Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia,

 

13 października 2017 r. do sądu rodzinnego złożyłem wniosek o widzenia z moją córką, która obecnie przebywa z matką. 28 marca 2018 odbyła się pierwsza rozprawa i praktycznie w godzinie rozprawy otrzymałem odpowiedź bezpośrednio do ręki przed salą sądową. W godzinie rozprawy dowiedziałem się, że matkę mojego dziecka będzie reprezentować kancelaria prawna, jej pełnomocnik. Pismo, które otrzymałem z pełnomocnictwem od strony, czyli kancelarii, która reprezentuje, matkę dziecka na jednej z zakładek pełnomocnictwo, pismo kieruje, nie do mnie tylko zaadresowała je z imienia i nazwiska do mojego taty, który z tą sprawą nie ma nic wspólnego. Pomylili imię.

I tu moje pytanie, czy taka odpowiedź na mój pozew, którą otrzymałem dopiero po 5 miesiącach, w godzinie rozprawy, powinna być rozpatrywana i brana pod uwagę przez sąd i przeze mnie ? Czy nie jest tak, że strona ma 14 dni odpowiedzi na mój wiosek, a nie 5 miesięcy ? I czy odpowiedź na mój wniosek, który dostałem od pełnomocnika strony na piśmie, z błędnym moim imieniem w odpowiedzi na mój wniosek. Jest wiążący dla sądu ? Czy mogę takie pismo od razu odrzucić ? Ze względu na błędy formalne (spóźniony czas dostarczenia), czyli przekroczenie czasu 14 dni na odpowiedź i podanie w piśmie o pełnomocnictwo strony w zakładce udzielam pełnomocnictwo mojego błędnego imienia ?

 

 

Edytowane przez Rockhello
wielkość tytułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to Ci prawnik potrzebny od zaraz.

Z daleka widać iż to gra na czas/zasoby. Widywanie córki za dodatkowe profity/zmiękczanie.

Na jakiej zasadzie udowodni Ci, że dostarczyła pismo? Podpisałeś coś? Gdzie stempel pocztowy albo kwit kuriera?

 

Ogólnie gra `Cieni`tylko musisz wylukać co chce w zamian i będziesz miał czarno na białym.

Pamiętaj będzie miękczyć grunt abyś tonął w emocjach i łapał się każdego jej wariantu w zamian za łaskę widzenia z dzieckiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rockhello napisał:

Witam Bracia,

 

13 października 2017 r. do sądu rodzinnego złożyłem wniosek o widzenia z moją córką, która obecnie przebywa z matką. 28 marca 2018 odbyła się pierwsza rozprawa i praktycznie w godzinie rozprawy otrzymałem odpowiedź bezpośrednio do ręki przed salą sądową. W godzinie rozprawy dowiedziałem się, że matkę mojego dziecka będzie reprezentować kancelaria prawna, jej pełnomocnik. Pismo, które otrzymałem z pełnomocnictwem od strony, czyli kancelarii, która reprezentuje, matkę dziecka na jednej z zakładek pełnomocnictwo, pismo kieruje, nie do mnie tylko zaadresowała je z imienia i nazwiska do mojego taty, który z tą sprawą nie ma nic wspólnego. Pomylili imię.

I tu moje pytanie, czy taka odpowiedź na mój pozew, którą otrzymałem dopiero po 5 miesiącach, w godzinie rozprawy, powinna być rozpatrywana i brana pod uwagę przez sąd i przeze mnie ? Czy nie jest tak, że strona ma 14 dni odpowiedzi na mój wiosek, a nie 5 miesięcy ? I czy odpowiedź na mój wniosek, który dostałem od pełnomocnika strony na piśmie, z błędnym moim imieniem w odpowiedzi na mój wniosek. Jest wiążący dla sądu ? Czy mogę takie pismo od razu odrzucić ? Ze względu na błędy formalne (spóźniony czas dostarczenia), czyli przekroczenie czasu 14 dni na odpowiedź i podanie w piśmie o pełnomocnictwo strony w zakładce udzielam pełnomocnictwo mojego błędnego imienia ?

 

 

Pierwsze pytanie, czy uczestniczka (matka córki) była zobowiązana do złożenia odpowiedzi na wniosek pod rygorem utraty tego prawa na późniejszym etapie postępowania. Kwestię taką możesz sprawdzić w aktach sprawy do których masz dostęp. Jeśli takiegoż zobowiązania to mogli tak zrobić to powszechna praktyka. Druga kwestia jeśli np. udzieliła Kancelarii pełnomocnictwa przykładowo 15 marca 2018 roku to zawodowy pełnomocnik zazwyczaj pisze pismo, gdzie składa wnioski dowodowe dobre dla jego Klienta, to także powszechna praktyka.

 

Kwestia kolejna Sąd powinien dać Ci możliwość wypowiedzenia się do twierdzeń i wniosków zawartych w piśmie np. w terminie 14 dni od złożenia tego wniosku. Jeśli nawet tego nie zrobił, odnieś się do odpowiedzi na wniosek pełnomocnika matki swojego dziecka. Błędne imię można zawsze sprostować, to nie stanowi podstawy do odrzucenia wniosku z automatu.

 

Według mnie dobrym pomysłem jest udanie się po pomoc do jednego z adwokatów/radców prawnych będących w Twoim mieście.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o kontakty z córką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.