Skocz do zawartości

Chodzenie w Podróbach


Zupa15

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując podróbkę wspiera się nielegalny interes, czyt. Niewolnictwo.

 

Za podróbkami z PRC na pewno stoi nędza wymieszana z miską ryżu. To dotyczy również sprzętu AGD, RTV.

Także zanim wejdziecie na AliExpressy i inne takie to miejcie świadomość co wy ku*źwa odkur****"!":_''$*

 

Między innymi dlatego podróbki nie tknę, wstyd jak ktoś pozna się na lewej rzeczy to najmniejszy powód jaki powinien istnieć.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wstyd to nie wiem, kwestia poglądu. Wiem natomiast z doświadczenia, że jest bardzo duża różnica między oryginałem a podróbką w kwestii jakościowej.

 

28 minut temu, Sonic napisał:

Jeśli miałbym kupować chamskie podróby to wolałbym się ubierać w ciucholandzie

Paradoksalnie w takich miejscach można znaleźć ciekawe rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pewnie wiele januszy powie że to lepij podróba przeciez nikt nie pozna a i do pasata dołoży bo po co przepłacać. Wszystko jest w twojej głowie ale dobry smak nakazuję nosić oryginałki i za tym jestem ktoś stwierdził tu na forum że nie musi się dobrze ubierać w sensie odpowiedni rozmiar ubrania bo ktoś wymyślił takie normy, ale to jego sprawa równie dobrze można wejść na stół i nasrać bo kulturę osobistą ktoś sobie wymyślił. Dzisiaj jakość nie istnieje możesz latać w podróbach 5 lat a oryginałki rozwalą się po miesiącu, myślę że coś dobrego kupisz tylko za pare tyś. albo ci się trafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnsons Tak czy srak wspiera się niewolnictwo. Myślisz, że kupując Apple albo coś z Microsoftu wspierasz informatyków, firmy rodzinne w Chinach itp? 

http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2017/03/apple-caught-in-another-controversial-story-about-supporting-slave-and-child-labor-in-congo.html
https://uproxx.com/technology/ny-times-investigation-confirms-that-apples-factories-in-china-are-basically-slave-labor-camps/
https://www.huffingtonpost.com/carl-gibson/how-the-iphone_b_5800262.html
 

I to tylko z pierwszej strony. Nike, Reebok, Adidas... Wszystko to korporacje robiące z ludzi niewolników.

@Zupa15 Ja kupiłem okulary Prady w dobrym salonie optycznym i dopiero jakiś rok później się skapnąłem, że to podróby jak zacząłem w modzie więcej siedzieć. A zapłaciłem jak za zboże. Mało mnie szlag nie trafił. Dla niewprawnego oka nie widać różnicy, ale ja znalazłem. Cóż zrobisz. 

Siostrzenicy będziesz się słuchał? Serio? Dzieci dzisiejszych? Co nawet srajtaśmę z Hello Kitty by kupiły za 5 zł za rolkę?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15Jak zwykle pytanie wygenerowane na podstawce z braku wiedzy elementarnej.

 

STEREOTYP Wizerunku się kłania.

Posiadasz takowy? A no właśnie.:wacko:

Zatem zapodaj owe pytanie jak rozkminisz o co ho i stwierdzisz, że sam sobie rady z owym nie dasz.

:P

Moc archeologiczna/kreacja/fantazja(nie ta z biedry) niechaj budzie Z Tabojiii.

Ach masz na początek :http://www.ebib.pl/2006/80/a.php?augustyn_fijal

Edytowane przez Tornado
+link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomko napisał:


Siostrzenicy będziesz się słuchał? Serio? Dzieci dzisiejszych? Co nawet srajtaśmę z Hello Kitty by kupiły za 5 zł za rolkę?

Nie tylko Siostrzenicy ale wiele osób wspominało że podróby to wstyd.. a niestety jestem człowiek introwertyczny i nieco przewrażliwiony 

 

25 minut temu, Tornado napisał:

@Zupa15Jak zwykle pytanie wygenerowane na podstawce z braku wiedzy elementarnej.

 

STEREOTYP Wizerunku się kłania.

Posiadasz takowy? A no właśnie.:wacko:

Zatem zapodaj owe pytanie jak rozkminisz o co ho i stwierdzisz, że sam sobie rady z owym nie dasz.

:P

Moc archeologiczna/kreacja/fantazja(nie ta z biedry) niechaj budzie Z Tabojiii.

Ach masz na początek :http://www.ebib.pl/2006/80/a.php?augustyn_fijal

Wiem o co chodzi ale nie umiem tego użyć jak większość swojej wiedzy :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest różnie. Jedne podróby to obciach na maksa, a inne to nawet nie każdy wie, że to podróby. Przykład - ramoneska. Mało kto w ogóle wie, że to kurtka motocyklowa Perfecto z 1928 roku. Zadaję się głównie z metalami, motocyklistami i tego typu towarzystwem, a jeszcze takiej w PL nie widziałem. Widziałem za to podróby firmowane przez...Harleya-Davidsona. Cenowo ta sama półka co Perfecto, więc kwestia 'jak kogoś nie stać' traci znaczenie. Sam wzór jest kopiowany na potęgę, ale o autorze wzoru mało kto pamięta. Podobnie jest z Harringtonkami. Albo chujoczłapami. Tu podróba to żaden wstyd, bo mało kto wie cokolwiek na temat oryginału.

