Skocz do zawartości

Pierwsze gry komp w jakie w życiu graliście


TheFlorator

Rekomendowane odpowiedzi

moja całkiem pierwsza jeśli chodzi o PC to było to

 

 

N automatach

 

 

 

Na ZX spectrum to było odkrycie

 

 

 

Na Commodore

 

 

 

 

A potem u kolegi na jego PC wkręciłem się w:

 

 

 

Potem kupiłem swój własny PC 486 DX2 80 MHz i się zaczęło. Miałem 4 MB RAM i żeby odpalić DOOM2 musiałem wyjść z Nortona Commandera i odpalić DOOM2 z linii komend.

 

- Doom1 i Doom2

- Duke Nukem 3D

- Command & Conquer

- Warcraft 1 i Warcraft 2

- X- Wing

- Tie Fighter

- Dark Forces

- Dune 2

- Heretic

- Hexen

- Tyrian

- ROTT

- UFO Enemy Unkown          - przez tą grę obsunęła mi się obrona magisterki z czerwca na październik

- UFO TError from the deep  - - przez tą grę obsunęła mi się obrona magisterki z czerwca na październik

 

Ostatnio kupiłem części do złożenia Old PC  - takie klasy Pentium oraz Pentium 2, mam kartę dźwiękową Gravis Ultrasound, AWE64, Płyta główna ze 128 MB EDO RAM. no i grafika S3 Virge :-)

 

 

Pozdrawiam EX bo wiem, że czyta moje wpisy !!!

 

 

 

 

Edytowane przez rarek2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mogę jeszcze dorzucić dodatki do MOH AA też świetne swoją drogą, granie w te dodatki pierwszy raz to było dla mnie jak odnalezienie arki przymierza. Genialna muzyka, jeszcze lepszy klimat, lubię patrzeć na tą kanciastą grafikę czasem jest zabawna. Ktoś może powiedzieć że dzisiaj ta gra pod względem technicznym jest słaba ale dla mnie to prawdziwe Arcydzieła gatunku i prekursorzy. Aż łezka w oku się kręci... przepraszam że się tak nad tym spuszczam no ale pewnie mnie zrozumiecie. Dzisiaj już się nie robi takich gier. ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, @Tomko ty myślałeś, że tu same "młodziaki" ale wiedziałem, że @Tornado i @rarek2 nas nie zawiodą.

 

Panowie, jak możecie to odpalcie sobie tą pierwszą którą zapodałem (Castle Adventure) w pierwszym poscie. To była gra, gdzie trzeba było wysilić ostro wyobraźnię bo połowa była pisana tekstem po prostu. Niestety angielskiego nie znałem więc nie mogłem jej do końca docenić.

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rarek2 napisał:

Potem kupiłem swój własny PC 486 DX2 80 MHz i się zaczęło. Miałem 4 MB RAM i żeby odpalić DOOM2 musiałem wyjść z Nortona Commandera i odpalić DOOM2 z linii komend.

Wcześniej miałem złomiXa 386 DX40 na 32 bit`owej magistrali.

@rarek2 Piszesz o linii komend jakby to oczywistość była, ha ha h a haaaa ha buha .

NO może obecnie CO poniektóre DYNO(BLASTER)zarły pamiętają te czasy walki o każde kilo i eXtendent memory.

19 minut temu, rarek2 napisał:

- Doom1

- Duke Nukem 3D

- Command & Conquer

- Warcraft 1 i Warcraft 2

- X- Wing

- Tie Fighter

- Dark Forces

- Dune 2

- Heretic

- Hexen

- Tyrian

TYZzzz PRAWDA ŁUPAŁEM RÓWNIEŻ

 

Ostatnio kupiłem części do złożenia Old PC  - takie klasy Pentium oraz Pentium 2, mam kartę dźwiękową Gravis Ultrasound, AWE64, Płyta główna ze 128 MB EDO RAM. no i grafika S3 Virge :-) Grasz nie ferrrr:angry: S3 ma już częściową obsługę OPEN GL`a

 

Jeszcze takie cudo mi się przypomniało co budziło mnie o godzinę wcześniej przed budą:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm pierwsza gra w jaką grałem to była jakaś wersja "arkanoid" na Atari lub C64 u kumpla. 

