Skocz do zawartości

Moja EX wykonuje usługi, po zamknięciu działalności.


StonekZiemniaczany

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ex, po tym jak zamknęła działalność (którą ja jako biały miś jej sfinansowałem) jest znowu aktywna. Tym razem jednak działa na "nielegalu".

Na swym profilu FB, umieściła odnośnik do dawnego fanpejdza, zamkniętej już działalności. Na owym fanpejdzu, przedstawia zdjęcia nowych realizacji. 

Według CEIDG jej działalność nie jest aktywna. Wnioskuję więc, że usługi wykonuje na lokacji klienta, czyli łazi po domach. 

Dlaczego zakładam ten wątek? Otóż owa pani wisi mi 34tys zł i zmierzam te pieniądze odzyskać. Sprawę sądową o rozliczenie konkubinatu będę zakładał w maju. Do tego czasu, chcę trochę pozbierać dowodów w postaci zrzutów ekranowych z jej fanpejdza. Chcę tym udowodnić, że nie dość że stać ją aby mi ten dług spłacić.

Doradzcie mi Braciszkowie, czy te moje wypociny pomogą mi w odzyskaniu hajsu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju mija rok jak zaciągnąłem kredyt i przekazałem jej całość na rozchulanie "naszego" biznesu. Czekam też na więcej dowodów na jej dochody. Teraz oficjalnie pracuje na kasie w biedronce, a że nie jest to jakiś bystry umysł, to wszelkie ruchy (reklama, rozpropagowanie działalnosci) na fb wykonuje ze swojego profilu.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StonekZiemniaczany To jest trochę śliska sprawa, bo jeśli pracuje na nielegalu (co jest przestępstwem) a ty o tym wiesz (zbierając dowody) to masz obowiązek poinformować US o tym. Uważaj na to, żebyś sam nie miał problemów, że nie poinformowałeś odpowiednich organów. Pierdolone "państwo prawa" (tfu!). A co do odzyskania kasy nie pomogę. Dużo kasy, warto w sądzie walczyć o nią. Niech ją zlicytują i wywalą na bruk, co cię to obchodzi. Może się uda!

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych rozmowach z prawnikiem i stwierdził on, że sprawa jest do wygrania. Gorzej może być z wykonalnością, bo nie majątku. 

Kredyt to jedynie 14tys, reszta to spłata jej osobistego długu + szkolenia które jej sponsorowałem. Papug powiedział, że przy rozliczeniu konkubinatu idzie wszystko odzyskać i nie mają wówczas zastosowania przepisy o prawie rodzinnym. Nie byliśmy małżeństwem. 

Moja historia jest 100%-wym potwierdzeniem tego, co się dzieje gdy babie odda się hajs, aby ją "uszczęśliwić".

Jeśli przegram, to złoże donos do US w sprawie nie opłacenia przez nią należnego podatku od darowizny. Wolna od tej opłaty jest kwota bodajże 4500 ( mogę się mylić. Jednak od reszty powinna zapłacić podatek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, StonekZiemniaczany napisał:

Papug powiedział, że przy rozliczeniu konkubinatu idzie wszystko odzyskać i nie mają wówczas zastosowania przepisy o prawie rodzinnym. Nie byliśmy małżeństwem. 

Moja historia jest 100%-wym potwierdzeniem tego, co się dzieje gdy babie odda się hajs, aby ją "uszczęśliwić".

Papug powiedział, Papug chce zarobić..... na tobie.

Uważaj jak wygracie to razem jak przegrasz to ty.

 

Papug może cie naciągać.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.