Skocz do zawartości

"Rolnik szuka żony" - jest iskierka nadziei? Nie.


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że perwersyjnie lubię paradokumenty o prawdziwych 'miłościach', to nie omieszkałem włączyć TV na premierowy odcinek 5 serii pt. "Rolnik szuka żony". W prologu dziesięcioro (9 facetów i 1 babeczka) kandydatów do programu prezentuje siebie, swoje gospodarstwo, opisuje swoje cechy charakteru, mówi co oferuje i co oczekuje w zamian. No i standardowo; każdy szuka miłości swojego życia, że mu ciężko w samotności, nie ma kto pomóc, nie ma do kogo się przytulić. Oczywiście kilkanaście razy w ciągu 1h obowiązkowo padło wyrażenie "druga połówka", czyli kodowanie i programowanie gawiedzi odbywa się w najlepsze. Przekaz jest jednoznaczny: kobieta = szczęście.

 

Czemu piszę w tytule wątku o iskierce nadziei? Pierwszy raz w historii programu (ponad 40 odcinków) pojawił się uczestnik, który otwarcie powiedział, że jest zadowolony z życia, jest szczęśliwy na chwilę obecną, mimo że nie ma kobiety!!! Szok. Dodał, że jeśli spotka fajną, mądrą partnerkę to chciałby się ożenić. No okej. Pomyślałem, że ten pan po wieczornym udoju zamyka się na skobel w komórce na paszę wysokobiałkową i czyta potajemnie to satanistyczne forum i nie ma parcia na żonę. ... i nagle słyszę skamlanie o tę "drugą połówkę". Ja pierdolę, a już myślałem, że facet jest ogarnięty. Ale jednak nie. Nadzieja prysła. Matrix trzyma się dobrze.

 

Inny zdesperowany rolnik powiedział wprost: "chcę, żeby tylko była"!!! . Czyli ona ma chyba tylko leżeć i pachnieć, na dzień dobry postawił ją na bardzo wysokim piedestale. Brak komentarza.

 

A swoją drogą to rolnicza brać ma się coraz lepiej. Zautomatyzowane obory na 100 jałówek, nowoczesny i rozbudowany park maszynowy, wielohektarowe areały uprawne. Bezpowrotnie minął czas krytych strzechą chałup; teraz rolnik mieszka w rezydencji, a w łazience jest sauna, jaccuzi i wanna z hydromasażem. To zapewne efekt 'dobrej zmiany'. Ledwie pisiory dorwały się do władzy i od razu na polskiej wsi zapanował wszelaki dobrobyt. ;) I tylko ten zawistny obłąkany opozycyjny elektorat twierdzi, że pokazując w tubie propagandowej taki sielankowy obraz prezes Kurski wykonywał li tylko polecenie bezdecyzyjnego posła prostego z ulicy Nowogrodzkiej. :D Podła opozycja.

 

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kieruje takimi ludźmi, aż taka desperacja? To dla mnie poniżające. 

 

 

A co do rolnictwa, ojciec mój był budowlańcem i głównie pracował u dwóch grup ludzi - najwięcej budowali/remontowali ludzie wracający zza granicy i...? No właśnie rolnicy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierują nimi wpojone wzorce a takie programy tylko je jeszcze pogłębiają. Tam wszystko oparte jest na emocjach a to właśnie emocje są "językiem" podświadomości. Wzorce pozmieniać czy zrozumieć samego siebie to serio nie taka łatwa sprawa. Dlatego masy są kierowane. Oczywiście w poczuciu swojej indywidualności i wolności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie oglądam takich programów po prostu szkoda na to czasu mimo że janusze się śmieją przed telewizorem a obok siedzi roztyła grażyna co śmierdzi i wygląda jak chłop z wąsem, szkoda czasu i jest to smutne po prostu.

Godzinę temu, Magician napisał:

eraz rolnik mieszka w rezydencji, a w łazience jest sauna, jaccuzi i wanna z hydromasażem. To zapewne efekt 'dobrej zmiany'. Ledwie pisiory dorwały się do władzy i od razu na polskiej wsi zapanował wszelaki dobrobyt. ;) I tylko ten zawistny obłąkany opozycyjny elektorat twierdzi, że pokazując w tubie propagandowej taki sielankowy obraz prezes Kurski wykonywał li tylko polecenie bezdecyzyjnego posła prostego z ulicy Nowogrodzkiej. :D Podła opozycja.

