Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
MoszeKortuxy

Raper DonGURALesko z apelem w sprawie Gurala! Gural będzie miał kolejne problemy!

Recommended Posts

https://apynews.pl/donguralesko-apel-w-sprawie-gurala

Ostatnia afera z Guralem w roli głównej odbiła się szerokim echem w różnych mediach. Przypomnijmy, że po interwencjach m.in. Wardęgi, kanał Gurala został permanentnie usunięty, a sam twórca został zatrzymany przez policję. Nic dziwnego, że wiele osób nie chce być z nim kojarzona. Problem ten ma niestety znany polski raper - donGURALesko, który w specjalnym oświadczeniu poprosił o nie mylenie jego osoby z kontrowersyjnym streamerem.


Na kanale rapera donGURALesko pojawił się dziś komentarz w formie video, dotyczący kwestii youtubera Gurala. Zabrał on głos z tego powodu, że potocznie w środowisku znany jest również pod tą ksywką. Mając na uwadze ostatnie zawirowania, także jego imię mogło zostać narażone na szwank. Twórca zwrócił się więc z prośbą, by w związku z tym, nie mylić jego osoby z negatywnym bohaterem ostatnich dni. Zapowiedział również drogę sądową i przypomniał, że ksywka Gural prawnie należy do niego.

 

donGURALesko przypomniał również jak ważna jest reakcja na tego typu zachowania i kontrola najmłodszych odnośnie tego co oglądają w sieci. Przy okazji podziękował społeczności wykopu, która walnie przyczyniła się do takiego, a nie innego finału sprawy. Na koniec zwrócił uwagę na dużą rolę mediów i dziennikarzy by możliwe w żaden sposób nie łączyć jego osoby z Guralem z YouTube'a.

Reakcja donGURALesko nie powinna nikogo dziwić. Mamy nadzieję, że w związku z całą tą sprawą nie będą spotykać go żadne przykre konsekwencje.

 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech raperzyna nie udaje cwaniaka. Niby "prawilniak", a w rzeczywistości to SJW zafajdany.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, już to widzę widzę jak prawnie należy do niego pseudonimem gural 😁

Swoją drogą, czy tylko ja mam wrażenie, że chcieli Gurala wykolegowac z yt I rzucili się na niego wszyscy po kolei? Śmierdzi mi ta cała afera,. 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, koksownik napisał:

rzeczywistości to SJW zafajdany.

Serio?

 

2 godziny temu, typiarz napisał:

Swoją drogą, czy tylko ja mam wrażenie, że chcieli Gurala wykolegowac z yt I rzucili się na niego wszyscy po kolei? Śmierdzi mi ta cała afera,

Też wyczuwam tu pewien plan. Youtuberzy bardzo chętnie usunęliby patostreamerską konkurencję, która jest coraz bardziej popularna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MoszeKortuxy Brat @koksownik słusznie mówi. Ten typ marny raperzyna nawoływał do przyjmowania uchodźców bo są tacy biedni skrzywdzeni. 

comment_OszLWqnqlmQL5YQ3SFFnUm7vm5ZfJcs8

Te zastrzeżenie znaku to też oszustwo, że niby kilka lat. On dopiero 23 marca 2018 roku złożył:
comment_GHqRXMVBm1Rk2AZXQf494AxpzNyO80nz

Nawet go nie gloryfikujcie bo to nędzny cwaniaczek, który chce wykręcić dla siebie 5 minut bo jest wyblakłą gwiazdeczką. 

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre ... ale gość ma parcie na szkło:oTego artystę to pierwsze widzę ... ale może niedługo zaproszą go do telewizji śniadaniowej i będzie plumkał jaki świat jest zły, niedobry - w jedności siła "weś se ciapaka - szuszaka" i nie dotykaj dzieci bo karma wraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donguralesko, to jest dinozaur wśród raperów. Takze też nie można mu jechać, że wziął się nie wiadomo skąd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żałosne. Tego patostreamera "gurala" absolutnie nie bronię, niech tam z nim jadą bo mu się należy. Natomiast ten raper o co ma ból tyłka? "Gural" to nie jest żadne wymyślone, nowe słowo tylko wyraz już istniejący ale napisany z błędem (i pewnie ksywka tysięcy ziomeczków na polskich osiedlach i w internetch). Nawet (z tego co mi wiadomo) jak mamy np. nazwy produktów albo usług na sprzedaż to złamanie prawa występuje jedynie w wypadku jeśli ta sama nazwa zostaje przypisana czemuś w dokładnie tej samej branży. Patostreamer "gural" jest patostreamerem, nie raperem, więc słabo to wygląda. Chyba zapomnieli o typie i sobie znalazł sposób na dostawę atencji pod pretekstem dobroczynności. Niech się lepiej pochwali ilu uchodźców przyjął do domu :D.

