Skocz do zawartości

Książka, która najbardziej wpłynęła na wasze życie


ciekawyswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie- jeżeli możecie, to podajcie jedną książkę, która najbardziej pozytywnie wpłynęła na wasze życie, zmieniła sposób myślenia czy działania. Przy czym proponuję wymienic maksymalnie 3 pozycje, jeśli wskazanie jednej to ewidentnie za mało. Do tego proszę dodajcie komentarz, co w danej książce było tak intrygującego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rober Greene - "Prawo odwagi" - czytając tę książkę wstydziłem się że jestem taką pizdą życiową, mocno wpłynęła na mój charakter.

Alan Glynn - "Dawka geniuszu" - na jej podstawie powstał film "Jestem Bogiem", dzięki niej zacząłem interesować się giełdą i zarabianiem na kursach, dzięki Alan ;)

Dale Carnegie - "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" - może nie zgadzam się w 100% z tą książką, ale nauczyła mnie tego że łatwo można kogoś zranić i zrobić sobie z kogoś wroga

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Stosunkowo dobry-Marek Kotoński,ta książka bardzo zmieniła moje postrzeganie kobiet...

2 David Buss,Ewolucja pożądania-to powinna być obowiązkowa lektura każdego użytkownika forum,oprócz oczywiście książek Marka.

Dla niewtajemniczonych,książka opisuje psychologiczne i ewolucyjne strategie dobierania się ludzi w pary,a zwłaszcza strategie kobiet przy wyborze partnera.Bardzo polecam.Czytałem tą książkę ze dwa razy,ale poczytałbym jeszcze,bo co nieco zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gustaw Le Bon "Psychologia tłumu" po niej zdałem sobie raz na zawsze sprawę z tego, że większość zawsze będzie głupia.

2. Erik von Kuehnelt-Leddihn "Demokracja - opium dla ludu". Demokracja to najgorszy ustrój jaki można było zorganizować, cały współczesny demokratyczny świat nie nadaje się do niczego.

2. Robert Kiyosaki "Bogaty ojciec, biedny ojciec" Niezależnie ile się zarabia, zawsze warto oszczędzać i inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Krugerrand said:

2. Robert Kiyosaki "Bogaty ojciec, biedny ojciec" Niezależnie ile się zarabia, zawsze warto oszczędzać i inwestować.

Podobno Kiyosaki zawarł tam złą myśl..

 

 

Jak dla mnie: 

- Przygody Robinsona Cruzoe;

-"Ekonomia w jednej lekcji" Henry Hazlitt;

-"Kapitalizm - Nieznany Ideał" Ayn Rand;

-"Geniusz Żydów na rozum polski" Krzysztof Kłopotowski;

-"Złota Gałąź" - James Frazer;

-"Etyka protestancka a duch kapitalizmu" - Max Weber;

-"Istota człowieczeństwa" - Michael Gazzaniga.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint Germain Magiczna obecność I, wyjawione tajemnice II, złota księga III

Rozmowy z Bogiem I,II,III Neale Donald walsch (jest film o nim na yt)

Nauki mistrzów dalekiego wschodu T.Baird Spalding

Wszystkie te książki mówią o Bogu wewnątrz nas i wszystkie odpowiadają na nurtujące najważniejsze pytania jakie człowiek sobie zadawał od wieków.Polecam je wszystkie serdecznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthony dr Mello - Przebudzenie 

Daje do myślenia najlepiej przeczytać ja kilka razy za każdym razem odkryjesz w niej coś nowego.

Uświadomiłem sobie że żyjemy w matrixie nie umiemy trzeźwo patrzeć na świat,kierują nami emocje i poglądy które nie są nasze.

Żeby to zrozumieć musimy być świadomi własnych emocji.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillip K. Dick -Transmigracja Timothyego Archera - po niej zacząłem podchodzić trochę inaczej do kwestii wiary, poszerzać moją wiedzę, duchowość sam, stąd sięgnąłem z czasem po tytuł poniżej czy nauki i kazania Mistrza Eckharta.

Tomasz a Kempis - O naśladowaniu Jezusa Chrystusa - bardzo dobre porady odnośnie duchowości, jak zmienić siebie, postrzegać inaczej ludzi, Boga, własną osobę.

Frank Herbert - Diuna - w sumie to jak postrzegam świat, ludzi, społeczeństwa, politykę, ideologie (czarno/biało) zawdzięczam Diunie.

 

edit.

 

Dorzucam jeszcze Kamienie na Szaniec Aleksandra Kamińskiego, zawsze widziałem bohaterów książki jako wzór do którego powinno się aspirować, młodzi ludzie których życia zostały przekreślone przez wojnę a jednak starali się żyć pełną piersią, walcząc jednocześnie o wolną Polskę w której mogliby spełnić swoje marzenia. Cytat "Oni umieli pięknie umierać i pięknie żyć" zostanie mi w pamięci chyba już na zawsze.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie będę oryginalny i wszystkie moje pozycje, będą powtórzeniem:

 

1. Egipcjanin Sinuhe - Mika Waltari - dość gruba księga, ale czytało się bardzo szybko i płynnie, to jedna z tych pozycji gdzie człowiek późnym wieczorem mówi sobie a jeszcze jeden rozdział po czym spogląda, że już widno. Muszę ją przeczytać jeszcze raz bo ostatnio czytałem ją jeszcze jako nastolatek i z pewnością dzisiaj będę miał więcej przemyśleń. Wiem, że 15 lat temu spowodowała całkowity opad szczęki i sprawiła, że zacząłem się częściej zastanawiać nad tym co niby jest oczywiste (i to kontestować). Z tego co pamiętam to po jej przeczytaniu przyśpieszyło moje oderwanie od religii, w książce świetnie pokazano jak ludzie są manipulowani od wieków. Było również sporo wątków o kobietach i z tego co pamiętam to większość bez happy endu. Chętnie przeczytam ponownie dzięki @Voqlsky za przypomnienie tego tytułu.

 

2. Stosunkowo Dobry - Marek Kotoński - co tu opisywać, to trzeba przeczytać, według mnie zawiera o wiele cenniejszą wiedzę niż "Kobietopedia". W prosty sposób wytłumaczono skomplikowaną kwestię naszej podświadomości i jej wpływu na nasze życie. Jedyne co mnie zawsze dziwi w tej książce to jej cena, która jest zdecydowanie za niska! Wprawdzie z wieloma tematami poruszonymi w tej pozycji zetknąłem się wcześniej to dopiero "Markowy" język i ujęcie tematu pozwoliły mi zrozumieć i poskładać w całość większość zagadnień.

 

3. Przebudzenie - Anthony de Mello - ta książka wywróciła to co nie było wywrócone wcześniej w moim światopoglądzie. Niektóre fragmenty czytałem po kilka razy, na pewno będę jeszcze często do niej wracał bo to nie jest tytuł do przeczytania raz i odłożenia na półkę. Zresztą żaden z pozostałych taki nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.