Skocz do zawartości

Lęk przed nieznanym


Qba

Rekomendowane odpowiedzi

 Uczucie nie pewności towarzyszy ludziom od dawna, szczególnie dotyczy to przyszłości, która może się wydawać mglista/wątpliwa. Nie jest to nic nowego.

Jak to u Was wygląda drodzy Samcy ? Często odczuwacie taki swoisty niepokój ?  Jak to się u Was objawia i czy macie sposoby żeby sobie z tym radzić ?

 

  Osobiście zdarzają mi się takie stany, kiedy za bardzo odbiegam w przyszłość. W tedy zaczynam się analizować, dywagować czy wszystko potoczy się dobrze.

Chyba "najgorsze" z tego jest zastanawianie się czy mam jakiś plan awaryjny. Jednak nie mogę powiedzieć, że dopada mnie stan permanentnego strachu. Taki zwykły lęk, ot co. 

.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam, każdy tak ma. Złoty środek? Rób co masz robić, umysł podąży za ciałem, tak jak przy pierwszym pocałunku, pierwszym seksie, pierwszej bójce, pierwszym podrywie, pierwszym treningu. Nie myśl o tym jak coś zrobić tylko jakie masz z tego korzyści, jak podświadomość uzna że jest to dla Ciebie opłacalne to przez wszystko Cię poprowadzi. Gdyby chociaż 1/1000 moich złych myśli się sprawdzała to umarłbym przed pójściem do podstawówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie "tylko głupi się nie boi". Gdyby brać to dosłownie, to wyszłoby, że świat jest pełen samych mądrych ludzi, ponieważ nie ma nikogo, absolutnie nikogo, kto nie odczuwa lęku. Choćby był w nie wiadomo jak komfortowej sytuacji, to zawsze odczuwa strach, chociażby przed utratą tego co ma. 

 

Jest to całkowicie naturalne, strach nas chroni i motywuje do działania. Nie oznacza to jednak, że należy ze strachu klękać, a wręcz przeciwnie, należy go przezwyciężać. Każde takie przezwyciężenie strachu przed czymś hartuje nas i przygotowuje do przyszłych bojów na arenie naszego życia.

 

Nie pozwól by strach powstrzymywał Cię przed działaniem, a wszystko będzie dobrze.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lęk przed nieznanym jest atawistyczny. Pierwotny. Siedzi głęboko w gadzim mózgu i jego zadaniem jest dostarczyć informacji niezbędnych żeby nie dać się zabić.

W świecie współczesnym, w ramach obowiązującej umowy społecznej, podciągamy pod lęk pierwotny zdecydowanie za dużo.

 

Wyobraź sobie całe jedzenie, które masz zjeść do końca życia. Zajebista góra, prawda? Potrafi przytłoczyć.  Prawda jest taka, że..... i tak to zjesz.

Edytowane przez Mnemonic
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.