Skocz do zawartości

Kanał Gurala został usunięty z YouTube!


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

https://apynews.pl/kanal-gurala-zostal-usuniety-z-youtube

Sprawa Gurala była ostatnio tematem numer jeden wśród rozmów widowni polskiego YouTube'a. Główne zarzuty stawiane streamerowi, to nieodpowiednie zachowanie zwłaszcza w stosunku do młodych dziewczyn, z którymi rozmawiał podczas transmisji. Do tej kwestii odniosło się wielu YouTuberów, w tym Sylwester Wardęga, który miał przedyskutować to z supportem serwisu. Wygląda na to, że udało mu się, ponieważ kanał Gurala został usunięty!


Niedawno na kanale Sylwestra Wardęgi pojawił się film, w którym twórca komentował głośną sprawę Gurala. Zaprezentował również fragmenty transmisji, które pokazują naganne zachowanie streamera. Jak zapowiedział, pod koniec marca miał spotkać się z supportem YouTube, by przedyskutować sprawę patostreamerów w serwisie. Zrobił również ankietę na swoim kanale, która wykazała, że ponad 23 tysiące widzów chciałoby, aby kanały z patologicznymi streamami były usuwane. 

 

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych okazało się, że kanał Gurala został usunięty. Jak na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji potwierdzającej, jakoby miał się do tego przyczynić Wardęga. Jest to jednak jedna z najbardziej prawdopodobnych opcji. Druga mówi, że mogło się to stać z powodu dużej ilości zgłoszeń kanału, jak również przez śledztwo, którym miała zająć się policja. Poza małą grupką fanów streamera cała widownia polskiego YouTube'a bardzo ucieszyła się z tej informacji. W ostatnim czasie popularność Gurala spadła i zaczęły się na niego wylewać uzasadnione hejty. 

Pozostaje teraz jednak pytanie, co z pozostałymi patostreamerami. Czy oni również stracą swoje kanały? Przykładem takiego twórcy jest Daniel Magical, który na swoich transmisjach przedstawia życie rodziny zmagającej się z uzależnieniem od alkoholu. Liczna widownia wspiera go w tym, co robi, jednak bardzo możliwe, że jego kanałowi YouTube przyjrzy się tak samo uważnie, jak w przypadku Gurala. Skutkować to będzie mogło banem w serwisie, co z pewnością byłoby ogromnym postępem w pozbywaniu się patologicznych kanałów z YouTube. 

 

 

Jest to również nauczka dla serwisu. Zarząd powinien rozważyć sprecyzowanie regulaminu odnośnie do streamów, by móc zapobiegać popularyzacji kanałów pokazujących patologiczne sceny. Warto również zauważyć, że sam YouTube znacznie przyczynił się do wzrostu rozpoznawalności Gurala, poprzez promowanie go w polecanych. Jeżeli serwis szybko się nie opamięta i nie podejmie zdecydowanych kroków, już niedługo YouTube zaleje fala patologicznych twórców, którzy za pieniądze z dotacji zrobią wszystko. 
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Guralowi się należało, zwłaszcza za to co robił w stosunku do tych nieletnich. Nie będę się rozpisywać na jego temat, bo mnie poniesie ale..

5 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Zarząd powinien rozważyć sprecyzowanie regulaminu odnośnie do streamów, by móc zapobiegać popularyzacji kanałów pokazujących patologiczne sceny.

Tu się zgadzam. Trzeba to towarzystwo przykrócić i zmienić nieco regulamin, bo to jest dramat, że takie kanały jak np: RS były kasowane a takie jak Gurala były i w dodatku zarabiały na tym kasę ( złotówkowe donejty na krzywdę ludzką).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle zastanawia kto garnie się do marnowania własnego czasu i oglądania takich zjebów patologicznych - chyba takie same właśnie zjeby, tyczy się to i takich "jutuberów" czy tych wszystkich łorsoł szoł itp. Przecież to co jest tam pokazywane i co prezentują sobą ci "celebryci" to jest kurwa dno dna.

Edytowane przez lxdead
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Themotha napisał:

Słyszałem coś o nim dzisiaj, moim skromnym zdaniem powinno się w jakiś sposób ''likwidować'' takie wybryki natury, patologię trzeba tępić, dziwię się że na tym forum ten syf siedzi i jest promowany...;/

Musisz zrozumieć, że to forum @Marek Kotoński i on uznał, że chce mieć taki dział, więc go stworzył. Zaakceptuj to ;) Zawsze możesz sobie kliknąć mały minus po prawej stronie działu, aby go nie widzieć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Bożym Narodzeniem gural mówił do dziewczyny która powiedziała mu kilka słów prawdy na omeglę: "życzę ci wszystkiego najgorszego na te święta".

Teraz zbliża się Wielkanoc, a gural kolokwialnie mówiąc ma przepierdolone - karma zadziałała wyjątkowo instant. 

 

BTW

 

Szczerze mówiąc akurat to jedno uniwersum kwalifikuje się do wywalenia na fajans. 

Typ który m.in. namawiał 12/13 latkę do obnażenia się i prawdopodobnie będzie mieć postawione zarzuty o pedofilię raczej nie powinien być kojarzony z tym miejscem.

Ale to tylko moje zdanie, nie musisz przytaczać regułki "to forum Marka", bo zdaję sobie z tego sprawę. ;) 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich patoli trzeba tępić, nazywać rzeczy po imieniu a nie cackać się z nimi. Tydzień temu nazwałem go tutaj jak na to zasłużył i dostałem karę na forum, czy jest szansa w świetle tych faktów na anulowanie tej kary? 