Pińdzisiąt a nawet i 20 lat temu to na takiej wsi i gospodarstwie Polskim panowało czyste średniowiecze, a teraz jak mówisz luxusy i hydromasaże, automatyzacja bą tą elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DOHC napisał:

Nie wiem co kieruje takimi ludźmi, aż taka desperacja?

Niestety, desperacja faceta, który chce zdobyć kobietę, nawet za cenę poniżenia, bije z każdej strony. Z każdej. Programy w TV, dyskoteka, a nawet zwykła ulica. Wszędzie promowany jest wizerunek kobiety jako największej nagrody dla faceta. Mężczyzna zawsze skacze by zdobyć względy kobiety. Wiem, że Marek walczy o zmianę tego postrzegania kobiety, jako synonimu najwyższego boskiego dobra, ale to jak strzał z kapiszona. Kibicuję mu ale będzie bardzo trudno mu się przebić ze swoim przekazem.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Głodny Prawdy napisał:

teraz jak mówisz luxusy i hydromasaże, automatyzacja bą tą elegancko.

Hehe, a widzisz, nie oglądasz programów o miłościach na jedynie słusznym i prawilnym kanale telewizyjnym to i nie wiesz jak teraz mieszka polski rolnik. :lol: A to jaccuzi i hydromasaż to nie była ściema. Właściciel tej łazienki chciał się pokazać w nadziei, że znajdzie wymarzoną "drugą połówkę". Pan jest po rozwodzie jednym czy dwóch! :D Nic się nie nauczył, a ma 62 lata. Ale nadal wierzy, że znajdzie tę jedyną, wierną, mądrą, opiekuńczą, niematerialną niewiastę, ciepłą, wyrozumiałą, lubiącą pasjami wybierać gnój.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak kobiety odrzuca od wsi? Zakodowany stereotyp?

Jak już pisaliście poziom życia jest wysoki, komfortowe domy, pracownicy najemni z Ukrainy bądź miejscowi żule.

Setki ha + maszyny to jest już znaczący majątek, zbliżony do małego przedsiębiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician nie wiem czym tu się przejmować, to po prostu kolejny, wyreżyserowany show dla mass spędzających czas gapiąc się bezwiednie w "pudło z trubadurami", biorących wszystko co zostanie w nich pokazane i powiedziane za prawdy absolutne. Sam TV nie oglądam w ogóle, stoi sobie odłączony w salonie i po prostu się kurzy, raz na ruski rok może obejrzę jakiś film warty obejrzenia na dużym formacie po wcześniejszym "pobraniu" go z PirateBay'a  :P

 

@Brat Jan dodaj do tego jeszcze fakt że zależnie co się uprawia/hoduje to roboty (takiego konkretnego zapierdolu) masz 3-4 miesiące, potem kolejny miesiąc bądź dwa takiego doglądania, opryskiwania (lekkiej roboty) i kilka miesięcy odpoczynku - a hajs plus jakieś dotacje się zgadzają.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia z tym bogactwem na wsi to nie tak do końca. Należy wziąść pod uwagę że spora część gospodarstw, budynków, maszyn jest na kredyt, a to z dotacji unijnych, i oczywiscie nie każdy rolnik może liczyć na dotację, są równi i równiejsi. Zdarzają się przypadki gdzie chłop nie ubezpiecza przyszłych plonów, przychodzi w żniwa grad i muci równo rzepak bądź kukurydze i chłop wpada w długi. Ale ok. Wieś kiedyś a dziś to różnica, oczywiscie występują rejony w Polsce gdzie występuje bida, stary traktor z psem w błocie, drewniana chaupa i jakis pług w krzakach ale poprawa jest.

 

Odnośnie programu. U znajomych sobie obejrzałem popijając mięte albo melisę.