 

Widać, że gość nadmiernie kozaczy "ma spore szczęście, że został ujęty przez policję a nie przez nas". Ciekawe co byście mu zrobili :D? Z tego co wiem patostreamera już wypuścili i dalej kontynuuje swoją rakową działalność. A oburzeni ludzie donGURALeska jeszcze go nie dojechali. Gość zbłaźnił się trochę. Tak jak ten youtuber co chciał zarezerwować zwrot "gimby nie znajo" (mimo, że go nie wymyślił. A do tego stosował copyright trolling na ludziach z branży posługujących się tym tytułem przed nim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By Rodanek
   Nie żyje  Marie Fredrikson z zespoły 'Roxette". Odeszła w wieku 61 lat. Była wielka.
    
  • By Staś
   Witam
   Koledzy czy aby na pewno mamy racje skoro od lat jest wszem i wobec przez kobiety ogłaszane, co znaczy być kobieta. Każdy z nas kobiety szuka a później ma pretensje do świata. Może warto zapoznać się z informacyjna ulotka tutaj w formie muzycznej, a nie później płakać i mieć pretensje do nich !
    
    
  • By Quentin Show
   Jeśli macie obejrzeć jeden film w roku, niech to będzie "Knives Out".
    
   Jeżeli jeszcze sama obsada w postaci Daniela Craiga, Chrisa Evansa, Any de Armas, Michaela Shannona i Toni Collette Was nie przyciąga do kin, to niech to będzie fakt, że "Knives Out" jest najlepszym kryminałem ostatnich lat, a nawet ogólnie, jednym z najlepszych filmów ostatniej dekady.
    
   Harlan Thrombey dorobił się ogromnego majątku na pisaniu kryminałów, przy okazji uzależnił od siebie finansowo całą rodzinę. Dzień po imprezie urodzinowej, z okazji skończenia 85 lat, zostaje znaleziony z poderżniętym gardłem. Wniosek policji? Samobójstwo. W domu pojawia się jednak błyskotliwy detektyw Benoit Blanc, który rozpoczyna dociekliwe śledztwo. Szybko okazuje się, że wszyscy z rodziny wiele zawdzięczają zmarłemu, jednak część z nich ma także motywy aby go się pozbyć. Rozpoczyna się dochodzenie pełne zawirowań, humoru i zwrotów fabularnych.
   Zacznę może od tego co mi się nie podobało, bo jest to tylko jedna rzecz. Momentami denerwowała mnie kamera i nieprzyjemne zbliżenia na twarze bohaterów. Normalnie nie zwróciłbym na to większej uwagi, ale o coś przyczepić się trzeba. Skoro odhaczone, to idę się zachwycać.
    
   Najmocniejsza strona filmu Riana Johnsona to scenariusz. Intryga, liczba twistów, relacje między bohaterami wszystko jest napisane wręcz doskonale! Robiło na mnie ogromne wrażenie to jak przemyślane są najdrobniejsze szczegóły, tutaj uwaga, przy oglądaniu zwracajcie uwagę na najdrobniejsze detale, nawet nie mrugajcie, bo wszystko co zostało powiedziane, czy pokazane, w jakimś momencie do nas wraca.
    