 

Natomiast ze starych gier, które zapadły mi w pamięci i grałem na pierwszych własnych sprzętach C64, 286, później 486, pentium 90:

 

- dyna blaster

- północ południe

- flimbos quest

- Boulder Dash (miałem kilka różnych wersji tej gry, a także edytor i sam projektowałem mapy)

- Elvira 

- kick start 2

- snake (pierwszy raz zetknąłem się z tą grą na C64)

- exploding fist

- test drive 2

- super mario

- golf (jakiś na C64, pełnej nazwy gry nie pamiętam niestety)

- contra

- wolfenstein 3d

- doom 1 i 2 

- heretic

- dune 1 i 2 

- lemingi

- the lost vikings

- 1869

- cywilizacja 1 i 2

- settlers

- betrayal at Krondor 

- kilka części gry Ultima

 

I mnóstwo innych. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Mało co pamiętam z tej gry, ale temat jest o pierwszych grach w jakie graliśmy, więc zapodałem :D 

 

Najbardziej z młodzieńczych czasów pamiętam Mortal Kombat II na Amigę i Arachnophobię. Do tego stopnia, że gdy przypominam sobie o tych grach to czuję w ustach smak szynki konserwowej, ogórków kiszonych, oranżady i wujków i ciotki z drugiego pokoju śpiewających piosenki biesiadne przy wódzie :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od Prehistorik 2 :)

 

 

 

 

 

 

Tę nawet przechodzić zacząłem niedawno :)

 

 

Się człowiek stary poczuł, a tu jeszcze nawet 30 nie ma ;)

Wszystkie gry jeszcze na dysku, większość całkiem niedawno testowo uruchamiałem, niektóre zapisy (nie moje) sięgają początku lat 90.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętam jak po skuciu albo przerwaniu gry szukało się odpowiedniego kodu do ostatniego przebytego poziomu, a kartek z kodami było z 5 czy 6 :P

A i na dwóch można było pykać, z bratem się czasem zęby zjadało żeby wyrobić się w czasie :D

 

 

 

Edytowane przez lxdead
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszych nie pamiętam za nic w świecie, za młody byłem i czytać tytułów nie potrafiłem :D. Ale z takich, które zapadły mi w pamięć:

 

Lotus III - The Ultimate Challenge - była możliwość grania na podzielonym ekranie. Najlepiej z młodszym rodzeństwem bo nie ogarniali :D.

 

Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II - świetna gra (polecam całą serię). Różne lokacje, troszkę kombinowania główką i sporo zagrywek na zręczność. Świetny klimat, aż dziwi mnie, że tak mało popularna.

 

Quake II - potwory, krew, flaki i wielkie spluwy. Plac zabaw sześciolatka. Mama zabraniała ale chyba nie chciała żeby mi za wcześnie jaja wyrosły :D.

 

Flight Simulator 98 - tata chciał mi pokazać jak to fajnie jest sobie polatać a ja bunt bo przecież co to za frajda latać bez strzelania :D.

 

Need for Speed I - u nas wtedy po ulicach jeździły Fiaty i Trabanty a tutaj Lambo, Porsche, Vipery...

 

Heretic - przedsmak Gothica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale giery :D

 

Moje pierwsze to już wymienione Prince of Persia, Doom, Test Drive 1,2 i Grand Prix Circuit.

 

 

 

A trochę później naparzanka i żółwie ninja :D

 

 

 

 

A jeszcze później po kryjomu się grało w larrego :P

 

 

Też chodziliście do kafejek internetowych żeby po lanie łupać w gta 2, quake'a albo unreala? Kurde, ale klimat.

 

I na deser przeglądarkowa giera jak ktoś się nudzi, uwaga wciąga :D

http://www.coptergame.net/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.