Skocz do zawartości

Pierwsze gry komp w jakie w życiu graliście


TheFlorator

Rekomendowane odpowiedzi

@TheFlorator Fajny temat. Muszę trochę sięgnąć pamięcia wstecz, co mi przyszło do głowy to np:

 

 

 

A teraz komputer:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I tak dalej, i tak dalej, długo by wrzucać :D Jeszcze Heroes, jeszcze kilka innych się powinno tu znaleźć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh ale na 2 stronie fajne tytuły poszły :) Też grałem w te:

 

W tą grałem jak glupi

 

 

Lemingów, ugh i kajko i kokosza też pamiętam :) Machine tez była zajebiaszcza!

 

O, jeszcze w domino :) 

 

 

I klasyk

 

 

Baldur musi być:) Icewind dale też ekstra ale to już grałem później.

 

 

Jeszcze Anno! :) Tu zrodziła się moja pasja do RTSów... Dzisiaj jest taka posucha...

 

 

I city builderek :)

 

 

Alien nations! :) 

 

 

Pamiętam też stary Dragon ball Z mugen ale nie pamiętam już w jaką wersję grałem :) 

 

Jedna za którą bardzo tęsknie (nie zrobiono jeszcze RTSa gdzie dla mnie tak fajnie jest rozbudowana gospodarka)

 

 

Tutaj też spędziłem w pindola czasu :) 

 

Jeszcze takie staaare szachy, gdzie po zaatakowaniu figury następowała walka :D Jedna druzyna miala feniksa, pagazy, czarodzieja... Druga miała smoka, czarodziejke, nekromante... Zajebiste to było ale nie mogę znaleźć na necie. Ogólnie łezka się w oku kręci...

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pochwaliliśmy się w co, to teraz ciupiemy. JavaScript daje radę ;)

 

prehistorik2.png

Prehistorik 2

 

scorched-earth_0.png

Scorched Earth

 

lost-vikings.png

The Lost Vikings

 

grand_prix_circuit.png

Grand Prix Circuit

Bez głośniczka na płycie to już jednak nie to samo ;)

 

lotus-the-ultimate-challenge.png

Lotus III: The Ultimate Challenge

Dla mnie to zawsze był po prostu Lotus, jednak grałem w nowszego ;)

 

dosx-the-incredible-machine-screenshot.p

The Incredible Machine

 

stunts.png

Stunts

 

lemmings.png

Lemmings

 

2 ostatnich byłem bardziej obserwatorem, zwłaszcza Lemingi bardzo mi się podobały :)

Przy okazji podejrzałem plik cfg w katalogu Lotusa, stan z listopada 1999 r. (podejrzewam siostrę). Wpisane prawie całe rodzeństwo...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załączam linków z Youtube. Moja pierwsza giera w którą grałem to oczywiście Quake III, Mugen oraz MiniCar Racing. Szczerze to nie pamiętam w co łupałem najpierw ale jakoś "w tamtych czasach" dostałem kompa i jakoś w to grałem na początku. Potem doszło GTA.

 

Trochę OT, ale obecnie wkurwia mnie w gierkach zbyt duży wkłąd w grafikę często kosztem grywalności. Nie jestem graficznym estetą i mnie nie obchodzi że gra ma jakieś z dupy wymagania, gra ma być grywalna. Np ze strzelanek typu GTA to mnie późniejsze niż GTA III wkurwiały. No jeszcze VC ujdzie.

 

W żadne FIFY ani NFSy z obecnych czasów nie gram, bo te gry są takie pastelowe. Kiedyś w FIFE czy inne sportówki trzeba było się napocić żeby mieć "idealny" refleks do wygrywania na hard poziomach i minimalnym czasie jednej połowy meczu. A teraz jak grałem w fife 2015 np to ojebywałem komputer prawie od razu na najwyższych poziomach. To samo ze strzelankami. Też za dużo tego badziewia dla "wymagających" a za mało grania. Ale może się starzeję. Choć wbrew pozorom Wiedźmin mnie wciągnął, mimo że kompletnie nie lubię tego typu gierek.

 

Dzięki @TheFlorator za zapro do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudybyk, masz rację. Blazkowicz był w wolfie. Przy okazji zrobiłem mały research w anglojęzycznych internetach i się dowiedziałem, że bohater w Doomie to "unnamed space marine" zwany też "Doomguy", nigdy nie podano jego nazwiska. A zawsze myślałem, że gram właśnie B J Blazkowiczem, ehh, zburzyłeś mój spokój mentalny. Już nigdy nic nie będzie takie jak było. I widzisz coś narobił?:lol:

 

Ale natrafiłem też na ciekawą informację:

 

On January 30, 2018, John Romero and Tom Hall confirmed on Twitter that Doomguy is the son of Commander Keen protagonist Billy Blaze and the great-grandson of Wolfenstein protagonist William "B.J." Blazkowicz,[7] and through him he is of Polish and Jewish descent.

 

Wygląda na to, że ten space marine to prawnuk Blazkowicza. Czyli wszystko w rodzinie. Ciekawe. A tyle lat żyłem w fałszu i nieświadomości, hehe.

 

 

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Magician napisał:

@chudybyk, masz rację. Blazkowicz był w wolfie. Przy okazji zrobiłem mały research w anglojęzycznych internetach i się dowiedziałem, że bohater w Doomie to "unnamed space marine" zwany też "Doomguy", nigdy nie podano jego nazwiska. A zawsze myślałem, że gram właśnie B J Blazkowiczem, ehh, zburzyłeś mój spokój mentalny. Już nigdy nic nie będzie takie jak było. I widzisz coś narobił?:lol:

 

Ale natrafiłem też na ciekawą informację:

 

On January 30, 2018, John Romero and Tom Hall confirmed on Twitter that Doomguy is the son of Commander Keen protagonist Billy Blaze and the great-grandson of Wolfenstein protagonist William "B.J." Blazkowicz,[7] and through him he is of Polish and Jewish descent.

 

Wygląda na to, że ten space marine to prawnuk Blazkowicza. Ciekawe. A tyle lat żyłem w fałszu i nieświadomości, hehe.

 

 

Następnym razem podziękuj za oświecenie a nie wbijaj w poczucie winy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.