Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
TheFlorator

Pierwsze gry komp w jakie w życiu graliście

Recommended Posts

Pierwszy Far Cry. Przeszedłem na wszystkie strony , na każdym poziomie . po kilka razy :D

@TheFlorator Tak, coś w tym stylu, ewentualnie jakaś starsza wersja odpalana z magnetofonu. Dzięki, może ściągnę na pc i dam radę odpalić. :)

Refluks, seria C&C, Shogo.

Na marginesie ... to wiele z tych starych gier jest dostępna za free.

@TheFlorator Fajny temat. Muszę trochę sięgnąć pamięcia wstecz, co mi przyszło do głowy to np:

A teraz komputer:

I tak dalej, i tak dalej, długo by wrzucać :D Jeszcze Heroes, jeszcze kilka innych się powinno tu znaleźć.

• Like 1

Ohh ale na 2 stronie fajne tytuły poszły :) Też grałem w te:

W tą grałem jak glupi

Lemingów, ugh i kajko i kokosza też pamiętam :) Machine tez była zajebiaszcza!

O, jeszcze w domino :) 

I klasyk

Baldur musi być:) Icewind dale też ekstra ale to już grałem później.

Jeszcze Anno! :) Tu zrodziła się moja pasja do RTSów... Dzisiaj jest taka posucha...

I city builderek :)

Alien nations! :) 

Pamiętam też stary Dragon ball Z mugen ale nie pamiętam już w jaką wersję grałem :) 

Jedna za którą bardzo tęsknie (nie zrobiono jeszcze RTSa gdzie dla mnie tak fajnie jest rozbudowana gospodarka)

Tutaj też spędziłem w pindola czasu :) 

Jeszcze takie staaare szachy, gdzie po zaatakowaniu figury następowała walka :D Jedna druzyna miala feniksa, pagazy, czarodzieja... Druga miała smoka, czarodziejke, nekromante... Zajebiste to było ale nie mogę znaleźć na necie. Ogólnie łezka się w oku kręci...

Edited by self-aware

Dobra, pochwaliliśmy się w co, to teraz ciupiemy. JavaScript daje radę ;)

prehistorik2.png

Prehistorik 2

scorched-earth_0.png

Scorched Earth

lost-vikings.png

The Lost Vikings

grand_prix_circuit.png

Grand Prix Circuit

Bez głośniczka na płycie to już jednak nie to samo ;)

lotus-the-ultimate-challenge.png

Lotus III: The Ultimate Challenge

Dla mnie to zawsze był po prostu Lotus, jednak grałem w nowszego ;)

dosx-the-incredible-machine-screenshot.p

The Incredible Machine

stunts.png

Stunts

lemmings.png

Lemmings

2 ostatnich byłem bardziej obserwatorem, zwłaszcza Lemingi bardzo mi się podobały :)

Przy okazji podejrzałem plik cfg w katalogu Lotusa, stan z listopada 1999 r. (podejrzewam siostrę). Wpisane prawie całe rodzeństwo...

• Like 1

Nie załączam linków z Youtube. Moja pierwsza giera w którą grałem to oczywiście Quake III, Mugen oraz MiniCar Racing. Szczerze to nie pamiętam w co łupałem najpierw ale jakoś "w tamtych czasach" dostałem kompa i jakoś w to grałem na początku. Potem doszło GTA.

Trochę OT, ale obecnie wkurwia mnie w gierkach zbyt duży wkłąd w grafikę często kosztem grywalności. Nie jestem graficznym estetą i mnie nie obchodzi że gra ma jakieś z dupy wymagania, gra ma być grywalna. Np ze strzelanek typu GTA to mnie późniejsze niż GTA III wkurwiały. No jeszcze VC ujdzie.

