Skocz do zawartości

Joanna Scheuring-Wielgus składa zawiadomienie na Marcina Rolę. Za ostre wypowiedzi o feministkach


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.wprost.pl/kraj/10114427/skandaliczne-slowa-dziennikarza-o-feminazistkach-i-pasztetach-z-wasem-scheuring-wielgus-powiadomila-prokurature.html

http://www.gloswielkopolski.pl/polska-i-swiat/a/joanna-scheuringwielgus-sklada-zawiadomienie-na-marcina-role-za-skandaliczne-wypowiedzi-o-feministkach-wideo,13052144/

 

Według Marcina Roli, dziennikarza internetowej telewizji "WRealu24", feministki to nazistki, Czarny Piątek to spęd neonazistek, a protestujące to "wieszakowe pasztety z wąsem".

 

Toruńska posłanka .Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie skandalicznych wypowiedzi Marcina Roli, dziennikarza internetowej telewizji "WRealu24".

 

Rola w jednym z programów komentował Czarny Piątek i protesty przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego, jakie trwały w ubiegły piątek w całej w Polsce. "Na tych marszach widzimy zazwyczaj wieszakowe pasztety z wąsem, czyli typowe feminazistki" - mówi.

 

Idzie dalej: "Półmózgi, sklonowane owce, ameby, jełopy, debile śmią porównywać marsz niepodległości z jakimś spędem feminazistek, z tym dziadostwem intelektualnym". Stwierdza też, że na organizację Czarnego Piątku "poszło z zagranicy parę banieczek", a feminizm nazywa patologią umysłową. "Feminizm równa się nazizm, równa się islam. Feministki nienawidzą kobiet" - dodaje.

 

Na dzisiejszym briefingu prasowym Joanna Scheuring-Wielgus tłumaczyła, dlaczego złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. - W momencie, kiedy tzw. dziennikarz, bo inaczej nie jestem w stanie nazwać tego pana, używa takich określeń, to debata publiczna staje się rynsztokiem. I nie można na to nie reagować. Pan Marcin Rola przekroczył granice, a ja się na to nie godzę. Te określenia zniesławiają wszystkie osoby, które brały udział w protestach. Dlatego złożyłam wniosek do prokuratury. Mam nadzieję, że pan Rola zostanie ukarany. Za każdym razem trzeba w takiej sytuacji reagować.

 

Zawiadomienie trafiło do toruńskiej prokuratury. - Wiem, że w innych miastach zostały już złożone podobne wnioski - mówi posłanka. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu Marcin Rola w jednym z programów gościł Romana Sklepowicza.

 

Wówczas panowie również komentowali kobiece protesty. Wtedy jednak prym wiódł Sklepowicz, prawnik zapraszany między innymi do TVP Info i Polskiego Radia jako ekspert. „Ładne laski idą na dyskotekę, a te, których nikt bzykać nie chce idą na demonstracje”. Powiedział też: „Stałem tam i się zastanawiałem kto to ru..a? I doszedłem do wniosku, że nikt i dlatego idą w tej manifestacji. Nikt nie chce ich ru...ć, pociągnąć za majtki, to dawaj na manifestację” - mówił.

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzgi mógł sobie darować , bo to było publicznie. Co do reszty to moim zdanie ma rację :)

 

W pierwszej chwili chciałem napisać że Pani Poseł Scheuring-Wielgus powinna zgłosić zaginięcie swego mózgu, ale w się rozmyśliłem ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co powiedział jest prawdą, choć zrobił to wulgarnie.

Wystarczą zdjęcia transparentów noszonych na tych spędach aby uzasadnić że same właściwie tak siebie widzą.

Niestety jeśli trafi na sędzinę i jeszcze feministkę to ma ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Uderzą go pewnie tak, jak uderzyli Piekarę. W tajemnicy za żart pół bańki, i koniec żarcików.

Rola nie żartował w tym przypadku. W dzisiejszym świecie trzeba uważać na słowa ze względu na rak poprawności politycznej i Rola powinien być tego świadomy skoro jest dziennikarzem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feminazistkom należy się potępienie, ale wypowiadanie się w taki sposób daje im tylko oręż do ręki. Poza tym po co prawicowa władza grzebie patykiem w mrowisku i wywleka różne tematy np. aborcję? Lepiej przy tym nie majstrować, bo jednak większość Polaków to nie jest katotaliban i takie działania poparcia nie przyniosą, a część lekko lewicujących młodych kobiet (nie każda musi być ładna) skręci ostro w stronę feminazizmu, a co za tym idzie (co słusznie zauważa Rola) paradoksalnie w stronę muzułmanizmu. 

Edytowane przez Dodarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola przegina czasem. Po co te inwektywy? Żeby poczuł się lepiej? Jaki to on obrońca.... no właściwie obrońca czego? :o

Spierdolenie tego kraju polega na tym m.in. że chamstwo wszędzie i nienawiść. Wiem że tzw. feminazistki tez bywają nastawione nienawistnie, ale nakręcamy spiralę tym samym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.