Skocz do zawartości

Treningowo


Passion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Hej :)

Temat dla mnie. Dużo chodzę, przynajmniej 4 razy w tygodniu wyjdę na jakiś basen/siłownie. Na siłowni jak na razie korzystam raczej z maszyn, ale powoli zastanawiam się nad wolnymi ciężarami. 

Mogę powiedzieć tyle, że do ćwiczeń daje dużo odpowiednia dieta np nie jedzenie śmieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze do ćwiczeń polecałam kobietom hula-hop. Trenuję już od roku, cztery razy w tygodniu po 40-50 minut. Wiele rzeczy można z tym robić i kręcić na całą masę sposobów. Po treningu zawsze jakieś piętnaście minut się rozciągam i tyle wystarczy.

Dzięki hula-hopowi poprawiłam swoją koordynację, wzmocniłam odcinek lędźwiowy (wcześniej bardzo mnie w tym miejscu bolały plecy, odkąd zaczęłam ćwiczyć całkowicie się to zmieniło). Moim zdaniem nie ma nic lepszego dla kobiety niż właśnie taniec z hula-hopem, bo pracujemy na najważniejszymi dla kobiecej sylwetki partiami. No i fajna zabawa jest przy tym. Dodatkowo, trzeba być naprawdę ogromnym leniem, żeby odmówić sobie ćwiczeń. Jak już jestem bardzo zmęczona to rezygnuję z udziwnień, staję przed telewizorem i po prostu kręcę, żeby chociaż cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą mode na hula hopy 5-6 lat temu, matki, ciotki stoją przed tv, oglądają polskie seriale i kręcą dupą :D po tygodniu już to zaległo gdzieś w koncie. 

Ciekawe jaki wpływ na stawy ma ruch okrężny powtarzany przez godzinę, skoro dla rozgrzewki odradza się kręcenia biodrami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, radeq napisał:

Pamiętam tą mode na hula hopy 5-6 lat temu, matki, ciotki stoją przed tv, oglądają polskie seriale i kręcą dupą :D po tygodniu już to zaległo gdzieś w koncie. 

Ciekawe jaki wpływ na stawy ma ruch okrężny powtarzany przez godzinę, skoro dla rozgrzewki odradza się kręcenia biodrami. 

 

Bardzo ważne jest kupno profesjonalnego sprzętu, hula-hop nie może dużo ważyć, ani być z modnymi dzisiaj wypustkami, bo zrobimy krzywdę nerkom. Jak pisałam, ćwiczę rok, hooping jest już stylem tańca od dawna i praktycznie nie natrafiam na żadne artykuły medyczne odradzające tę formę ruchu. Ja rejestruję same pozytywy. Wzmocniły mi się stawy, miałam częste bóle pleców, które sięgają czasów mojego dzieciństwa, a teraz nie dolega mi praktycznie nic. Nie mam zadyszki po dobiegnięciu do autobusu, czuję się zdrowa i na "swój wiek". Oczywiście oprócz tego polecam rozciąganie. W wolnej chwili fajna jest również joga na wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raspberry napisał:

Nie mam zadyszki po dobiegnięciu do autobusu, czuję się zdrowa i na "swój wiek". Oczywiście oprócz tego polecam rozciąganie.

 

Dzidzia, ty masz dopiero 22 lata:lol:.

Dodaj sobie jeszcze raz tyle + np. 8lat i dopiero używaj takiego zwrotu.

Ogólnie mam "bardzo dobry humor" - *2-gi tydzień września należy do ciebie:lol:

 

Leżę i kwiczę:D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SledgeHammer napisał:

 

Dzidzia, ty masz dopiero 22 lata:lol:.

Dodaj sobie jeszcze raz tyle + np. 8lat i dopiero używaj takiego zwrotu.

Ogólnie mam "bardzo dobry humor" - *2-gi tydzień września należy do ciebie:lol:

 

Leżę i kwiczę:D.

 

 

Kolego, pisałam że miałam problemy z plecami ;) wtedy na swoje 21 lat na pewno się nie czułam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Raspberry napisał:

Kolego, pisałam że miałam problemy z plecami ;) wtedy na swoje 21:lol::lol::lol:(no nie mogę) lat na pewno się nie czułam.

 

Koleżanko:) to naucz się pływać.

Jak już potrafisz, to basen 3 razy w tygodniu po 1h.

Nie piszę o wyczynówce, wystarczy  30 - 40 min. w godzinie uczciwego pływania.

Bedziesz sie czuła jak Ja jak miałem 15 lat.

Wszystko ci przejdzie, nie ma lepszego sportu, aby czegoś w organiźmie nie uszkodzić;)

 

* nie zmienia to faktu, że dalej leżę i kwiczę:D

 

Edytowane przez SledgeHammer
kurde, zapomniałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SledgeHammer napisał:

 

Koleżanko:) to naucz się pływać.

Jak już potrafisz, to basen 3 razy w tygodniu po 1h.

Nie piszę o wyczynówce, wystarczy  30 - 40 min. w godzinie uczciwego pływania.

Bedziesz sie czuła jak Ja jak miałem 15 lat.

 

* nie zmienia to faktu, że dalej leżę i kwiczę:D

 

 

Umiem pływać, ale boję się wody. Zostanę przy tym co mi służy, joga i hooping to fajna, relaksująca zabawa.

 

10 minut temu, sensoryczna napisał:

Właśnie sobie uświadomiłam, że kręcenie kółkiem mam w nawyku. Używam go średnio 1-3 razy w tygodniu, po 40 minut, już od przeszło 3 lat.

Moje dość ciężkie jest, sama je zrobiłam, waży z 2kg. Teraz tak myślę, że to za dużo może. Przestałam się nad nim zastanawiać, zupełnie.

 

Zdecydowanie za ciężkie. Kup specjalne sportowe, robione na zamówienie i pod swój wzrost. Hop powinien sięgać pępka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎09‎-‎14 o 22:04, Raspberry napisał:

 

Zdecydowanie za ciężkie. Kup specjalne sportowe, robione na zamówienie i pod swój wzrost. Hop powinien sięgać pępka.

Rozmiar jest w sam raz. Mam również takie, kupione w sklepie sportowym, ale jest za lekkie, w ogóle go nie czuję.

Postanowiłam, że to zrobione przeze mnie uszczuplę o 1kg, bo rzeczywiście, te 2kg, to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie żywienia, to bardzo wielki śmietnik jest. Znajdziesz masę wyników badań, które jednoznacznie stwierdzą to, co napisałeś w pierwszym zdaniu o tłuszczach nasyconych, ale znajdziesz też bardzo dużo sensownych argumentów potwierdzających korzyści z ich stosowania i tak jest w przypadku bardzo wielu innych kwestii. Nasycone dopiero niedawno weszły do łask, a olej kokosowy to obecnie hicior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.