Skocz do zawartości

Jaką herbatę pić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia :D Zastanawiam się jaką herbatę pić, żeby zdrowym być ;) Zazwyczaj piję wodę niegazowaną, ale piję też herbatę i tutaj pojawia się problem: Jaką?

Wcześniej piłem herbatę w torebkach, ale dowiedziałem się, że taka jest niezdrowa - http://www.fakt.pl/kobieta/dobre-rady/torebki-od-herbaty-moga-zawierac-substancje-toksyczne/l9shxx8

 

Wiem, że ta herbata nie jest zdrowa, więc z niej zrezygnowałem. Zacząłem pić herbatę czarną indyjską granulowaną, ale taka też jest niezdrowa.

Herbata-indyjska-300x225.jpg

 

Moje wymagania: Zdrowa, bez torebek i cukru. Mam świadomość, że zdrowie ma się tylko jedno i nie chcę go zmarnować. 

 

Będę wdzięczny za pomoc ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę.
http://longevitas.pl/orzezwiajacy-lyk-bialej-herbaty/
Również polecam przeczytać: http://longevitas.pl/zapomnij-o-herbacie-parzenie-lisci-kontra-alzheimer/

Sam walę tylko zieloną, ale muszę to zmienić. Fantastyczna rzecz. 
Oprócz tego od czasu do czasu zioła.

  • Zielona herbata - polifenole występujące w herbacie, zawierającej EGCG (galusan epigallokatechiny) oraz wiele innych substancji chronią przed różnymi rodzajami nowotworów. Polifenole w zielonej herbacie mogą stanowić 30% wagi suchych liści, dlatego pijąc zieloną herbatę przyjmujesz dość silną dawkę cennych polifenoli.

Zielona herbata jest najmniej przetwarzana spośród herbat i dlatego zawiera najwięcej EGCG w porównaniu z innymi rodzajami herbat. Jednak należy pamiętać, że wiele zielonych herbat jest utlenionych i przez ten proces mogły stracić wiele ze swoich cennych właściwości. Najprościej można ocenić jakość herbaty po kolorze: jeśli jest ona brązowa, a nie zielona, zapewne uległa utlenieniu.

Moim faworytem jest zielona herbata matcha, ponieważ zawiera całe liście oraz ponad 100 razy więcej EGCG.
http://longevitas.pl/znaczenie-telomerazy/ - źródło.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ponoć są herbaty liściaste. Bardzo łatwo znajdziesz rodzaje i właściwości. Ja często piję zieloną liściastą, którą zaparzam 2-3 razy. Ponadto od czasu do czasu pu-erh. Czasem też do smaku lub dla określonych właściwości dodaję różnych ziół lub przypraw. Kombinacje i możliwości są nieograniczone, trzeba pokombinować samemu i wyrobić sobie własne smaki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Suzuki z Japonii mi przywoził zielona instant tak przemielona, że koniec jakoś ona sie tam nazywa... Ja robię takie koło pije wszytkie jak sie skończy nowa, robię mieszanki i robię tzw esencje... Super smakuje zawsze goście podnieceni.... Najlepiej mi smakuje biała... Jako ze młodość przeleciała z  Turkami i bluntami jestem herbaciarz i typ od kawy też... jestem pijus, pije wszystko...:p

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zielona herbata zawiera środki bardzo ważne dla mężczyzn, zawarte w niej środki są naturalnym inhibitorem arotomazy, dzięki czemu mniej testosteronu przemienia się w estrogen. Zawiera też inne środki(podobne jak w czerwony winie) dzięki którym mniej testosteronu wydalamy z moczem/spermą. Oczywiście nie piszę tu o ogromnych różnicach jak na bombie, ale np 10% na plus.

Edytowane przez seven
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zielona, liściasta herbata jest bardzo dobra dla organizmu. Ja też pije yerba mate, działa podobnie jak kawa, ale ma ten plus, że nie wypłukuje z organizmu witamin, ma właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne itp. a także wspomaga odchudzanie. Minusem jest to, że do zaparzenia potrzebne jest specjalne naczynie zwane tykwą i bombilla jako słomka, dzięki której można to pić, a także jest trochę zabawy z zaparzaniem. Mam znajomych, którzy zaparzają yerba mate w zwykłych kubkach i piją przez bombillę.  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.