Skocz do zawartości

Problem z telefonem Samsung GT-S7710


Mapogo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, a nawet dwa.

 

1. Mój telefon ma kartę o pojemności 1gb i brakuje na niej miejsca na podstawowe aplikacje. Jednocześnie mam podpiętą kartę pamięci 16 gb. Czy jest możliwość, by aplikacje instalować na tej drugiej karcie? Nie mam miejsca na takie podstawy, jak mapy czy youtube, a nie chcę wymieniać karty sim.

 

2. Na tinderze wyskoczyła mi informacja o konieczności zaktualizowania aplikacji, ale nie mogę tego zrobić, ponieważ po przejściu do sklepu i otwarciu zakładki z aktualizacją tindera wyskakuje mi napis "twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją" i po prostu nie mogę ściągnąć najnowszej wersji programu. Da się coś z tym zrobić bez wymiany telefonu na nowszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon potrzebuję do dzwonienia, smsów, robienia zdjęć (bardzo rzadko) i do tindera. Nic więcej mnie nie interesuje. Zresztą mam drugi, firmowy, z którego częściej korzystam. Naprawdę nie da się nic z tym zrobić? Bawić się w root-owanie, może to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu odczynienia z "procederem mafijnym", kup nową kartę grafiki, pograsz w grę, kup nowy telefon, zainstalujesz tindera... Itd itd, to jest kurwa mafia. @Mapogo pobawiłbym się w rotowanie itd, dla frajdy, jak się nie da przez 4 dni tego zrobić. Nowy telefon. Sorry taki mamy klimat. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.04.2018 o 09:04, zuckerfrei napisał:

Mamy tu odczynienia z "procederem mafijnym", kup nową kartę grafiki, pograsz w grę, kup nowy telefon, zainstalujesz tindera... Itd itd, to jest kurwa mafia. @Mapogo pobawiłbym się w rotowanie itd, dla frajdy, jak się nie da przez 4 dni tego zrobić. Nowy telefon. Sorry taki mamy klimat. 

 

Niestety tak to wygląda, ale z wieloma rzeczami jest podobnie. Zresztą nie ma się czemu dziwić, po prostu każdy szuka zarobku i wszystko byłoby dobrze, gdyby siła nabywcza złotówki stała na odpowiednim poziomie.

 

Może się komuś przyda, więc skrobnę kilka słów.

Na początku próbowałem zrootować telefon i oszukać sklep google podszywając się pod inny telefon, czyli wszystko zostaje to samo, ale inne dane w pliku źródłowym. Całość robiłem w oparciu o poniższą instrukcję:

 

https://www.download.net.pl/jak-instalowac-niekompatybilne-aplikacje-ze-sklepu-play-root/n/4468/

 

I poniosłem sromotną porażkę. Rootowanie się udało według kingo root-a, ale market helper nie poradził sobie ze zmianą wersji telefonu, więc skorzystałem z drugiej opcji. W ES File znalazłem plik build.prop zmieniłem odpowiednie nazwy, uruchomiłem ponownie telefon i dupa zbita, czyli bootloop. Ciągłe miganie animacji startowej i ani kroku dalej. Myślałem, że telefon do wyrzucenia, ale w internecie siedzą mądre głowy, który dzielą się wiedzą z innymi i tym razem znalazłem odpowiednie rozwiązanie. Sterowniki do komunikacji telefonu z komputerem przez usb, samsung kies (jakby Wam nie działała łączność ratujcie się kiesem), program odin, odpowiednie sterowniki i wgrałem wszystko na nowo. CHODZI! Szału nie ma, bo telefon jest słabiutki, ale działa.

 

W dniu 13.04.2018 o 08:48, SpecimenSix napisał:

Możesz też wgrać custom roma. O ile jest rozwijany przez społeczność, to aktualizować aplikacje będziesz mógł.

 

Poszedłem dalej, czyli wgrałem custom roma na podobnej zasadzie, jak powyżej, czyli odin, kies, kabelek i mogę ogłosić połowiczny sukces. Telefon działa dużo sprawniej i szybciej bez aplikacji z góry narzuconych przez producenta. Dodatkowo jest zrootowany (supersu), ale cholera nie mogę zainstalować tindera. Ciągle jest ta sama informacja, czyli "twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją".

 

Możecie coś doradzić? Znacie metodę na ominięcie ograniczenia albo skuteczny sposób na wyświetlenie telefonu jako inny model?

 

Edytowane przez Mapogo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dobrze Ci poszło. Ja już więcej nie pomogę moja wiedza kończy sie na epoce Sony cd5 - wymieniało się ledy i oprogramowanie - te ze wschodu były najlepsze fajne rzeczy sie wyciskali z tych archaicznych tel. 

 

@Mapogo wydaje mi sie ze aplikacja tindera coś sprawdza w romie, tel i nie pozwala zainstalować (tak tylko gdybam). Próbowałeś, chyba trzeba położyć gotówkę na stół... 

:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze badoo, chociaż nie ukrywam, że na tinderze miałem niezłe branie i chyba więcej osób korzysta z tej drugiej aplikacji.

 

Będę próbował zmienić model na jakiś nowy, poczytam, pokręcę się i może się uda. Inna kwestia czy aplikacja będzie dobrze chodziła na moim dziadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.