Skocz do zawartości

Jak czytać i co?


Głodny Prawdy

Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie Bracia!

 

 Powiem sobie szczerze nigdy nie lubiłem czytać książek, lektury szkolne wydawały mi się największym złem a gdy już czytałem nic nie rozumiałem i nie wynosiłem. Czytam tylko to co naprawdę mnie interesuję często to były poradniki lub biografie muzyków.

 

 Jak zacząć czytać regularnie? jak to polubić? czy ktoś miał podobny problem. Dawajcie tytuły książek które polecacie głównie interesuje mnie tematyka samorozwoju duchowego, kobiet itp. lub jakieś dobre poradniki na ten temat. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tematyki, którą lubisz, np. jeżeli chodzi o filmy bądź gry komputerowe. Jeżeli lubisz filmy mafijne, zacznij od Ojca Chrzestnego. Jeżeli pochłania Cię Sci-Fi to coś z fantastyki. Jeżeli interesujesz się historią to jakieś książki o tematyce wojennej.

 

Czytanie naprawdę wciąga, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zacznij od tego co Cię interesuje, później zmierzaj w kierunku klasyki.

 

Życie jest za krótkie, żeby czytać wszystko. Dlatego trzeba czytać rzeczy najlepsze, wybitne. Tak mi kiedyś powiedział Ojciec i jest to święta prawda.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubiłem szkolnych lektur. Mam wrażenie, że to całe omawianie lektur w szkole zabija radość z czytania.

Pierdolenie co autor miał na myśli zamiast radośc z fabuły.

Przez to później ludzie są zniechęceni i nie czytają wcale. 

Znam wiele osób które po skończeniu szkoły nie przeczytały ani jednej książki.

 

Zacznij od książek Marka :) 

A z powieści to jest taki wybór, że hoho. 

Jeśli masz jakieś ulubione filmy to sprawdź czy przypadkiem nie było wpierw książki i ją przeczytaj.

Z czasem czytanie wchodzi w krew i nie wyobrażasz sobie, że kiedyś traktowałeś to jako zło konieczne.

Ja już od lat cały czas jestem w trakcie czytania jakiejś książki.

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie wcale nie jest łatwe i trzeba się go po prostu nauczyć i wyrobić nawyk. To jest jak medytacja. Na początku będziesz odpływać myślami lub rozpraszać się, ale to doskonała nauka. Czytanie uczy bycia tu i teraz. Musisz się skupić na czytaniu, na fabule, rozumieć co czytasz, uczy samodyscypliny umysłu.

Ja od kilku miesięcy staram się systematycznie czytać, a i tak często w trakcie nachodzą mnie myśli i kompletnie odpływam, albo najcichsze dźwięki potrafią mnie rozpraszać. 

 

A co czytać? Co chcesz. Ja czytam przede wszystkim samorozwojowe książki, szkoda mi czasu na fantastyke, wolę filmy. Na forum masz multum tytułów, ale czytać możesz co chcesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w czytnik ebooków - wygodna sprawa i książki w wersji elektronicznej są tańsze, a do tego można znaleźć sporo fajnych książek za darmo - albo dostać w gratisów kupując inne książki albo np. logując się na portalu albo w sklepie internetowym.

Czytaj to co lubisz, co cię interesuje, w między czasie spróbuj sięgnąć po różne gatunki - historyczne, SF, fantazy, horrory, sensacyjne, ..... - może znajdziesz coś jeszcze co ci się spodoba.

Czytanie rozwija, wzbogaca nasze słownictwo oraz wiedzę, do tego do świetny trening dla pamięci i umysły.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Głodny Prawdy napisał:

(...)lektury szkolne wydawały mi się największym złem(...)

Bo to był mus. Teraz, w dojrzałym wieku zdarza mi się wracać do lektur szkolnych (choćby Lalka) i mam do nich zupełnie inne podejście niż będąc smarkaczem.

Podobnie jak @Beno sugerowałbym zacząć od tematyki którą zwyczajnie lubisz. I "sprawdzonych" autorów. Dobra książka potrafi mnie wciągnąć tak, że zapominam o bożym świecie. Weźmiesz się za źle napisany poradnik i znów się zrazisz do czytania.

I też podpisuję się pod pomysłem z czytnikiem, sam czytam na tablecie, ale wkrótce zamierzam się przesiąść na e-papier. Dużo większy komfort i wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnemonic dla jednych mus dla innych nie - ja od małego czytałem i uwielbiałem to robić. Całą bibliotekę matki miałem przeczytaną mając 15 na karku, książki Sienkiewicza, Mickiewicza itd. ogólnie wydania ze zbiorów Ossolińskich. Ja na początek nie polecałbym żadnych poradników a po prostu książkę o ciekawej fabule bądź taką która odnosi się tego co nas interesuje - choćby te biografie. Ja nigdy nie miałem problemu z tym co czytać, nawet jeśli książka była niezbyt mnie interesująca ze względu na tematykę, a okazywało się że jest po prostu dobra. To tak jak z filmem, ktoś może nie lubić dramatów czy filmów akcji ale jeśli podsunie mu się po prostu dobry film z tego gatunku to obejrzy :)

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia dobrze radzą. Czytaj książki z dziedzin, które Cię interesują, które pomogą zgłębić wiedzę z obszarów dla Ciebie istotnych ale nie zapominaj również o tych, które zostały zekranizowane - istnieje duża szansa, że książka, na podstawie której nakręcono obraz jest o niebo lepsza. Sięgaj po ulubionych autorów, którzy często w swoich dziełach nawiązują do twórczości innych lub wręcz przytaczają konkretne tytuły mogące zainteresować czytelnika.

 

W moim przypadku jeśli chodzi o czytelnictwo posługuję się metodą znaną mi chociażby z moich muzycznych doświadczeń. Chodzi o to, że słuchając dajmy na to dokonań danego zespołu jakby z automatu poszukuję grup tworzących w podobnej stylistyce i w ten oto sposób, metodą prób i błędów, poszerzam krąg potencjalnych kapel, które warto posłuchać i bliżej poznać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Jak czytać i co?
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja:

 

 Zamówiłem już pierwsze książki i oczyściłem regały, książki te to:

 

- Folwark Zwierzęcy
- Książę
- Mały Książę
- Motocyklista doskonały
- Przebudzenie
 

Chciałem jeszcze "Rok 1984" Ale nie było. W międzyczasie przeczytałem jedną książkę modową, która czekała 4 lata aż ją dokończę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli lubisz jakąś tematykę albo dajmy na to krew/ miecze i potwory to nie koniecznie zacznij od książek ale na przykład od Anime/ lub Mangi.

Japończycy nie chcieli czytać książek i dlatego powstały własnie ciekawe historie w mangach a następnie zekranizowane na anime.

Wiele tytułów z main streamu zostało zaczerpnięte na podstawie mang japońskich.

Dwóch kolegów naciągnąłem na to i do dzisiaj oglądają, ostatnio naciągnąłem moją siostrę by obejrzała "Death note" notatnik śmierci, i tak jak w sumie nigdy nie oglądała tego typu rzeczy to powiedziała, że to anime było naprawdę świetne :) 

Tu masz kilka ilustracji jak się czyta "książkę rysowaną"

44e599adf4e91ca13dd4e788a1ca9189--hut-ro

1482119287-6481297fa531c91d35378b44ecd5a

I nie oceniaj książki po okładce :D 

 

A książki to polecam o rozwoju siebie, dowiesz się tam wielu ciekawych informacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.