Skocz do zawartości

Brutalni i bezwzględni testerzy samiecweb.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyła się wstępna faza prac nad portalem, więc jeśli ktoś byłby chętny na potestowanie go, i napisanie tu później co go wkurwia, co nie działa jak należy itd., to byłoby przewspaniale. Co zgłosicie, to opłacę żeby naprawić. 

 

W efekcie końcowym musi być sprawnie, szybko działający portal, na którym CHCE się przebywać. Wpisujcie kto chce, bo są założone jakieś blokady teraz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów do testów czekam na wytyczne :) 

 

 

Ps: Mam nadzieję że będziemy mieli swoich dziennikarzy  a nie że będziemy wrzucać linki cudzych stron jako swoje 

Edytowane przez Zupa15
POWÓD EDYCJI JEST TAKI!... a w sumie nie ważne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie dziwnie wygląda. Jak kliknie się na stronę tu pojawia się komunikat o wpisaniu nicku i hasła bez przekierowania na stronę.

 

Kiedy wpisuję nick i hasło nadal mnie nie przekierowuje na stronę tylko pojawia się ten sam komunikat.

Edytowane przez MoszeKortuxy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to dane tylko dla was: dane dostępowe do Samiecweb: betatesty betatestysw

 

One chronią tylko przed tym, by ludzie "zwykli" nie wchodzili tam i się nie zrazili.

 

@Tramal - wszystko co Cię wkurwia, co się da naprawimy. 

 

Panowie - wszystko co złe, musi zostać usunięte. Ludzie tam wchodzący muszą czuć się jak w rollsie, a nie jak w fabii. Tylko wtedy to ma sens zaskoczyć, drugi raz ludzie nie dadzą nam szansy i odejdą jak coś będzie spieprzone. Tak więc bądźcie bezlitośni, krytykujcie, wytykajcie. To mnie oczywiście wkurzy, ale dla dobra wyższego zniosę wszystko :>

 

Jak spartolicie - pomysł padnie, i w sumie nic strasznego się nie stanie. Ale jak zadziałacie konkretnie - portal będzie znany i lubiany, to będziecie sami z niego korzystali, i wiadomo że będziecie extra traktowani za swoje czujne oko i pomoc od początku. Zyskacie w miarę czasu naprawdę sporo, i dołożycie się do rozwijania naszej ciekawej idei.

 

Bardzo proszę żebyście zakładali konta pod nickami jak na forum - to ważne. Hasła dawajcie inne niż gdziekolwiek dajecie, nie dam głowy za bezpieczeństwo na tym etapie.

 

Pamiętajcie - zero litości, jak sobie pościelicie, tak będziecie później sobie baraszkowali na portalu.

 

@Zupa15 nie chcę żebyś testował. Raz że masz za dużo ostrzeżeń i nie jesteś dla mnie zaufany, to jeszcze ewidentnie trollujesz. Swoi dziennikarze? Koncerny zatrudniają młodziaków do pisania tekstów, a ja mam kupować arty od dziennikarzy? Zatrudniać ludzi? I z czego zapłacę, jak sam utrzymuję wszystko z własnej pracy? Od ponad roku mówię że będą wklejane teksty i dobrze o tym wiesz. Nie judź człowieku...

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Znaczy te ->  betatesty betatestys  mamy wpisać jako przy wejściu na stronkę? Wpisuję jedno jako login, drugie jako hasyło ale ni chu chu :P Chyba że ja to źle zrozumiałem i robię coś źle.

 

edit. Już nie ważne - ogarnąłem :D 

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje są takie:
* Automatyczne wysuwanie się podmenu w górnym menu (zaoszczędza to dodatkowe kliknięcia myszą)
* Okno z listą osób lubiących fanpage (facebook box) Samczeruno, zajmuje prawie 1/4 zawartości strony.
   Zatem można by go zmniejszyć, jak i dać do górnego menu bądź nad stopką strony.
   * Dodatkowo, występuje problem z każdorazowym ładowaniem się facebook boxa, gdy tylko się przejdzie na inną podstronę.
      Więc raczej dobrym pomysłem pomysłem będzie przeniesienie tego boxa nad stopką strony.
* Zrobienie dwa bądź trzy kolumny newsów, zamiast (jak to jest aktualnie) jednej na całą szerokość.
* Dodanie logo przy napisie SamiecWeb.

