Skocz do zawartości

Buty na siłownię, trening za ok 200zł


ransoft

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Czy macie jakieś sprawdzone obuwie wygodne i z dobrą amortyzacją?Nie muszą to być buty do robienia przysiadów itd...

Kilka miesięcy temu  kupiłem w ciemno (fajnie wyglądały)Adidas Energy Cloud, z których jestem bardzo niezadowolony(beznadziejna amortyzacja,bardzo niewygodne,noga w nich się dusi...)

Chciałbym żeby buty były solidnie wykonane, ze względu na to że ważę ponad 100kg oraz posiadały dobrą wentylację.

Budżet można naciągnąć,jeśli będzie warto :)

 

Z góry dziękuję za propozycje :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Buty na siłownię, trening za ok 200zł

Cieżko będzie, do tej ceny to tylko jakaś przecena. Ja natomiast mam inna „modę” z mojego osiedla jeszcze za małolata największe „karki” przychodziły na siłownie z klapkami sportowych firm - zostało mi do dziś. :P 

 

Trening w rozumieniu, bieg na bieżni itd? Szukałbym modelu do biegania. Zauważ ze ciężarowcy maja inne buty, popatrz na ludzi co noszą, zagadaj. :)

 

Poszukaj tematów @GluX było już o butach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do biegania na krótkie dystanse kupiłem sobie takie buty: https://www.decathlon.pl/buty-clr-700-pro-sala-id_8327176.html

Na siłowni bardzo fajnie się też sprawdzają. Tylko jak jesteś przyzwyczajony do miękkich butów i z amortyzacją to stopa będzie musiała się przyzwyczaić, w końcu są dość płaskie i twarde, no ale stabilność najważniejsza na siłce, a przy amortyzacji to przy siadach i innych ćwiczeniach w kostkach będzie dochodziło do bujania na boki. 

 

A buty z amortyzacją to sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TylerDurden napisał:

Do biegania kup jedne buty typowo do biegania. 

 

Na siłownie - najzwyklejsze trampki, możesz kupić w markecie albo chińskim sklepie za 20 zł. Na siłownie tylko płaska powierzchnia. Siady, MC nawet OHP na butach z "koturnem" to zły pomysł, zaburza Twoją postawę.

Z MC się zgodzę, ale do przysiadów? Czemu zatem buty do przysiadów wyglądają tak?
Image result for buty przysiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, t0rek napisał:

Z MC się zgodzę, ale do przysiadów? Czemu zatem buty do przysiadów wyglądają tak?
Image result for buty przysiadów

Może i takie do przysiadów lepsze, ale zwykłe trampki też zrobią robote, a przecież nie będzie kupować innych butów do każdego ćwiczenia? 

 

Anyway, tutaj to podbicie nie jest tak duże, jak w butach typowo do biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mac said:

Kupiłem 6 lat temu buty marki Asics

Potwierdzam. Pierwsze Asicsy kupiłem 13 lat temu i mam je do tej pory. Są to buty do biegania, wyposażone w system amortyzacji, który już dano się zużył (producent mówi o żywotności 1000-ileśtam km), ale używam ich na rower i na siłkę. Są nie do zdarcia. Do biegania mam nowszy model, a oprócz tego mam 2 pary Asicsów do zwykłego chodzenia po mieście. Są to buty bardzo wygodne i bardzo trwałe. Polecam zdecydowanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TylerDurden napisał:

ale zwykłe trampki też zrobią robote

Jak dobrze pamiętam po rozwalonych trampach, to one wewnątrz nie są jednolite, tylko mają taką jakby kratownicę, więc jak dla mnie dyskwalifikuje jest z siłowni i to mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł jest parę modeli uniwersalnych.

Po iluś latach kupowania, takie wnioski:

Nike Dart czy Revolution są twarde, Adidasy Duramo czy Galaxy miękkie.

Od kilku sezonów Reebok robi w dobrej cenie uniwersalne buty na siłownię. Nie mają amortyzacji, są względnie płaskie, ale da się w nich przebiec kilka-kilkanaście minut. 

Co ważne, są zabezpieczone na szkody związane z obtarciami o ciężary itp. Są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.