   Dynamika między postaciami jest fantastyczna. Przy takim nagromadzeniu bohaterów można było mieć obawę, że stanie się to nieczytelne i spychanie drugiego planu w cień będzie konieczne. Tutaj jednak każda z postaci jest "jakaś", nie tylko wiemy co ją determinuje i jaki ma charakter, ale też jaka jest jej relacja z innymi.
   Ana de Armas dźwiga na swoich barkach większą część fabuły, jej postać Marta Cabrera to w zasadzie jedyna postać spoza rodziny, która była w bliskich stosunkach z denatem. Marta ma intrygującą przypadłość, nie może kłamać, bo w momencie kłamstwa zaczyna wymiotować, więc kłamstwo i tak wychodzi na jaw. Ana jest zachwycająca, jako troszkę zdezorientowana sytuacją, ale też osoba wiedząca, o rodzinie i o samej sprawie, więcej niż ktokolwiek może przypuszczać.
    
   Cała podzielona walką o własne interesy rodzina wypada doskonale, każda kreacja pełna jest wiarygodności i podczas filmu mamy przeświadczenie, że "kurczę, ta postać naprawdę mogła tak postąpić" - co w filmach nie zdarza się zbyt często.
   Prababcia jest fantastyczna - przekonajcie się sami o czym piszę.
    
   Chris Evans jest świetny jako czarna owca w rodzinie, jego postać jest cały czas z boku, odbiera z dystansem to co dzieje się podczas dochodzenia, ale od początku wiemy, że coś jest jednak z nim nie tak. Chris Evans powiedział, że kończy z rolą Kapitana Ameryki żeby zacząć zajmować się innymi projektami, na jakie nie miałby czasu gdyby został w Marvelu - jeśli mają to być takie projekty to popieram i kibicuję.
    
   Dochodzimy do postaci naszego detektywa - Benoit Blanc w kreacji Daniela Craiga jest tak maksymalnie przerysowany jak tylko mógł być. Przedziwny akcent, mimika, sposób poruszania się, momenty kiedy zaczyna wnioskować, wszystko składa się na tak wyjątkową, ale też karykaturalną postać, że niecierpliwie czekam z nadzieją, że "Knives Out" będzie tylko początkiem, a postać detektywa Blanca stanie się ikoniczną dla tego rodzaju kina, bo absolutnie jest na potencjał. Warto zaznaczyć, że ta interpretacja mogła się nie powieść, Craig wiele ryzykował, ale zdołał przez cały film zachować odpowiedni, konsekwentny rytm. Daniel Craig jest zmęczony odgrywaniem Jamesa Bonda i "No time to die" będzie ostatnim filmem z nim w roli głównej, jeżeli zwolniony czas wykorzysta na takie role, to podobnie jak przy Evansie - popieram i kibicuję.
    
   "Knives Out" to kino samoświadome, Rian Johnson wie jaką wybrał konwencję i wszystko doskonale jest dopasowane tak żeby współgrało z resztą. Nawet momenty absurdalne pasują tutaj jak ulał, a złamanie schematu filmów kryminalnych tylko podkreśla, z jak wyjątkowym filmem mamy do czynienia.

   Historia jaką nam się opowiada, to nie zwykłe "Kto zabił?" znane z "Kryminalnych zagadek Miami" i innych tego typu seriali. To mądrze skonstruowana rozrywka, pełna humoru, nieoczywistych wyborów i trzymających w napięciu pełnych dwóch godzin znakomitego popisu scenopisarstwa i aktorstwa.
   Coś niesamowitego.
   Ocena: 10/10
  • By Mordimer
   Wyczuwam odgrzewane kotlety.
  • By Dworzanin.Herzoga
   Rap jest mi raczej obcy, ale ten kawałek Bedoesa rozprzestrzenił się viralowo po necie [oryginał ma 11mln wyświetleń w mniej niż miesiąc]
   i został jak widać inspiracją do przeróbek. Tutaj w połączeniu z universum "Świata według Kiepskich".  
    
   Klimatycznie wyszło, dobrze dobrane ujęcia i sprawnie zmontowane.
   Lekkie wzruszenie dopadło mnie widząc przebitki z tak klasycznych odcinków jak "Wal magistra", lub samosąd sąsiedzki pod przewodnictwem sędzi Prostaty z Texasu. 😃
   Z uwagi na naruszenie praw autorskich już raz filmik zniknął z YT, ale widzę, że reuload ma już prawie 5 tysięcy łapek w górę.
    
   Jak Wam się to widzi?
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.