Skocz do zawartości

Żydzi potomkami Neandertalczyków?


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Natknąłem się niedawno na interesujące dane pokazujące podobieństwa pomiędzy współczesnym "narodem wybranym", a Neandertańczykami. Istnieją także podobieństwa w charakterze i inteligencji. Neandertańczycy byli rdzennymi mieszkańcami Europy, którzy przybyli z Afryki dużo wcześniej (około 350-400 tysięcy lat temu) niż współcześni Homo Sapiens (jakieś 65 tysięcy lat temu, różne są szacunki). Gatunki te krzyżowały się między sobą, toteż 20-12 tysięcy lat temu występowała na terenach Europy epoka lodowcowa, która była mocnym testem wytrzymałości na jednostki (toteż, o ile dobrze pamiętam, Neandertańczycy nie dożyli bezpośrednio tego). Głębiej opisaną antropologię i pochodzenie gatunktów ludzi znalazłem w książce "Dlaczego zachód rządzi - na razie" Iana Morrisa. 

Teza jest taka - Żydzi, wśród wszystkich ludzi współcześnie żyjących mają najwięcej genów Neandertańczyka, toteż dzielą najwięcej od nich cech. Kształt czaszki, krzywy nos, mocno abstrakcyjne myślenie, postawienie na introwertyzm. Neandertańczycy byli dużo wyżej rozwinięci niż homo sapiens. Tworzyli kulturę, odprawiali pogrzeby, potrafili rozpalić ogień.

Także mieli odzież i wytwarzali biżuterię, ponieważ chłodne klimaty europejskie wymusiły to na nich. Trudna sytuacja pogodowa koreluje z inteligencją - ludy białych Europy i wschodni Azjaci mają średnie IQ powyżej 100 (Europejczycy przy granicy, ale uznajmy - efekt Flynna ciągle zachodzi). Żydzi mają średnie IQ na poziomie 115. Oczywiście niekoniecznie jest to związane z genami Neandertańskimi. Oczywiście jest korelacja pomiędzy procentem genów neardentańskich w grupie, a inteligencją danej grupy, toteż Żydzi mieli inną strategię reprodukcyjną przez ostatnie tysiące lat. Jak w żydowskiej kulturze - kładło się silny nacisk na rozmnażanie u wybitnych jednostek, tak też u katolików (przykładowo w Polsce), wybitne jednostki potrafiące czytać, nie rozmnażały się tak bardzo, ponieważ wybitne jednostki szły w duchowieństwo zazwyczaj, a panuje Kościele katolickim celibat. 

 

Tak więc mimo wszystko - dawno żyjący w Europie Neandertańczycy wyginęli, ale geny po nich pozostały. Wszystko wskazuje na to, że najwięcej po nich mają Żydzi, potem Azjaci, biali Europejczycy, a Afrykańczycy ze środkowej Afryki nie mają genów tych wcale. 

 

 

jU4yU4r.jpg

 

JI9OnUu.jpg

 

2PCufHv.jpg

 

pG25exs.jpg

 

932qWR3.jpg

 

Wstawiłem kilka screenów na ten temat. Niestety wymagany angielski. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Jak w żydowskiej kulturze - kładło się silny nacisk na rozmnażanie u wybitnych jednostek, tak też u katolików (przykładowo w Polsce), wybitne jednostki potrafiące czytać, nie rozmnażały się tak bardzo, ponieważ wybitne jednostki szły w duchowieństwo zazwyczaj, a panuje Kościele katolickim celibat. 

Interesujące spostrzeżenie.

Były jakieś badania w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Teza jest taka - Żydzi, wśród wszystkich ludzi współcześnie żyjących mają najwięcej genów Neandertańczyka, toteż dzielą najwięcej od nich cech. Kształt czaszki, krzywy nos, mocno abstrakcyjne myślenie, postawienie na introwertyzm. Neandertańczycy byli dużo wyżej rozwinięci niż homo sapiens. Tworzyli kulturę, odprawiali pogrzeby, potrafili rozpalić ogień.

 

Z tym abstrakcyjnym myśleniem to nie jestem pewien, czy nas wyprzedzali.

 

Coś pamiętam piąte przez dziesiąte, że w "Od zwierząt do bogów" Yuval Noah Harari [btw żydowskiego pochodzenia] pisał, że homo sapiens wybili neandertalczyków, ponieważ

nawet w razie przegranej bitwy umieli odpowiednio odpowiednio zmodyfikować swoją taktykę i później wygrać, a neandertalczycy byli bardziej sztywni i schematyczni.

Ale mogę się mylić, czytałem to ponad półtora roku temu.

