Skocz do zawartości

Ignorancja kobiet


balin

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem załozyć ten temat akuratnie tutaj, bo to chyba jakieś faktycznie zaburzenia, spowodowane obroną przed ośmieszeniem. Chyba, bo cieżko to zrozumieć.

Ostatnio na jednym z for prowadziłem z kobitkami rozmowy na róże tematy. Po co sam nie wiem. Chyba żeby zjawisko ocenić. :) Wiedza a ściślej mówiąc brak wiedzy na podstawowe tematy powala. Jedna z nich dla przykładu mówi, że pochodzimy od małp i to udowadniał Darwin, co jest oczywiście powtarzaniem mitu, bo ewoluowaliśmy równolegle. Gdzieś tam miliony lat temu był wspólny przodek. Dobrze ok, rozumiem naród ciemny. Ale reakcja na takie wyjaśnienie, to burza gradowa. Atak straszny. Żeby tylko ukryć swoją mega ignorancje, prawie w każdym temacie, przez pazurki i atak. Oczywiście gdy wychodziło, że się takim zachowaniem ośmieszają (pewnie na szybko coś tam w gogle na szybko poczytały). Padały zdania. 

"wyluzuj, nie jesteśmy na sympozjum naukowym"

"uznaj na swoje potrzeby, że jestem niewykształconą ignorantką i nie warto, żebyś sobie głowę zawracał bzdurami, które tu wypisuję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balin widzi problem w tym, że propaganda społeczna etc wmówiła nam, że Panie są lepsze moralnie, zatem i uczciwie dyskutują... Nic podobnego, po prostu lepiej się maskują za tapetą z avonu. Czytałem kiedyś kobiece i związkowe fora z naiwną wiarą, że to wiarygodne źródła poznania. Rozczarowałem się. Brak logiki, stronniczość i subiektywizm emocjonalny, cała paleta erystycznych forteli i wiecie przecież sami jak działa kobieca manipulacja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorancja nie dotyczy płci. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy wyższe wykształcenie jest czymś powszechnym, a gdy coś jest powszechne, zgodnie z prawem popytu i podaży traci wartość. Każdy dziś kończy jakąś szkołę, natomiast nie każdy coś sobą reprezentuje. Kobiety faktycznie mają lepsze zdolności do manipulowania i wzbudzania winy u innych i tym potrafią przypudrować swoje braki w wiedzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zaburzenie tylko cecha kobiet - wiele pań nawet ja wie że nie ma racji to i tak forsuje na siłę swoje zdanie, bo potem i tak kto inny jest winien, żadne tłumaczenia, robienie wywodów, dostarczanie dowodów nie ma sensu - im więcej argumentów się paniom przedstawia za ... tym bardziej obstają za swoim. Zauważyłem natomiast ciekawą zależność - że bezkrytyczne popieranie zdania pań wprowadza je w konsternacje i sieje wątpliwości w własne zdanie - po początkowej fazie euforii że podziela się jej zdanie czy pogląd - panie zaczynają się zastanawiać czy na pewno to ma być tak ? Przypomina to czasami szukanie dziury w całym - to też cecha pań.

Panie tak mają - mają swoje zdanie i one jest jedne oraz jedyne, naprawdę bardo mało jest kobiet bezkrytycznych z otwartymi umysłami na dyskusję i logiczne argumenty - może to brzmi trochę szowinistycznie wręcz mizoginistycznie ale tak jest.

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pytonga napisał:

Podejrzewam, że duża cześć facetów podczas internetowej dyskusji zachowywała by się podobnie

Dokładnie, bo tak jak na świecie są Grażyny, tak samo i Janusze :> Muszą się mieć z kim łączyć w pary.

