Skocz do zawartości

Ludzie wyjechali ze wsi, lecz wieś z nich nigdy...


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Kurwa, wróciłem z UK, parę miesięcy jestem już w PL, pomieszkuje u rodziców i remontuje drugie mieszkanie pod siebie.

 

Do rzeczy, rodzice mieszkają w bloku, jak wyjeżdżałem z kraju 10 lat temu, pod blokiem były ogrody z kwiatami, lepsze gorsze ale były. Ludzie się wykruszają, umierają - wprowadzają sie tez nowi z okolicznych wiosek, pracują pod miastem w zakładach coś tam produkujących dla zachodnich koncernów.  Nie znam tych ludzi ale wiem ze mieszkają w rodziców klatce. 

 

I tak patrzę na te zaniedbane już ogródki i kurwa własnym..... Ludzie przez okna wyrzucają butelki po płynach do naczyń, piwie, chuj wie co jeszcze... Wyglada ta zieleń jak kurwa śmietnik, stoję dalej przy oknie i jeb coś znów wylądowało i kurwa to nie było UFO!

 

Jebane, psychiczne nędzarze, kurwy i luje, śmieć ludzki, któremu nie chce sie wynosić śmieci... Najgorsze jest to ze nie ma jak złapać skurwysynów, co to robią....

 

Kurwa ale jestem wpieniony... Kosę pod żebro.... Kurwy jebane... Neadretalczycy byli bardziej kumaci niż te kurwy...

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze wsi i spośród moich znajomych - wieśniaków ? - nie słyszałem nigdy o czymś takim, ani czegoś takiego nie widziałem. Też zależy w jakiej części Polski jesteś i co to za "wieśniaki", choć mi tu bardziej miejską patolką zajeżdża.

 

Ja za to pamiętam jak mieszkałem w Szkocji, to Ci ludzie pod względem higieny, czystości czy nawet takiego wyrzucania śmieci to byli totalnie zacofani. Do dziś pamiętam te uliczki pełne gówien, śmieci, zużytych kondomów i unosząca się w tle woń moczu. W Polsce czegoś takiego nigdy nie spotkałem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ludzie z okolicznych wiosek. Mniejszych miejscowości. Jeżeli cię tym uraziłem to przepraszam. Ale takie są  u mnie fakty. Kiedyś tak nie było pod moim blokiem, patola zbiera sie przy pawilonie gdzie żabka i druga "komuna". 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie z kolei, delikatnie mowiac, wkurwia następująca sytuacja: mamy typowego nowobogackiego, który chce koniecznie pokazać światu co to nie on, ma auto z wyższej półki itp itd, ale jakoś nie wpadnie mu do głowy aby zapłacić te relatywnie grosze za wywóz śmieci. Później jedzie sobie człowiek latem, urokliwą drogą pośród drzew i widzi, jak z np. Mercedesa ktoś wyrzuca worek ze śmieciami. Oczywiście nie chcę w tym miejscu generalizować, nie zazdroszczę ludziom bogatym, sam takich znam, ale są to ludzie na poziomie, którzy nie postępują w ten sposób. Chodzi mi o tą grupę, która uważa, iż szacunek należy im się za samą grubość portfela.

 

Oczywiście mam identyczne nastawienie do człowieka, który nie jest bogaty, a robi to samo. Zero szacunku i tolerancji - w obu przypadkach.

 

A jeszcze bardziej wkurwiająca rzecz, w okresie zimowym to sytuacja gdzie, tak jak u mnie - mieszkam w małej miejscowosci, w bloku, jednak w pobliżu są też domy jednorodzinne. Trafiają się ludzie normalnie płacący za wywóz śmieci, a mimo to wrzucają je do pieca i to w biały dzień, od rana. Smród taki, że przez zamknięte okno wpada do mieszkania. I ta właśnie sytuacja ma najczęściej miejsce na wsi. Nienawidzę tego robić, nie robiłem tego (no może poza jednym przypadkiem , w stosunku do cwanego krawężnika, bo policjantem go nie nazwę), jednak noszę się z zamiarem wykonania telefonu na policję i wskazania domu, w którym pali się śmieciami, i to nie anonimowo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Moda z zachodu idzie widzę... Mieszkałem w dzielni murzyńskiej. To co tam się odpierdalało to istna padaka. Ogródki zasyfione, ŚMIETNIK przed domem, stare auta rozjebane. Syf i gnój. Zacząłem zgłębiać temat i okazało się, że okoliczne domy to socjalne są. Te śmiecie dostają je za grosze i rozpierdalają. 