Edytowane przez Dragonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko moje spostrzeżenia:

 

- pod artykułami powinna być opcja "dodaj komentarz" - nie tak, że klikamy "komentarze" - to nie intuicyjne

- źle "obrabiane" znaki w formularzu komentarzy - kiedy dodałem znaki nie alfanumeryczne ($%\\ \n &> itp) nie mogłem dodać komentarza

 

346uzip.png

 

- źle działa licznik głosów - powyżej widać, że artykuł ma "-1" głos - sam nabiłem na minus. Później klikając naprzemiennie "góra/plus" i "dół/minus" nabiłem już 5

 

f1i0rl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testy to testy - jedziemy dalej:

 

- mogłem nabijać innym komentującym głos zarówno na "plus" jak i na "minus"

- sobie też mogłem dawać głos również swoim komentarzom

Wygląda to tak:

2hfrndd.png

- przy uruchomionym dodatku mozilli "NoScript" oczywiście nie wszystko działa, nie da się zalogować - warto rozważyć powiadomienie w przeglądarce: "Dziadu jeden blokujesz skryty i co tera?" Z drugiej strony jeśli ktoś używa to chyba świadomie - także do rozważenia, nie krytyczny temat.

- nie działa dodawanie zdjęcia profilowego, Coś zepsute przy aktualizacji profilu (dodałem zdjęcie, jest wyświetlane, ale wypluwa błąd) poza tym, nawet jak jest błąd to powinien być on zalogowany a nie wyświetlany na stronie

14y0qkk.png

 

Marku, przyciśnij tych programistów. Wiem, że beta testy ale to są dość "podstawowe" problemy i sprawy (jak ogarnianie znaków w polach formularzy). Niech tylko jakaś banda trolli Tobie nieprzychylnych wejdzie w tą stronę teraz po przeczytaniu tu na forum jak się logować to będą psuli i przeszkadzali w pracy.

Edytowane przez emehcsfotuoog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnie rzeczy na dziś bo późno i muszę się zawijać. Z koncepcji do rozważenia:

 

* warto dodać ranking użytkowników - pod kątem ilości głosów, albo też publikowanej treści - tylko żeby nie skończyło się wrzucaniem byle czego jak na wykopie

* prawy panel (z FB i "polecanymi") mógłby być mniejszy

* fajne byłyby pop-upy jak na forum - ktoś coś dodał, ktoś skomentował, zalogowanych obecnie XYZ użytkowników itd

 

Poklikałem jeszcze trochę:

 

* zdaje się wszystkie formularze są na podobną "modłę" - gdziekolwiej jakieś dziwne znaki wstawię to nie idzie dalej - nie pluje błędem, poprostu nic się nie dzieje po kliknięciu

* próbowałem dodać artykuły w kilku scenariuszach:

       - dziwne znaki - nie przeszło

       - artykuł bez odnośnik URL - poszedł i po kliknięciu jest pusta strona - powinien mnie pogonić za pusty link

       - wkleiłem długi tekst z:  https://tools.ietf.org/html/rfc2616

       Formularz się "zawiesił" - nie mogłem już nic zmienić, usunąć tekstu czy cokolwiek. Po odświeżeniu długo czekałem aż znów pojawi się formularz - warto sprawdzić czy to nie "dogięło" serwera. Wrzucałem ok 00:08.

      - na koniec chciałem dodać zwykły, krótki artykuł - bez cudowania. Zakończyło się błędem. Przekroczenie limitu znaków (w artykule/komentarzu) powinno być obrazowane użytkownikowi (jakiś czerwony pop-up)

Jeśli programiści logują sobie różne rzeczy to niech poszukają sobie po frazach które wpisywałem - celowo wrzucam zdjęcia.

image.thumb.png.76e49a3cb90f5832ef55bafcb895439b.png

 

* podawanie URL przy dodawaniu artykułu - chyba działa - podawałem różne nieistniejące i za każdym razem poprawnie odrzucało

* sporo drobnych rzeczy - "dodaj komentarz" zmienia się w "add comment" jeśli się wycofamy, gdzie indziej wyświetla się "komcie" - tak pobieżnie klikałem, nie wszystko

 

Powpisywałem jakieś proste frazy na atak SQLi w URL i polach formularzy. Nie jestem fachowcem ale nie przeszło. Pluje błędami ino. Wszystkie testy robiłem z jednej sesji jeśliby programiści chcieli to prześledzić w logach. Mam nadzieję, że pomogłem.

