Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
TheFlorator

Pierwsze gry komp w jakie w życiu graliście

Recommended Posts

Te dwie gry ukształtowały moje zainteresowania, które rozwijam do dzisiaj: Drift i lotnictwo IIWŚ.

• Like 1

Tony Hawk pro Skate 3, Call of duty 1, Wolfenstein, Quake 3 Arena, Worms, Hitman 1

• Like 2

Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania prince of persia amiga

Zorro i Prince of Persia. Tylko w Zorro nigdy nie umiałem przejść podziemi, tam chyba jakiś błąd był z tego co pamiętam.

• Like 6
  • Haha 1

Red Alert, Fallout I - II,  Machines, Diablo I, Gtohic, Morrowind.

Edited by wojkr
  • Like 1

U mnie to było tak

Pierwsza gra jaką dostałem w prezencie - stąd pewnie moja miłość do gier taktycznych i strategicznych, co najlepsze z PL dubbingiem - grę posiadam do dzis z oryginalnym pudełkiem, niestety pójść nie chce na nowoczesnym sprzęcie a nie chce mi się bawić z jakieś emulatory :)

Wszystkie 5 strzelanek - najpierw spędzało się noce z kuzynem patrząc jak on gra, samemu srało się po gaciach :P z czasem jednak człowiek zmężniał i sam próbował swoich sił :D

W tą gierkę pykałem godzinami, czasem wyobrażając sobie w głowie jakiś scenariusz rodem z "Ucieczki z Nowego Jorku" :P

Dzięki tej gierce znajomość j. angielskiego była od małego na wysokim poziomie jako że chciało się zrozumieć o co dokładnie chodzi :D

Pamiętam że na Commandosie zjadłem zęby, zamiast na matmie, której się najbardziej nie lubiło w podstawówce, słuchać tego co nauczyciel ma do powiedzenia ja myślami byłem na polu walki planując jak przejść daną misję - rozstawienie żołnierzy, jednostek wroga, kolejność działań itd. Kto nie grał to polecam, sam zakupiłem niedawno za groszę na Steamie i sobie odświeżam :P

Edited by lxdead
  • Like 2

Jakoś w 2 klasie podstawówki

Duke Nukem 3D też na czarno białym ekranie :)

• Like 2

@TheFlorator Quake III? Wow, ale młodzików mamy :D 

Najdalej pamięcią sięgam do Mieczy Valdgira za gówniarza u kuzyna na Atari jeszcze.

Potem Amiga 600 u kuzynów i Arachnophobia+Lotus Challange

I tak dalej i tak dalej. Potem Amiga 1200, międzyczasie Pegasus. Mortal Kombat, Frankenstein, Batman. Potem pierwszy PC 150MHZ i Doom, Duke Nukem, Shadow Warrior, MDK, Tunnel B1 i inne gierki...

• Haha 1

A to ktoś kojarzy :D ? Będąc łepkiem zawsze rozkminiałem jak do cholery te pistolety działają :P

Edited by lxdead
  • Like 1
  • Haha 1

By nie spamować linkami podam tak:

-Duke Nukem Manhattan Project;

-Stunt GP

-Heroes III

-Warcraft II

-Gothic

-Buzzing Cars

Nie no, sporo tego było. Pierwsze wspominienia mam 2002-2004.

• Like 1

Podobny obrazPodobny obraz

Rozmarzyłem się, stare tytuły się przypomniały. I to słynne "konstrakszyn komplit :D z Duny.

W Lost Dutchman Mine jak się ogrywało w karty tego gościa w saloonie to dostawało się kawałek mapy. Nigdy się nie dowiedziałem jak złożyć całość. Ktoś wie ??? 

Edited by jaro670

Dobra, żeby nie było.

To może nie była pierwsza ale pamiętam jak była mi dana "do zabawy" jako dzieciakowi i okazało się, że nie potrafiąc grać w karty doszedłem "do celu".

• Like 1
  • Haha 3

@Tomko - Jest jeszcze masa tych gier, warcrafty i inne... :D 

W Heroes gram do dzisiaj tyle, że w III :) 

Jeszcze Contra i Tanki były zajebiste na konsolówce :) 

• Like 1

@jaro670

Kombinował to chyba mój ojciec jak mi to podrzucił. Natomiast masz rację, wtedy zobaczyć troche golizny (internetu nie było) to było coś. I coś w tym było...

Nie pamiętam dokładnie która była pierwsza. Ale jako 9-latkowi w 1997 roku zapadła mi w pamięć ta gra. W zasadzie rozbudziła we mnie miłość do RTS-ów.

Edited by verde
  • Like 3

@jaro670 @TheFlorator   Teraz kliknięcie a wtedy Panowie jaki wysiłek intelektualny był potrzebny aby zdobyć upragniony cel. To były czasy :)

Edited by SennaRot
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Voqlsky
      Broń Pancerna Świata - ciekawy kanał na YT. Opisuje czołgi i pojazdy.