Typowy kurwa ogródek koło mojej chaty w drodze do pracy co mijałem zawsze. 

image.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko

 

To powiem szczerze, że w Polsce się jeszcze z czymś takim nie spotkałem. No może w dzielnicach typowo patologicznych (każde miasto takową posiada) a i to nie w każdej.

 

Natomiast, abstrahując od powyższych sytuacji - szczytem szczytów jest wyjazd do kina ludzi ze wsi (nie chodzi mi o pochodzenie, a o mentalność, sam jestem ze wsi, nie chcę w tym miejscu nikogo obrazić). Wchodzisz na salę z popcornem, piwkiem, ok, nie ma problemu. Ale nie przeszkadzaj i zostaw po sobie porządek. W sobotę wybrałem się z kumplami do kina, seans dość późno, widać po rejestracjach na parkingu iż mieszkańcy miejscowości ościennych. Nie dość, że w trakcie seansu wywalają nogi z butami na poprzedzające oparcia foteli, to po seansie walają się popcorn, puszki po piwie, śmieci. Naprawdę nie wiem, na jakim poziomie intelektualnym trzeba być, aby nie być w stanie pojąć prostej zasady - zostaw po sobie taki porządek, jaki sam chciałbyś zastać.

 

A jeszcze poproś wsiura, żeby po sobie posprzątał (kurwa - dorosłego człowieka) - to leci tekst w stylu: "sprzątaczki też muszą mieć robotę". Nienawidzę, jak ludzie w miejscach publicznych typu kino, akademik itp. robią rzeczy, których nie zrobili by normalnie w swoim domu. Chore.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TenTyp Niech zgadnę. KRA? 

Kino to w ogóle padaka. Gnoje teraz nie potrafią spokojnie obejrzeć filmu. Tylko słyszę te świnie jak wpierdalają te chipsy razem z opakowaniem i żłopią te kolę. Siorbanie, śmiechy, szelest chipsów. Byłem na Blade Runner 2049. Specjalnie sobie wybrałem seans o 14 żeby gnoje w szkole jeszcze były. O nieee panowie. W galerii ledwo się dopchałem do KFC coś przegryźć przed seansem. Wchodzę na salę a tam gówniary jakieś kurwa podśmiechujki. I szeleszczą tymi papierkami i telefony słyszę cały czas tylko. I chodzą lać co 10 minut i piszą kurwa do siebie i się śmieją.

Czekam, aż zaczną robić jakieś kurwa wybuchające telefony. Jakiś arcygeniusz zła napisze program, że jak lampisz w telefon w kinie to wybucha. 

 

Ciekawe czy ich rodzice wiedzą na co ich dzieci wydają pieniądze. W ogóle skąd te gnoje mają hajs. Kurwa jak w liceum jak kupiłem sobie hot-doga co drugi dzień za 3.5zł na długiej przerwie w mojej ulubionej budzie to byłem kurwa szczęśliwy. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko

 

Akurat nie KRA, też południe, dość blisko, ale z takim zachowaniem można się spotkać wszędzie niestety.

 

Natomiast jeżeli chodzi o pieniądze - wiesz, pewnie Ty tak jak i ja mieliśmy rodziców, którym zależało na wychowaniu Nas na ludzi. U mnie np. był okres, gdzie jedno z rodziców nie pracowało i było ciężko, akurat był to okres późnej szkoły podstawowej i gimnazjum. I za wiele pieniędzy od rodziców się oczywiście nie dostawało. A i rodzinom, które były w znacznie lepszej sytuacji finansowej też jakoś bardziej zależało na wychowaniu dzieci bez zbytniego udziału pieniędzy, co widać po moich znajomych z tamtych lat.