Patrzę na tych ludzi, tych facetów. Jeden łazi wśród krów, drugi gnój przewala a jeszcze jeden traktorem się lansuję niczym nowym bmw. I ten smutek, żal w oczach kandydatów. Ta koorwa stracona pozycja, bo kobity brak. Brakowało by prowadząca podcierała im łzy spływające z oczu i głaskała po główce. Jakie to słabe.

Nie dziwota że żadna nie chce dać dupy takim płaczkom, skoro baby szukają siły i zdominowania ze strony samca.

I to wszystko w tv przed milionami ludzi. Prawdziwy pokaz klęczenia przed piczką, "żeby tylko była"

A nie jest, masz ci los, jak pięknie w hoya robi wszystkich.

 

 

Edytowane przez IgorWilk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

to po prostu kolejny, wyreżyserowany show dla mass

Zgadza się. Jestem tego samego zdania. Do programu zgłosiło się pewnie setni rolników, ale wybrano tylko tych przy kasie i którzy obowiązkowo mówili, że życie bez kobiety nie ma żadnego sensu. Rolnik dziś błyszczy a jednocześnie pragnie kobiety jak kania dżdżu. Wtłaczany jest wzorzec i to na chama i bez mydła, że facet bez żony to jak kwiatek bez wody. Nie, tak nie jest.

 

10 minut temu, Brat Jan napisał:

Setki ha + maszyny to jest już znaczący majątek

To znaczący majątek? Eufemistycznie do tego podchodzisz. Zaledwie 100 h ziemi w dobrej klasie plus nowoczesne ciągniki (gps, pneumatyka, klima, każdy wart kilkaset tysi) czyni z takiego rolnika milionerem. Facet jest ustawiony, przedsiębiorczy i ma łeb na karku, a tu nagle skamle, "żeby tylko była". Niby ma jaja, a jednak kompletnie wykastrowany. Tęsknota niektórych facetów za kobietą jest porażająca. Ale nie można z nich drwić, może nie mają wiedzy, może nigdy nie mieli sexu z kobietą. Może stąd ta ich czysta skrajna desperacja.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Magician napisał:

nagle skamle, "żeby tylko była"

I ten wzrok jak u jakiegoś ćpuna, który błaga o kolejną dawkę .. kłamstwa, że kobieta to coś nadzwyczaj cudownego, że odmieni Twoje życie. I odmienia. Oni w to święcie wierzą, dlatego, gdy już znajdą jakąś połowicę, to szybciutko ślub, przepisanie majątki a po 2 latach - miś byłeś za dobry i nara. I znowu wraca ten wzrok i to błagalne spojrzenie jak u kota ze Shreka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach chłopaki mają słabo obecnie pod względem sexu czy związków. Większość mieszkanek wsi w wieku rozpłodowym powyjeżdżało do dużych miast szukać jelenia do ustawienia się. Wiem co mówię bo znam mnóstwo lasek w Wawie, które były ze wsi. 

Są to w większości tak zwane wieśniary. Piszę to z całą odpowiedzialnością za pogardę zawartą w tym słowie. Dlaczego? Dlatego, że trzeba by posłuchać co one mówią o chłopakach z ich wsi, którzy pozostawali na wsi. Zobaczyć jakie to są teraz gwiazdy. Posłuchać jakie mają wymagania...to jest kosmos jakiś. 
Dla nich faceci ze wsi to dno na które nie warto splunąć. One wyjeżdżają do miast aby poznać faceta z furą cyt " tak że jak podjadę z nim na święta do mamy to wszystkim oko zbieleje" (to autentyczne słowa jednej z poznanych kiedyś lasek).

Rozumiem chęć wyrwania się ze wsi. Ok. Ale ta pogarda i wielkomiejskie maniery jakich nabierają urywając się z łańcucha spod chałupy są tak monstrualne, że aż głupie. 

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IgorWilk napisał:

U znajomych sobie obejrzałem popijając mięte albo melisę.

