Skocz do zawartości

Morderstwo Żydówki w Paryżu.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie w jakiś wiadomościach usłyszałem o morderstwie chyba 80 letniej Żydówki w stolicy Francji. Podano jej dane i to, że przeżyła Holokaust. No, ale ktoś potraktował ja nożem i spalił ciało. NIC, ZERO o podejrzanych. Mam uczucie, że to religia miłości mogła być. Czy ktoś potrafi dotrzeć do lepszych info? Ostatnio w niemieckich szkołach Żydzi nie maja łatwo przez przybyszy ze wschodu. Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest info o dwój podejrzanych którzy zostali zatrzymani. Nie podano nic więcej... Zamordowano ją w mieszkaniu więc przyjąłbym że motyw był rabunkowy a ideologię dorobiono. W innym miejscu piszą że zamordowana przez jednego z sąsiadów.

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jakąś ideologię się dorobi - a nawet jeśli zrobili to śniadzi inżynierowie to ich dane się zatai jak to na zachodzie bywa i pochodzenie/kolor skóry nie zostaną podane ;)

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy wiecia panowie, co by się stało jak by takie coś się stało o zgrozo w Polsce? kamień na kamieniu by po naszym kochanym Polin nie został, a zbrodnią jednego zwyrodnialca obarczony byłby cały naród Polski, a przepraszać musielibyśmy jak jeden mąż do trzeciego pokolenia przynajmniej. Już nie mówiąc o tym, że jeśli sprawca okazałby się Polakiem, to stracony został by on, jego rodzina, sąsiedzi i sąsiedzi jego rodziny za to, że brudny polako podnosi rękę na obywatelkę narodu wybranego. A u żabojadów dzień jak co dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Unhomme Chłopie, ja tu piszę, o społeczno-wizerunkowych reperkusjach,a nie o tym, że w Polsce morderstw nie ma. Najprościej jak można opiszę: gdyby to stało się w Polsce, to cały świat by grzmiał, że zabili kobitę, bo byłą żydówką, a w Polsce panuje antysemityzm i trzeba coś z tym zrobić, a we Francji dzień jak co dzień, bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Unhomme napisał:

@WąsatySamiec Skad wiesz jak jest we Francji ? Mieszkasz tu ze tak sie wymadrzasz ? 

 

Bo widzisz, tak sie sklada ze ja tu mieszkam i zapewniam Cie, ze te wydarzenie nie przeszlo w tym kraju bez echa. Wiec nie chrzan, ze dzien jak codzien, jak nie masz pojecia.

Ty jesteś debilem? czy wykazujesz na prawdę złą wolę i nie czytasz co piszę? Czy trzeba jeszcze prościej pisać? jak dla absolwenta szkoły specjalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, WąsatySamiec said:

Ty jesteś debilem? czy wykazujesz na prawdę złą wolę i nie czytasz co piszę? Czy trzeba jeszcze prościej pisać? jak dla absolwenta szkoły specjalnej?

A ty w ogole czytasz co sie do ciebie pisze ? Chyba nie bardzo. Wyzwiska to bys sobie darowal.

 

Napisalem ci, ze te wydarzenie we Francji nie przeszlo bez echa, duzo sie o tym mowi i pisze w gazetach. Ciagle poruszany jest temat antysemityzmu oraz to jak w ostatnich latach nasilily sie ataki na Zydow mieszkajacych we Francji. Rzad przeznaczyl srodki na walke z rasizmem oraz antysemityzmem. Bedzie sie m.in. edukowac dzieci w szkole od najmlodszych lat.

 

Dlatego sie nie zgadzam z toba, ze dzien jak co dzien, ze niby wszystko gra. Otoz nie gra, problem antysemityzmu we Francji jest i sie mowi o tym otwarcie.

 

Takze jesli myslisz, ze to wydarzenie gdyby mialo miejsce w Polsce to by sie mowilo tylko o Polsce jako o kraju gdzie jest antysemityzm, to sie grubo mylisz.

Edytowane przez Unhomme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja tu piszę, o społeczno-wizerunkowych reperkusjach

Cytat

Najprościej jak można opiszę: gdyby to stało się w Polsce, to cały świat by grzmiał, 

Napisałeś

Cytat

 wydarzenie we Francji nie przeszlo bez echa

Wizerunkowych czyli chodzi o to, jak Polska, Niemcy, Rosja czy inny kraj w tym wypadku Francja w której mieszkasz i wiesz co się dzieje jest postrzegana przez inne kraje (np takie, które w przypadku Francji Francją nie są). Czyli wizerunek między narodowy (jak go postrzegają INNE kraje, a nie jego mieszkańcy od środka).

Bardziej się nie będę rozpisywał już w tym temacie, lubię to forum i nie chcę dostać tu bana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.