 

Na drugim biegunie mamy właśnie Adadasy i tym podobny syf, gdzie nie chodzi o wzór, tylko o markę. Jak dla mnie to obciach. Natomiast nieudolna kopia bezprawnie używająca renomowanej marki to obciach do kwadratu.

 

Tak jakby po środku leżą produkty z grupy 'homage', czyli 'inspirowane' czymśtam albo stanowiące 'hołd' jakiemuś produktowi. To jest skomplikowana sprawa. Z jednej strony podobieństwo do czegoś bardzo uznanego, z drugiej odżegnanie się od 'kopiowanego' wzoru przez unikalną markę. Porsche Cayman to homage Carrery - wstyd nim jeździć? Chyba nie... Zegarek Tudor Submariner to w zasadzie kopia Rolexa Submarinera (Tudor należy do Rolexa), ale czy to wstyd pokazać się z nim na ręku? A Rolex Submariner to wariacja na temat zegarka Blancpain Fifty Fathoms - na marginesie, takich zegarków używała polska Formoza. To wszystko są luksusowe towary z wysokiej półki i tu nikt nie wnika za bardzo w to, kto komu jaki pomysł podpieprzył. Są też tanie wersje drogich produktów. Chińskie zegarki Didun Royal Oak to wierne kopie AP Royal Oak, tylko co najmniej 100 razy tańsze. Tu już bliżej granicy obciachu, bo wzór jest skopiowany 1:1, tylko mały napis informuje, że to nie AP tylko jakiś Didun.

 

Także podróba podróbie nie równa. Trzeba wyczuć klimat. Są podróby, które nikogo nie rażą jakoś specjalnie (np. glany, flyersy, bojówki). Ale są też okulary Rej-Ban, które są obciachowe jak i chińskie gówno z napisem Ray-Ban, które stanowi obciach na maksa. Każdy przypadek trzeba ocenić osobno.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomko napisał:

@Zupa15 Co to jest konkretnie? Możesz wstawić zdjęcie produktu albo tego co kupiłeś?

nie mogę zrobić tego zdjęcia ani nigdzie znaleźć na internecie prawdopodobnie trafiłem na chińczyka.. Jak pokazałem znajomemu (który jest straaaasznie obyty z modą) te buty to powiedział tylko ,,Zupa ja wiem że jesteś trochę do tyłu z modą bo preferujesz swój własny styl ale nie wiedziałem że tak się sztachniesz przecież to podróba  że na kilometr widać"  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15 kupiłeś podróby przez przypadek? Za swoje zarobione pieniądze, na które musiałeś pracować, poświęcić czas  i energię! O czym Ty myślałeś w tym sklepie?

Jeśli chodzi o mnie to bym wyje..ał do pieca. 

Jak cie widzą, tak cie piszą.

Cięzko pracuję, zgarniam hajs i kupuję porządne ciuchy. 

Za gówniarza nie zwracałem na to uwagi, a teraz do ludzi nie wyszedłbym w zwykłych szmatach.

Poza tym markowe ciuchy to wysoka jakość i komfort noszenia. 

Ostatnio nie mogę "zajechać" koszuli jeansowej wranglera za około 400zł. Do roboty, po haupie, w ogrodzie i nadal wygląda jak nowa po roku użytkowania.

To samo ze spodniami, swetrami, tshirtami, lepiej wydać hajs na gucciego, armaniego itd i cieszyć się jakośćią przez długi czas.

 

@Tomko gdzie kupiłeś te okulary? W Polsce? Pytam nie bez powodu. 

Niestety, ale nawet markowe ciuchy dla biednych krajów są gorszej jakości. 

Jak mam zamiar wydać większą sumę na ciuchy to robię to za granicą, najczęściej w uk. Zresztą sam tam żyłeś to wiesz o czym mówię. Ja sìę jeszcze nie "przejechałem" kupując w uk albo w niemczech.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IgorWilk napisał:

@Zupa15 kupiłeś podróby przez przypadek? Za swoje zarobione pieniądze, na które musiałeś pracować, poświęcić czas  i energię! O czym Ty myślałeś w tym sklepie?

Jeśli chodzi o mnie to bym wyje..ał do pieca. 

 

 

Właśnie chodzi oto.. że nie znam się za bardzo na nowych markach :)  przeważnie kupuje produkty firm ze średniej półki.. teraz chciałem zaszaleć i kupiłem chińskie buty ,,najwyższej marki" :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15 Pewnie kupił koszulkę z logo ARMANNIE na całych plecach :D 

@IgorWilk Tak, w Polsce. Motyw był taki, że to były dosłownie detale. Na zausznikach było logo Prada. W oryginalnych jest do zewnątrz, w moich było do wewnątrz. I jeszcze powinno być przy soczewkach na oprawce z boku małymi literami. Detale, ale znalazłem podobne na necie właśnie oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.