Nie pamiętasz co popijałeś? To była finlandia żurawinowa. Albo samogon. Piłeś bo żal Ci było, że jeździsz tylko 3-letnią panamerą zamiast wypasionym John Deere za melona. Tu Cię boli. :P

 

48 minut temu, IgorWilk napisał:

Brakowało by prowadząca podcierała im łzy spływające z oczu i głaskała po główce

Chętnie bym przytulił tę prowadzącą, panią Manowską. Ale u mnie pola brak.

 

27 minut temu, Brat Jan napisał:

Znajomy rolnik kupował ostatnio 1ha już po 50 000 PLN

Znajomy zrobił dobry interes, ziemia rolna (czarnoziemy) to inwestycja lepsza niż bitcoin. Nigdy nie stanieje, będzie tylko drożeć.  Nigdy na tym nie stracisz.

Edytowane przez Magician
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AR2DI2 napisał:

Ale ta pogarda i wielkomiejskie maniery jakich nabierają urywając się z łańcucha spod chałupy są tak monstrualne, że aż głupie. 

To jest tak z bogatym i nowobogackim, ten, który zawsze miał pieniądze nie ma takiej potrzeby obnosić się i lansować jak ten drugi. Dziewczyny ze wsi są po prostu zakompleksione i szukają potwierdzenia swojej wartości w coraz to innych facetach z wyższej półki :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AR2DI2 napisał:

Na wsiach chłopaki mają słabo obecnie pod względem sexu czy związków. Większość mieszkanek wsi w wieku rozpłodowym powyjeżdżało do dużych miast szukać jelenia do ustawienia się. Wiem co mówię bo znam mnóstwo lasek w Wawie, które były ze wsi. 

Są to w większości tak zwane wieśniary. Piszę to z całą odpowiedzialnością za pogardę zawartą w tym słowie. Dlaczego? Dlatego, że trzeba by posłuchać co one mówią o chłopakach z ich wsi, którzy pozostawali na wsi. Zobaczyć jakie to są teraz gwiazdy. Posłuchać jakie mają wymagania...to jest kosmos jakiś. 
Dla nich faceci ze wsi to dno na które nie warto splunąć. One wyjeżdżają do miast aby poznać faceta z furą cyt " tak że jak podjadę z nim na święta do mamy to wszystkim oko zbieleje" (to autentyczne słowa jednej z poznanych kiedyś lasek).

Rozumiem chęć wyrwania się ze wsi. Ok. Ale ta pogarda i wielkomiejskie maniery jakich nabierają urywając się z łańcucha spod chałupy są tak monstrualne, że aż głupie. 

 

Widzę, że to podobne podejście jakie Polki mają do rodaków zagranicą. W tym przypadku tymi lepszymi są miejscy karierowicze, a zagranicą kolorowi.

 

Niestety nawet, gdyby taki rolnik chciał pokazać się w dużym mieście i poszaleć z dziewczynami to jednak środowisko gdzie przebywa na co dzień nie pozwoli mu na zmianę swojego  podejścia do życia, bo stać by go było. W myśl przysłowia "z kim przystajesz takim się stajesz" zostanie mentalnie "wieśniakiem"?

 

Był taka polska komedia, gdzie panna chciała się wyrwać do miasta, pracowała jako opiekunka, a potem poznała na mieście wykształconego jak się okazało rolnika. (tytuł mi uciekł z pamięci, ale było dwie części )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician Czarnoziemów jest w Polsce zaledwie 1%.

@Brat Jan Tytuł filmu to "Kogel-mogel" oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II"

 

Chodzą pogłoski, że park maszynowy u rolników w programie nie zawsze należy do nich.

Lepsze maszyny, mają być podstawiane dla reklamy, przez dilerów sprzętu rolniczego.

Edytowane przez Miodożerny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Quo Vadis? napisał:

kobieta to coś nadzwyczaj cudownego, że odmieni Twoje życie. I odmienia.

Oczywiście, że odmienia. Odmienia zapisy notarialne. Myślałam, że cię szczerze kocham, ale teraz nie wiem co czuję. Przykro mi, ale nie poświęcałeś mi czasu, ważniejsze były dla ciebie jałówki, i miałeś za mało podkręcony wąs. Ale to twoje pole to jest już moje. Na tinderze byłam tylko raz przypadkiem, telefon sam się włączył. Jestem niewinna.