Edytowane przez emehcsfotuoog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. nie mogę się oderwać i jeszcze klikam jak pierdolnięty. Formularz "Kontakt" poniżej, chciałem przetestować co będzie jak podam z czapy skrzynkę. "Ą" się nie spodziewałem zwłaszcza, że go nie wpisałem - coś z parsowaniem znaków jest (nie wklejałem tego z jakiegoś pliku z formatowaniem a wpisałem ręcznie, więc nic się "w tle" nie przekleiło). Nie ważne co się wpisze zawsze jest taki efekt (albo nie trafiłem)

2csgawh.png

 

Warto gdyby wpisywanie w formularzu adresu e-mail powodowało sprawdzanie czy jest on z istniejącej domeny - coby ktoś "mundry" masowo bzdur nie wstawiał tam. Ale tu samym zabezpieczeniem jest fakt bycia zalogowanym - chociaż i tu mając lipne konto można zasypywać z formularza non stop wysyłając - konieczny limit.

 

Logowanie - wiem, że beta testy ale formularz logowania jest po HTTP - czyli przesyła hasło "jawnym tekstem" (bez szyfrowania, w odpowiednich warunkach jak ktoś średnio kumaty to podejrzy). Wogóle szyfrowanie TLS - podstawa.

 

PS: Skad się bierze taki limit wagi załączników tu na forum i jak mogę go zwiększyć? Większa ranga?

 

Edytowane przez emehcsfotuoog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pan @Lucid napisał, newsy powinny być bardziej wycentrowane. Bardzo źle odbieram treści tak blisko końca ekranu.

Dodatkowo na lewo od opublikowanego newsa, fajną opcją byłoby wyświetlenie statusu osoby publikującej tekst. Tzn. staż użytkownika na stronie; jego reputację; ewentualnie dodatkowo awatar. Odsiewałoby to tak zwane fake / prank newsy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przy rejestracji nowego konta dane typu login/email nie powinny się kasować po wpisaniu błędnego kodu captcha.Hasło mozna zostawić do ponownego wpisania-to mnie zawsze wkurwiało ze wszystko musialem znowu z palca wpisywać

 

2. Ifb5o61.jpgte polecane moim zdaniem powinno być 1-2mm od obrazka

Edytowane przez Tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta do formularza "Kontakty" o którym pisałem wyżej - mea culpa z tym "ą". Coś musiałem mieć ze stroną kodową + browar w głowie mógł mi utrudnić ;).

ALE:

* udało mi się wysłać na nieistniejącą skrzynkę z nie isntiejącej domeny

* kilkakrotnie kliknąłem wyślij - wygląda że poszło kilka mejli. Nawet gdyby formularz się czyścił to można prostymi skryptami zasypywać skrzynkę administracji Samiecweb - konieczne limity na ilość wysyłek w jednostce czasu, albo oprzeć się na adresie IP - to samo tyczy się logowania oczywiście.

 

Pobawiłem się jeszcze artykułami i komentarzami:

* osadzanie kodu!! TAK NIE MOŻE BYĆ - w tytule i treści artykułu wstawiłem kod HTML - patrz artykuł z tytułem w zielonym kolorze:  " Nie wolno wstawiać formatowania HTML " , Próbowałem też Javascript - albo się nie da (ale i tak źle wyświetla i nie krzyczy na mnie) albo zrobiłem to nieudolnie - sprawdźcie to dokładnie bo można ludziom krzywdy narobić jak ktoś zacznie "ciekawe" rzeczy wklejać

* powraca temat limitu znaków i informowania o tym użytkownika - tym razem w tytule