W żadne FIFY ani NFSy z obecnych czasów nie gram, bo te gry są takie pastelowe. Kiedyś w FIFE czy inne sportówki trzeba było się napocić żeby mieć "idealny" refleks do wygrywania na hard poziomach i minimalnym czasie jednej połowy meczu. A teraz jak grałem w fife 2015 np to ojebywałem komputer prawie od razu na najwyższych poziomach. To samo ze strzelankami. Też za dużo tego badziewia dla "wymagających" a za mało grania. Ale może się starzeję. Choć wbrew pozorom Wiedźmin mnie wciągnął, mimo że kompletnie nie lubię tego typu gierek.

Dzięki @TheFlorator za zapro do tematu :)

Diablo II pirat .... to profanacją ;) tylko oryginalny - oczywiście wraz z LOD . Wracając do Diablo - I też miała dodatek co prawda nieoficjalny ale jednak - Hellfire.

Lemingi pamiętam, potem skoki narciarskie ale najstarsze co pamiętam i nie wiem czy było tu: ROBBO na atari wgrywane z kasety magnetofonowej. :)

• Like 1

Doom, 1994, moja pierwsza gra trójwymiarowa, nie mogłem oczu oderwać od ekranu, a potem spać nie mogłem. Do tej pory pamiętam Williama J. Blazkowicza, kozak był.

17 minut temu, Magician napisał:

Doom, 1994, moja pierwsza gra trójwymiarowa, nie mogłem oczu oderwać od ekranu, a potem spać nie mogłem. Do tej pory pamiętam Williama J. Blazkowicza, kozak był.

Blazkowicz był w wolfensteinie

@chudybyk, masz rację. Blazkowicz był w wolfie. Przy okazji zrobiłem mały research w anglojęzycznych internetach i się dowiedziałem, że bohater w Doomie to "unnamed space marine" zwany też "Doomguy", nigdy nie podano jego nazwiska. A zawsze myślałem, że gram właśnie B J Blazkowiczem, ehh, zburzyłeś mój spokój mentalny. Już nigdy nic nie będzie takie jak było. I widzisz coś narobił?:lol:

Ale natrafiłem też na ciekawą informację:

On January 30, 2018, John Romero and Tom Hall confirmed on Twitter that Doomguy is the son of Commander Keen protagonist Billy Blaze and the great-grandson of Wolfenstein protagonist William "B.J." Blazkowicz,[7] and through him he is of Polish and Jewish descent.

Wygląda na to, że ten space marine to prawnuk Blazkowicza. Czyli wszystko w rodzinie. Ciekawe. A tyle lat żyłem w fałszu i nieświadomości, hehe.

Edited by Magician

4 minuty temu, Magician napisał:

@chudybyk, masz rację. Blazkowicz był w wolfie. Przy okazji zrobiłem mały research w anglojęzycznych internetach i się dowiedziałem, że bohater w Doomie to "unnamed space marine" zwany też "Doomguy", nigdy nie podano jego nazwiska. A zawsze myślałem, że gram właśnie B J Blazkowiczem, ehh, zburzyłeś mój spokój mentalny. Już nigdy nic nie będzie takie jak było. I widzisz coś narobił?:lol:

Ale natrafiłem też na ciekawą informację:

On January 30, 2018, John Romero and Tom Hall confirmed on Twitter that Doomguy is the son of Commander Keen protagonist Billy Blaze and the great-grandson of Wolfenstein protagonist William "B.J." Blazkowicz,[7] and through him he is of Polish and Jewish descent.

Wygląda na to, że ten space marine to prawnuk Blazkowicza. Ciekawe. A tyle lat żyłem w fałszu i nieświadomości, hehe.