 

@Amanda, wiemy, że Ci się podoba nasz wątek. No masz ten ar działki pracowniczej na kredyt we frankach i się uważasz za dzianą rolniczkę. Ładnie to tak się wtrącać kiedy możni tego świata rozmawiają o rolnictwie? Ale kiedy się ujawniasz to zawsze modlę się na klęczkach do Najświętszej Panienki byś pomyślała o wstawieniu chociaż przedniego garnituru. Aha, ten z jacuzzi leci na Ciebie.

Edytowane przez Magician
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach się tak jeszcze nie rozwodzą. Kobieta siedzi w domu, ma robotę i zajęcie- dzieci, obiad itp. To nie to co w wielkich miastach-  kobieta oczywiście panna, jedyne zajęcia to praca w korpo i dużo, koniecznie dużo oryginalnych hobby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Magician napisał:

Inny zdesperowany rolnik powiedział wprost: "chcę, żeby tylko była"!!! . Czyli ona ma chyba tylko leżeć i pachnieć, na dzień dobry postawił ją na bardzo wysokim piedestale. Brak komentarza.

Fajny program. Czasem oglądam.
Nic nie mam do nich a nawet ich rozumiem.
Pozdrawiam uczestników.
 

 

3 godziny temu, Magician napisał:

A swoją drogą to rolnicza brać ma się coraz lepiej. Zautomatyzowane obory na 100 jałówek, nowoczesny i rozbudowany park maszynowy, wielohektarowe areały uprawne. Bezpowrotnie minął czas krytych strzechą chałup; teraz rolnik mieszka w rezydencji, a w łazience jest sauna, jaccuzi i wanna z hydromasażem. To zapewne efekt 'dobrej zmiany'. Ledwie pisiory dorwały się do władzy i od razu na polskiej wsi zapanował wszelaki dobrobyt. ;) I tylko ten zawistny obłąkany opozycyjny elektorat twierdzi, że pokazując w tubie propagandowej taki sielankowy obraz prezes Kurski wykonywał li tylko polecenie bezdecyzyjnego posła prostego z ulicy Nowogrodzkiej. :D Podła opozycja.

Kolego weszliśmy do EU w 2004 od tamtej pory wiele się zmieniło na wsi. Mieszkałeś w piwnicy 14 lat czy co? Dopłaty sprawiły, że chłopstwo ma się dobrze. Patologia powoli znika ze wsi i tak trzymać. Naszym rodakom wiedzie się dobrze. Stać ich na ciągniki i maszyny rolnicze. Taki rolnik zapierdziela od rana do wieczora. Z czym Ty masz problem?

Edytowane przez Łapinski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Łapinski said:

Taki rolnik zapierdziela od rana do wieczora. Z czym Ty masz problem?

A dlaczego my nie mamy dopłat do niskich zarobków? Powinny być dopłaty do niskich zarobków jak w UK.  Nie widzę powodu żeby dopłacać tylko za to że na hektarze las rośnie czy trawa. To jest tak że w Polsce faworyzuje się pewne grupy- część przedsiębiorców, rolników, dopłatami unijnymi z naszych podatków. A co inni mają z tego? Robotę za najniższą krajową lub staż z UP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory są co 4 lata.
Są partie które są za wyjściem Polski z UE.
Nic tylko chodzić na głosowania. Polska wyjdzie z UE. Skończą się dopłaty do rolnictwa. Będziesz wtedy wielkim szczęśliwcem.

@Les Dopłaty do niskich zarobków? :D:D:D Mój Boże do czego to doszło na tym świecie.
Po co zmieniać pracę na lepszą. Po co studiować. Po co podnosić kwalifikację?
Państwo mi dopłaci do niskich zarobków :D

Przypominam, że takich mieliśmy polityków z BEKIEM na czele co to słuchali się wszystkich za granicą szczególnie pana chamberlaina i gamalaina. Bo tu przecież cebulandia jakaś nie to co tam na zachodzie. Z czego mamy płacić te socjale? Nie mamy kolonii, nie napadaliśmy na inne państwa.

Edytowane przez Łapinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.