Odnośnie streamerów lubię oglądać Bystrzaka, jak np. rozwala kielich po piwie, alkomat bo za mało pokazuje, łamie stół, gitarę, chciałbym móc się tak czasem wyżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że się go pozbyli z yt i zgłosili na psiarnie. Ale żeby sprawiedliwości stało się za dość, powinni się brać za wszystkich ludzi toksycznych, wielu youtuberów uważanych za "nie pato" też miało chore akcje typu cieszenie się, że się chłopak młody wyhuśtał, bo miął psyche słabą, życzenie ludziom raka i śmierci, bo słabo grali w gierce czy krzywe akcje ze swoją konkubiną (nie mówię o rafatusie). Natomiast w tym przypadku wszyscy milczą, bo ludzie Ci nie stremują z melin, mniej przeklinają i nie piją.

 

Popieram pozbycie się gurala, ale uważam, że żeby można było mówić o sprawiedliwości powinno się wziąć za dupę inne jednostki jak np gimper isamu czy diss. Brzydzi mnie zachowanie motłochu pt. "kogoś nielubimy i robi źle, to go nauczymy, a jeśli kogoś lubimy, a odpierdala toksyczne akcje, to w sumie spoko ziomek, ma czasem swoje odpały, taki ostry chłopak po prostu jest z temperamentem"  wszystkich kurów jedną miarą powinni mierzyć i wyjebać jak leci, z tym, że nie za pokazywanie patologii, ale za zachowania toksyczne i obrzydliwe jak te, które wymieniłem i te, których dopuszcza się gural.

 

Najsmutniejsze jest jednak to w guralu, że on po tym wszystkim nadal myśli, że to nie jego wina co mu się przytrafiło :D bo wychodzi mi na to, że to bardziej zdemoralizowany głupek wsiowy, który nie zdaje sobie sprawy co go czeka za to co robi, coś jak pies, który naszcza w domu gdzie nie powinien i spotyka go za to kara po miesiącu, gdzie już zdążył zapomnieć za co to etc, nie zyczę mu tego, ale może jak bardziej pocierpi to do niego dotrze i zacznie wyciągać wnioski z własnych zachowań i łączyć przyczynę ze skutkiem.

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Themotha napisał:

Słyszałem coś o nim dzisiaj, moim skromnym zdaniem powinno się w jakiś sposób ''likwidować'' takie wybryki natury, patologię trzeba tępić, dziwię się że na tym forum ten syf siedzi i jest promowany...;/

Możesz mi wytłumaczyć, gdzie forum promuje pedofila, o którym nawet nagrałem audycję i wszyscy wiedzą jakie mam o nim zdanie? Myślę że naprawdę tymi słowami przegiąłeś pałę, bo poruszamy tu wiele drastycznych tematów na forum, i to ma oznaczać że je promujemy? Odpowiedz gdy minie kara, bo jednak nie możemy tolerować takiego oskarżania forum.

 

@Dworzanin_Herzoga Jeśli uznać Twój tok myślenia, że dział o Guralu prowadzi do kojarzenia z nim, to trzeba będzie uznać że 90% tematów trzeba usunąć z forum - bo są o złych ludziach i doświadczeniach. O Breiviku np. gadamy i co, nikomu nie przeszkadzało? A czymże jest morderca tylu ludzi w tym dzieci, co Gurala?

 

 

5 godzin temu, Wikary napisał:

Takich patoli trzeba tępić, nazywać rzeczy po imieniu a nie cackać się z nimi. Tydzień temu nazwałem go tutaj jak na to zasłużył i dostałem karę na forum, czy jest szansa w świetle tych faktów na anulowanie tej kary? 

Odnośnie streamerów lubię oglądać Bystrzaka, jak np. rozwala kielich po piwie, alkomat bo za mało pokazuje, łamie stół, gitarę, chciałbym móc się tak czasem wyżyć. 

Nie, nie ma szansy. Dostałeś karę za nawoływanie do nienawiści, przez co moglibyśmy mieć problemy prawne, ale co tam, ważne żebyś Ty mógł się rozładować emocjonalnie, nie? Załóż własny kanał, forum czy stronę, i go lżyj ile wlezie. Na moim forum na to pozwalamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Jeśli uznać Twój tok myślenia, że dział o Guralu prowadzi do kojarzenia z nim, to trzeba będzie uznać że 90% tematów trzeba usunąć z forum - bo są o złych ludziach i doświadczeniach. O Breiviku np. gadamy i co, nikomu nie przeszkadzało? A czymże jest morderca tylu ludzi w tym dzieci, co Gurala?

 

 

Chodziło mi tylko o to, że specjalny osobny dział dla niego i odnośnik ze strony głównej forum, gdzie widoczne jest to pseudo, to imo zbyt duże poświęcanie uwagi

komuś takiemu. Nie myślałem o przemilczeniu całkowicie, niedokładnie napisałem.

 

Wątki o których wspomniałeś, o złych doświadczeniach, mają wartość dydaktyczną i dają szansę na wyłapanie i ominięcie pewnych schematów w przyszłości, nie postawiłbym znaku równości między nimi.

Ale po prostu będę omijać to universum, pewnie moja duża awersja do niego spowodowała, że mogłem trochę przesadzić. 

 

Btw już nie ma Breivika, tylko Fjotolf Hansen. ;) 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.