Skocz do zawartości

Angielski czy Niemiecki?


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zawód to hydraulik,chce w niedalekiej przyszłości wyemigrować za granice,tam pracować lub otworzyć swój biznes.

Czy uczyć się angielskiego i swoja przyszłość wiązać z krajami skandynawskimi,Wielką Brytania czy może niemieckiego.

Gdzie są lepsze warunki do życia?

Gdzie bardziej opłaca się otwierać firmę ?

 

Mam zamiar jechać na prace sezonowa albo do Niemiec albo do Norwegi. (wiem ze tam mówi się po norwesku ale podobno każdy zna angielski)

Podstawy tych obu jeżyków znam,po angielsku zdarza mi się oglądać filmy,większość zagadnień rozumiem ale z językiem zawodowym mogą być problemy .

Jak myślicie który język jest bardziej rozwojowy i opłacalny w tej branży?

Mam zamiar zapisać się na kurs języka ale wybór jest ciężki Niemcy,Szwajcaria blisko i dobre place mimo to zawsze wolałem kraje skandynawskie,w których usługi tez są bardzo drogie.

Jakie są wasze opinie na ten temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieter Z krajów, które wymieniłeś moim zdaniem najlepszym do życia jest bez żadnych wątpliwości Szwajcaria. Jeśli masz możliwość uderzenia w tamtym kierunku nie zastanawiałbym się i postawiłbym na niemiecki. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Tam akurat jeszcze urzędowym jest francuski, włoski i retroromański. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie - Anglik ofc. teraz takie czasy że Angielski to MUS. @Zupa15 ja ze swojego doświadczenia wiem że z Niemcami i Angielskim jest ciężko - chodzi mi tu o szarych ludzi - język kompletnie zdatny - jedynie młodzi to niezbyt spora część Angielski zna - reszta ni w ząb albo 3po3. Choć znajomość Niemieckiego przydać się też może przy nauce Holenderskiego - w końcu to taki miks francuskiego, angielskiego z niemieckim właśnie :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lxdead napisał:

. @Zupa15 ja ze swojego doświadczenia wiem że z Niemcami i Angielskim jest ciężko - chodzi mi tu o szarych ludzi - język kompletnie zdatny - jedynie młodzi to niezbyt spora część Angielski zna - reszta ni w ząb albo 3po3. Choć znajomość Niemieckiego przydać się też może przy nauce Holenderskiego - w końcu to taki miks francuskiego, angielskiego z niemieckim właśnie :)

 Odnośnie tego ja i znajomi odnieśliśmy inne wrażenie może byliśmy w dwóch innych częściach Niemiec :D co do miksu niemiecki bardzo się przydaje przy nauce języka... czeskiego który jest mieszanką Polskiego,Gwary śląskiej (zwłaszcza że na terenie Czech są tereny śląska np: Opava i Ostrawa) oraz właśnie Niemieckiego obiło mi się o uszy też o duńskim i belgijskim  ale ile w tym prawdy? nie wiem 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Norwegi bez norweskiego nie ma co jechać...sam język jest trudny,chociaż gramatyka faktycznie podobna do angielskiego.

Fakt ,że wielu norwegów zna angielski,ale na dzień dzisiejszy wymagają znajomości norweskiego,poza tym mając firmę usługową zapewne trafisz na osoby ,które angielskiego nie znaj w ogóle.Grunt,to znać język kraju,do którego się jedzie,to otwiera wiele drzwi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zupa15le razy przejeżdżałem przez Niemcy i czy zapytanie o coś na zwykłej stacji paliw, zagadaniu kogoś na ulicy o drogę, w sklepach o produkt - ergo takie podstawowe rzeczy - reakcja ludzi na Angielski to wytrzeszcz oczu i uwaga, uwaga - odpowiadanie po Niemiecku, bądź zwykła olewka (ignorowanie). Jedynie młodzi coś tam kminią ale to i tak mało kto - u nas Angielski stoi na pewno na ciut lepszym poziomie. Co zabawne w Holandii Angielski zna już KAŻDY - więc nie masz problemu z zaczepieniem kogokolwiek na ulicy, sklepie itd. czy miasto czy wieś :)

 

edit. Za każdym razem jak słyszę że ktoś chce, ma w planach bądź uczy się niemieckiego - pytam "Po kiego grzyba uczyć się języka który wkrótce wyjdzie z użytku? Masz w planach prace w Niemczech ucz się arabskiego" :D

Edytowane przez lxdead
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 kij wie czy konkretnie tureckiego skoro tam jest taki mix że głowa mała, Marokańczycy, pakistańczycy, irakijczycy, nigeryjczycy i inne ecie pecie :P Tak czy siak trzeba uczyć się tych ich szlaczków jak się ma w planach jakieś "biznesy" w Germanistanie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będę chciał otworzyć swoją firmę lepiej uczyć się angielskiego.

Ale jak będę chciał się zatrudnić do jakiejś dobrej szwajcarskiej lub niemieckiej firmy typu Geberit,Herz to niemiecki chyba niezbędny.

Na razie chyba postawie na angielski,bo ten język naprawdę otwiera wiele drzwi najlepsze kanały na YouTube i najlepsze książki,są właśnie w tym języku.

Chociaż w planach mam też naukę niemieckiego ale wszystko w swoim czasie

 

Wielkie dzięki za rady!

Edytowane przez Pieter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.