Skocz do zawartości

Najlepszy suplement/lek na wątrobę?


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ocenie niektóre suple nie są takie złe. Spróbuj Boldaloin - środek pobudzający wydzielanie żółci i soku żołądkowego, Cynarex - stosuje się w niestrawności i osłabieniu wydzielania żółci. Pomocniczo w uszkodzeniu wątroby, przy podwyższonym stężeniu cholesterolu, w miażdżycy. To w przypadku gdy wątroba nie radzi sobie z wydzielaniem żółci. Może też Raphacholin, który zawiera kompozycję kwasu dehydrocholowego z dodatkiem wyciągu z czarnej rzodkwi, o działaniu zwiększającym objętość wydzielanej żółci (żółciopędnym) oraz przyspieszającym jej transport do dwunastnicy.

Wszystko zależy na czym polega nieprawidłowa praca wątroby. Może skonsultuj się z lekarzem. Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortazar dobrze prawi. Wszystko co gorzkie jest zbawienne dla naszego układu trawiennego. Surówki najlepiej na surowo ale mam jedno drobne ale; nie słodziłbym owocami. One mają sacharozę, nawet grejfrut. Jest jeden zamiennik cukru, który chemicznie nie jest cukrem a jest diablo słodszy od białego rafinatu i praktycznie nie fermentuje. To stewia. Ale uwaga, nie taka w białych tabletkach ze sklepu, to oszukany szajs, tam nie ma stewii. Tu nadaje się tylko taka uprawiana u siebie w ogrodzie, doskonale znosi nasz klimat. Zbierasz listki i mielisz w moździerzu i wychodzi zielony proszek. Bardzo wydajna roślina. Wiem bo to testowałem. Uwierzcie mi, że jest naprawdę słodka; przy ugniataniu tych liści nawet powietrze wokół robi się słodkie. Też w to nie wierzyłem ale tak rzeczywiście jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie co jest dobre z leków w tych czasach.

Dziś odebrałem badanie na Witamine 25-OH D3  11,5 ng/ml

deficyt <20

niskie 20-30

optymalne 30-50

wysokie 50-100

potencjalnie toksyczne 100-150

tokcyczne >150

 Czerniak mówi że powyżej 100 jest dobrze, a tu piszą że toksyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MG-42 napisał:

Cholera wie co jest dobre z leków w tych czasach.

Obawiam się, że żaden apteczny lek/suplement nie jest przeznaczony do poprawy zdrowia człowieka. Nie będę gołosłowny i podam przykład. W aptekach jest sprzedawany specyfik: Vitaminum B Compositum. Czyli witamina B komplex. Owszem, jest tam wit B1, B2, B6. I kilkanaście innych chemicznych gówien, w tym stearyniam magnezu, ulubiony przez producentów preparat służący nie zdrowiu pacjenta, tylko zdrowiu rur fabrycznych, by się nie zapychały. Idźmy dalej, samych witamin z grupy B jest 28 !!!. Poznanych do tej pory, a pewnie jest ich drugie tyle ale tylko jeszcze o nich nie wiemy. Jakim kurwa prawem producent nazywa ten syf witaminą B komplex??? Jestem humanistą z wykształcenia ale czuję, że 3 z 28 to nie jest komplex. Jeśli ktoś z braci ma takie cudo w domu, to proszę sprawdzić czy nie kłamię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z leków najlepsze. -

Hepa-Merz® konc. do sporz. roztw. do inf.(5 g/10 ml) - 10 amp. 10 ml

 

To nr 1, tylko  szpitalach jest. Gdy ktoś się zatruje i trzeba wątrobę oczyścić szybko.

 

 

 

To używają kulturyści gdy stosują ostre cykle i alkoholicy.

https://www.doz.pl/apteka/p2813-Heparegen_tabletki_100_mg_100_szt

 

 

Nic lepszego w PL nie ma z lekarstw. Z supli to już Ci napisali, ostropest itp.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Magician said:

Mielenie jest upierdliwe? Marek, mielisz raz dawkę na 2-3 dni i po sprawie. W tym czasie zmielony proszek trzymany w słoiku ani się nie utleni ani nie zjełczeje.

Najlepiej jak byś trzymał ten słoik w lodówce. Wtedy rzeczywiście nie zjełczeje.

 

Zmielony ostropest nie jest smaczny, ale możesz dodać go do świeżych kiełek, polać olejem, dodać oregano i wyjdzie smaczna sałatka, bogata w witaminy i minerały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miele ostropest razem z siemieniem lnianym i chia - robi się taka fajna posypka do sałatek. :)

 

@Magician Co do tych owoców to zdania są podzielone. Np czerwona papryka... jedni uważają, że jest warzywem, inni, że owocem bo ma pestki. Tak czy owak jest bardzo słodka w smaku. Tak samo jest z ogórkiem, pomidorem i pewnie jeszcze paroma innymi. O nazwy można się spierać ale i tak dawka decyduje o szkodliwości lub przydatności. Wiadomo żeby nie dawać za dużo. Ponadto jedząc coś gorzkiego można dosładzać na mnóstwo sposobów: np wyciskasz sok z grapefruita i dodajesz marchewki, robi się słodziutkie jak ta lala :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.