9 minut temu, wojkr napisał:

Panie tak mają - mają swoje zdanie i one jest jedne oraz jedyne

Odkąd mniej zacząłem zwracać uwagę na to jakie zdanie mają na dany temat kobiety, to od razu jakoś lżej mi się żyje :D. Ogólnie polecam tak naprawdę przejmować się tylko niektórymi opiniami, zdaniami i wywodami. Życie jest za piękne, żeby wszystko brać do siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balin A może zacząłeś od udowadniania jej w jakim jest błędzie i potem odesłałeś do jakiś publikacji?:)

 

Pamiętaj, że z kobietami jak z dziećmi. Jak chcesz żeby zjadło zupę jarzynową to nie tłumaczysz mu jaka jest zdrowa tylko mówisz, że jak ją zje to dostanie supermoce :D

 

Mi sie nigdy nie zdarzyło tak, a na czatach bywałem i na innych komunikatorach z pannami. Najlepiej wtedy zacząć od: "a wiesz, że to może być nie do końca prawdą?". I intrygujesz dziewczynę i rozmowa się toczy dalej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwił początkowy mur agresji. To jest jak u Hunów, nawet trawa po nim ma nie zostać. :) 

Myśle, że to tez jakaś pozostałość po wcześniejszych pokoleniach. Kobiety szły za stadem, Atak nowości przyjmowali mężczyźni, oni byli odkrywcami, oni szli na patrol rozpoznawczy. Kobiety dostawały wiedzą wtórną od swoich.  

Edytowane przez balin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat to chyba jakiś żart :lol:

2 godziny temu, balin napisał:

Jedna z nich dla przykładu mówi, że pochodzimy od małp i to udowadniał Darwin, co jest oczywiście powtarzaniem mitu, bo ewoluowaliśmy równolegle. Gdzieś tam miliony lat temu był wspólny przodek.

Yyyy... serio? Ar ju siur? O co kaman?

 

2 godziny temu, balin napisał:

Ostatnio na jednym z for prowadziłem z kobitkami rozmowy na róże tematy. Po co sam nie wiem. Chyba żeby zjawisko ocenić.

????

 

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Szkoda czasu, a tymi tekstami z dołu, zamknęły Ci klawiaturę. 

No dokładnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ten watek pokazuje, że mamy wśród braci ignorantów. :) Przecież nie chodzi o udowodnienie, że ja samiec mądrzejszy od samicy ze swej natury. :) Chodzi o reakcję kobiet na wykazanie im ich kompletnego braku wiedzy. Ktoś może nie wiedzieć ile jest dni w roku, ale dzieki swojej pokorze jest w stanie się tego nauczyć. Jest otwarty. Nie atakuje z pazurkami, chce pracować nad sobą. A nie tylko zalando i kto z kim. :) 

Edytowane przez balin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, balin napisał:

ale dzieki swojej pokorze jest w stanie się tego nauczyć. Jest otwarty. Nie atakuje z pazurkami, chce pracować nad sobą.

 Właśnie! i taki człowiek jest w stanie się rozwijać. Ten który wręcz atakuję i kwiczy z agresji do tych którzy zarzucają mu brak racji jest można powiedzieć idiotą bo hamuję swój rozwój.

Edytowane przez Głodny Prawdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj kobiet o szelak, lub przedłużanie włosów. Nagle okaże się ze nie masz wiedzy na ten temat. Wiedza, wiedzy nie jest równa fakt, każdy w czymś jest lepszy lub gorszy. 

 

Pod sklepem pijało się kiedyś wino, ale już w kościele symbolizuje krew Boga. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie matura to bzdura. Wiedza większości ludzi kończy sie na tym, że polska graniczy z niemcami. Zaznaczam większości a nie wszystkich. Jeśli dodamy pokazanie tego na mapie to szanowne gremium już sie zawęża.

 

Kiedyś też byłem gęgającym gęsiorem. Dzisiaj im więcej książek tym więcej wiem, że mało wiem.

 

@balin Dyskusja z kobietami? O czym? :D Ty się na serio musisz nudzić.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem czy facet byłby w stanie to wymyślić więc jest to dowód na ignorancję i głupotę w ogóle ale należy podkreślić fakt że powiedziała to kobieta: (źródło)

Parę lat temu z żoną zwiedzaliśmy muzeum w Kairze. 
Podczas oglądania złotej maski grobowej Tutenchamona moja lepsza połowa zapytała mnie: 
	Jak on w tym oddychał? 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.