Skocz do zawartości

Z powodu samobójstw ginie w Polsce więcej ludzi niż w wypadkach


don_bidon

Rekomendowane odpowiedzi

Na portalu Forsal_pl pojawił się artykuł dotyczący samobójstw w Polsce. Wg Komendy Głównej Policji do zamachu samobójczego dochodzi co 47min. Szacuje się, że 60-90 proc. osób z zachowaniami samobójczymi (zależnie od grupy wiekowej) przejawia różne zaburzenia psychiczne, m.in. depresję  W ubiegłym roku było to ponad 5,2tyś osób. 80% to mężczyźni.

Pamiętam jeszcze ze szkoły taką rozmowę o problemach społecznych:

Nauczycielka: Kobiety pozorują samobójstwa żeby na nie zwrócić uwagę. To ostatni akt desperacji szukając pomocy. To jest straszny problem.

Ja: Ale mężczyźni częściej się zabijają, to chyba większy problem?

Nauczycielka: Bo są SŁABI.

Zatkało mnie. Nie wiedziałem co jej odpowiedzieć (może dlatego tak zapamiętałem ten dialog).

Link do artykułu:

http://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/1112951,suicydolodzy-z-powodu-samobojstw-ginie-w-polsce-wiecej-ludzi-niz-w-wypadkach.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójnych standardów ciąg dalszy. Mężczyzno masz być silny i zapierdalać na pańcie oraz korporacje. Jeśli ukazujesz słabość to jesteś pizda i nikt nie będzie się nad tobą rozczulał. Kobieto bądź po prostu sobą, nie bój się wyrażać siebie i swoich emocji. Bierz co chcesz i głośno krzycz jeśli coś ci się nie podoba. Zawsze otrzymasz wsparcie i drugą szansę, jeśli pokażesz wszystkim jak bardzo cierpisz. Tak powstają tabuny rozczeniowych księżniczek i samobójstwa zniszczonych życiem mężczyzn.

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2018 o 11:16, don_bidon napisał:

Nauczycielka: Kobiety pozorują samobójstwa żeby na nie zwrócić uwagę. To ostatni akt desperacji szukając pomocy. To jest straszny problem.

Ja: Ale mężczyźni częściej się zabijają, to chyba większy problem?

Nauczycielka: Bo są SŁABI.

 

Ja pierdole. 

 

Co do pierwszego zdania to prawda. Nawet "samobója" kobiety wykorzystują do pozyskania atencji. Nawet to jest fałszem, obłudą i manipulacją.

 

Co do drugiego zdania, mężczyźni są w tym skuteczni bo na prawdę nie idzie czasem wytrzymać. Podejmują realne działanie, które mają na celu zatrzymać ogromne cierpienie. Wielką tragedią jest, że tak wielu mężczyzn woli umrzeć niż dalej grać na nieuczciwych zasadach. 

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don_bidon ja myślę, że ta pani nauczycielka była troszkę niedoinformowana. Mówiłaby inaczej gdyby od niej wymagano nieokazywania uczuć, konsekwencji, gdyby nie mogła tak często prosić o pomoc innych albo wyłgać się płaczem w razie gdyby coś zawaliła, gdyby państwo nie zapewniałoby jej spadochronu w postaci pomocy w razie zostania samotną matką, gdyby później miała odejść na emeryturę mimo, że będzie krócej żyła..., itd. Mówiłaby inaczej o ile nie popełniłaby samobójstwa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni bardzo często tłumią emocje, przez co kumuluje się w nich dużo negatywnej energii (pogląd psychologów z którym ja się zgadzam). My faceci bardzo często nie potrafimy rozmawiać i okazywać swoich emocji. Nie od dziś wiadomo, że "Chłopaki nie płaczą" czy "Bądź mężczyzną" - slogany wpychane do głowy od dziecka wielu mężczyzną. A tekst kobiety w stylu "bo są słabi" jest w mojej ocenie bardzo ogólny, gdyż każdy przypadek samobójstwa jest inny, często są to np. choroba dwubiegunowa, schizofrenia paranoidalna/ 

 

Wypowiedź "nauczycielki" nie na miejscu w moim odczuciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby syn tej tępej piczy się wylogował to też by powiedziała że był słaby ? Baby w swoich przekonaniach są tak głupie i krótkowzroczne że to aż boli . Ale co tam ,jak będzie potrzeba to zmieni przekonania w 5 min. Ważne żeby pani było wygodnie w życiu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.