Steel Beasts Professional
      From Wikipedia, the free encyclopedia
      Jump to navigationJump to search
      Steel Beasts is the name for a family of tank simulators created by eSim Games for Microsoft Windows.
      Its subject is contemporary combined arms tactics (with emphasis on modern armoured fighting vehicles) at a company scale. As a consumer game, it is a genre mix of strategy game, action game, simulation game, and wargame of fairly complex gameplay.
      Steel Beasts (more colloquially known as SB to its fans) is distinguished from other simulators by a faithful reproduction of tactical maneuvers and Fire Control Systems as well as various other military facets than when compared to other simulators. The sound samples are mostly authentic, having been recorded from some of the actual armored fighting vehicles depicted in the sim.
      Customized versions of Steel Beasts have been adopted by the armies of Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Finland, the Netherlands, Norway, Spain, Sweden and USA for training purposes.

1)
      Historia Amerykańskiej Broni Pancernej

2)
      Pogadanka o czołgach UK, Izraela i Francji

3)
      Leopardy Pancerze/Czołgi III generacji w naszym regionie

4)
      Dalmierz pasywny CITV vs Systemy aktywnej obrony Sztora

5)
      Celowniki noktowizyjne czołgów radzieckich

6)
      Leopard 2A4 (Strzelnica)

7) 
      T14 Armata

8 O problemie czołgowym w SZRP

• By użytkownikx
      Witam. Mam dylemat. Myślę nad sprzedażą kompa i kupnem jego miejsca laptopa. Nie wiem czy sprzedawać ?  A lapka myślałem żeby kupić polisengowy Dell. Bracia co robić. Proszę o poradę.
    • By użytkownikx
      Witam. Mam dylemat. Myślę nad sprzedażą kompa i kupnem jego miejsca laptopa. Nie wiem czy sprzedawać ?  A lapka myślałem żeby kupić polisengowy Dell. Bracia co robić. Proszę o poradę.
    • By Mtg100
      Szanowni Państwo, kochani moi,

Uniwersum Szkolnej 17 zyskuje coraz większa popularność. Ostatnio pojawił się mod do gry Hearts of Iron IV, który dodaje do rozgrywki nowa frakcję - Podlasie.

https://www.youtube.com/watch?v=BN8HeFwVoZ0

https://www.youtube.com/watch?v=o63AaT7FPYE
    • By Mtg100
      Witam wszystkich,

Nie znalazłem wiele informacji na forum na temat tych nawyków, więc zakładam nowy temat.

Chodzi o szkodliwy, moim zdaniem, nawyk beznamiętnego wykonywania danych czynności, które kiedyś sprawiały nam przyjemność, a teraz już nam spowszedniały. Często zdarza mi się odruchowo włączyć jakiś utwór muzyczny, żeby umilić sobie pracę, czy przyswojenie sobie jakichś informacji. Niedawno zauważyłem po sobie, że przyjemność z tego jest zerowa, a ponadto następnego dnia po ciągłym słuchaniu tych samych kawałków czuję się wydrenowany z energii życiowej. Nie mogę też skupić się na bieżących czynnościach, bo w głowie gra mi ciągle ten sam utwór, co przy bardziej wymagającej pracy pociąga za sobą przykre konsekwencje. Z uwagi na to, postanowiłem zastąpić ten nawyk  nawykiem niesłuchania muzyki przed pracą i przy pracy. Niestety praca w ciszy, mimo, ze wydaje się być wydajniejsza, zaczyna po jakimś czasie sprawiać mi dyskomfort.

Do tego nawyku zaliczyłbym też beznamiętne oglądanie seriali o schematycznej aż do bólu głowy fabule. Jeśli podoba nam się kilka pierwszych odcinków, to z poczucia obowiązku oglądamy kolejne. To samo odnosi się do dłuższych monotonnych gier komputerowych tzn takich, gdzie musimy zabić np. 1000000 potworów, żeby uratować fantastyczne królestwo przed zagładą ze strony sił jednoznacznie złych. Czas spędzony na granie w takie gry i oglądanie seriali bez większej wartości merytorycznej jest czasem bezpowrotnie straconym.

Do tego niektóre gry komputerowe są tak skonstruowane, że są bardzo wymagające pod względem czasu, który trzeba poświęcić, żeby mieć przeciętne wyniki w grze. Żeby wykończyć jakiegoś potworka, potrzebny jest odpowiedni poziom doświadczenia i wirtualny ekwipunek. Zatem trzeba poświęcić sporo czasu na beznamiętne "ekspienie". jeśli gra rozgrywa się online, dostępna jest zapewne jakaś wirtualna waluta typu księżycowe kamienie, która znacznie ułatwia grę i za którą trzeba zapłacić jak najbardziej realnymi pieniędzmi. Takie gry nie mają końca i dodatkowo są tak skonstruowane, żebyście sfrustrowali się przebiegiem dotychczasowej rozgrywki i rozważyli zakup wirtualnej waluty. Poczucie obowiązku i sumienność każą przyłożyć się do gry, ale to pułapka. Lepiej skierować swoje ambicje ku bardziej konstruktywnym celom.

Czy macie podobne przemyślenia?

Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.