Skocz do zawartości

Tanie okulary przeciwsłoneczne, czy warto?


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia,

 

 Potrzebuję okularów przeciwsłonecznych, a nie dysponuje narazie odpowiednimi środkami, żeby kupić jakieś wypasione, a potrzebuję jakichś na teraz. 

 

 Oczywiście pomijam kwestię kupowania okularów na bazarze za 20zł, ale są producenci, którzy mają dość rozpoznawalne marki, robiący okulary ze wszystkimi filtrami + polaryzacja za ok. 50zł. Uważacie, że to ściema, czy faktycznie mogą być to dobre okulary? 

 

 Czy może lepiej byłoby kupić okulary najtańsze, ale z salonu za +- 90zł (ale bez polaryzacji)?

 

 Dzięki, pozdrawiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek1991, będę dzisiaj oglądać jakieś okulary i myślałem właśnie, czy nie zerknąć do jakichś sieciówek. Zastanawia mnie tylko, czy filtry w  tych okularach, to nie jest pic na wodę. Niby na metce pisze, że są, ale czy to prawda? A jeśli tak, to czy jest to filtr w miarę dobrej jakości? 

 

 Wiem, że się trochę przywaliłem, bo w tej cenie nie można oczekiwać fajerwerków, ale okulary nawet najtańsze z salonu optycznego zakładam, że muszą przejść jakąś kontrolę jakości, nie wiem, jak to jest z okularami z różnych stoisk i sklepów odzieżowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Poszukaj okularów w galeriach handlowych na stoiskach. Tam są filtry i polaryzacja( zawsze możesz dopytać sprzedawcę co do okularów- kształt twarzy tez ma znaczenie). Tam spokojnie coś do 100zł kupisz. Ja osobiście kupiłem u optyka ale to ze względu na to że dorabiałem do nich wadę.  Tam też warto zajrzeć ?. A sieciówek raczej bym unikał. Nie spotkałem się z oznaczeniami na tych okularach co do filtrów- z nimi może być różnie 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lethys Ja kupiłem sobie tzw. pilotki + konkretny futerał za jakieś 64 PLNy - dobre dwa lata temu, zadowolony z nich jestem do dziś. Nie musisz wyrzucać zaraz jakiegoś majątku na coś porządnego bo "marka" albo dziadować "byleby mieć" - od 40 PLNów zaczynają się dobre okularki a i taniej można nawet coś znaleźć - grunt żeby Tobie się podobały.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.