Następnym razem podziękuj za oświecenie a nie wbijaj w poczucie winy😁

Pierwsza gra w jaką grałem na PC - Intel 486, czarno biały monitor i dyskietki 5,25 cala :)

oraz Test Drive 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By teko
      Witam braci!
      Od jakiegoś czasu planuję zakup komputera stacjonarnego służącego do gier typu Call of Duty i innych strzelanek. Prosiłem znajomego aby złożył mi coś fajnego do 2 tys. Wczoraj się odezwał i mówił, że przez covid wszystkie części poszły do góry i będzie 500 zł drożej czyli 2500. Parametry jakie mi podał to:
      Ryzen 5, 8gb Ram, Gtx 1050 4gb, SSD 128gb + Hdd 320GB, Windows 10.
      Jak myślicie, czy w tej cenie uda mi się coś lepszego znaleźć? Warto w ogóle w sklepach typu euro agd czy media expert kupić sprzęt? Możecie zarzucić jakieś linki.
    • By Gołodupiec
      Świetny biznes ktoś wymyślił https://www.esporter.pl/newsy/news-koniec-samotnego-grania-gamingowe-partnerki-do-wynajecia,nId,4375848

Płacenie dziewczynie/kobiecie tylko za to, że zagra z nami rundę w jakąś grę jest kolejnym aktem desperacji i upadku mężczyzn. Niestety zakładam, że znajdzie się wielu chętnych do korzystania z tego typu usług.

Najlepszy z tego artykułu jest twit joseph'a, w którym widać jakie prawdziwe zdanie ma E-Girl na temat swojego ,,klienta".  

• By Ksanti
      Siemanko, czy ma ktoś pomysł co można zrobić z masą starych płyt z grami? Są to gry sprzed ok. 10-ciu lat na komputer i jeszcze starsze na PSX'a. Jeśli chodzi o gry na komputer są to głównie płyty, które były dołączane do czasopism o grach. Widziałem, że ludzie wystawiają na Alledrogo o wiele pokaźniejsze zbiory od moich jednak nie schodzi. Trochę szkoda to wywalać do zniszczenia bo jednak sumarycznie trochę na to hajsu poszło a sprzedawanie pojedynczo wydaje się słabą opcją. Niektóre kultowe gry może zachowam na przyszłość ale co do reszty poważnie zastanawiam się czy nie wyje.. to wszystko na śmieci bo tylko miejsce zajmuje. Z resztą podobnie myślę o stercie tych kolorowych pisemek ale mam jakiś taki opór psychiczny jakbym miał wyrzucać książkę. W zasadzie założyłem temat w razie gdyby ktoś znał lepszą alternatywę albo miał jakiś fajny pomysł co można z tym zrobić.
    • By SzatanKrieger
      Witam wszystkich.

Jakoś tak mnie naszło, bo chciałem wrzucić jeden z filmików do "żartów podszytych na prawdziwe" na forum ale stwierdziłem, że utworzę specjalny wątek.

Co was drodzy Panowie i Panie wzrusza - krótko mówiąc? (Panowie czas pokazać, że nie jesteście z kamienia  )
      Bo jak się okazuje i szatan ma serce, które niekiedy drgnie i łza poleci....
      Ja dam kilka przykładów i liczę na ciekawe czy to filmiki czy jakieś wasze opowieści. Jako, że założyłem ten temat to zacznę od siebie:

Pierwszy filmik:
      Koleś się pyta czy mógłby się podzielić swoim kawałkiem pizzny a ten mu odpowiada - nie, pracowałem na to.
      Drugi: Nie dzisiaj, jestem głodny.
      Trzeci: By wypierdalał
      Natomiast przy czwartym zawsze mi lecą łzy...Nie mogę ich powstrzymać, widziałem ten filmik w odstępstwie 3 lat, mniej więcej co rok sobie go włączam i zawsze to samo.

