2926432?fbclid=IwAR23WQbLAvGM40RrfORlyCvdLr7LLLoMhCYwyChM73aV4BOjmdZNpe6USO0

Wczoraj po powrocie z pracy zaskoczył mnie w polecanych na yt ten kawałek:

IMO dobry utwór, przy pierwszych odsłuchach miałem ciary.

Samego filmu pewnie zbyt szybko nie obejrzę, tak samo jak np. nadchodzącej "Asymetrii" Niewolskiego, od jakiegoś czasu ostrożnie dozuję ciężkie klimaty.

Cytat

Utwór promujący film 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY – w kinach już 18 września! Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór promujący

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – oparty na prawdziwych wydarzeniach film Jana Holoubka o niewinnym młodym mężczyźnie skazanym na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił.

W fabularnej opowieści o historii, którą żyła cała Polska, zobaczymy m.in. Piotra Trojana, Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Różczkę i Dariusza Chojnackiego.

Najnowsze dzieło reżysera świetnie przyjętych przez widzów seriali „Rojst” oraz „Odwróceni. Ojcowie i córki” – W KINACH OD 18 WRZEŚNIA!

Ogólnie jakie macie odczucia, co do powstawania filmu na podstawie tej historii?