 

Jednak na pewno byli dużo bystrzejsi i mniej prymitywni niż wynika z obiegowych opinii.

 

Ogólnie ciekawy temat, kiedyś szukałem info na temat neandertalczyków i natknąłem się na stronę typa który wskazywał właśnie, że żydzi mają dużo cech czaszki wspólnych z neandertalczykami, ale sprawiał

wrażenie foliarza. "Huge questions" czy coś takiego.

 

BTW sam mam sporą projekcję szczęki, silny łuk brwiowy, pochyłe czoło, niewielki "guz potyliczny" itp.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Occipital_bun

 

Kiedyś się zastanawiałem czy mogę mieć jakiś mały % genów wspólny z nimi.

:P 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przypuszczam, że chodzi ci o tę książkę:  "Habiru: The Rise of Earliest Israel" (Gary'ego Thompsona). Dowodzi on, że podobieństwa w fizycznej budowie, takie jak szerokie barki i biodra, krzywy nos i pochyłe czoło Habiru (opisani zresztą w starożytnych tekstach (The Mysterious Habiru. Hebrew or Habiru.) wzięli od Neandertalczyków. W czasach kiedy to pisał nie mógł wiedzieć o niedawnych odkryciach genetyki, które to potwierdziły ale nie tak do końca, o czym dalej:

 

to że się krzyżowaliśmy z Neandertalczykami to fakt niedawno potwierdzony, stało się to wpierw na Bliskim Wschodzie ok 60 tys. lat temu (Neanderthals may have interbred with humans. Genetic data points to ancient liaisons between species.). Prawdopodobnie dalej w Azji też choć w podobnym czasie - tak wynika z badań genetycznych. To, że zaczęło się na Bliskim Wschodzie nie oznacza, że Neandertalczycy tam pozostawili po sobie najwięcej. Najwięcej mają Japończycy i Chińczycy i Papuasi, ci jednak z najprawdopodobniej krzyżowali się z tubylcami gdzieś po drodze do Chin a nie na Bliskim Wschodzie bo jak wyjaśnić tak wysoki poziom ich genów i tak małe podobieństwo w fizycznej budowie - nie są Chińczycy ani mocniej zbudowani, nie mają haczykowatych nosów, wręcz przeciwnie, małe jak dzieci, i nie są blondynami/rudymi a tacy właśnie byli Neandertalczycy, przynajmniej ci z Europy - inaczej by nie przetrwali (Reichholf, Josef "Zagadka rodowodu człowieka. Narodziny człowieka w grze sił z przyrodą"). Może też byc tak, że jednak zmieszali się gdzieś w Arabii a potem długa droga do ich kraju znacznie ich zmieniła nie to co Semitów, którzy przecież pozostali na Bliskim Wschodzie i może dlatego zachowali takie czy inne cechy wyglądu.

 

Jeśli chodzi o to czy pochodzą od Neandertalczyków, to jest to prawda, choć mniejsza niż, że Chińczycy od nich pochodzą, przynajmniej genetycznie. A jeśli chodzi o to czy od Neandertalczyków pochodzi ich kultura to na pewno nie jest to prawda. Bardziej jest to zlepek osiadłej miejskiej, już będącej cywilizacji bliskowschodzniej i wędrownej, plemiennej kultury Habiru - bandytów i rabusiów, którzy stworzyli ultra skuteczną kulturę wędrownych kombinatorów, handlarzy i oszustów, która przetrwała i rozwinęła się wśród bardziej osiadłych i bardziej "cywilizowanych" a nade wszystko bardziej naiwnych kultur.

O tym też już dużo było powiedziane.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Żydzi potomkami Neandertalczyków?
  • 2 miesiące temu...

Kiedyś też na podobny materiał trafiłem: http://hugequestions.com/Eric/Neanderthals/Blame-the-Neanderthals.html 
@Dworzanin_Herzoga właśnie.

Popłynę trochę "językowo". Ciekawe, że po amerykańsku na dupków się mówi "dickhead", czego synonimem jest "Richard Cranium" :) https://www.urbandictionary.com/define.php?term=richard cranium 

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Następnym razem archiwizuj.

--

A propos przeszukiwania wayback machine to popełniłem małą zakładkę, która wyszukuje adresu w archiwum.

Jak to działa? Trzeba zrobić zakładkę i zamiast adresu wstawić to:

javascript:(function(){%20var%20curloc%20=%20window.location.toString();%20var%20newloc%20=%20%22http://web.archive.org/web/*/%22%20+%20curloc;%20location.href=newloc;})()

Potem jak się strona nie znajdzie to można kliknąć w tą zakładkę i ten skrypt wyszuka podany adres w archiwum. Działa w Firefoksie, Operze/C

hromium.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.