 

A dziś miejsce ma taki proceder - jest dwójka rodziców i np. jedno pracuje za granicą. Albo oboje w kraju, ale, mówiąc kolokwialnie, mają w dupie wychowanie własnych dzieci i uważają, że ich rola sprowadza się do tej tożsamej z bankomatem. To akurat często widzę wśród znajomych mojego brata, a jest między nami tylko 3 lata różnicy. Dzieciaki dostają pieniądze od rodziców w dużej ilości, a ci już nie interesują się, na co te pieniądze są przeznaczane. To, w połączeniu z brakiem wychowania daje w rezultacie grono, nie bójmy się określenia, często idiotów czy ludzi wpadających w złe towarzystwo, nałogi znacznie częściej niż Ci, którzy z domu wynoszą jakąś wiedzę, jakieś wartości, jednak dużo też zależy od otoczenia, w jakim się obraca - jak trafi do dobrego, to ma szczęście.

 

Natomiast brak wychowania połączony z biedą daje najczęściej przestępców, a w najlepszym wypadku ludzi nie radzących sobie z rzeczywistością, ale jednak nie będących przestępcami. Takich akurat znam, mało na szczęście, ale znam. Ciężko ich nawet szarymi robolami nazwać (z całym szacunkiem do ludzi uczciwie pracujących).

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomko napisał:

@TenTyp Niech zgadnę. KRA? 

Kino to w ogóle padaka. Gnoje teraz nie potrafią spokojnie obejrzeć filmu. Tylko słyszę te świnie jak wpierdalają te chipsy razem z opakowaniem i żłopią te kolę. Siorbanie, śmiechy, szelest chipsów. Byłem na Blade Runner 2049. Specjalnie sobie wybrałem seans o 14 żeby gnoje w szkole jeszcze były. O nieee panowie. W galerii ledwo się dopchałem do KFC coś przegryźć przed seansem. Wchodzę na salę a tam gówniary jakieś kurwa podśmiechujki. I szeleszczą tymi papierkami i telefony słyszę cały czas tylko. I chodzą lać co 10 minut i piszą kurwa do siebie i się śmieją.

Czekam, aż zaczną robić jakieś kurwa wybuchające telefony. Jakiś arcygeniusz zła napisze program, że jak lampisz w telefon w kinie to wybucha. 

 

Ciekawe czy ich rodzice wiedzą na co ich dzieci wydają pieniądze. W ogóle skąd te gnoje mają hajs. Kurwa jak w liceum jak kupiłem sobie hot-doga co drugi dzień za 3.5zł na długiej przerwie w mojej ulubionej budzie to byłem kurwa szczęśliwy. 

U mnie tu w Tajlandii, w kinie panują takie zasady, że telefon jest zabroniony. Jak ktoś używa, wchodzi ochrona i takiego delikwenta wyprowadza.

Jak ktoś szeleści za bardzo to ludzie się wkurwiają (czasami nawet seans jest zatrzymywany) i sami proszą o wyprowadzenie takiego typka. Oczywiście osoba taka ponosi koszty przerwania filmu.

Przydałyby się takie zasady w Polsce. Jak jeszcze chodziłem do Polskiego kina to doświadczałem dosłownie to samo, podśmiechujki, szeleszczenie, rozmowy, fotki itp. Czysta patologia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkałem w Anglii i muszę przyznać, że jest tam o wiele większy syf niż w Polsce. Rozdawnictwo robi swoje - masz za darmo to nie szanujesz, a jak by ci wszyscy ciapaci i czarni (Polacy też) musieli na to zapracować to inaczej by to wyglądało. @zuckerfrei być może zachód do nas dotarł :lol:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti

Kina, do jakich chodzę to np. Cinema City czy Helios. Nie spotkałem się z tym, żeby w kinie, w trakcie seansu ktokolwiek z pracowników przebywał na sali i pilnował przestrzegania regulaminu. Natomiast wiadomo - spróbujesz sam zwrócić uwagę, to poza spierdalaj nie masz raczej co liczyć na jakąkolwiek inną odpowiedź. A zrobisz coś więcej, to znów będziesz innym przeszkadzał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo widać na poboczach zawinięte torby ze śmieciami, worki, natomiast  lasy przy głównych drogach jak np na Warszawę czy Lublin, wyglądają jak śmieciowisko. Kiedyś mało nie pobiłem się z człowiekiem który wyrzucił papierek po cukierku wsiadając do auta, jestem na to bardzo wrażliwy.

