Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zaburzeń psychicznych od zawsze żywo mnie interesował, myślę że mogę powiedzieć, że dość intensywnie go zgłębiłam.
Czytałam dużo książek i artykułów naukowych, a jak przeczytałam wszystko ;) to sięgnęłam po kanały na YT.

Zainteresowanym tematem gorąco polecam kanał Justyny Czekaj na YT pt. Wilczycą Być.
Justyna mówi oczywiście z kobiecej perspektywy, ale temat przedstawiony jest bez podziału na płcie, więc jest łatwo przyswajalny.


Nagrań na kanale Justyny jest ponad 20, na początek warto posłuchać tego:
 

 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei wbrew powszechnej opinii narcyzm w ujęciu psychologicznym niewiele ma wspólnego z fizyczną urodą :)
Skala obserwacyjna Roberta Hare'a odnosi się do psychopatii w ogóle, ale narcyści to również psychopaci.

Temat jest skromnie liźnięty tutaj.

@TheFlorator znam i lubię kanał Ewy, ona rzeczywiście tak samo jak i Justyna mówi o swoich doświadczeniach, obie Panie podpierają się wiedzą naukową - uważam że to są w tej materii bardzo cenne źródła wiedzy. 
Łatwo i nawet przyjemnie się słucha, ale jak się pomyśli, że to wszystko na bazie własnych przeżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, jej parę odcinków i widać, że ma doświadczenie z pierwszej ręki więc słucha sie tego "dobrze" bo widać te emocje.

 

Skoro jesteś " w temacie" to czy byłabyś w stanie i na siłach napisać o narcyzmie "artykuł" na podobnym poziomie jak świetny: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apocalypse

 

Jest potrzebny jak cholera bo poprosiliśmy o złożenie nowego działu z zaburzeniami tylko niestety JurekB juz z nami nie jest, a ja się nie czuję na siłach do napisania a jeszcze paru chłopaków też prosiło i coś by dopisało na pewno. Przesuniemy to póżniej z rezerwatu do odpowiedniego działu.

 

Tylko wiesz o co mi chodzi, to musi być "dla laików" ale na poziomie tak jak ten co ci podałem gdzie jeszcze są odnośniki do innych wątków.

 

Jak masz jeszcze inne do opisania zaburzenia to mów smiało to dział rozbudujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator dzięki za kredyt zaufania, ale żaden ze mnie psycholog jakby co, zgłębiam temat długo, ale dla własnej ciekawości.

Znalazłam tę pracę dyplomową - każdemu, kto chce się zagłębić w temat polecam jej lekturę, tutaj.

Tekst jest bardzo obszerny, ale naprawdę ciekawy i ważny.

Jeśli tutaj wywiąże się dyskusja, na pewno chętnie będę się udzielać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apocalypse

 

Ja rozumiem, dlatego dałem ci przykład tego co napisał JurekB czy byś mogła coś napisac na podobnym poziomie nawet nie będąc psychologiem, o przepraszam, psycholożką.

 

Przeczytaj na spokojnie i daj znać bo konkretny wpis jest b potrzebny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Tekst bombowy, że tak powiem. Objętością i zawartością merytoryczną trudno się będzie równać ;)

Z takich powiedzmy dosyć często spotykanych zaburzeń to o narcyzmie wiem najwięcej, o borderline z kolei znacznie mniej.
Narcyzm natomiast jest dominujący, wyróżnionych zostało kilka jego kategorii - to naprawdę szalenie ciekawy temat.


@zuckerfrei Czynnik 1, czyli cała lista 1-20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.