Skocz do zawartości

Próba włamania się na konto braciasamcy


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem na swojej poczcie taką oto wiadomość |"Wykryliśmy 3 nieudanych prób logowania na twoje konto z Świdnica, Lower Silesia, 58-100, Polska. ..." z dnia 25 marca, trochę się zdziwiłem nigdy wcześniej nie miałem z czymś takim doczynienia. Ktoś z forum dostał podobny komunikat? często takie coś się zdarza? Jakiś oszołom-hakjer? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tknęło mnie jak zobaczyłem twój wpis i sprawdziłem jak tam m.in. logowanie na konto forum i e-mail do niego przypisany (założony tylko na potrzeby forum). O ile dostęp do forum mam to konto e-mail mi zawiesili i podejrzewają, że zostało zhakowane (nie mam pojęcia jakim cudem - komputer uzbrojony w antywirusy aż miło, do tego masa wspomagających narzędzi, hasło zapisane na kartce, nie w komputerze). O dziwo tzw. "pytanie ratunkowe" też nie działa.

SzlI3z7.png

E-mail zmieniłem, hasło też.

 

A co do prób logowania to nawet teraz jak wchodzę w Ustawienia > Ostatnio używane urządzenia to mam całą listę adresów z Lower Silesia w nazwie, nawet po obecnym logowaniu. Może to wina tego, że mieszkam w okolicach Opolszczyzny i Dolnośląskiego i podobno wykrywanie położenia w prawdziwym świecie po adresie IP nie zawsze działa zbyt poprawnie... no chyba, że policja się tym zainteresuje :)). Albo to jakieś dane skojarzone z dostawcą internetu (IP się zmienia tak często)? Nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował zalogować się na wasze konta. Trzy nieudane próby i dostaliście komunikat.

 

Nic wyrafinowanego, zwyczajnie jakiś oszołom próbuje zgadywać hasło.

 

Liczy, iż ktoś z użytkowników forum ma jakieś trywialne np. takie samo jak login lub login123 ....

 

Jeśli przestrzegacie zasad bezpieczeństwa, macie długie hasła zawierające litery (małe - duże)/ cyfry/ znaki.

 

To może zgadywać do końca świata.

 

Jeśli ktoś ma słabe hasło, zalecam zmianę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A propos silnych haseł to wszystkie strony jakie znam wymuszają używanie słabych haseł nazywając je silnymi, które w rzeczywistości są łatwe do złamania choć trudne do zapamiętania a odrzucają łatwe do zapamiętania a trudne do złamania. Hasło to łańcuch arbitralnie wybranych znaków i im jest dłuższy tym lepszy, bo trudniejszy do złamania i hasło w stylu "A ja wolę moją Anię!" jest miliony (nie przesadzam) razy trudniejsze do złamania niż "j&!Wo078", mimo że każdy "algorytm" oceniający siłę hasła będzie twierdził inaczej.

Pisali o tym https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2015/10/22/these-researchers-have-discovered-the-perfect-password-thats-also-easy-to-remember/, oraz https://www.theguardian.com/technology/2014/jan/22/your-password-is-easy-to-crack.Polecam lekturę tym którzy chcą się bezstresowo zabezpieczyć zamiast zapisywać jakieś kosmiczne bohomazy na kartkach.

Co do strony to mam nadzieję, że system właściwie mieli i soli hasła a nie przechowuje ich w otwartym tekście, w przeciwnym razie jeśli ktoś się rzeczywiście kiedyś włamie to będzie miał używanie.

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o system, to żaden partacz się nie włamie na pewno - a haker się włamie, zresztą nawet do armii USA się włamali, więc to tylko kwestia czasu i pieniędzy.

 

Zawsze was ostrzegam - trudne hasła dawajcie, często je zmieniajcie, nie piszcie nic co można wykorzystać przeciwko wam. Dokładnie tak samo robię. Z czasem forum będzie atakowane na pewno, ponieważ można by tu niezłe łowisko zrobić.

 

Np. ktoś pisze u nas że zdradza żonę - haker przestępca namierza gościa, i szantażuje go ujawnieniem informacji. Jeden na dziesięciu zapłaci i można zarobić? Można. Właśnie dlatego tak się przestraszyłem, gdy ten detektyw co stalkował Ankę, groził mi i moim rodzicom śmiercią, żądał zostania modem z pełnymi opcjami dostępu. Mógłby tu nieźle zarobić, dlatego będzie miał sprawy sądowe.

 

Po prostu uważajcie. W dzisiejszym świecie wirtualnym nikt nie jest bezpieczny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z zewnątrz nie ma w nic wglądu.

 

Natomiast faktem jest, że nasz były moderator Vincent bankowo większość meili spisał, tak jak i nasze rozmowy oraz głównie moje prywatne informacje, ale nie tylko - wiemy to bo sporo rzeczy wypłynęło. Z tego co pamiętam, to kiedyś się chwalił że wszystkie dane sobie zachował.

 

I Vinc jest osobą, która moim zdaniem za poklepanie po plecach mogłaby te dane oddać czy sprzedać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 09:03, Mosze Red napisał:

Jeśli ktoś ma słabe hasło, zalecam zmianę.

A jak ktoś nie ma pamięci - to swoje imię.

Tyle tylko, że "cwane imię"

 

Przykład:

Imię - Czesio. Do złamania w trymiga metodą słownikową

Imię - Czesio123456 - też do złamania, acz trudniej

 

Ale już C1z2e3s4i5o6 - nichujutki :):):) A tak samo łatwe do zapamietania jak samo imię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.