Skocz do zawartości

Aby uniknąć kłótni, polecam komunikację pisaną.


Rekomendowane odpowiedzi

   Witam Bracia.

Od pewnego czasu zauważyłem że aby się nie denerwować w związku z rozmową z kobietą, używamy komunikatora internetowego.

Ułatwia to wiele spraw, nie jesteśmy face to face, jest czas na przemyślenie słów, nie ma krzyku, wszystko w sposób kulturalny. Polecam.

 

   Poniżej wkleję dyskusję odnośnie zwrotu kosztów wymiany kotła węglowego na gazowy i uzyskania dotacji z miasta tytułem tej że wymiany.

Zaznaczam że małżonka Andrzeja P, zostawiła 3 dzieci, z poprzedniego małżeństwa, przeskoczyła na nową gałąź, za jego pieniądze przeistoczyła się 

w niezłego milfa, co jak widać boli okoliczne baby, min. Moją to boli. Tamtej kobiety nie ruszył bym kijem, bo to typowe kurwiszcze.

 

Cześć przesłałeś już na moje konto kwotę 3960 PLN?
 
jutro, pogadamy ognośnie kwoty którą przeleję.
Alina Bielak
 
Nie kochanie ja potrzebuję pieniędzy, proszę o przelew
 
Dobrze, przelewam 3500.
Alina Bielak
 
Plus 460 Pln
 
Te 460, zachowuję dla siebie. Też miałem wydatki w kwocie 5000 za kostkę + 600 prace ziemne i przygotowanie pod wykop na rurę. Po za tym Taxi nie idzie a mam koszty związane z samochodem.
Alina Bielak
 
Jeżeli taxi nie idzie to może pomimo wszystko trzeba więcej jeździć, ja już jestem w plecy na tym twoim interesie rocznie 3 tys. PLN. Jeżeli chcesz zachować kwotę 460 PLN, proszę o przelew co miesiąc 1600 PLN zamiast 1500 Pln
 
1500 co m-c i to co powiedziałem. Koniec
 
Alina Bielak
 
Ok
 
A dziękuję?
Alina Bielak
 
Nie wiem czy jestem na to gotowa
 
Kiedy będziesz gotowa?
Alina Bielak
 
Jak coś z siebie dasz
 
Daję co niedziela.
Alina Bielak
 
No to ja też daje co niedzielę,
 
Nie Ty bierzesz.
Alina Bielak
 
Nie będziemy się na tym polu licytować, masz mi czymś zaimponować, coś z siebie dać
 
Jestem Twój po wieki, doceń albo...
Alina Bielak
 
Nie wiedziałam że osiągniesz ten poziom, czyli dokładnie masz ten sam poziom tych kobiet, które dają się utrzymywać przez mężczyzn, one po prostu pachną a mężczyzna na nich pracuje, tylko ty nawet nie pachniesz, bo trudno np. porównać cię do takiej Oli Andrzeja P.
 
Hahaha... Typowa, kobieca zagrywka. Pozdrawiam.
Alina Bielak
 
Nie typowa kobieca zagrywka, tylko PRAWDA!!!
 
Tak masz rację, co dzisiaj na kolację?
Alina Bielak
 
Pyzy z mięsem
 
Dziękuję, przybywam niebawem. Buźka, pa.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł - odchodzi problem złego odbierania sygnałów niewerbalnych - mowa ciała, mimika, wzdechnecia i sapnięcia - człowiek się tak nie nakręca i swoim nakręcaniem nie nakręca partnerki :D za to jest czas by sobie wszystko przemyśleć dwa razy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proste sprawy to tak, technologia jest na plus. Jednak jeśli chodzi o całą resztę to po sobie wiem, że przez komunikatory i niedomówienia nie raz wpakowałem się w bagno. Same język i słowa są mocno ograniczone jeśli chodzi o dokładne przekazanie sensu wypowiedzi. Jednak takie pisanie na komunikatorze już kompletnie pozbawia przekazu podprogowego i może prowadzić do wielu konfliktów. Nie widać mowy ciała, mimiki twarzy, tonu i tembru głosu a to wszystko składa się na sens wypowiedzi. Kłóciłem się chyba milion razy na czacie czy postach fb o takie rzeczy o które w realu bym rzadko kiedy się pokłócił. Słowo pisane może zostać zrozumiane na tysiace sposobów w zależności od światopoglądu, języka, humoru itd. Dlatego jest to ogromna pułapka komunikacji XXI wieku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StonekZiemniaczany

Nie, dokładnie tak samo się kłóciłem zarówno z obcymi osobami jak i bliskimi (chociaż z obcymi trochę bardziej). Zawsze w języku pisanym są jakieś niedomówienia. W realu jeśli tylko pojawi się wątpliwość to można szybko ją rozwinąć lub wywnioskować z kontekstu (mowa ciała, ton głosu). Na czacie niestety wszystko się rozmywa a odpowiedzi są rozłożone w czasie. Zanim coś się napisze i wciśnie te "enter" to tok myślenia może zmienić się conajmniej kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomko napisał:

To jest rozmowa z twoją żoną? 

   

   Tak to jest rozmowa z moją. Ona wyłożyła na koszt instalacji gazowej 15 k, ja koszty opisane powyżej.

Miasto z funduszu UE, dołożyło kwotę jak powyżej na moje konto. Pozostaje kwestia rozliczenia o co moja dobrze pamięta.

 

8 minut temu, Tomko napisał:

@Adolf Ło kur.a bracie. Ja muszę się mocno zastanowić nad tym zdaniem i dalej go nie rozumiem

 

   Masz rację, przeczytałem jeszcze raz jej wypowiedź, i źle zrozumiałem jej intencje. Porównała mnie do Oli, aby wzbudzić poczucie winy.

Porównała mnie do męskiej prostytutki. Słabe, ale to nic nie zmienia. Znam te gierki.;) Ważne że utargowałem bez nerwów.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adolf napisał:

Masz rację, przeczytałem jeszcze raz jej wypowiedź, i źle zrozumiałem jej intencje. Porównała mnie do Oli, aby wzbudzić poczucie winy.

Porównała mnie do męskiej prostytutki. 

Dokładnie. O tym właśnie pisałem :) W przypadku prostych tematów typu "Jak spędziłem dziś dzień" gdzie odpowiedzi są zero jedynkowe to nie ma problemu. Gorzej jeśli dyskusja schodzi na sprawy filozofii, miłości, uczuć, światopoglądowych i innych mniej uchwytnych. Właśnie w takich tematach zawsze dochodzi do poważnego konfliktu. Ode mnie rada aby unikać wtedy pisania na czacie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja. Niestety najgorsze są momenty kiedy owa "luba" siedzi obok nas, a my jesteśmy w ogniu pytań. Chociaż na upartego można wyciągnąć telefon i odpisać jej SMSem albo na MS ;) Ciekaw jestem reakcji :) 

 

PS. @Adolf podobał mi się Twój tekst z pyzami. Fajnie zakończył temat. Coś na zasadzie: skończ pierdolić bo i tak zrobię po swojemu, powiedz lepiej co na obiad? :) Dobre

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.