* przy braku zdjęcia do artykułu sypie błędem zamiast powiedzieć mi, że nie dodałem obrazka

* wcześniej pisałem o zepsutym liczniku głosów - działa to dokładnie tak:

     - 2x klik "GÓRA/Niebieski", po tym 1x klik "DÓŁ/Czerwony" = obniżenie noty o jeden w stosunku do tego co jest wyświetlane, oczywiście działa też w drugą stronę

     - nie wiem jak to się przekłada na "Wyniki" (w informacjach w artykule, obok "wyświetleń") ale wczoraj miałem -17, dziś widzę 27 np

 

Z innych spostrzeżeń:

 

* górna belka (gdzie jest wyszukiwarka, "Tematy" itd powinna być sztywna na górze cały czas, lub rozwijana, ale zawsze pod ręką - nieważne jak w dół zjechaliśmy scrollując artykuły.

* już podrzucany temat przez kogoś - bajeranckie logo

 

To tyle, wracam do roboty. Rozważyłbym zmienić sposób logowania do strony już dziś. Każdy może przeczytać na forum jak się zalogować, a stronka jest w fazie mocno beta (technicznie) wg mnie.

Edytowane przez emehcsfotuoog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony urządzeń mobilnych:

- informacja o utworzeniu konta (odpowiedź na linka aktywacyjnego) zwężona do kolumny pojedynczych słów - przydałyby się mniejsze marginesy boczne

- liczba artykułów/stronę na telefonie utrudnia przewijanie poprzez zmniejszenie paska na belce przewijania. Na stronie PC jest 15 artykułów na stronę, tak samo na telefonie - sugerowałbym ograniczenie na "mobilnych" do maksimum 10 art/stronę.

- w artykule, na dole tuż nad sekcją Komentarze, przyciski "Następne" i "Poprzednie" są jeden nad drugim zamiast obok siebie.

- domyślny tekst komentarza po angielsku "Leave a comment".

- dodanie głosu zmienia licznik na "1 Votes". Losowe wciskanie ikon up/down pozwala w końcu dodać 2 punkty przez jednego użyszkodnika.

- do przemyślenia - odświeżenie artykułu zwiększa licznik wyświetleń; może warto liczyć tylko 1 wyświetlenie na użytkownika?

- dodawanie komentarzy z telefonu nie zawsze działa gdy komentarz ma tylko 1 linię tekstu.

- dodanie 2 komentarzy powoduje pokazanie młodszego pod starszym na telefonie (na PC nie). Odświeżenie strony naprawia kolejność do najmłodszego na górze.

 

Od strony PC - utworzenie konta przeszło za 5 razem, z powodu błędów CAPTCHA (a raczej poprawnie wpisywałem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ancalagon napisał:

Wstawiłem skrypty zgodnie ze sztuką i jestem autentycznie przerażony.

Ja nie miałem narzędzi pod ręką, jeśli masz, przetestowałeś mocno to napisz do Marka/Moderacji dokładne wyniki. Nie tutaj (co zapewne wiesz ;) ) - niech przekażą checklistę tych fackupów, które wykryłeś "developerom", żeby każdy jeden punkt poprawili.

 

 

2 godziny temu, Ancalagon napisał:

Marek powinien Ci chyba piwo postawić.

Nie Marek piwo, a developerzy powinni wyskoczyć z kasy którą wzięli (o ile) już za to co zrobili (a tak naprawdę ją w części zwrócić) i uznali za na tyle dobre, że można testować. Sami powinni wykryć te wszystkie rzeczy. My powinniśmy testować "końcowy odbiór produktu" - jak się jeździ samochodem, czy wygodnie się siedzi w fotelach, a nie czy śruby na kołach są dokręcone. Pytanie do "developerów" - jaką macie stawkę i jak wyceniacie pracę testera podstawowych elementów i funkcjonalności?

 

Trochę pożartowałem na koniec, ale jest mocno słabo technicznie wg mnie.

PS: Sorry za post pod postem ale z pracy piszę, a musiałem się uzewnętrznić.

Edytowane przez emehcsfotuoog
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.