W tym filmiki pingwin w pewnym momencie patrzy na dwie grupy, czy pasuje do tej czy do tamtej i decyduje, że ani tu ani tam nie jest jego miejsce i wyrusza na pewną śmierć... 1:00

W tym natomiast pierwsze 20 sekund...
      Wyobrażam sobie, że żyję w 15 wieku i muszę opuścić swoją kobietę i jest duże prawdopodobieństwo, że widzimy się ostatni raz, uważam to za magiczną scenę - przynajmniej dla mnie. Ostatni możliwy dotyk, ostatnie spojrzenia na siebie, odwrócenie się i pójście zrobić to co trzeba. (Ahhh @SzatanKriegerTy i ta Twoja niereformowalna dusza romantyka)
      No i dodatkowo Husaria... (głosujcie na mnie, to znów będziemy królami Europy w ciągu 10 lat   )

Gdy zwierzęta pomagają ludziom:

Gdy schorowana i starsza szympansica widzi swojego "Starego przyjaciela" odżywa na trochę  

Tutaj też bardzo smutna scena ale już z anime, najstarszy syn sprzymierza się z wrogiem wioski by wybić co do jednego cały klan, łącznie z własnymi rodzicami, ponieważ ów klan pragnie wywołać krwawą wojnę by odzyskać pełną władzę we wiosce. Ojciec prosi go jedynie by opiekował się swoim młodszym bratem - jedynym ocalałym z tej masakry (młodszy brat nienawidzi swojego brata za wymordowanie wszystkich nawet rodziców (ale nie zna dokładnych powodów), szuka go i pragnie zabić za wszelką cenę). Itachi (geniusz), jako podwójny agent zdecydował się na bardzo trudną decyzję i wspomaga wroga by uniknąć totalnej rzezi, która mogłaby rozpocząć wojnę światową
      Pozostawiam utwór z tej sceny, w którym to musi zabić kataną matkę i ojca.

Miłość ojca do syna:
      Znów ojciec ze synem  

Znów zwierzęta ale trochę inaczej, polecam bardzo smutne...
      Gdy pierwszy raz wiele lat temu zobaczyłem i usłyszałem ten utwór płakałem jak dziecko, starszy mężczyzna, wspomina swoje życie i ukochaną kobietę, z którą być może grał ten utwór raz po raz a teraz pozostały mu jedynie wspomnienia o niej (lubię sobie wyobrażać takie rzeczy, pamiętam jak się zastanawiałem to było z 10 lat temu czy z taką kobietą, kiedykolwiek będę - chyba nie, utrata przyjaciół na wojnie, wspomnienia dzieciństwa i cieszenie się z drobnostki jaką jest konik na patyku no i potomek, symbolizujący nowy cykl.

Tu smutne sceny z filmów:

Jeśli macie jakieś filmiki, które was wzruszają dodawajcie śmiało
    • By Voqlsky
      Broń Pancerna Świata - ciekawy kanał na YT. Opisuje czołgi i pojazdy.

Steel Beasts Professional
      From Wikipedia, the free encyclopedia
      Jump to navigationJump to search
      Steel Beasts is the name for a family of tank simulators created by eSim Games for Microsoft Windows.
      Its subject is contemporary combined arms tactics (with emphasis on modern armoured fighting vehicles) at a company scale. As a consumer game, it is a genre mix of strategy game, action game, simulation game, and wargame of fairly complex gameplay.
      Steel Beasts (more colloquially known as SB to its fans) is distinguished from other simulators by a faithful reproduction of tactical maneuvers and Fire Control Systems as well as various other military facets than when compared to other simulators. The sound samples are mostly authentic, having been recorded from some of the actual armored fighting vehicles depicted in the sim.
      Customized versions of Steel Beasts have been adopted by the armies of Australia, Austria, Canada, Chile, Denmark, Finland, the Netherlands, Norway, Spain, Sweden and USA for training purposes.

1)
      Historia Amerykańskiej Broni Pancernej

2)
      Pogadanka o czołgach UK, Izraela i Francji

3)
      Leopardy Pancerze/Czołgi III generacji w naszym regionie

4)
      Dalmierz pasywny CITV vs Systemy aktywnej obrony Sztora

5)
      Celowniki noktowizyjne czołgów radzieckich

6)
      Leopard 2A4 (Strzelnica)

7) 
      T14 Armata

8 O problemie czołgowym w SZRP

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.