Chamstwo, niechlujstwo i prostactwo, mentalność komucha połączonego z katolem to najgorsze połączenie.

W UK bywałem parę razy, wracając kiedyś pociągiem z Manchesteru do Londynu na poboczach było mnóstwo śmieci o metrowej warstwie, ale wiadomo Angole jak i ciapaki nie dbają o siebie i zachowują się jak zwierzyna, Ci pierwsi z patologicznego lenistwa a Ci drudzy przywieźli swoje nawyki z plemion w których się wychowali.

Słynne są też wycieczki młodych parchów z Izraela do Polski.

Edytowane przez Themotha
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TenTyp napisał:

A mnie z kolei, delikatnie mowiac, wkurwia następująca sytuacja: mamy typowego nowobogackiego, który chce koniecznie pokazać światu co to nie on, ma auto z wyższej półki itp itd

Jak już jesteśmy na tych pseudonowobogakich niedojabeńców.
Ja nie wiem co Ci ludzie mają w tych łepetynach ale opiszę co widzę.
Mój kolega ma Audi R8 auto kosztuje ok 200 000 zł. I kurwa jak ostatnio posypał u nas śnieg to on stwierdził, że nie jedzie bo nie ma zimówek. :D
I tak co chwilę. Nowe auta po blokiem a kurwa w zimę auta stoją bo nie ma zimówek.
Skąd to przyszło? Taki obraz widzę bardzo często. Sami się porozglądajcie.
Auto w miarę nowe a kura opony łyse jak kolano dziecka.
Jakie kurwa siano trzeba mieć we łbie żeby wywalić kasę na drogie auto albo kupić na kredyt i jeździć tak, że nie ma kasy na oryginalne części, rozrząd, dobry olej i JEBANE OPONY ZIMOWE.

PS. U mnie ludzie nie wyrzucają śmieci przez okna. Jest czysto. Mieszkam Pd-Zach. Może tu inna kultura niż tam u was na wschodzie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to południe i wschód. Najlepsza jest sąsiadka z 3 piętra. Wylewa resztki herbaty za okno. Niby nic. Ale kilka razy "trafiła" już w moje pranie.

 

Nic nie trafia. Rozmawiałem z jej synem. Mama się wychowała na wsi. Tam każdy tak robi, ja muszę to zrozumieć, on jej zmieniać nie będzie. Jak jej samej zwróciłem uwagę to się nasłuchałem jak nie szanuje starszych. Że to wstydzić się powinienem, że tak do niej mówię itd.itp.

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Osłabiają mnie takie zachowania. 

Co do wyrzucania śmieci przez balkon, praktykują to dosyć intensywnie na cygańskim osiedlu w słowackich Koszycach:

 

145651483b22.jpg

 

0388555f37c7.jpg

 

 :blink:

Po cholere im ta maszyna to sprząta? Niech zgniją pod tą kupą śmieci. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piter_1982 napisał:

No ja to południe i wschód. Najlepsza jest sąsiadka z 3 piętra. Wylewa resztki herbaty za okno. Niby nic. Ale kilka razy "trafiła" już w moje pranie.

 

Nic nie trafia. Rozmawiałem z jej synem. Mama się wychowała na wsi. Tam każdy tak robi, ja muszę to zrozumieć, on jej zmieniać nie będzie. Jak jej samej zwróciłem uwagę to się nasłuchałem jak nie szanuje starszych. Że to wstydzić się powinienem, że tak do niej mówię itd.itp.

 

Jak kurwa nie szanuje starszych! A ona szanuje Ciebie? Szacunek powinien być wzajemny. Jak ktoś nie szanuje mnie to niech nie oczekuje szacunku, bez względu na wiek. Wylej jej fusy z kawy na pranie, to zobaczysz co będzie. 

 

Co do tematu, moja babcia zawsze mówiła

"oj biada biada, gdy się zrobi pan z dziada"

I miała racje.

Edytowane przez Łabędź
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Ludzie wyjechali ze wsi, lecz wieś z nich nigdy...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.